שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

ארגזי רוח - הכל על ארגזי רוח

אחד הפרטים שזקוקים יותר מכל לשיפוץ בבית הוא גג רעפים שעומד חשוף לשמש ולגשם, לקור ולחום. אחרי כמה שנים בחוץ סימני מזג האוויר ניכרים בו היטב, בעיקר בחלקים העשויים עץ. מזג האוויר בישראל לא נוטה חסד לאלמנטים חיצוניים מעץ. מהר מאוד העץ נעשה בלוי ודהוי ואם לא מטפלים בו באופן קבוע, צובעים, משייפים ומחליפים חלקים כל שנתיים הוא מתקלף ונרקב.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-7 בנובמבר, 2019

תחזוקת ארגז רוח

כל גג רעפים מסתיים בארגז רוח שהוא בעצם מעין קרניז המעטר את קצה הגג.
ארגז הרוח משמש גם כפרט עיצוב אדריכלי וגם מהווה מעין 'מצחייה' שמגנה על הקירות מגשם ועליו או בתוכו תולים את המרזבים.
אין דבר יפה יותר מארגז רוח נאה בנוי עץ סביב גג רעפים אדום. כל מי שבונה בית חדש ומתקין בו ארגז רוח מעץ נהנה מאוד מהמראה המהודר שהוא משווה לבית, אבל שוכח עד כמה לא פשוט לשפץ גג. העץ לא נשאר יפה זמן רב, כל שנתיים בערך צריך לשכור בעלי מלאכה שיקימו פיגומים או יטפסו על סולם גבוה כדי לתחזק את חלקי העץ של הגג. מדובר בתהליך איטי ויקר ולכן רבים מנסים למצוא כל תחליף ראוי אשר יתקבל בברכה. העץ דוהה ונשחק וצריך לצבוע אותו כל שנתיים, עניין מעיק ויקר שלא כל אחד יכול לעמוד בו.
גם ארגזי רוח מבטון ומטיח צבוע סובלים מפגעי מזג האוויר. הם עמידים יותר אבל גם הם מתקלפים בסופו של דבר ומתלכלכים בלשלשת יונים ופוגמים במראה הבית. אחרי מספר שנים צריך לטפל בהם ולתחזק אותם ושוב צריך להביא פועלים ולהקים פיגומים ולהשקיע כסף רב.

מחפשים גגן ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

יתרונות האלומיניום

אלומיניום היא מתכת קלת משקל ועמידה לחלודה שאפשר לצבוע במגוון עצום של צבעים. היא לא יקרה, נוחה לעיבוד, חזקה ואיכותית.
אלומיניום הוא החומר האידיאלי לבניית אלמנטים חיצוניים ולכן ציפוי ארגז הרוח באלומיניום הוא הפתרון המוצלח ביותר לבעיה.  
ציפוי האלומיניום מתלבש על ארגז הרוח, הבנוי עץ או בטון מצופה טיח ונותן פתרון מושלם לבעיית התחזוקה של הגג.
רבים מבעלי הבתים שאוהבים את המראה הכפרי החמים והטבעי של העץ יירתעו בהתחלה מהרעיון, אבל כיום אפשר לצבוע אלומיניום בצבע שדומה כל כך לצבעו של עץ כך שהמראה הכפרי של הבית לא נפגם.
כדי להגיע להתאמה מושלמת קיימים בשוק מספר גווני עץ והמשפץ בוחר בגוון זהה לגוון המקורי של ארגז העץ כך שיהיה אפשרי להבחין שזה בעצם אלומיניום רק אם מתבוננים ממש מקרוב נוגעים בארגז הרוח.  

איך מבצעים את הציפוי?

אחרי שנבחר הצבע המתאים המתקינים משתמשים בתשתית הגג ועוטפים את ארגז הרוח הישן בפסי אלומיניום. קבלני שיפוצים מקפידים לחפות את כל נקודות החיבור, הפינות והזויות באלמנטים מתאימים ומקבלים ארגז רוח שלא נזקק יותר לתחזוקה - לא צריך לצבוע את העץ, לא לשייף ולא להחליף חתיכות רקובות, לא צריך יותר לתקן פינות שנפתחו ואין צורך להזעיק מדביר שירחיק יונים מהגג. האטימה מוצלחת כל כך עד שהיא מחסלת את בעיית היונים אם כבר הצליחו לחדור לחלל הגג. 

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר