פורום חוקים, תקנות ומשפט בבניה ושיפוץ הבית
שיפוצים פלוס

פורום חוקים, תקנות ומשפט בבניה ושיפוץ הבית

מנוהל על ידי:
אוהד שפק, עורך דין
שאל בפורום
 • 21/05/2018 הוכחת נזק כתוצאה משיפוץ חיצוני של בניןרבקה

  בבניין שלנו מבצעים שיפוץ חיצוני כולל הוספת מרפסות. אנחנו בחרנו לא להשתתף בבנית המרפסת. הדיירים שבונים הבטיחו לי שבמסגרת החוזה עם הקבלן יהיה ביטוח של נזק גם עבור הדירה שלנו. האם יש משהו שאוכל לעשות לפני השיפוץ כדי שאוכל להוכיח שהנזק (אם יהיה) נובע מהשיפוץ ומהקמת המרפסת?

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/05/2018 תוספת חדרים על גג בבניה קלהצביקה מגבעת שמואל

  האם לצורך ביצוע עבודות בניה קלה, פנל אלומיניום, נדרש שהקבלן המבצע יוגדר כקבלן רשום ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/05/2018 הרחבה לפי תב"ע קומה אחרונהשרון מירושלים

  שלום. אנחנו גרים בקומה ב כאשר קומת קרקע היא חנויות. קיבלנו מידע בעירייה ממישהי שלא בטוחה שהוא נכון, שכאשר רוצים להרחיב את הקומה שלנו על ידי מעטפת (בהנחה שהשכנים לא רוצים) חובה שלפחות הקרקע ירחיבו כדי שנוכל לבנות מעטפת עבור קומה א. האם זה נכון?

  תשובה אחת של מומחה
 • 05/05/2018 שגיתשגית

  אני גרה בבית פרטי.בקומת הקרקע ,בצמוד למטבח , על קו הגבול, יש לי חצר משק/שירות מקורה(4 קירות , גג ופתח כניסה ללא דלת). אני מעונינת לסגור לחדר. האם מותר לי לפתוח חלון בקיר הפונה לשכנים?? ( מרחק מהשכנים על פי התקן)

  2 תשובות של מומחים
 • 01/05/2018 שכן מאיים לא לחתום על טופס 4 למטרת סחיטהעמי מיהוד

  שלום רב בעוד זמן קצר נסיים את בניית ביתנו וממש בשלב האחרון לפני קבלת טופס 4 השכן אשר התנגדויותיו עיכבו אותנו כבר למעלה משנה ובסכום כספי גבוה, לא רוצה כעת לחתום על טופס 4 באם לא יעשו שיפוצים בביתו. איך הדבר ייתכן ומה ניתן לעשות במצב כזה אם בכלל תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/04/2018 פגמים וליקויים חמורים לאחר שיפוץרותי מטבריה

  הקבלן שיפוצים שביצע את העבודה בדירתי אומר שיגיע לתקן את הליקויים אף קובע תאריך וזמן הגעה ולא מגיע אחרי הפצרות והתערבות אדם נוסף הקבלן הגיע לראות במה מדובר וביטל את הליקויי בזלזול והציע פיתרון של תלאי על פגם ואף קבע שיבוא לתקן ולא הגיע. מדובר בשיפוע הפוך של הריצוף בחדר האמבטיה שגורם למים לצאת לכיוון החדרים כתוצאה מהנחת צינורות אינסטלציה גבוהה ועוד ליקויים חמורים נוספים..

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/04/2018 מאיזה שלב מתחילים לשלם ארנונה על תוספת בנייה?ויק מאבן יהודה

  יש לי היתר לבנות תוספת לדירה בבית משותף. התוספת היא כ- 30 מ"ר. באיזו נקודת זמן המועצה המקומית תוכל לדרוש ארנונה גם עבור התוספת? במידה ותהליך הבנייה יתמשך מעבר לתוכנית המקורית האםהרשות המקומית תוכל לתבוע ארנוה גם אם הבנייה לא הסתיימה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/04/2018 העתקת דלת כניסה לקיר חיצוני אחר, בבית פרטי.רינה מרמת השרון

  האם בעקבות "רפורמת המרפסות" זה חוקי להעתיק דלת כניסה ממקומה המקורי, לקיר חיצוני אחר, בבית פרטי, ללא רישיון?

