בית

>

חוקים, תקנות ומשפט

>

הנחה בארנונה בזמן שיפוצים

תוכן עניינים

הנחה בארנונה בזמן שיפוצים

עומדים בפני שיפוץ כללי? יש לנו חדשות טובות. יש סיכוי טוב מאוד שתוכלו לקבל פטור או הנחה מארנונה, במשך כל תקופת השיפוצים. איך עושים זאת? לפניכם הפרטים

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-08/11/2016 2 דק' קריאה

ישנם לא מעט הכנות וסידורים שיש לבצע לפני תחילת שיפוץ כללי: בחירת קבלן שיפוצים, בחירת חומרים (ריצוף, כלים סניטריים, מטבחים..), בחירת ספקים משלימים (אנשי אלומיניום, דלתות, פרקטים) ועוד... אז אם אתם כבר בהכנות לקראת התהליך, כדאי שתוסיפו לרשימה גם הגשת בקשה לרשות המקומית שלכם לקבלת הנחה או פטור מארנונה. נציין כי ההנחה או הפטור ניתנים במידה ואתם מבצעים שיפוץ מקיף בדירה, כזה שאינו מאפשר לכם להמשיך ולהתגורר בה.

חלק מהרשויות המקומיות אינן מאפשרות לקבל את הפטור רטרואקטיבית אך חלקן, כמו עיריית ירושלים למשל, דווקא כן מאפשרות זאת ודורשות קבלות על שיפוץ שנעשה בנכס (כדאי לשים לב לעניין ולבדוק מראש אם ברשות המקומית שלכם יש צורך להציג קבלות, ולוודא שאכן יהיו לכם קבלות כאלה). רשויות אחרות אינן מאפשרות לקבל את ההנחה או הפטור רטרואקטיבית ונותנים את ההנחה מתקופת ההודעה על השיפוץ. ברוב המקרים תשלח הרשות המקומית פקח אליכם, כדי לוודא שאכן הצהרתכם היתה נכונה. חשוב שלא להתעכב בהגשת הבקשה בשל העובדה שרשויות רבות לא יתייחסו לתקופה שקדמה לבקשה, ולכן אתם עלולים להפסיד כסף שלא הייתם צריכים להוציא - וחבל. תקופת השיפוץ היא תקופה של הוצאות כבדות גם כך...

אז מה גובה ההנחה שתקבלו והאם מגיע לכם פטור מלא? הדבר משתנה בין רשות מקומית אחת לשניה, כאשר לכל אחת מדיניות שונה. ההנחה בארנונה במקרה של שיפוץ מקיף מגיעה פעמים רבות לפטור מלא מארנונה בתקופת השיפוצים, והיא יכולה להינתן לתקופה של בין חצי שנה לשלוש שנים (אל דאגה, תסיימו את השיפוץ הרבה לפני כן..).

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

דירה ריקה בזמן שיפוץ

חשוב לציין שוב שעל מנת לקבל את ההנחה יש לפנות לרשות המקומית ולמלא טופס בקשה. לא מדובר בפרוצדורה מסובכת. לחלק מהרשויות ישנם טפסים כאלה אונליין ולחלקן יש לגשת פיזית לצורך מילוי הטופס.  

נציין כי לא קיימת הגדרה מדוייקת להיקף השיפוץ המחייב את הרשות המקומית להעניק פטור לבעלי הנכס. בדרך כלל תקבע הרשות המקומית אם ההיקף אכן מאפשר פטור או הנחה בהתאם לנתונים שתקבל ובעקבות ביקורת הפקח בשטח. בנוסף, תקופת ההנחה או הפטור תחול על תקופת העבודות ולא על ההכנות המקדימות.

מה קורה אם הבקשה נדחית? כדאי לדעת שאפשר להגיש ערר על החלטת הרשות המקומית בוועדת הערר לענייני ארנונה. אם הוועדה דוחה את הטענות זה עדיין לא סוף פסוק וניתן להגיש ערעור מנהלי על החלטת ועדת ערר לבית משפט לעניינים מנהליים. אבל אל דאגה, ברוב המקרים, במידה ואכן מדובר בשיפוץ כולל, הרשות המקומית לא מקשה על התושבים ומאפשרת את מתן ההנחה. אז אם אתם לפני שיפוץ דירה, כדאי לגשת לרשות המקומית, ולוודא שאתם מקבלים את המגיע לכם. 

מחפשים עורך דין ולא מצאתם ?

או

מחפשים עורך דין ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה