שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

ביטוח בזמן שיפוץ ובניה: הסכנות בזמן השיפוץ ומה כולל ביטוח שיפוץ דירה

מטרתו של הכיסוי הניתן במסגרת הביטוח לקבלן שיפוצים הוא לסייע ולהגן על קבלן השיפוצים ודיירי הבית  מפני כל הסיכונים הצפויים והבלתי צפויים בזמן השיפוצים. קבלן השיפוצים הוא איש המקצוע באתר ועליו מוטלת האחראיות על השיפוץ והשלכותיו, הוא זה שעלול להיתבע במידה ויהיו נזקים שיגרמו לגוף או לרכוש של צד שלישי במהלך העבודות שיפוצים. ביטוח יאפשר לכם ולקבלן לבצע את השיפוץ בראש שקט כי במקרה של טעות או תאונה יש מי שיגן וישלם פיצויים.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-7 בנובמבר, 2019

הסכנות בזמן עבודות שיפוץ

עבודת השיפוץ כוללת לרוב שימוש בכלי עבודה שונים ורבי עוצמה והריסת קירות.
לרוב, העבודה היא בסביבה מאוכלסת וכתוצאה מכך יכולים להיגרם נזקים משמעותיים למבנה, לעובדים, לשכנים או לסביבה בין אם מדובר בפגיעה בגוף או ברכוש. להרבה מאד אנשי מקצוע אשר עוסקים בתחום השיפוצים אין ביטוח, דבר אשר עלול לחשוף אתכם בתור בעלי הדירה לסיכון כלכלי מיותר.

מחפשים עורך דין ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

מה כולל כיסוי המבוטח?

כיסוי הביטוח כולל 3 מרכיבים עיקריים והם:

  • נזק שלא בכוונה למבנה עצמו
  • ביטוח צד ג'
  • נזק שנגרם למתקנים תת קרקעיים.

פוליסת הביטוח תכסה את הוצאות הקבלן שיפוצים במידה וייגרם נזק למבנה עצמו שלא בכוונה כתוצאה מעבודה רשלנית או מתכנון לקוי.
בנוסף, הפוליסה תכסה את ההוצאות במידה ומדובר בגורמים חיצוניים שיפגעו במבנה, ברכוש, במתקנים או בציוד הנמצא באתר בו מתבצע השיפוץ.
ביטוח צד ג' מגן על נזק גופני, נזק לרכוש וגם נזק שנגרם למתקנים תת קרקעיים. כצד ג' נחשב כל מי שאינו מזמין את העבודה או מבצע העבודה.
אם הוגשה תביעה לפיצויים, ביטוח צד ג' יכסה וידאג לתשלום הוצאות להגנה מפני תביעה וימשיך להגן גם מפני תביעה אפשרית עד מספר שנים נוספות לאחר סיום העבודה. הביטוח יכסה נזק שנגרם כתוצאה מתאונת עבודה כמושיפוצניק שנפל מסולם או פיגום ואינו יכול לעבוד ולהתפרנס מספר ימים או חודשים או לחילופין אם נשאר עם נכות קבועה המונעת את המשך העסקתו בתחום עבודתו.

חובה לדאוג שגם קבלן השיפוצים מבוטח

כאשר רוצים לבצע שיפוץ בבית מומלץ טרם העסקה של קבלן שיפוצים לבצע בדיקה כי יש ברשותו ביטוח לעבודות קבלניות. לא מומלץ להקל ראש בדבר שכן רק תוכלו להבטיח כיסוי ביטוחי למקרה שבו אחד מבני הבית ייפגע במהלך עבודות השיפוצים או אם יגרם נזק לרכוש הנמצא בדירה.

ביטוח דירה

כיום ניתן לרכוש ביטוח דירה מול חברות שונות. ביטוח דירה כולל בתוכו שני סוגי ביטוח והם ביטוח תכולה וביטוח מבנה.

  • ביטוח תכולה – באמצעות ביטוח זה ניתן לבטח את כל החפצים הנמצאים בתוך הבית.
  • ביטוח מבנה – פוליסת ביטוח זו מבטחת את הדירה או הבית במקרה של נזקים הנגרמים על ידי גורמים שונים.

בין אם מדובר בביטוח דירה או ביטוח של קבלן הדירה, חשוב לבצע את כל הסידורים הנדרשים לפני שמתחילים בשיפוץ על מנת להימנע מהוצאות כספיות מיותרות בהמשך.

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר