פורום חוקים, תקנות ומשפט בבניה ושיפוץ הבית

פורום חוקים, תקנות ומשפט בבניה ושיפוץ הבית

 • 17/08/2017 הרחבת דירה לשני חדרים נוספיםאינה מקרית מוצקין

  ברצוני לעשות הרחבת הדירה לשני חדרים נוספים שיכללו יחידת הורים עם מקלחת ושירותים וחדר ילדים .הדירה בקומה ראשונה על עמודים. מה גודל ההרחבה המקסימלי שמאשרים וכמה עולים אישורים ובניה כאלה

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/08/2017 הרחבת פינת אוכליצחק מבאר שבע

  היי יש לי דירה בבית משותף בקומה 11 וצמוד לדירה יש לי מחסן בגודל של 4 מטר ששיך לדירה על פי חוזה לציין שכל דירה בבניין צמוד לה מחסן .. ויש קיר משותף בין הדירה למחסן .. אני מעוניין להוריד את הקיר ולהרחיב את הפינת אוכל על חשבון המחסן .. האם זה אפשרי וחוקי ? מצב״תמונה

  3 תשובות של מומחים
 • 14/08/2017 בניית מדרגותמאור מבאר שבע

  שלום קנינו בית מפרויקט פלוס יחידת דיור ברצוננו לעשות כניסה אחורית ליחידה בשביל זה אנחנו צריכים לעשות מדרגות כי יש חומה האם ניתן לעשות זאת?

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/08/2017 הוספת חדר במרפסתתהילה מירושלים

  הי האם זה חוקי להוסיף חדר במרפסת מפנלית. והאם זה עדיף מבלוקים מבחינת עלויות?

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/08/2017 ברשותי משק בכפר תיירותי בנגב המערביאסף מדקל

  אני מעוניין לבנות 2 יחידות אירוח בגודל 60 מר כל אחת שאלתי היא :האם אני מחוייב לבנות ממד לכל יחידה או שניתן לחלופין להציב מיגונית פעמון לדוגמא במרחק סביר? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 10/08/2017 הרחבת בנייה בקומה השנייהמשה מירושלים

  לפני מספר שנים הדייר בקומת הקרקע הרחיב את ביתו על בסיס החצר הפרטית שלו. במידה ואני מעוניין להרחיב מעל הבנייה/ההרחבה הקיימת החדשה שלו מה אני צריך לשלם לו? והאם אני צריך לשלם לו גם על הקרקע או שמא רק על היסודות? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/08/2017 דלת למרפסת שירות - דירת קבלןליאת

  שלום, אשמח להתייעץ - האם ישנם חוק או תקנה כלשהי המחייבים קיום דלת למרפסת השירות? רכשנו דירת קבלן ואנחנו בשלב השינויים. אנחנו שוקלים לבטל את הדלת בין המטבח לבין מרפסת השירות, כולל כמובן ביטול המשקוף. האם זה דבר שעשוי להיות בעייתי מבחינת קבלת טופס 4? מדובר על דירה בתל אביב. הבנתי שחדרי רחצה מחייבים דלתות, האם הדבר נכון גם לגבי מרפסת שירות? תודה רבה מראש!

  2 תשובות של מומחים
 • 06/08/2017 שכן שסגר שני חדריםאנגלה מתל אביב

  אנחנו דיירים מת"א ובנינו קומה שנייה וגג. מתחת בקומת הקרקע סגרו גדר עץ חדר קידמי ואחורי הודות לעמודי היסוד שלנו. בעבר העירייה התערבה וביקשה להסיר. היום מזמנים למישפט. האם לגשת עם עו"ד?

  תשובה אחת של מומחה
 • 03/08/2017 תביעה של שכן לאחר שיפוץיפתח כהן

  שאלה לגבי תביעה של שכן בגלל עבודות שנעשו כאשר יש ביטוח שיפוצים שהקבלן עשה

  תשובה אחת של מומחה
 • 30/07/2017 שפכטל אמריקאידליה

  אני בבוררות מול הקבלן בקשר לשיפוץ הבית איך אני יכולה להוכיח איזה כלים ישנם כדי להוכיח שלא נעשה למשל שפכטל אמריקאי בתקרות או בקירות הבורר אומר שלא נוגעים בקירות ובודקים אם הם חלקים אלא רק רואים וכך הוא מבקש לבדוק אני שילמתי הון על שפכטל אמריקאי בקירות ובתקרות תודה לעזרה שבת שלום

  2 תשובות של מומחים
 • 29/07/2017 פתיחת דלת בחדר מדרגותענת אוחיון מנתניה

  שלום רב, אני גרה בביניין בין 3 קומות כאשר הדירה שלי היא דירת "כנף" עם כניסה נפרדת וגינה. הכניסה מחדר המדרגות מתגוררים חמישה דיירים. יש לי שני מפלסים בדירה. הקומה העליונה שלי גובלת עם קיר חדר המדרגות של הביניין. אנחנו לקראת שנות הפנסיה ודואגים להבטיח לנו פרישה מכובדת. הילדים עזבו את הבית, כל רכושנו זה ביתנו, חשבנו להשביח את הנכס לטובת "חיים שקטים". אנחנו מעוניינים לסגור את הקומה העליונה ולפתוח קיר לכיוון חדר המדרגות עבור דלת כניסה על מנת ליצור יחידת דיור ניפרדת וכניסה אליה מחדר המדרגות. באנחה שיש לי הסכמה מהדיירים, האם ניתן לבצע פעולה כזו? האם אני צריכה הסכמה של כל הדיירים? מה עלי לבדוק/לשים לב לפני מראש. תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 28/07/2017 הגדלת הסלון על חשבון המרפסתצחי מאשדוד

  מה ההליך שיש לבצע לצורך הגדלת הסלון על חשבון המרפסת בפנטהאוז? רכשנו פנטהאוז יד שניה שנבנה לפני כ12 שנה ואנו מעוניינים להזיז קיר חיצוני במרפסת על מנת להגדיל את הסלון? מה הסיכוי שהדבר יאושר?

  תשובה אחת של מומחה
 • 18/07/2017 איטום גג בגלי מכפר סבא

  בקומה האחרונה בבנין שלנו יש 3 דירות דופלקס ולהן מרפסות גדולות מאד בקומתן השניה. בנין בן 20 בערך. עכשיו הם דורשים לבצע איטום של הגג. האם זה אמור להיעשות על חשבון ועד הבית או על חשבונם?

  תשובה אחת של מומחה
 • 18/07/2017 בניית בית פרטי- שכניםיעל

  שלום אנחנו בונים בית פרטי במושב, הקבלן שם יתדות ופרס בד ירוק לאורך קו הגבול כדי למנוע מעבר לכלוך לשכנים. רציתי לשאול מה החוק מחייב לעניין זה? האם יש תקנות שניתן להפנות אותי אליהם בנוגע לבנייה ויחסי שכנים. שכניי טוענים כי יש צורך בגדר בנויה בעת הבניה ואני רוצה לדעת מה החוק מחייב. תודה רבה

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/07/2017 תוספת בנייה בנחלהרון עיפרון מכפר

  בנחלה קיימים 2 יחידות דיור האחת בגודל 150 מ"ר השנייה בוגדל 70 מ"ר. ברצוני להוסיף ליחידה הקטנה תוספת שמכפילה את גודלה פי 2 , חוץ מהוצאת היתר בנייה במועצה המקומית האם אצטרך לשלם אגרות נוספות ? ביחידה הקטנה אין ממד כיום כלל ולהבנתי אני אחויב להציב אחד כזה על מנת לקבל היתר בניה, עד כמה ממד מיקר את העלות? הוא חייב להיות צמוד לבית או אפשר גם חיצוני?

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/07/2017 הוספת דלת בקיר חיצונייהודה מירושלים

  אני מעוניין להוסיף דלת בקיר חיצוני של הבניין (בקומת קרקע), בכדי שאוכל לצאת מהדירה לחצר שבבעלותי. לצורך כך יש כמובן לשבור חלק מהקיר (אופציה אחת היא לעשות זאת במקום חלון). האם ניתן לעשות זאת? אם ניתן, האם זה חייב להיות לאחר טופס 4?

  2 תשובות של מומחים
 • 12/07/2017 פתיחת דלת למחסן מתוך הביתמיקי מנתניה

  שלום, לדירת גן יש מחסן מוצמד שהכניסה אליו היא מתוך החצר הפרטית של דירת הגן. למחסן קיר משותף עם הדירה, האם נידרש אישור כלשהו לפתיחת דלת גישה מתוך הבית למחסן? (מלבד אישור הנדסי)

  תשובה אחת של מומחה
 • 11/07/2017 פתיחת חלון חיצוני בקומת קרקע בבנין מגוריםסאסי משדרות

  אנחנו רכשנו בית בקומת קרקע בעיר שדרות, הבית איננו בנוי עדיין כעת יוצקים את היסודות, בחדר השינה של ההורים אין חלון. במקום זה יש תריס רחב ליציאה לגינה, ורצינו לבקש שיפתחו בנוסף חלון כי אין אפשרות בלילה להשאיר את כל התריס פתוח וזה ממש בעיה, אך מישהו אמר שאין אפשרות לזה מכיוון שזה שינוי חזית בניין. רציתי לשאול האם אכן אין שום אפשרות לעשות דבר כזה? אין אפשרות כלשהי לבקש היתר לזה או למצוא פתרון כלשהו? זה באמת דבר שמאוד מפריע לנו וחייבים למצוא לזה פתרון. האם העובדה שמדובר בקומת הקרקע לא משפיעה על זה? כי למשל במזגנים אמרו שבקומת קרקע כן אפשר לשים מזגנים וזה לא נקרא שינוי חזית. ואם אנחנו נפתח את החלון לאחר שנקבל את הדירה? אם יש אפשרות אחרת מה צריך לעשות כדי שיאשרו את זה? תודה!

  2 תשובות של מומחים
 • 11/07/2017 הרחבת פתח היציאה לחצר בית פרטיטל מנתניה

  ברצוני להרחיב את פתח היציאה לחצר ב כ 60 סמ. וכמו כן להפוך ארון קיר לחלון. בשני המקרים מדובר בפתחים שפונים לחצר הפרטית שלי. כאמור מדובר בבית פרטי צמוד קרקע. האם אני צריך היתר כלשהו?

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/07/2017 קיר חוצץי מצפת

  לפני 20 שנים בניתי על חשבוני קיר בלוקים כהפרדה ביני לבין השכן. הכל באישורים וחתימות על פי החוק. כעת השכן מעוניין להמשיך את גובה הקיר מעל הקיר שלי. כך לחסום לי את האוויר. הנוף. והאור. האם מותר לו להשתמש בקיר שלי ללא אישור? מה הגובה המקסימלי המותר בבניית קיר חוצץ? ומה עליי לעשות כדיי למנוע זאת?

  תשובה אחת של מומחה
 • 06/07/2017 היתר להריסת בית פרטידינה מנהריה

  אנו רוצים להרוס בית פרטי ולבנות בעתיד אחר. לבנייה כאמור אנו מחוייבים בקבלת היתר. האם בהריסת ביתנו הפרטי יש צורך בהיתר או אישור כלשהו?

  3 תשובות של מומחים
 • 03/07/2017 אילוץ לבנות מדרגות מתוך הבית לבניה שעל הגגאמנון מראשל"צ

  בבניין שאני גר השכן גר קומת קרקע עם כניסה משלו ואני גר מעליו בקומה ראשונה ולי כניסה נפרדת עם מדרגות חיצוניות, ליד דלת הבית שלי שבקומה א' יש כניסה נוספת עם מדרגות עליה לגג כאשר הגג מוצמד אלי. בניתי על הגג ללא היתר וכעת הועדה לתכנון ולבניה (לאחר מלחמת עולם) אפשרה לי לקבל היתר לבניה זו אך התנתה זאת שאבנה חדר מדרגות מתוך הבית לדירה ללמעלה בכדי שתחשב כיחידת דיור אחת ושהמדרגות הקיימות ישמשו את הדייר מהקומה הראשונה לעליה לגג לשם תיקון דוד השמש במקרה הצורך. דבר זה יגרום לביטול 2 חדרים אחד למטה ואחד למעלה. שאלתי: האם הועדה יכולה לחייב אותי בכך גם אם אני מאשר לשכן לעלות לגג לשם תיקון הדוד מהמדרגות הקיימות ושגם אני ישתמש במדרגות אלו לעליה לדירה למעלה?

  4 תשובות של מומחים
 • 30/06/2017 3.5 חדרים אך בטאבו רשום 4 חדריםאביב מחיפה

  שלום. רכשתי בית שמוצא חן בעיניי אך מטרידה אותי הסוגיה של המכירה בעתיד. הבית הוא 3.5 חדרים אך בטאבו רשום 4. נאמר לי מבעל הדערה שכך נבנה הבניין והקבלן הרחיב את הסלון על חשבון החדר. ולכן נחשבת נדיר ל 4 חדרים. האם זו תופעה שכיחה? והדירה נחשבת למרות הכל ל 4 חדרים? ומי שמשנה בעצמו ומשחק בקירוץ הדירה וא אמור לשנות את מספ2 החדרים בטאבו?

  4 תשובות של מומחים
 • 28/06/2017 הרחבת חדר בקומת קרקעאליה מתל אביב

  אני נימצא בבניין שתי קומות קרקע ואחד קומה הראשונה הרחיבה לפני 20 שנה היום אני מעוניין להרחיב לקומה המפולשת מתחת לגג של השכן . השכן טוען שלא מגיע לי זכויות מה עלי לעשות .

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/06/2017 צריך היתר בנייה ל...אלעד מבאר שבע

  לפני כמה שנים בנינו ממד והוא נמצא קרוב למרפסת אני צריך היתר בניה כדי להרחיב את המרפסת שלי גם על הגג של הממד ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 18/06/2017 בניית עליית גג מעץ בתוך הביתמתן מהרצליה

  שלום, ברצוני לבנות עליית גג מעץ בתוך תחומי הבית (מתחת לגג רעפים) בסדר גודל של 10 מ"ר האם עלי לקבל היתר לבנייה זאת מהעירייה? האם יהיה עליי לשלם היטל השבחה ובמידה וכן כמה להערכתכם? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 17/06/2017 מדרגות חירוםעידן מתל אביב

  שלום, אני מעוניין להבין מה החוק אומר לגבי מדרגות חירום בבית פרטי. האם מותר לבנות מדרגות חיצוניות לשעת חירום מהקומה השלישית ישירות לחצר למטה? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 15/06/2017 קירוי מרפסתמשה

  שלום, האם צריך אישור מהעירייה בשביל לקרות חלק ממרפסת בפנל גג מבודד?

  2 תשובות של מומחים
 • 13/06/2017 חדר נוסף בגינהשלום מבאר שבע

  האם ניתן להוסיף חדר בגינה הפרטית שלי ,דירת גן בבניין משותף?

  2 תשובות של מומחים
 • 12/06/2017 תוספת קומה על הגגנעמה מפתח תקווה

  בוקר טוב, אילו אישורים צריך לבניית קומה נוספת לקומה האחרונה? והאם מותר לבנות רק בצד של הדירה או גם מעל הדירה שלצדינו? כיוון שהדיירים אינם משתפים פעולה לביצוע זפת וסיד הדירה נפגעת מכך והתיקונים משולמים עי בעל הדירה. לפיכך משתלם לבנות קומה מעל עם גג רעפים מהי הפרוצדורה והאם צריך גם את אישורם של השכנים אף אם נקבל אישור מהעירייה ?

  2 תשובות של מומחים
חפש קבלן שיפוצים מומלץ