בית

>

וידאו

וידאו בנושא תאורה

נמצאו 15 סרטונים בנושא
תאורת LED לארונות
מאת צוות שיפוצים פלוס

אתם יכולים להשקיע בגופי תאורה ולהאיר את כל הבית, אבל לא שם זה נגמר. ארונות, מעצם היותם אובייקטים סגורים, זוכים לפחות תאורה ולעתים יש צורך להאיר אותם הן למטרת שימושיות ונוחות והן כדי לתת להם מראה מעוצב.

תאורת LED היא חסכונית ומתאימה מאוד להארת הארון: ניתן להתקין פרופיל LED על משטח זכוכית, פס תאורה בתחתית הארון או בחלקו העליון, וכן פס תאורה לצידי הארון העומד ומאיר את הארון לכל אורכו.

גאדג'טים בתחום התאורה
מאת קמחי תאורה

בעקבות ההתפתחות הטכנולוגית, פרט לגוף תאורה, יש לנו גם גאדגטים שמכילים בתוכם גם דברים נוספים, חלק מהדברים זה הטענות טלפונים, USB, התחברות למחשב, רמקולים.
גוף תאורה 1 מנורת שולחן משולבת מטען לאייפון:
השמעת מוזיקה דרך האייפון,הטענת הנייד, שעון לילה ותאורת לד 5 ואט לקריאת ספר, רמקולים בצדדים. מיוצר על ידי חברת רוטליאנה.
גוף תאורה 2 מנורה רב שימושית:
מנורה בעצוב של ספר הניתן להעמדה מצוידת בשעון לילה ושעון מעורר, בעלת מספר שקעים בחלקה הפנימי להטענה של מכשירים שונים,
גוף תאורה 3 מנורת שולחן שהיא גם מפצל שקעים:
נפתחת בחלקה העליון, מצוידת בשקעים למכשירים נטענים למיניהם, החלק העליון שקוע ומשמש כלי קיבול למפתחות, מטבעות ועוד.
גוף תאורה 4 מנורת שולחן שהיא גם מפיץ ריח:
בחלקה העליון מצוידת בנורת לד המאירה לתקרה לכיוונון בכמה עוצמות, מפיצה ריח נעים באמצעות קפסולות.
כל גופי התאורה בסרטון מצוידות בתאורת LED, חסכונית, אינה מתחממת במהירות ובעלת עוצמה המשתווה למנורות הליבון, אך מגיעה בגדלים קטנים בהרבה. 

תאורת גן
מאת קמחי תאורה

כדי לקבל אפקט תאורה מוצלח בגינה יש לתכנן מבעוד מועד את תשתית החשמל והנחת הכבלים מתחת לאדמה כך שנקבל את הנקודה המתאימה להארת כל פריט בגינה.
אזורים רחבים בגינה מומלץ להאיר באמצעו עמודים קטנים או בינוניים בגינה וכך ליצור מצב שהגינה גדולה ורחבה.
באזור של צמחייה נמוכה, כדאי להאיר באמצעות ספוטים המחוברים לדקרים שהם עמודים עם שפיץ הנכנס לאדמה וחלקו העליון הוא ספוט שעובד על LED. מטרת הספוטים האלה היא להוציא פיגמנט צבע מהפריטים הממוקמים בגינה שלנו, פרח, עציץ או מסלעה.
גופי התאורה בגינה חייבים להיות ממתכת באיכות גבוהה, יציקות אלומיניום, פלדת אל-חלד, כדי לשרוד את תנאי השטח הייחודיים כמו לחות ומי ממטרות המכילים חומציות ואבנית.
ניתן להניח על קירות מסביב לבית גופי קיר LED לקישוט הבית. בנוסף, תאורה מסוג זה מחמיאה לקירות החיצוניים של הבית. שדרוג החצר יכול להתבצע באמצעות חפצים מוארים כגון, סלעים, פסלים, כסאות, שולחנות ועציצים מוארים.
בתכנון הגינה הראשוני מומלץ להשתמש בגופי תאורה על מנת להאיר את עצי הגינה. עצים רחבים כמו עצי זית יש להאיר בספוט בעל אלומת אור רחבה ואילו עצים דקים כמו דקלים יש להאיר בספוט הפולט אלומת אור צרה.

תאורה לחדר שינה
מאת קמחי תאורה

חדרי שינה מומלץ להאיר בגוף תאורה מרכזי המאיר בצורה טובה את כל חלקי החדר, בנוסף על מנורות קיר המשמשות לקישוט החדר.
בצידי המיטה ניתן להתקין נורות קריאה על בסיס LED חסכוניות ,שלא מחממות ומרכזות את האור לספר ולא מפריעות לבן הזוג. בנוסף ניתן להציב על בצדי המיטה מנורות שידה ומנורות עמידה לדקורציה. 

תאורה לחדר אמבטיה
מאת קמחי תאורה

חדר אמבטיה מומלץ להאיר במנורה צמודת תקרה עם זכוכית חלבית שתיצור פיזור אור אחיד בכל חלקי האמבטיה. מומלץ בתאורה מעל מראה להאיר באמצעות נורת הלוגן או על בסיס נורת ליבון המאפשרת הפרדת צבעים טובה יותר לפנים בעת איפור.
במידה ומנמיכים תקרה בחדר האמבטיה. מומלץ להשתמש בגופים שקועים כמו הלוגן המעניק צבע מהימן לאריחי הקרמיקה ושקוע תקרה או קיר על בסיס LED לתאורת התמצאות בלילה.

תאורת חללים מסחריים
מאת קמחי תאורה

בחנויות מומלץ להשתמש בגופים שקועים או בספוטים חיצוניים העובדים על בסיס נורת מטאל. נורה זו דוחסת אור בצורה חזקה, חסכונית בחשמל ובעלת הפרדת צבעים טובה המבליט את הפיגמנט של נעליים, בגדים, חפצים ותיקים.
כדי לקשט את חלל החנות ניתן להשתמש בגופי תאורה דקורטיביים מעל דלפק הקבלה והקופות על מנת לייצר עניין ודקורטיביות לחלל החנות. משרדים מומלץ להאיר עם נורות T5 או PL בכדי להקל על העובדים בשעות עבודה ממושכות למניעת ריצודים בעיניים.
מומלץ להשתמש בכיסוי חלבי או פראבולי בכדי להוריד את בוהק הנורה ולתת פיזור קצת חלק לחפצים למטה. לובי של בניין מומלץ להאיר בגופי תאורה פלורוסנטים או PL בעלות צורות גיאומטריות רחבות יותר ומנורות עמידה גדולות ומרשימות על מנת ליצור מצב של לובי רחב ידיים יותר מכפי שהוא באמת.

התאמת גופי תאורה לחלל
מאת קמחי תאורה

בכדי להתאים בחללים קטנים גופי תאורה, כדאי להשתמש בגופים שקועים, במידה וניתן, בכדי להצניע את הנוכחות שלהם. בחדרים קטנים מומלץ להשתמש בגופי תאורה תלויי קיר הזורקות אור כלפי מעלה (UPLIGHT) ומשתמשות ברפלקטיביות של התקרה להארת החדר וכן מגדילות את החדר.
בנוסף, לגופי תאורה שקועים, אפשר להשתמש בגופי תאורה צמודי תקרה בצורות של מלבן או עיגול וכך מקבלת תחושה שהתקרה היא כמו SKYLIGHT לשמיים.
בחדרים קטנים מקובל להתקין גופי תאורה המפיצות אור בהיר על מנת לייצר אשליה שהחדר גדול מכפי שהוא באמת. בחדרים גדולים ניתן להשתמש בגופי תאורה בעלי גוון כהה יותר המעניקות מראה אלגנטי.
ניתן גם להשתמש בגופי תאורה צמודי תקרה בעלי קוטר גדול יותר מאשר בדר"כ וכך מתקבלת תחושה שמקום רחב יותר. בחדר בעל קירות כהים מומלץ להאיר בתאורה החזקה ב30% יותר בכדי להתגבר על בליעת האור על ידי הקיר הכהה.

תאורה: מגמות וחידושים
מאת קמחי תאורה

חידושים בעולם התאורה כיום הם בעיקר קשורים לנורת הLED המחזיקות שנים וחסכוניות באנרגיה. כיום משבצים נורות אלו במנורות תקרה, שקועי תקרה וקיר, מנורות שולחן ועוד.
ניתן להחליף נורות ליבון בנורות LED בעלות גוון צהוב על מנת לדמות את האפקט החמים של נורות הליבון ולהחמיא לפריטים בחדר.

