בית

>

חשמלאים

>

שאלה : קדיחת חוקר בקיר עם studfinder

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

קדיחת חוקר בקיר עם studfinder

פורסם על ידי לאמשנה
09/09/23

שלום אני צריך לקדוח כמה חורים באזור "מסוכן" לתלות מדף ואני רוצה לוודא שכמובן לא עובר לי כבל חשמלי שאני יכול לפגוע בו אז כמובן מה שאני מחפש לקנות זה "stud finder" מה שנקרא שיכול לזהות את השדה החשמלי החלש ולזהות לי איפה בדיוק הכבל/מתכת וכן אלה עכשיו כמובן שהשאלה היא איזה מכשיר אתם ממליצים? (זול ופשוט רק לבדוק כמה נקודות לא צריך מכשיר מקצועי לעשות צילום רנטגן של הקירות) וכמובן מה העומק הסטנדרטי שבו מותקנים כבלים חשמל בדירה מבטון (דירה ישנה במקרה הזה)? כי מצאתי מכשיר נחמד ופשוט אבל מוגבל ב4 סנטימטר עומק בערך האם זה מספיק? (כי כמובן שראיתי מכשירים פי 3 במחיר מדוייקים יותר אבל לי זה נראה כמו קצת בזבוז כסף לעניין כל כך קטן)


2 תגובות

1. כל שקע קיים הכבל עולה למעלה / חייב לעלות בצורה ישרה . 2. צינור החשמל אמור להיות מקסימום עד 4 סמ 3. כל כבל מושחל בצינור פגיעה ניתן להחלפה .


מניסיון שלי בכל אופן המכשירים הקיימים בשוק לא ממש נותנים אינדיקציה טובה ורבות יכולים לבלבל. הכי טוב זה באיזור השקעים לפתוח ולראות פחות או יותר את כניסת ויציאת המוליכים או הכבלים ואם החלטת לקדוח בקרבת השקעים או רחוק מיהם עדיף לקדוח בשלבים. ז"א אפשרי לקדוח למשל חצי סנטימטר וניתן לראות ולתת קצת דפיקות עם הפטישון מה שנקרא לפי רגש וכך להמשיך. אמנם לוקח יותר זמן אבל יותר בטוח. אמנם יש חוקים שצנרת (מובילים) תהי אנכית מעל או מתחת לשקע ומרחקי בין מרכזי אביזרים סמוכים אופקית לא יעלה על 30 ס"מ כאשר היא פחות מגובה 1.8 מטר . אך לצערי רבות הצנרת טמונה לפי נוחות ולא לפי חוקים.