פורום אקוסטיקה ובידוד: רק מומחים בנושא בידוד ואקוסטיקה יענו לשאלתכם
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

פורום בידוד לבית

מערכת שיפוצים פלוס
מנוהל על ידי:
מערכת שיפוצים פלוס

שאל שאלה בפורום בידוד ואקוסטיקה

 • 14/11/2018 בידוד גג - יעוץאסף מרמת גן

  קיבלתי הצעה לבידוד גג הרעפים באופן הבא: 1. דיקט 11 מ"מ OSB 2.שכבת SNOWHITE - צמר סלעים. 3.פויל אלומינים - יריעות אפליקטביות. מה דעתכם? במה זה שונה מבידוד באמצעות סופר פולינום?

 • 08/11/2018 איטום אקוסטי לקיר גבסאיילת זיו

  מחפשת את הבידוד האקוסטי הטוב ביותר שקיים לקיר גבס שחוצץ ומפריד בין שני בתים. הקיר בתהליך בנייה ועדיין פתוח..

  תשובה אחת של מומחה
 • 04/11/2018 הבעיה: בידוד אקוסטי לרצפת בטון משותפת עם דירה אחרת עם בעיית רעש קשה.תקווה א. מטבעון

  שלום. אני גרה בבית טרומי דו-דירתי ביישוב קהילתי. הרצפה היא רצפת בטון משותפת שלא ניתנת לחיתוך (עפ"י חוו"ד קונסטרוקטור), יש ריצוף בלטות דקות (כמו של אמבטיה) בהדבקה ישירה על הבטון בלי שום בידוד, והקירות עשויים גבס. מצב האקוסטיקה בבית עד לא מזמן היה זוועתי ממש. גולה בצד השני היתה נשמעת אצלנו כמו הפצצת תותחים, וכן כל נקישה על הקיר המשותף. נגינת פסנתר בצד השני נשמעה ממש בתוך הדירה שלנו. גרות שם משפחות עם ילדים קטנים ולכן בעיית הרעש חריפה כי לא ניתן "לשלוט" לגמרי בילדים אף פעם. לאחרונה נעשה (עקב תלונות שלי) בידוד של הרצפה בצד השני ע"י שכבה מבודדת 6 מ"מ עם פרקט עליה וכן נעשתה שכבת בידוד גבס + שכבה פנימית + גבס אקוסטי רק בצד שלנו על כל הקיר המשותף. הקיר נעשה ממש טוב עם ייעוץ אקוסטי וזה עוזר בהחלט (אם כי היה עדיף שכבה דומה גם בצד השני). אבל הרצפה - אם כי השתפר המצב - עדיין מאד מפריעה. בכל מצב שמשהו נופל על הרצפה בצד השני, משהו נגרר, ילדים רצים וכו' - זה מאוד מורגש בצד שלנו, לעתים בלתי נסבל אם זה חזק, למרות שזה קצת עמום יותר מאשר עד לפני שעשו אצלם את הפרקט עם בידוד מתחת. אין אצלם שטיחים (לצערי) ובטח שלא מקיר לקיר. השאלה שלי היא אם יש משהו שאני יכולה לעשות לשיפור משמעותי של המצב מהצד שלי. האם אפשר לדוגמא לשים יריעה אקוסטית הרבה יותר עבה (כמו בבידוד בין קומות) ועליה רצפת עץ למשל? האם זה יעזור בכלל ? (כי מקור הרעש הוא אצלם בעיקר). אצלנו עדיין אין כל שינוי ברצפת הבלטות. אציין כי מתחת לקיר המשותף הריצוף הופסק לרצועה של כמה ס"מ, אבל זה לא מספיק כיוון שהבטון המשותף מעביר ויברציות ורעשים בצורה קטסטרופלית. רעשים נשמעים הרבה יותר חזק אצלנו מאשר במקור הרעש בדירה השנייה, ז"א הרעש מגיע אלינו מוגבר בצורה קיצונית דרך רצפת הבטון האיומה הזאת. אשמח לכל עצה אם אפשר לעשות משהו אצלי בנוסף לפרקט שנעשה בדירה השכנה שיבודד את הרעש שמגיע מהדירה השכנה.

 • 23/10/2018 תוספת בידוד על קיר משותףאוריאל מבני ברק

  שלום לכם בניתי יחידת דיור, כשקיר חדר השינה שלי ושלהם משותף, הקיר בנוי מבלוק 10 באורך 1.60. הקיר מבודד ברמה שאני שומע רעשים עמומים, מה עלי לעשות כדי לחסום את הרעש לחלוטין, שאף אם יפעילו מוזיקה לא אשמע כלום. תודה רבה לכם .

  2 תשובות של מומחים
 • 22/10/2018 בידוד אקוסטי בין קירות - יעוץדודו מפרדס חנה

  איך אפשר למנוע רעשי הלימה בין קירות ובין קומות

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/10/2018 איזו בידודית טובה יותר?דוד מירושלים

  מה מבודד יותר שתי זכוכיות 4 ורווח 16 או 3 זכוכיות 4 ורווח 4 בין כל שתיים? ומה ההבדל באחוזים?

  2 תשובות של מומחים
 • 08/10/2018 שיפור האקוסטיקה (הפחת רעשים) בחלל משרד קיים.דודו מראשל"צ

  שלום רב, בחלל משרד קיים של כ-45 מ"ר (שיושבים בו 8 אנשים) האקוסטיקה לא הכי טובה, המחיצות הקיימות שבין העובדים הם מחיצות עץ (חלול) בעובי של כ-5 ס"מ מצופות בד/טפט מחוספס. נכון להיום הקירות חשופים ואין עליהם תמונות מכול סוג שהיא. האם למומחים יש המלצה כל שהיא על מנת לשפר/להקטין את הרעש בחלל המשרד. האם לתלות תמונות מלבד על הקירות יכולות להפחית את עוצמת ההד / רעש בחלל המשרד???.

  4 תשובות של מומחים
 • 03/10/2018 כיתה של בית ספרזוהר מנס ציונה

  שלום, יש לנו חדר אקוסטי עם שטיח מקיר לקיר לילדים בבית ספר. אשמח לרעיונות איך להחליף את השטיח או פיתרון אחר לעלות נמוכה. תודה רבה

  2 תשובות של מומחים
 • 25/09/2018 שיפור אקוסטיקה במבנהטליה מגליל עליון

  שלום רב, בישוב בו אני גרה הסבו מבנה גן ישן ורעוע למשחקייה לילדים. האקוסטיקה במקום איומה והרעש בלתי נסבל. שאלתי היא כיצד ניתן לשפר את האקוסטיקה, חשבנו על קרטונים של ביצים כמובן, האם ישנם רעיונות נוספים? הכסף והתקציב דלים ביותר, אבל יש הרבה מתנדבים עם ידיים טובות ועם רצון טוב לשפר את המצב. תודה!

  2 תשובות של מומחים
 • 12/09/2018 קיר מבודד בין יחידות דיוראסף מHerzlia

  שלום רב אני גר בדירה מחולקת, שבנינו יש קיר גבס שאמור לבודד את הרעש בין שתי הדירות. בנוסף גם קיר רגיל הבידוד האקוסטי גרוע אנחנו שומעים אותם והם אותנו. שפתחת את הקיר גבס ראיתי שהוא ריק שאין בידוד כלל. אין הכי נכון להפריד בין שתי היחידות והאם מלבד הקיר גבס ניתן לעשות משהו גם לקירות הרגילים שמפרידים בין היחידות? תודה רבה!

  4 תשובות של מומחים
 • 10/09/2018 בדיקה בידוד מרעשחנן מראשון לציון

  שלום,קניתי בית חדש בקומה 8 מתוך 9 ואני שומע כל צעד של הדיירים מעלי האם יש סיכוי שהתיקרה נבנתה לא נכון ? והאם יש דרך לבדוק את זה? אם זה קשור יש לי בנוסף כמה מקומות בדירה שיש נזילה שלי מים שכרגע הם מטפלים בזה. תודה מראש.

  תשובה אחת של מומחה
 • 04/09/2018 מתלבט איזה בידוד לעשות בגג שטוחרונן מקיבוץ כנרת

  שלום, בונה בית חדש באזור מאד חם .מתלבט איזה בידוד לעשות בגג שטוח, קלקר F30 בעבי 10ס"מ ,או 5 ס"מ ,או גג הפוך .בהתחשב שאולי בהמשך אני ירצה לשים פנלים סולארים או להשתמש בגג בתור מרפסת חוץ.

  2 תשובות של מומחים
 • 24/08/2018 גג מבודדאליהו מראשון לציון

  דשא סינטטי על גג מבודד יתרונות וחסרונות?

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/08/2018 מה ההבדל בין פנאל 5 סמ ו10 מבחינת בידוד לגג?סין

  שלום אשמח לקבל תשובה מהירה ,מה ההבדל בין פנאל 5 סמ ו 10 סמ מבחינת בידוד רעש לגג במגורים ?ומה ההבדל מבחינת עלות בין שניהם

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/08/2018 תחליף לצמר סלעים כבידוד רעשיםאליעזר מרעננה

  בקיר משותף עם שכנים הרכבתי שכבת צמר סלעים עם לוחות גבס. הריח שנדף מצמר הסלעים הביא אותי לפרק הכל. חייב תחליף לצמר הסלעים - איזה חומר מומלץ? הבנתי שקלקר לא עושה את העבודה.

  תשובה אחת של מומחה
בעלי מקצוע מומלצים שאלו בפורום
צרו קשר