תאורת התמצאות: מה זה ומה הצורך בה?
מאת קמחי תאורה

תאורה העובדת בעוצמות נמוכות ומטרתה לסמן מקומות כמו יציאות מהבית, חלל המדרגות, מסדרון ועוד. תאורה זו בסיסה הוא LED מכיוון שהם חסכוניות באנרגיה ומחזיקות שנים רבות. כיום, קיימים שקועי LED בצורות גיאומטריות שונות, אמורפיות או מרובעות, עגולים, אליפסה ועוד.
בבית עגול ניתן להתאים שקועי קיר/תקרה עגולים. בבית יותר חד ומהוקצע ניתן להשתמש בנורות מרובעות או מלבניות בעלי פן עיצובי.

תאורה למטבח
מאת קמחי תאורה

המטבח הוא חדר עבודה לכל דבר ולכן מומלץ להאירו בצורה פונקציונאלית, הומוגנית ובתאורה חזקה ומחמיאה. ניתן להאירו באמצעות נורות T5 או PL המפזרות אור בצורה חזקה.
ניתן להאיר את המטבח בכמה אופנים: תאורה צמודת תקרה, פסי תאורה שקועים או חיצוניים, שקועים עגולים וספוטים חיצוניים, גם בהנמכות תקרה. נורות אלו עובדות על גז ונותנות תחושה שהמטבח מואר בצורה הומוגנית וחזקה.
כיום יש פרופילים שקועים בתקרה שמותאמים לפי אורכי המטבח כך שניתן לעצב אותם לפי רצוננו, אורך אחיד, שבירת ר' ועוד.
מתחת לארונות המטבח ניתן להתקין פסי LED על מנת לקבל אור חזק וטוב.
ניתן לתלות מעל משטח עבודה או אי במטבח, גופי תאורה תלויי תקרה לקישוט המטבח וגם לאפשר עבודה טובה יותר בחלק המטבח מעליו הוא תלוי.
בנוסף לתאורה הרגילה ניתן לשלב גופים שקועים או דקורטיביים חלשים יותר במפסק נפרד על מנת ליצור אפקט דקורטיבי בעת אירוח. 

תאורה נסתרת בגבס - גופי תאורה
מאת קמחי תאורה

בעבר, גופי תאורה נסתרים בגבס היו עשויים ממתכת בצבעים שונים. כיום, מקובל יותר להציב גופי תאורה העשויים מיציקות גבס בצורות שונות. יתרונם הוא שהם מוצנעים בתקרה ומאד הומוגניים.
בבית בעל פן רך ועגול ניתן להשתמש בצורות אמורפיות כמו "טיפה", בבית מהוקצע רצוי להשתמש בגופי תאורה בעלי קווים ישרים.
בגופי תאורה נסתרים בגבס ניתן להשתמש במגוון רחב של נורות כמו הלוגן, PL וLED.
כדי ליצור מראה מעניין יותר, ניתן ליצור מקבצים של נורות שקועות בתקרה או בקיר מעל מקומות מיועדים.
גופי תאורה מיציקות גבס דורשים התערבות של שפכטל בתקרה או בקירות. מומלץ לרכוש אותם במקביל לעבודת הגבס בכדי שנוכל להתקינם בשלב בו אנו מנמיכים את התקרה. 

כיצד מומלץ להאיר אובייקטים?
מאת קמחי תאורה

כדי להאיר אובייקטים בחלל/ במשרדים/ חנויות/ בבית אפשר להשתמש בכמה סוגים של תאורה כמו גופים צמודי תקרה או שקועי תקרה המכילים בתוכם ספוטים.
בכדי להאיר תמונה ניתן להשתמש בגוף תאורה צמוד קיר מעל התמונה בעל זרוע מכווננת, בתמונה גדולה רצוי להתקין 2 גופי תאורה בעלי נורות LED שאינן פוגמות באיכות הקנבס או ההדפס.
בנוסף, אם נרצה להאיר פסל נשתמש בעדשות פסל המותקנות בגופי תאורה שקועים בתקרה או בקיר. עדשה זו מחולקת בצורה של כוורת ומפזרת את האור בצורה אחידה יותר כלפי האובייקט וכך נוצר אפקט שאינו ממוקד כמו נורת דקרויקה או הלוגן.
ניתן להציב גוף תאורה מעל המראה בחלל מגורים או אמבטיה על מנת לקבל תאורה ספונטנית. נורת הליבון או ההלוגן מאפשרות הפרדת צבעים טובה יותר וכך מתקבל אפקט צבע נכון יותר לפנים.

תאורה לחדרי ילדים
מאת קמחי תאורה

את חדר הילדים מומלץ להאיר בגוף תאורה צמוד תקרה בעל נורת PL או T5 מכיוון שילדים נוטים לשכוח את האור דלוק שעות ארוכות.
על שולחן הילדים ניתן להציב מנורת שולחן על בסיס LED מכיוון שאינו מחמם וחסכוני באנרגיה. בנוסף, ניתן להתקין מנורת התמצאות על בסיס LED על מנת להאיר את היציאה מן החדר לכיוון השירותים בשעת לילה מאוחרת.
מומלץ להציב מנורת שולחן דקורטיבית לקריאה לצד המיטה או לחלופין מנורת LED צמודת קיר.

סוגים שונים של נורות לבית
מאת קמחי תאורה

נורת הליבון היא הנורה הראשונה שהחלה את דרכה עוד מימי אדיסון לפני 110 שנים בערך, בעלת צריכת וואט של בין 25V עד ל150V. נורות הליבון של למעלה מ75V הוחלפו בנורות PL.

נורות הPL הן נורות המתברגות לתוך בית מנורה רגיל. כיום, בניגוד לעבר, נורות אלו ניתן להתקין כמעט בכל גוף תאורה. בעלות הברגה סטנדרטית לחלוטין וכך ניתן להתקינן במקום נורות הליבון. נורת הPL מושכת צריכת חשמל שבין 15 ל30 וואט ונותנת תפוקת אור של בין פי 4 ל5 יותר מנורת הליבון המסורתית. כתוצאה מכך, נוצר חיסכון משמעותי באנרגיה הנצרכת בהפעלת הנורה. אורך החיים של נורת ליבון הוא 1000 שעות עבודה לעומת 15,000- 20,000 שעות עבודה של נורת .PL
מחירה של נורת ליבון הוא 3 -4 ₪ בעוד מחיר של נורת PL הוא בסביבות ה30-35 ₪.

כיום, משתמשים גם בנורת הT5 שבדומה לPL עובדת על גז ויכולה להגיע בכמה צבעים. צהוב 2700 קלווין, צהבהב 3000 קלווין ולבן עד 4000 קלווין בהתאם להעדפותיכם. ניתן להציב נורה זו מסביב לבית בהנמכות גבס שונות, בגופי תאורה ארוכים או מרובעים בסמיכות האחד ליד השני. נורות הT5 הן נורות מתקדמות יותר המספקות תפוקת תאורה גדולה פי 2 ממנורות הפלורואוסנט המסורתי. נורות אלו מגיעות בקוטר של 16 מ"מ בלבד בשונה בנורת פלואורוסנט בעלת קוטר של 3 ס"מ. נורת T5 באורך 60 ס"מ מספקת 24 ואט בשונה מנורות מהדור הישן באורך זהה שסיפקו 18 ואט בלבד. נורת 1.20 מטר שעד היום סיפקה 26 ואט מספקת כיום תפוקת אור של 54 ואט.
מסיבות אלו נורות הT5 יקרות ב10 עד 15 ₪ יותר מנורות הפלואורסנט המסורתיות. שוות הערך לנורת ליבון בעלת עוצמה של 150 ואט. חיסכון האנרגיה מגיע לעד פי4 בצריכת החשמל. 

תאורה בסלון
מאת קמחי תאורה

הסלון הוא הפנים של הבית בו נמצאים רוב הזמן בני המשפחה ואנשים שבאים לאירוח. את הסלון יש להאיר בתאורה מחמיאה ורכה.
ניתן להאירו בגוף מרכזי וגדול המאיר את החדר בצורה חזקה או במנורות קיר UPLIGHT המשתמשות בתקרה כרפלקטור שמחזיר אור. בנוסף, ניתן להשתמש בשקועי תקרה, שעובדים על בסיס הלוגן או LED, בהתאם לסוג הסלון וגודלו, על מנת להאיר חפצים בסביבת הסלון כמו פסלים, כורסה או עציץ יפה.

ניתן לפזר במרחב הסלון מנורות עמידה דקורטיביות לנוי ולקריאה. מעל פינת האוכל, בסמוך לסלון ניתן לתלות גוף תאורה יורד מכיוון שאזור זה הוא סטטי ולא מאפשר מעבר מתחת לשולחן. את גוף התאורה היורד ניתן לראות מכל פינה בבית.
במידה ותקרת הסלון גבוהה, ניתן להתקין גוף תאורה צמוד תקרה בצורה גיאומטרית פשוטה כמו ריבוע, עיגול או מלבן המקנה תחושה של skylight - חרך לשמיים.