שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע
מצא מומחה לפרוייקט שלך
פורום עבודות חשמל
רויטל מראשון לציון

מתגי חשמל מטבח לא עובדים

רויטל מראשון לציון
06/10/18

הרקע: נמצאת בדירה כמה חודשים. בעית חשמל בסלון ובמטבח שכניראה לא קשורות אחת לשניה ואולי בעצם כן...

בסלון החלפתי את מנורת ההלוגן בנברשת עם 5 נורות חסכוניות, ומכיוון שלא ידעתי שצריך להחליף גם את המנגנון נגרם פיצוץ במתג (היה מתג עם כפתור מסתובב שמתאים להלוגן) חשמלאי החליף מתג ופעם בכמה זמן האור בסלון היה מהבהב פעם או פעמים ולא התייחסתי לזה. לפני שבועיים האור היה לא יציב בכלל ומהמתג נשמע זומזום, פתחתי את המתג וגיליתי שהארכה לא חוברה, והכבל קצר מידיי, חיזקתי את החיבורים הקיימים והאור חזר להיות יציב. יצאתי לארון חשמל להפיל את המתג המון פעמים עד שהצלחתי לסדר את זה.

במטבח, לפני כמה ימים איך שהדלקתי את הפלורוסנט במטבח (כזה שמכיל שני נורות פלורוסנט) החשמל בבית ''קפץ'' כשהתבוננתי בנורות בזמן ההדלקה לפני שקפץ החשמל הבחנתי שנורה אחת לא נדלקת כראוי והוצאתי אותה. ואין קצר בהדלקה של החשמל במטבח.

מאושרת ושמחה חשבתי שהכל הסתדר. אני זוכרת בדקות הראשונות אחרי שהרמתי את המתג הראשי והחשמל חזר המקרר במטבח עשה רעש של ''נדלק ונכבה'' ולא ייחסתי לכך חשיבות עד לשעת ערב מאוחרת בה ניסיתי להפעיל קומקום חשמלי וראיתי שלא נדלק, וגם לא במתג אחר ומסתבר שגם המקרר כמה שעות לא מקבל זרם חשמלי, בקיצור כל השקעים במטבח שווקו חיים, בארון חשמל כל המתגים למעלה!! שזה הכי מבלבל....

אני תוהה האם כדאי לנתק את המתג בסלון לגמרי? עניין הארכה הוא קריטי? אם כן מדוע חשמלאי לא דאג ליידע אותי, זה אדם שהגיע ועזר לי בהתנדבות. ואולי זה בכלל לא קשור ועדיין הפלורוסנט מקצר. יש לציין שהיה רטיבות בתקרה כתוצאה מבעית אינסטלציה של השכן מלמעלה אבל לדעתי הקיר יבש לגמרי ובזמן הרטיבות לא היה שום קצר. לבינתים חיברתי את המקרר עם כבל מאריך לשקע בסלון...

מבינה שנכון יותר להביא בעל מקצוע, אני סובלת מפוסט טראומה ומתקשה להכניס משהו שאני לא מכירה הביתה, אם לא תהיה ברירה אז לא תהיה ברירה.

רציתי בגדול לדעת ממה זה יכול לנבוע וגם כמה עולה לתקן דבר כזה...

1 תגובות
האם כבר נרשמת לאתר שיפוצים פלוס?
מומחה בתחום?
מומחה רשום

כדי לזהות אותך, נשלח לך קוד אימות במסרון (SMS) לנייד - אותו יש להקליד בתיבה פה למטה.

עדיין לא מומחים בשיפוצים פלוס? הרשמו
רישום מומחה חדש

התגובה שלי
צרו קשר