  3 תשובות של מומחים
 • 19/04/2018 מחסן גינהרבקה יעקובוביץ מרכסים

  האם מחסן גינה מעץ\פנל מבודד המחובר לחשמל חייב בהיתר בניה?

  4 תשובות של מומחים
 • 16/04/2018 חשש לפגיעה בחוסר מבנהפולק איגור מרחובות

  שכן מלמטה הרס קירות יכול להיות גם תומכים לא מוסר לי מידע ו אישור מהנדס או קונסטרוקטה בביתי יש שקיעת מרצפות ו סדקים חדשים בקירות הבית בן 50 שנה אני מאוד חושש ליציבות מובנה בנוסף מיפרץ קיר חיצוני מלמעלה עד למטה בשביל ויטרינה ו יציעה לחצר! למי ניתן לפנות בקשר ליציבות מובנה?

  3 תשובות של מומחים
 • 18/03/2018 בנית מחסןמוטי מרמלה

  בניתי מחסן בגודל 6 מטר בבינין משותף לאחר בנית המחסן הגשתי לעירייה את כל המסמכים הרצויים. קיבלתי תשובה מהעירייה שהוחלט לא לאשר לי את המחסן מהסיבה שבהתאם להנחיות מרחביות מיקום הצבת המחסן יהיה צמוד לגבול מגרש צידי ואחורי בלבד כאשר עדיפות למיקום המחסן בפינת המגרש, בקו בניין צידי ואחורי 0. *הקמת המחסן לא במיקום הנידרש. מה ניתן לעשות?

  2 תשובות של מומחים
 • 18/03/2018 הסכם עם נגרשלומית

  מה צריך להיות בהסכם מול נגר?

  4 תשובות של מומחים
 • 14/03/2018 בנית דופלקס מדירת גג.מירי מראש העין

  מצאתי דופלקס שברצוני לרכוש בקומה ראשונה 115 מטר וקומה שניה 100 מטר בנוי + 50 מטר לא בנוי. מתברר שהקומה השניה לא בטבו. הבניה נעשתה לפני כ10 שנים בלי היתר בניה. אפשר לקבל היתר בדיעבד ולהגיע למצב שכל העניין יהיה חוקי?

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/03/2018 הוראת עבודה וועדה מחוזיתשלמה מאזור חיפה

  שלום רב וועדה מחוזית אישרה תב"ע מתוקנת ליזם שעבר עבירות בניה ואיכלס דיירים ללא ט4 והוגש נגדו כתב אישום, התבע אושרה למען הדיירים שאוכלסו, היזם הגיש את התכנית כולל התשריטים , פורסם בעתונות, וניתן תוקף לתבע. היזם בכדי לקבל ט4 ולהגישה לוועדה המקומית ,עבר בין הדיירים והחתים אותם על גרמושקה שאושרה ע"י הוועדה המחוזית ,והגיש אותה לא בהתאם למה שקבעה הוועדה המחוזית, הוועדה המקומית החזירה לתיקונים , ולהפתעתם הוגשה תכנית חדשה ללא חתימת הדיירים ובחסר שטחים שאושרו בתבע החדשה ע"י הוועדה המחוזית, לטענתו , הוא בסכסוך עם הדיירים ולכן לא יגיש תשריט מתוקן. השאלה : האם התבע החדשה המתוקנת שאושרה ע"י הוועדה המחוזית מחייבת את הקבלן? והאם הוועדה המקומית רשאית לאשר לו מהלך כזה? אז מה שווה החלטת הוועדה המחוזית? לדברי בודק התכניות בוועדה המחוזית , אני מצטט, וועדה מחוזית לא מענינת אותי, הקבלן רשאי להגיש מה שהוא רוצה? אותי מעניין תיק בניין. לדברי נציגת הוועדה המחוזית, התכנית שאושרה בהוראת עבודה מחייבת. אז מה קורה פה? מה עליי לעשות ? האם יש גוף שמטפל בסוגייה כזאת? אנא עיזרו לי. תודה שלמה

  2 תשובות של מומחים
 • 11/03/2018 שינוי חזית בניין, האם מותרמיכל מקריית טבעון

  האם לדייר בבית משותף המשפץ את דירתו מותר לשנות את חזית ביתו כך שחזית הבניין כולו משתנה?

  2 תשובות של מומחים
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום
צרו קשר