בית

>

תאורה לבית

>

האם כדאי להזמין תאורה באינטרנט?

תוכן עניינים

האם כדאי להזמין תאורה באינטרנט?

הזמנת תאורה באינטרנט מהווה סיכון מצד אחד, ומהצד השני חיסכון משמעותי. אז איך מחליטים? ביקרנו בדירה בה כל התאורה הוזמנה באינטרנט, וחזרנו עם מסקנות

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-08/11/2016 4 דק' קריאה

עירית ואמיר מתגוררים בתל אביב, וביצעו שיפוץ כלליבדירה בה הם מתגוררים. אחד הדגשים החשובים עבורם בתהליך השיפוץ היה נושא התאורה, אבל כשהחלו להסתובב בחנויות ולהשוות מחירים, הבינו שתאורה כמו שהיו חולמים לעשות עשויה להיות בעייתית עבורם מבחינת תקציב השיפוץ. "רציתי מאוד לשים דגש על תאורה ועל החוויה שהיא יוצרת כשנכנסים לדירה", מסביר אמיר, "בעיני, היא חלק חשוב מאוד באווירה שנוצרת בבית. אבל כשראיתי את המחירים לגופי התאורה נבהלתי. ניסינו לעשות את השיפוץ בתקציב שפוי, ופתאום ראיתי שתאורה היא נורא יקרה. ראיתי למשל שעל מנורה בקוטר של 30 ס"מ, נותנים לך מחיר של 450 ש"ח. ניסיתי לחשוב מה עושים. בהתחלה ניסיתי להתמקח אבל ראיתי שזה עדיין רחוק ממה שרציתי להוציא".

בביקורים בחנויות צילם אמיר את גופי התאורה שמצאו חן בעיניו ואז ניסה לחפש אותם ברשת, באתרים כמו אליאקספרס, איביי ואמזון. הוא הופתע ממה שגילה. "כשנכנסתי לאתרים האלה קלטתי שאלה אותם הדגמים, אחד לאחד", הוא אומר, "למשל, גופי התאורה שראיתי בביתילי, נמצאו כולם גם באליאקספרס. ראיתי גם שהמחירים גם ממש ממש זולים. חיפשתי בכוונה מוצרים ללא דמי משלוח, כדי שאני אראה בדיוק את המחיר שאקבל". 

אמיר החליט לנסות ולהזמין את גופי התאורה בבית מאליאקספרס, והחל לבדוק את העניין לאט לאט. "הזמנתי בהתחלה 2-3 גופים, שעליהם שילמתי במקום 400 ש"ח, 35 דולר לגוף תאורה", הוא אומר, "ידעתי שאני רוצה לייצר גוף תאורה אחד אקלקטי מעל האי במטבח. רציתי גוף תאורה מאסיבי בעל נוכחות, שמורכב מכמה גופים שונים, ושיש משהו מחבר בין הגופים". את גוף התאורה יצר בסוף אמיר בעצמו, מ-7 מנורות שונות המחוברות על פס אחד. 5 מתוך המנורות הללו נרכשו באליאקספרס ושתיים האחרות בשוק הפשפשים.  

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

גוף תאורה אחד המורכב ממנורות שנקנו באינטרנט

גוף תאורה אחד המורכב ממנורות שנקנו באינטרנט

"כל מנורה נקנתה בנפרד", הוא מסביר, "רציתי לעשות משהו מרשים, שיכבד את שולחן האוכל והמטבח וייצר חום. הסתכלתי על גופי תאורה גדולים ומרשימים בחנויות בדרום תל אביב, במחירים של כמה אלפי שקלים. הבנתי שאם אני מרכיב לבד את גוף התאורה, המחיר ייצא לי יותר זול, ועדיין יכול לצאת משהו מאוד יפה. אמנם נעזרתי קצת בחשמלאי שלנו מבחינת ההרכבה, אבל עשיתי את הרוב לבד".

