פורום היתרי בניה: לכל שאלה, מומחים בתחום היתרי הבניה ישמחו לענות

פורום היתר בניה

שאל בפורום
 • 11/12/2017 היתר בנייה לחנייה מקורהיואב

  יש לי חנייה מקורה ואני מעוניין להפוך אותה לחדר שינה מבלי להגדילה. האם אני צריך היתר בנייה או היתר כלשהו לעבודה זו? תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 02/12/2017 תוספת לחדרמירי מתל אביב

  שלום יש לנו חדר על הגג בבית פרטי . ואנחנו רוצים להוסיף לו שירותים ומטבחון קטן. האם צריך להוציא אישור? מחיץ לחדר ישנה פרגולה. האם אנחנו יכולים לסגור את הפרגולה בסגירת חורף? ללא היתר? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 01/12/2017 חריגות בניהסוזי מאופקים

  בוקר טוב אנחנו גרים בדירת גן בבית משותף. לאחרונה החלטנו לשפץ את הבית ולהוסיף עוד 2 חדרים לבית, פנינו לעירייה על מנת להסדיר אישורים ונאמר לנו שכיוון שהקבלן ניצל את כל זכויות הבניה עלינו לחפש אדריכל ולהגיש דרכו בקשה להיתר בניה. התחלנו בחיפוש אדריכל ובמקביל גם את השיפוץ אתמול קיבלנו הוראה להפסקת עבודה, בשיחה עם מהנדס העירייה הובהר לנו שיש להם זכות להרוס לנו את התוספת ושאנחנו לא יכולים להמשיך עד שמתקבל אישור. העניין הוא שאנחנו לא גרים בבית אלא בשכירות זמנית להשיג אישור לוקח המון המון זמן מה גם שכל דיירי השכונה ביצעו שינויים כאלה ואחרים סגירת מרפסות פרגולות מחסנים ללא היתרים, מה ניתן לעשות? למי עליי לפנות על מנת לקבל אישור להמשיך לשפץ ובמקביל גם לדאוג לאישורים?

  3 תשובות של מומחים
 • 29/11/2017 בנייה על גגמשה מחיפה

  ברצוני לבנות על גג שבבעלותי בגודל 106 מטר. יש זכויות בנייה ל300 מטר. המטרה שלי זה לבנות יחידות קטנות מבנייה קלה לתיירים. האם אני חייב לבנות ממ"ד?

  3 תשובות של מומחים
 • 25/11/2017 בנייה בתוך חלל גג רעפיםחיים ממודיעין

  שלום, קניתי דירה בבניין של 4 דירות. בטאבו רשום שיש לנו 60 מ' בחלל גג הרעפים. כיום בחלל ישנם רק דודי שמש של הדירות. רציתי לדעת אם אני יכול לבנות חדר שם ואם צריך לקבל אישור או בגלל שזה כבר רשום בטאבו אז אין צורך לבקשת אישורים. תודה לכם.

  2 תשובות של מומחים
 • 25/11/2017 הוספת יציאה נפרדת בבית משותףסמי ראשוני מראשון לציון

  שלום רב! אנחנו נמצאים בתהליך קניית דירת קרקע, הבניין אחרי תמא38. לאחר השיפוץ, במקום מסתור הכביסה נוצר כעת חלל בין חזית הבניין לבין פסי הציפוי שהורכבו על הבניין (משמש החלל שבו ניתן להתקין מזגנים ולתלות כביסה. תהיתי האם אני יכול לעשות יציאה מקומות הקרקע שלי לחלל קטן זה ולהציב בו את מכונת הכביסה שלנו. הדבר מצריך לשנות חלון שירותים קטן לדלת. האם וכיצד אפשר לעשות שינוי זה באופן ראלי?

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/11/2017 היתר לגגלילי

  שלום, אני גרה בדירת גג שנבנתה בשנת 78. הבניין נרשם בטאבו רק בשנת 86, בגלל סיבות שונות.אני קניתי את הדירה עם גג צמוד שנרשם על שמי בטאבו בשנת 80. בשנת 2001 לקחנו משכנתא על הדירה. פעמיים קיבלנו אישור לרשם המקרקעין פעם אחת בעת המכירה ופעם שנייה בקבלת המשכנתא. העירייה ערכה מדידות לאחרונה בדירה ולהפתעתנו העירייה טוענת כי אין היתר בנייה לגג. האם הטענה חוקית לאחר כל השנים ואישורים לרם המקרקעין פעמיים?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/11/2017 בניה על גגשמחה מבת ים

  שלום רב האם מותר לבנות חדר קטן ללא היתר בבניין משותף שהדירה הינה דירת פנטהוז . ?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/11/2017 טופס 4 במסגרת תמ"א 38רן מחיפה

  בבניין שבו עושים תמ"א 38, כלומר מחזקים את המבנה הקיים ומוסיפים דירות חדשות - האם הקבלן מגיש טופס 4 רק על הדירות החדשות או שגם הקיימות (שקיבלו אישור על טופס 4 מזמן) צריכות אישור מחדש?

  2 תשובות של מומחים
 • 19/11/2017 טופס 4 והיתר לבניה קלהאפרת כהן ממושב מעגלים

  שלום, לפני כ8 שנים קיבלתי היתר בניה לבית פרטי במשק במושב. בעת הבניה עשיתי שינוי קל באחד הקירות. לא קיבלתי טופס 4 כי דלת הממד לא אטומה. כעת אני רוצה להוסיף 2 מבנים קלים במשק ולהסדיר טופס 4 לבית הקיים. מה התהליך שעליי לעשות? האם להוציא קודם טופס 4 או להגיש תכנית חדשה ומעודכנת עם השינויים שנעשו+המבנים החדשים? לתשובתכם אודה, אפרת.

  2 תשובות של מומחים
 • 19/11/2017 היתר לבניה כלשהיא בפנטהאוז שנבנה במסגרת תמא 38נתי מירושלים

  יש לי בית פנטהאוז שנבנה במסגרת תמא 38 ולו גג צמוד באותו מפלס שבחלקו הקטן אני רוצה לבצע הרחבה של הסלון וגם לתחום בו חדר נוסף. השאלה שלי מה הסיכוי לקבל על כך היתר אפילו לבניה קלה מכיון שאחוזי הבניה היו 50 אחוז מכלל הגג וזה הקבלן ניצל והשאר השאיר מרפסות. יש לציין שהמיקום של ההרחבה במיועדת הינו מובלע ולא פוגע בחזית הבנין או בנראותו מכל צד שהוא מי שיכול לענות וירצה את השרטוט אשלח במייל. תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/11/2017 בנייה קלה יחידת דיוריצחק

  שלום אני גר בקומת קרקע בבנין משותף ורוצה לבנות יחידת דיור בבניה קלה כמה יעלה לקבל היתר לבניה? וכמה זמן זה יקח? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 09/11/2017 דירה קומה 3שמעון מירושלים

  יש לי דירה בקומה 3 וגג צמוד שיש לי עליו תב״ע אני רוצה לבנות בגג האם אני צריך לעשות פירסום בכדי לקבל היתר ואם יש עוד חוות דעת בעניין אשמח לשמוע

  2 תשובות של מומחים
 • 08/11/2017 תוספת בניה לבניין קיים - מול קיר חיצוני של ממ"דרויטל מירושלים

  רציתי בבקשה לשאול האם ניתן לבנות תוספת בניה מול קיר חיצוני של ממ"ד/ מול חלון ממ"ד. הבית בקומת קרקע. יש כ- 20 מ"ר. כמה מטרים צריך להתרחק מהחלון של הממ"ד?השכנים בבניינים סמוכים בנו ללא היתר. אבל אנחנו רוצים לבנות בצורה חוקית ולהוציא היתר. השאלה האם ניתן למצוא פתרון לבניה בשטח שנמצא בצמוד לקיר ממ"ד (עם חלון) חיצוני? תודה רבה!

  3 תשובות של מומחים
 • 06/11/2017 חידוש היתרמיכל כ הן מחיפה

  אני עומדת לרכוש דירה שלפני שמונה שנים הוצא לה היתר בניה להרחבה ושולמו כל ההיטלים. לא החלה בניה מה תהליך חידוש ההיתר?

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום