פורום אקוסטיקה ובידוד: רק מומחים בנושא בידוד ואקוסטיקה יענו לשאלתכם

פורום בידוד לבית

  • 09/10/2017 יחידת דיור מבניה קלה רעשים מהגגשאול מכפר כמא

    שלום, בניתי בית מפנל בידוד, שמתי גבס בקירות הפנימיים ובניהם צמר סלעים. אבל בתקרה שמנו רק גבס. כשיש גשם יש הרבה רעש מהגג שזה בלתי נסבל. אז אני מחפש פתרון מיידי וקל להפחתת הרעש שמגיע מהגג. הגג גם בנוי מפנל בידוד. אז האם יש כל אפשרות להפחית או להשתיק את המכה של הטיפות של הגשם על הפח מעל הפנל? גם אם זה חומר שאפשר להתיז על הגג?

    3 תשובות של מומחים
  • 07/10/2017 איטום צינור מים שעובדאיריס מחולון

    שפצתי את הבית ביטלתי אסלה והפכתי את השירותים להמשך מסדרון( תמא 38 במקום חדר בתוך חדר העדפתי ת כניסה נפרדת לממד) הבעיה שיש צינור שמשותף לשני שכנים מעלי ואסור לבטל אותו וכול פעם שהם מורידים מים הרעש נשמע היטב במסדרון יש רעיונות??

    3 תשובות של מומחים
  • 25/09/2017 אקוסטי או גבסיניב מכרמיאל

    לצורך התקנת מזגן נדרשתי להעביר צינורות דרך מסדרון הבית. השאלה האם עדיפה תקרת גבס או תקרה אקוסטית לצורך כיסוי הצנרת?

    2 תשובות של מומחים
  • 24/09/2017 חדירת רעש מקירות חיצונייםנחום

    אני סובל מרעש חיצוני. לאחר ייעוץ אקוסטי התברר שהחלונות אינם מבודדים מספיק (בידוד של 15-18 דציבלים) והומלץ לי להתקין חלונות מבודדים אקוסטיים המנחיתים 35-40 דציבלים. לטענת הבודק נראה היה שהבעיה היא רק בחלונות ולא בקירות החיצוניים (בטון מזוין ברוחב 30 סנטימטר בערך עם ציפוי שיש). איך ניתן לוודא שהתקנת חלונות אקוסטיים יעשו את העבודה ושרעש לא חודר דרך הקירות? (מדובר ברעש בטווח של 55-75 דציבלים). תודה רבה.

    תשובה אחת של מומחה
  • 19/09/2017 יש טיח אקוסטי לבידוד קיר פנימי?דן מגבעתיים

    יש טיח אקוסטי לבידוד קיר חדר אמבטיה? לפני ששמים את הקרמיקה? מבין שיש טיח מבודד לקירות חוץ. יש גם לקירות פנימיים? מתכנן דלת הזזה לכיס שגורמת לקיר להיות בעצם חלול ( רק לוח גבס מכל צד) כאשר סוגרים את הדלת, ונוצר קיר שלא מבודד מרעשים. תודה

    תשובה אחת של מומחה
  • 18/09/2017 בידוד אקוסטי בקיר משותף בדו-משפחתיגח מעמק חפר

    בבנייה של דו משפחתי חדש הקבלן הציע לבנות בקיר המשותף, ״קיר מיציקת בטון 20 ס״מ״, או ״קיר בלוק 10 ס״מ, מחיצת קלקר 3 ס״מ ועוד קיר בלוק 10 ס״מ״ (כמו סנדביץ עם קלקר באמצע). מה עדיף מבחינת בידוד אקוסטי?

    תשובה אחת של מומחה
  • 16/09/2017 בידוד אקוסטי בבניה קלהפנינה מאורנית

    שלום אנחנו מרחיבים חדר בקומה עליונה מתחת לרעפים. כיום גג נשען על מבנה עץ ומתחת תקרת רביץ של קומה תחתונה. בסיס החדר יבנה על קונסטרוקציה מברזל בהתאם להנחיות מהנדס. על הקונסטרוקציה סגירה עם עץ או פח. מעל זה לוחות ופרקט. שאלה כיצד לייצר איטום אקוסטי טוב בכדי ששני החדרים יהיו מבודדים כי מדובר ב2 חדרי שינה. כמו כן המלצה לאיטום טרמי מתחת לגג רעפים.

    2 תשובות של מומחים
  • 12/09/2017 בידוד אקוסטישמחאל מירושלים

    שלום, המקרר עושה רעש. חשבתי על בידוד אקוסטי וסגירה עם קירות גבס. מה דעתך? זה יעזור? מה אתה ממליץ? תודה!

    2 תשובות של מומחים
  • 11/09/2017 בידוד בין חדרים עם קירות גבס, למניעת רעשעמי מרמת השרון

    אני עובד בקליניקה ומאחורי הקיר שלי יש מזכירות בה משוחחים בטלפון. הבידוד די גרוע, החלפתי דלת לעץ מלא ועדיין בלתי אפשרי לעבוד בשקט. אני זקוק להמלצה על מומחה שיבוא ויתן חוות דעת האם יש פתרון או שצריך לעבור קליניקה.

    2 תשובות של מומחים
  • 11/09/2017 רעש מהשכנים בדו משפחתימליסה מנתניה

    שלום, אני גרה בדו משפחתי יש קיר משותף עם השכנים. הקיר אמור להיות בלוק 20 ס"מ, אבל נראה לי שזה לא הגיוני כי אנו שומעים אותם מדברים כאילו הם איתנו בבית ושומעים כל הזזה של כיסא וכד'. כמו כן, הגג הינו גג רעפים משותף ללא הפרדה בין הבתים. אודה מאוד להצעות כי המצב ממש לא נעים...

    תשובה אחת של מומחה
  • 09/09/2017 עזרה בבחירת מערכת בידוד תרמיshlomi מכרמיאל

    אני בונה בקרוב את ביתי באזור הגליל. את הבית אני בונה בשלד פלדה. אני מתלבט לגבי מערכת בידוד למעטפת הבית. יש כל כך הרבה חברות בתחום : מרמוריט של אורבונד, תרמוהאוס של גולמט., תרמוקיר וכו'. האם למומחים יש המלצה על מערכת טובה ואיכותית?

    2 תשובות של מומחים
  • 09/09/2017 וילון אקוסטי במקום קיררון מחיפה

    אני מעוניין להשתמש בוילון לבידוד כניסה רחבה לחדר (במקום קיר +דלת). ברור לי שזה לא יהיה יעיל כמו קיר. השאלה שלי קודם כל זה כמה זה באמת מבודד רעש? וכמה זה אמור לעלות בערך? מדובר להערכתי ב 3X2.4 מטר. אז כ - 7.2 מ"ר. מצרף תמונה של הפתח אותו מעוניין לחסום אם זה עוזר. תודה

    תשובה אחת של מומחה
  • 07/09/2017 איך מונעים שמיעת רעש כביש בביתשלמה מקרית מוצקין

    אנו עומדים לרכוש בית המרוחק כ 10 מטר מכביש רועש מה צריך הקבלן לעשות בכדי לבודד את הרעשים מהכביש בצורה כמעט לחלוטין.

    תשובה אחת של מומחה
  • 05/09/2017 גדר חיצוניתשלום מבאר שבע

    האם אפשר לבנות גדר חיצונית מגבס עמיד במים במקום מבלוקים

    תשובה אחת של מומחה
  • 05/09/2017 רעש מצנרת בקיר משותףרוני מצור יגאל

    שכן הניח צנרת מקלחת בקיר משותף ולמרות שהקבלן שלו ביטן את הצנרת עדיין שומעים רעש משמעותי כשפותחים את המים (צליל גבוה כמו רעש של מטוס). מה ניתן לעשות? האם יש פתרון גם מהצד שלנו או רק לפתוח את הקיר אצלם ולשים בידוד?

    תשובה אחת של מומחה
  • 29/08/2017 בחירת בידוד של חלוןשלום מאשדוד

    איזה חלון מבודד יותר טוב מרעש בידודית או טריפלקס ?

    2 תשובות של מומחים
  • 20/08/2017 תיקרת גבס בת כ- 15 שנה.רעות מצפון הארץ

    יש מקומות בתיקרת הגבס, בעיקר בפינות ובצדדים - במיפגש בין הקיר לתיקרה, שרואים את ההיפרדות ויש מעין חריץ, שהוא כניראה החיבור בין הלוחות. לא תמיד מתאפשר כלכלית לשפץ, לכן מה מידת החשיבות: האם ניתן למשוך את התיקונים, או לתקן מיד! השאלה שלי: האי אחידות בתקרה הוא עדיין מינורי. האם נחכה עוד שנה, לדוגמא, זה יחמיר?

    2 תשובות של מומחים
  • 19/08/2017 בידוד גג מעץליאורה מכפר חסידים

    שלום רב. בנינו צריף 10 מ"ר קיט מתוצרת פינלנד.הגג עשוי מלאטות עץ משתלבות אורן בעובי 16 מילי' .על מנת לבודד את הגג שהשמש קופחת עליו, אנו עושים גג כפול עם רווח שיוצר חלל בגובה 4 סמ. ועליו שינגלס. יוצר מצב שהגג כמו תיבה. השאלה: האם הרווח מספיק ? החברה שמכרה לנו את הצריף אומרת שלא צריך חומר מבודד כי הוא לא ישפיע וכי על ידי גג כפול הטמפרטורה תרד ב5 מעלות. האם נכון? האם צריך להוסיף עוד חומר מבודד כמו קלקר? תודה ליאורה

    תשובה אחת של מומחה
  • 14/08/2017 בידוד אקוסטימני מירושלים

    אני מאד רגיש לרעשים בשנתי במיוחד כשמודבר בבית עם ילדים. האם דלת פוליאטרן מוקצף שוות ערך בתחום בידוד הרעשים כמו הפלקסבורד?

    2 תשובות של מומחים
  • 13/08/2017 רעש ממזגן מיני מרכזי בבישאדי מכפר יאסיף

    יש לי מזגן מיני מרכזי 4.5 כוחות סוס נמצא בכניס לדירה ומכוסה בתקרת גבס שני פתחים לשאיבת אויר . שמפעילים מזגן יש רעש אדיר מתנועת שאיבת האויר ולא ממזגן מקולקל פשוט רעש שאיבת האויר חזק ועודה רעש האם אפשר לשים חומר שיספוג חלק מהרעש ?

    2 תשובות של מומחים
  • 07/08/2017 האם יש הבדל בין בלוק 10 ל 20 סמ בהקשר לבידוד רעשיםאייל ממודיעים

    שלום, פיצלתי דירה ויש קיר משותף בין 2 הדירות. שני צידי הקיר הם (אורך הקיר כ 2 מטר) בדירה אחת יש מדרגות לקומה השניה ובדירה השניה יש הול כניסה של כ 2 מטר לדירה. שאלתי היא האם עדיף לבנות ריר 10 ("ולהרוויח" עוד 10 סמ בדירה או קיר 20? חשוב לי מאוד בידוד הרעש בין 2 הדירות

    2 תשובות של מומחים
  • 31/07/2017 תקרת מגשיםיעקב מבית שמש

    האם תקרת מגשים רוחב 300 אורך 2.9 מ' מקבלת בטן לאחר זמן והאם אפשר להניח עליה בידוד (צמר סלעים בניילון)?

    3 תשובות של מומחים
  • 29/07/2017 קיר משותף 20 סמרות מרחובות

    בשיפוץ הדירה שלי החלפתי את המטבח לכיוון קיר משותף עם השכנים. קיר 20 ס"מ. האם השכנים ישמעו רעש מהכיוון שלי או להיפך? תודה.

    תשובה אחת של מומחה
  • 26/07/2017 בידוד אקוסטי לקליניקהענת

    שלום, אני מתכננת חלל שיחולק בקירות גבס לשלושה חדרי טיפול לפסיכולוגים. הבידוד האקוסטי בין החדרים חשוב מאוד. גובה התקרה במקום 3 מ'. איזה אמצעי בידוד יש להוסיף ע"מ להשיג בידוד אקוסטי? עד כמה רלבנטי סוג הדלתות במקרה זה? תודה רבה לעונים.

    2 תשובות של מומחים
  • 23/07/2017 דירה חדשה - דלת ללא מדבקהצילצולים מרמת גן

    שלום, אני שומעת מדירתי את צלצול הטלפון בדירה של השכן, שבאותה קומה (בקצה הלובי. בבדק נמצא שעל הדלת אין את מדבקת תו התקן, האם יכול להיות שהדלת לא תקנית ולכן הרעשים. איך אני להוכיך לחברה את זה.. שלא יגידו שרק נפלה המדבקה?

    תשובה אחת של מומחה
  • 19/07/2017 איטום תקרה למניעת רעש מהשכניםדניאל מפתח תקווה

    שלום, ברצוני לשאול האם יש אפשרות לאטום את התקרה בכדי לא לשמוע רעשים המגיעים מהשכנים שגרים בקומה מעליי. אני שומע רעשי גרירות כיסאות, ריצות ונפילת חפצים, ורעש זה מפר את שלוותי. תודה.

    6 תשובות של מומחים
  • 17/07/2017 רעשי בית ספר וגינוןברק מתל אביב

    אני גר בבניין דירות. במרחק של כמאה מטרים מעבר לשטח החניה הפתוח של הבניין נמצאת פנימיה ואחת לשבוע-שבועיים מתקיים אירוע שלרוב כולל מוזיקה רועשת. נוסף על כך בהמשך הרחוב הולך ונבנה בית ספר אשר יהיה בעצמו מקור רעש נוסף בעוד כשנה. לכל אלה מתווסף ד"ר צמח בכבודו ובעצמו אשר גנניו בכל יום בשבוע גוזמים גינה אחרת ברחוב וגורמים לרעש עצום. מה ניתן לעשות על מנת לטפל במטרדים? האם יש פתרונות שאינם מסתמכים על קירות גבס? תודה!

    תשובה אחת של מומחה
  • 08/07/2017 דירה מקבלןגיל ממודיעין

    שלום, רכשנו דירה מקבלן לפני היתר. לאחרונה התקבל ההיתר אבל היתה הערה בהיתר שמחייבת ייעוץ אקוסטי ובחוו"ד של מומחה אקוסטיקה מחויב הקבלן לשים מזגן בדירה (כמובן שעכשיו מבקש שאנחנו נוסיף עלות המזגן אבל זה כבר נושא אחר..) מה הסיבות שיכולות לגרום לאי קבלת היתר בנושא אקוסטיקה ?

    תשובה אחת של מומחה
  • 04/07/2017 בידוד רעש בין קומותלימור ממגדל העמק

    האם בתחום הבניה הקלה יש אפשרות יותר טובה לבידוד רעש בין הקומה הבנויה לקומה שתיבנה? מתלבטת אם לבנות קומה נוספת רק בגלל הרעש שיהיה מהקומה העליונה

    2 תשובות של מומחים
  • 17/06/2017 בידוד בין מרפסותדניאל מפתח תקווה

    שלום רב, המרפסת שלי צמודה למרפסת של שכני והרעש הוא בלתי נסבל. מה שמפריד בין המרפסות זה חצי קיר וחצי גדר ברזל. האם ניתן לקבל המלצה איזה אמצעי בידוד ניתן להתקין על גדר הברזל בכדי להפחית/למנוע חדירת רעשים?

    תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