בית

>

קבלני איטום

>

שאלה : חומר מילוי (איטום) למניעת היקוות שארית מים שאינם זורמים לניקוז.

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

חומר מילוי (איטום) למניעת היקוות שארית מים שאינם זורמים לניקוז.

פורסם על ידי אהרן כהן
17/12/23

בס"ד בחצרי בסך הכל יש שיפוע טוב שמזרים את רוב מי הגשמים אל הניקוז. אך ישנו שקע מסויים במסלול המים אל הניקוז אשר נשארים בו מים ונוצרת שלולית קבועה (שכנראה מחלחלת לקומה התחתית. בחדר תחתיה יש רטיבות). אני מצרף תמונה. האם ניתן לסמן את גבולות השלולית, לשאוב אותה, למדוד את כמות המים הנאצרים, ולצקת במקום כמות שווה של חומר כל שהוא, שלאחר יבושו בעצם יגביה את קרקעית השלולית וימנע אותה. אם כן, מה חומר המומלץ? אפשרות פחות מומלצת מבחינתי היא פירוק הריצוף במקום, ולנסות ליצור שיפוע אחר. אך זה מורכב יותר. מה המלצת המומחה?


6 תגובות

יש אפשרות לעשות במרכז השלולית ניקוז נוסף שיקלוט את המים מהשלולית ,ולנסות לחבר לניקוז המרכזי או בנפרד לבור ביוב מה שיותר קרוב מבלי לפרק המון ריצוף. אבל תמיד מומלץ לפרק את הריצוף לעשות איטום ואז להחזיר את הריצוף בשפועים לכוון נקודת הניקוז


הניקוז רחוק, כפי שנראה בתמונה. מה עם הרעיון של יציקת חומר שיפלס את השלולית. (לא איכפת לי איך זה יראה, זה יכוסה בכל מקרה במרבד דשא סינטטי). אם כן מה החומר המומלץ?


אם שמים דשא סנטטי אז אפשרי עם רובה אפקוסי ליצור איטום ושפוע לכוון הניקוז


1. ביצוע רובה אפוקסית יסגור סדקים ומעבר מים לאיטום . 2. סילר לאיטום במידה והאריחים מעבירים רטיבות זה תכונה של כל אריח ניקרא אחוז ספיגות 3. ביצוע מדה מתפלסת תרחיק את הבעייה שמאלה יותר ולא תפתור


רובה הפוקסי. יפתור,את בעית המרווחים. אבל תלוי. סוג הריצוף


תודה על התשובות. סוג הריצוף הוא מרצפת אבן ירושלמית. א. האם ליישם רובה אפוקסית בפוגות, ובנוסף למרוח סילר על המרצפות באזור היקוות המים? ב. האם זה משנה, אם לאחר מכן יהיה על זה שכבת סומסום (כבסיס לדשא סינטטי)?