שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע
מצא מומחה לפרוייקט שלך
פורום חוקים, תקנות ומשפט בבניה ושיפוץ הבית
הייטנר  זהבה מנהריה

חדר דודים

הייטנר זהבה מנהריה
17/10/17

בשנת 2009 קניתי דירה חדשה מקבלן, בנהריה, בניין בן 7 קומות כשהפנטהאוס הוא דופלקס... כל קומה שתי דירות. המזרחית בעלת 5 חדרים והמערבית בת 4 חדרים שאליה צמוד חדר בו שני הדודים של אותה הקומה. הקבלן ניסה לעשות תרגיל ולהעלות את הדודים לגג אבל לא קיבל טופס ארבע עד שהחזיר את הדודים למקומם. לאחר מכן הוא מכר את הדירה בעלת ה-4 חדרים יחד עם חדר הדודים. כל הדיירים מהצד המזרחי לא הסכימו לעניין שכן חדר זה נחשב לציבורי ולא חוקי למכור אותו לאחד הצדדים, כל הדיירים שקנו את החדר דודים (כביכול) קיבלו את כספם חזרה מהקבלן למעט הדייר שגר בקומה שלי, מאז הדירה נמכרה פעמיים כרגע יש דייר שנכנס בתחילת חודש זה והוא מבקש ממני להעביר את הדוד לגג כדי שיוכל לסגור את החדר הזה לטובתו האישית כי הוא כמובן טוען ש"זה שייך לו בטאבו"... לציין כי הדוד שלי עדיין בחדר זה. השאלה היא מה אוכל לעשות כדי להוכיח לדייר החדש כי החדר הזה לא יכול להיות שייך לו אלא חצי חצי. ?

מחר יש לי פגישה עם העורך דין המטפל בטאבו של דיירי הבניין אשר טוען כי לא יכולים לרשום את הדירות בטאבו כי לא חתמנו לקבלן על קבלת השטח הציבורי ... מה ניתן לעשות בנדון ?

2 תגובות
אדריכלית בוגרת הטכניון מומחה
0536389431
x
דבורה הורביץ | מנהל פורום אדריכלות אדריכלית בוגרת הטכניון
אדריכל
22/10/17
053-6389431

חדרי דוודים

שלום זהבה,

כל חדרי הדוודים שבבנין הם בקטיגוריה של רכוש משותף - שייכים לכל הדיירים. אמנם הקבלן ניסה לשנות זאת אך לא הצליח משום שבהיתר הבניה מופיעים חדרי הדוודים כ"שטח ציבורי" או מה שנקרא רכוש משותף.
לא חשוב כמה פעמים נמכרה הדירה - אין אפשרות למכור לדייר פרטי שטח שהוא רכוש ציבורי, לא לראשון שקנה את הדירה מהקבלן ולא לדייר השמיני שקונה מהשביעי. גם טענת הדייר הנוכחי שזה "שייך לו בטאבו" מגוחכת משום שהבנין כולו טרם נרשם בטאבו.
כדי להוכיח לדייר שחדר הדוודים לא שלו, יש להראות לו את תכניות היתר הבניה של הבנין. בתכנית ההיתר מופיע במפורש שטח הדירה החוקי וחדר הדוודים מופיע כשטח ציבורי ששיך לכלל הדיירים - יש להסתכל בקטע שנקרא "חישובי שטחים" ואם זה לא מובן, אפשר להיעזר באיש מקצוע. במידה והדייר טוען כי שילם עבור חדר הדוודים, עליו לתבוע את מי שמכר לו שטח שאין באפשרותו למכור.

בהצלחה
דבורה

הייטנר  זהבה - שואל\ת השאלה
הייטנר זהבה מנהריה, שואל\ת השאלה
24/10/17

תודה לך דבורה

דבורה התשובה נתנה לי את היכולת ללכת למשרד עורכי הדין המטפלים ברישום הבניין בטאבו ולקבל מהם את התכניות של המבנה . לדעתי לא יהיה מנוס מלהגיש תביעה כנגד בעל הדירה והקבלן ו/או לפני כן לנסות להיפגש עימם להסדר והבהרה בנוגע לחוקיות המכירה/קניה של החדר הנ"ל.
אני מודה לך מקרב לב על ההתייחסות המהירה ועל המקצועיות שלך. יישר כוח.

0505073648 זהבה .

האם כבר נרשמת לאתר שיפוצים פלוס?
מומחה בתחום?
מומחה רשום

כדי לזהות אותך, נשלח לך קוד אימות במסרון (SMS) לנייד - אותו יש להקליד בתיבה פה למטה.

עדיין לא מומחים בשיפוצים פלוס? הרשמו
רישום מומחה חדש

התגובה שלי
צרו קשר