פורום אקוסטיקה ובידוד: רק מומחים בנושא בידוד ואקוסטיקה יענו לשאלתכם
שיפוצים פלוס

פורום בידוד לבית

מערכת שיפוצים פלוס
מנוהל על ידי:
מערכת שיפוצים פלוס
שאל בפורום
 • 19/03/2018 איזה חתך קיר חיצוני עדיף לבידוד תרמיאורי מאזור אשקלון

  שלום, בונים בית קרקע חדש והקבלן מציע שתי אופציות לחתך קיר חיצוני. איזו אופציה מבודדת תרמית טוב יותר? וטוב יותר מבחינה אנרגטית? תיאור החתך מבחוץ פנימה: 1) 15ס"מ בטון יצוק, 5ס"מ צמר סלעים ולוחות גבס. 2) 15ס"מ בטון יצוק, 5ס"מ קלקר, 7.5ס"מ בלוק שחור.

  תשובה אחת של מומחה
 • 03/03/2018 בידוד תרמי ואקוסטיליאם ממגדל העמק

  מדובר בבית חדש שכבר קיים (עם שכבת טייח) מעוניין בבידוד רצפה וקירות חיצוניים בתוך הבית כדי להשיג בידוד תרמי ואקוסטי בו זמנית. איזה חומר עדיף חשבתי להשתמש בחומר צמר אדמה מינירלי עם שכבת אלומניום גם ברצפה וגם בקירות שמעליהם אני מלביש גבס. מה דעתכם?

  תשובה אחת של מומחה
 • 27/02/2018 רעש בלתי נסבל מהדירה מעלשימי

  רכשתי לפני מספר שנים דירה ישנה משנות ה 60. לאחר המעבר לדירה התגלה לי שיש בעיית רעש קשה ביותר מהתקרה/רצפה עליונה, באופן שיוצר באופן קבוע ריבים ביננו (השכנים), וגם כאשר הם "משתדלים", אני ממש סובל ברגעים מסויימים מהשהות בדירה, למשל כאשר יש פעילות רבה בדירה. מכיוון שהדירה זקוקה בלווא הכי לשיפוץ ויש לה פוטנציאל רב, אני רוצה לבצע עיבוי של התקרה בכל הבית באופן שימנע את הרעש. דרושה הנחתה של 80-90 אחוז, לא פחות. האם תיקון כזה אפשרי טכנית ובמה זה כרוך (הנדסית וכלכלית) ? גודל הדירה 90 מ"ר. תודה לעוזרים!

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/02/2018 קיר מפריד בין 2 יחידות בבית דו משפחתייעקב מאורנית

  שלום, חברים האם ליצוק קיר בטון בעובי 20 ס"מ או שעדיף לבנות 2 קירות מבלוק שחור 10 ס"מ + צמר סלעים דחוס 3 ס"מ ביניהם? למטרת בידוד אקוסטי

  2 תשובות של מומחים
 • 23/02/2018 רעש מוזיקה מחדר דיירים שאני מתגורר מעל חדר הדייריםתבור דוריס מפתח תקווה

  בזמן ארוע המוזיקה מאוד מרעישה ובילתי נסבלת הדבקנו ספוג ע"ג התיקרה בחדר הדיירים ולא עזר אטמנו את החלונות לא עזר ,האם התקנת פרקטים כן יספוג לפחות חלק ממוזיקה ,גודל החדר 7\7 גובה התיקרה כ5,5 מטר{והאם אפשר לקבל עצה במה כן לאטום} תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 03/02/2018 איך להפחית רעש מיחידת מזגן חיצונית מעל הדירה שליאורן מגבעתיים

  המזגן של השכנים נמצא על הגג מעל הדירה שלי והרעד שהוא מייצר יכול להשמע בכל מקום בדירה. טכנאי אמר שהכל בסדר אבל בכל זאת ניסה לשים איזו חתיכה של גומי שעזרה להפחית מעט את הרעש. השאלה היא מה הדבר שיפחית את הרעש באופן מוחלט. להניע את המזגן על גבי חתיכות גומי או אולי חתיכה של ספוג? תודה.

  2 תשובות של מומחים
 • 01/02/2018 בידוד לקיר גבסחיים פרדימן מקרית ארבע

  איזה בידוד מומלץ לקיר גבס בבית?

  תשובה אחת של מומחה
 • 01/02/2018 בידוד רעש בדירה מחולקתאשר מירושלים

  שלום אני גר בדירה שחילקו ל2, בין הדירות הייתה דלת שחסמו בגבס. אין מעבר רעש דרך הקירות אלא רק מהדלת החסומה, יש דרך לחסום את הרעש? אני שוכר אז זה צריך להיות פתרון זול יחסית ולא פתרון בניה. תודה רבה!

  4 תשובות של מומחים
 • 29/01/2018 בעיית אקוסטיקה קשה בביתאלכס

  שלום רב, בבעלותי וילה פרטית בת 15 שנים. הוילה בנויה בצורה מתוחכמת/מסובכת. המון זויות ושבירות של קירות. מה שמקנה בית "מעניין" אבל נראה לי שזה גורם לבעיות אקוסטיות רציניות. יש את הקומה המרכזית ו-4 מדרגות למפלס חדרים. כשאני יושב בחדר שלי עם דלת סגורה. אני מרגיש כאילו אני נמצא בסלון. אני שומע "הכל". הבית בנוי איטונג חיצוני ובלוקים בחלק הפנימי. מה אפשר לעשות?

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/01/2018 טיח תרמימורן מקרית טבעון

  שלום, אני מעוניין בבידוד תרמי לבנייה חדשה על בלוקים רגילים ובטון מזוין(לא איטונג ולא פומיס), מטרת הבידוד היא אך ורק בכדי למנוע עיבוי על הקירות הפנימיים(אנו סובלים מזה באיזור שלנו). האם עדיף לשים מבחוץ טיח תרמי או שעדיף לוחות אדקס, או פתרון אחר? אשמח אם בתשובתך תתיחס גם לעלות הנוספת של הפתרון התרמי. תודה :)

  2 תשובות של מומחים
 • 22/01/2018 רעשים מהקומה שמתחתשני מאשקלון

  שלום אני גרה בבניין ישן בקומה ה 3. הדירהה שמתחתי בקומה ה2 "מייצרת" באופן קבוע רעשים נוראיים המתבטאים בצעדים כבדים,נעלי עקב, קולות בלילה, טריקות של דלתות, גרירת רהיטים והשלכת חפצים בשעות לא שגרתיות כמו 05.00 בבוקר ו 03.00 *אציין שהדירה שמעלי בקומה ה 4 ריקה. האם יש פתרון ישים לבעיה זו? האם פרקט ובידוד יסייעו להשתיק הרעשים? ואם כן איזה סוג תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 11/01/2018 מה עדיף לבידוד טרמי?ירון מחיפה

  שלום, מתוכנן לבצע איטום לגג שלי בדו משפחתי ,60 מ"ר ,כולל פריימר 474 ,זפת חם 75\25 , איטום עם יריעות ביטומניות 5 מ"מ עם אגרגט לבן. הציעו לי 2 אפשרויות לבידוד טרמי: 1. קלקר F30 3 ס"מ +בטקל (יישום מתחת ליריעות). או 2. על כל האיטום לבצע שכבה של אינופז h20 על בסיס מים. איזו אפשרות עדיפה לבידוד טרמי? יתרונות מול חסרונות? תודה!

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/01/2018 רעש מהשכניםאורן מנתניה

  שלום יש לי קיר בלוקים משותף עם שכנים שהבידוד לא טוב ושומעים את השכנים רציתי לדעת מה דעתכם אם אני אוותר על שכבת צמר סלעים ובמקום ישים שתי לוחות גבס פיאנו וידביק אותם ישירות לקיר עם כמה ברגים וסופק 7 יכול לפתור לי את הבעיה או שאני חייב חומר בידוד (צמר סלעים ) בין הקיר ללוחות גבס ?

  2 תשובות של מומחים
 • 02/01/2018 הפחתת רעש מהשכן - דירת חדר עם קירות גבסאבי

  שלום לכם, אני מתגורר בדירת חדר עם קירות גבס. הדירה גובלת בדירת חדר אחרת, והקיר שבין הדירות כמעט ואינו מועיל בצמצום הרעש. כמו כן, התקרה אקוסטית והקיר המשותף מגיע לגובה התקרה בלבד (הוא לא ממשיך מעליה). כאשר השכן מדבר (גם אם לא בקול רם במיוחד), הוא נשמע היטב בדירה שלי, ומה גם שהמיטה שלי נמצאת כמטר מהקיר המשותף. מדובר בשכן שמרבה לשוחח בטלפון, והדבר מפריע לי מאוד. ניסיתי להגיע עימו להבנות, אולם ללא הצלחה ובסופו של דבר בעייתי לדרוש ממישהו לא לשוחח בטלפון בשעה 17:00 כי זה מפריע לך (לפחות משפטית אני מניח שאין כאן קייס). אני מודע לפתרונות שונים הכרוכים בעבודות גבס, שעשויים לסייע בהפחתת הרעש, כולל שימוש בצמר סלעים וכיוצ"ב - אלא שמדובר בדירה שכורה, שאיני יכול לבצע בה שינויים מבניים, ובכל מקרה התקציב שלי זעום ביותר (1000 ש"ח בלבד), ולכן אני מחפש פיתרון אחר - גם אם הוא חלקי. אני צריך לציין שאיני אדם טכני כלל וכלל, וגם פעולות שנחשבות פשוטות מאוד עשויות לחייב אותי להזמין איש מקצוע, ששכרו צריך להיות גם הוא כלול במסגרת התקציב שלי, יחד עם החומרים הנדרשים. אציין כי גם מניעת הדהוד הקולות בדירה שלי או צמצומו, או כל הפחתה אחרת של המטרד תתקבל בברכה רבה. ראיתי באינטרנט ספוגים שונים דמויי קרטון ביצה בעלויות סבירות, ואם הם יכולים ולו להקל את המצב אשקול להזמין אותם. אודה לעצה, אבי

  תשובה אחת של מומחה
 • 30/12/2017 בידוד ליחידת דיוררחל מישובי בנימין

  קנינו דירה גדולה מקבלן, ואנו מעוניינים לחלק אותה כך ולהשכיר שני חדרים בתור יחידת דיור ולגור בשאר הבית. בעתיד מתכננים לפתוח את החלוקה ולגור בבית כולו. ברצוננו לדעת איזה קירות כדאי לעשות בצורה שלא ייפגע הריצוף. הציעו לנו קירות גבס עם בידוד באמצע, השאלה איזה סוג וכמה.. השאלה נוספת היא לגבי הדלתות, כמה דציבלים צריך שהדלת תחסום בכדי שלא יעברו רעשים נורמליים בין הדירות..

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאל מומחים בפורום