מה שמקשר בין הגופים הם חוטים בצבע טורקיז, שהוזמנו במחיר של 3 דולר לאחד. מלבד זאת, כל הגופים היו בצבע לבן בחלקם החיצוני, ובצבע זהב בחלקם הפנימי. "בשתיים מהמנורות הצבע הפנימי לא היה זהב, אז אני צבעתי לבד את החלק הפנימי בזהב עם ספריי", אומר אמיר, "למדתי שאת הספריי מחזיקים במרחק של 30 ס"מ, עובדים בהשפרצות קטנות כדי לכסות את כל הגוף. החוכמה היא לתת לזה להתייבש ולעשות עוד איזה שכבונת קטנה".  כשראה אמיר כי טוב, הזמין עוד כ-20 גופי תאורה לבית עבור השיפוץ. "הזמנתי תאורה לסלון, לחדר השינה, למסדרון, גם ספוטים לד במקלחות שהם מדהימים ונותנים הרבה תאורה", הוא אומר, "הקבלן והחשמלאי שעבדו עם הגופים האלה, אמרו שבסך הכל הם היו אחלה. הם כן אמרו שהיה להם ניסיון רע עם אנשים שהזמינו למשל ברזים וגופים סניטריים מאליאקספרס. זה ממש לא מומלץ".  

ישנם כמה כללי אצבע אותם מונה אמיר, עבור מי שמעוניין להזמין תאורה מאתרים כמו איביי ואליאקספרס: "הטיפ הכי גדול מבחינת בחירת גוף תאורה הוא לוודא שהתאורה היא תאורה חמה ולא קרה", הוא אומר, "בקלות אתה יכול לקנות מנורות ונורות וכל מיני גופי  תאורה של לדים שהם בתאורה לבנה ניאונית. לגבי סוגי מנורות, צריך לבדוק שזה מתאים לחשמל של ישראל, ואם מעוניינים בדימר, צריך לבדוק אם זה אפשרי. כדאי גם לשים לב לנושא של החזרים ולבדוק מהם התנאים לקבלת החזר, במידה והמוצר לא מתאים".

מחפשים חברת תאורה ולא מצאתם ?

או
גוף תאורה שהוזמן מהאינטרנט

גוף תאורה שהוזמן מהאינטרנט

כלל ההוצאות על התאורה בדירה של עירית ואמיר הסתכם ב-4,000 ש"ח בסך הכל. השניים מעריכים כי במידה והיו רוכשים את כל המוצרים בישראל, לא היו משלמים פחות מ-10,000 ש"ח. "חסכנו בערך 40-50 אחוז ממה שהיה עולה לנו אותו הדבר בארץ", אומר אמיר, "בנוסף, השילוב שעשינו במטבח ומה שיצרנו מבחינה אמנותית היה עולה כמה אלפים בחנות. בהתחלה היה לנו חשש להזמין יותר מדי דברים כי חששנו שאולי הרמה תהיה נמוכה, לכן הזמנו חלק מהגופים תוך כדי השיפוץ וחלק לפני".

גופי תאורה שהוזמנו ברשת

גופי תאורה שהוזמנו ברשת

חשוב לציין שאם קראתם עד כאן ואתם שוקלים הזמנת גופי תאורה לשיפוץ מאיביי ואליאקספרס, חשוב לדעת שיש צורך ברוח ספורטיבית ובסבלנות. "כן היו כמה פאדיחת קטנות", אמיר מעיר, "וחלק מהדברים הם דברים שאנחנו חיים איתם, כמו למשל עיקום קטן שלא רואים כי מתסכלים על המנורה מלמטה. יש מנורת קיר שהגיעה שבורה אבל קיבלתי החזר עליה, והיה עוד משהו שהזמנתי ולא הגיע בסוף שקיבלתי עליו החזר. סך הכל, בין הזמן שהזמנו ועד שהגיע לקח בין חודש לחודשיים. יש כמובן סיכון, אם מגיע מוצר ומגלים שהוא לא טוב, אז תמיד יש את האפשרות לקנות בארץ באותו רגע מוצר חדש. זה כמעט לא קרה בהזמנת מוצרי תאורה בשיפוץ שלנו".

מאמרים שימושיים:

בניית תוכנית תאורה לשיפוץ

מחפשים חברת תאורה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה