בית

>

מתקיני דקים ופרגולות

>

מאמרים

>

התקנת פרגולת אלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנת פרגולת אלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

פרגולה היא סוג של סככה מאסיבית, חזקה ורחבה בדרך כלל, שמספקת צל רחב ונעים לאנשים היושבים מתחתיה. פרגולות מצטיינות בדרך כלל גם בעמידות גבוהה ונחשבות אף לתוספת בטיחותית, בזכות המבנה היציב והמסיבי שלהן. אם כן, מה היתרונות של פרגולת אלומיניום? מה כולל תהליך ההתקנה וכמה זה עולה?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-20/04/2020 5 דק' קריאה

התקנת פרגולת אלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

פרגולה היא סוג של סככה מאסיבית, חזקה ורחבה בדרך כלל, שמספקת צל רחב ונעים לאנשים היושבים מתחתיה. פרגולות מצטיינות בדרך כלל גם בעמידות גבוהה ונחשבות אף לתוספת בטיחותית, בזכות המבנה היציב והמסיבי שלהן. אם כן, מה היתרונות של פרגולת אלומיניום? מה כולל תהליך ההתקנה וכמה זה עולה?

פרגולת אלומיניום - חסרונות

פרגולת אלומיניום נחשבת לבעלת יתרונות רבים על פני חומרים אחרים בשוק, כמו עץ, ברזל, פלסטיק ועוד.

יחד עם זאת, יש לה גם חסרונות, שכדאי להכיר, לפני שרצים להזמין אחת כזאת:

מחיר

פרגולות אלומיניום ירקות משמעותית לעומת פרגולות עשויות מחומרים אחרים. לדוגמה, התקנת פרגולה מעץ אורן, הסוג הזול ביותר, תעלה בסביבות 500-700 ש"ח למטר, בעוד שהתקנת פרגול אלומיניום תעלה לכם בין 1200-1800 ש"ח למטר רבוע.

מראה

עץ, נותן מראה טבעי וחמים, שרוב האנשים אוהבים, פרגולת אלומיניום עשויה כמובן מתכת ולכן גם המראה שלה פחות נעים לאנשים רבים.

פרגולת אלומיניום - יתרונות

יחד עם זאת, פרגולות אלומיניום מתאפיינות במחיר גבוה ומוניטין של מוצר עמיד ומשתלם מסיבות טובות לא פחות:

 1. ההשקעה הגדולה במחיר הגבוה של פרגולת אלומיניום מחזירה את עצמה די מהר - בניגוד לפרגולות עשויות מחומרים אחרים, פרגולות אלומיניום הן עמידות לשנים ארוכות, חזקות, יציבות ודורשות כמעט אפס תחזוקה. בניגוד לעץ, או לברזל למשל, פרגולות אלומיניום עמידות בפני תנאי מזג אוויר משתנים, לחות ורטיבות, שמש, יובש וחום וגם מזיקים וקורוזיה.
 2. בזכות עמידות גבוהה של החומר, פרגולות אלומיניום שומרות על המראה הנאה והמרשים שלהם לטווח ארוך, אינה מתבלה ונהרסת ואינה דורשת תחזוקה וטיפול. הדבר מקבל משמעות נוספת, כאשר הפרגולה מותקנת בסביבה קרובה לים למשל, או באזור סחוף רוחות. במיוחד עבור השמש הישראלית והלחות הגבוהה השוררת בחלקים רבים של הארץ לאורך כל השנה, פרגולות אלומיניום מתאימות במיוחד לאקלים הישראלי.
 3. עיצוב - דיברנו לא מעט על החיסרון העיצובי שיש לפרגולות אלומיניום, אך הן מפצות על כך יפה מאוד בזכות האפשרות למגוון גדול של צבעים וטקסטורות, כך שתוכלו לקבל פרגולת אלומיניום כמעט בכל עיצוב שתרצו וכמובן להתאים אותה לעיצוב הכללי של הבית.
 4. הקווים הנקיים והפשוטים של פרגולת אלומיניום מאפשרים להתאים אותה בקלות לכל סגנון עיצוב שתרצו והופכות אותה מתאימה במיוחד לעיצוב מותאם לעיר, או לחובבי סגנון העיצוב התעשייתי.
 5. אלומיניום הוא חומר קל משקל במיוחד, מה שמוסיף יתרון עבור פרגולות העשויות ממנו, מפני שגם המבנה התומך בפרגולה, אינו סובל משחיקה בגלל נשיאת המשקל הכבד.
 6. אם יש לכם פרגולת אלומיניום ואתם רוצים לרענן את העיצוב לאחר כמה שנים - ניתן לעשות זאת בקלות ובעלויות מינימליות.
 7. ניתן להוסיף לפרגולת אלומיניום רכיבים חשמליים ואלקטרוניים, שיאפשרו לכם פתיחה וסגירה, לצורך כוונון כמות הצל, ללא מאמץ.
 8. המשקל הקל של האלומיניום הופך פרגולות אלומיניום לאידיאליות להתקנה גם במקומות שקשה להגיע אליהם.

שלבים חיוניים בהתקנת פרגולת אלומיניום

לצורך התקנה עצמית של פרגולת אלומיניום, אפשר להזמין קיט מוכן, או חלקים נפרדים להרכבה של הפרגולה ועיצוב שלה בעצמכם.

אם אתם לא מעוניינים לעשות בעצמכם את העבודה, כמובן שיש לא מעט אנשי מקצוע מעולים, שישמחו לעשות אותה עבורכם, להבטיח לכם ביצוע מקצועי ואיכותי, להקפיד על כל כללי הבטיחות הדרושים ולספק לכם גם אחריות על העבודה.

למי שבכל זאת מרגישים מספיק בנוח לבצע בעצמם את העבודה, להלן השלבים:

שלב ראשון: קבלת היתר מהוועדה המקומית לתכנון ובניה

לפני שתבחרו את הפרגולה המתאימה לחצר, או למרפסת שלכם, תצטרכו לבקש היתר מהועדה המקומית שלכם לתכנון ובניה. לכל רשות מקומית יש הנחיות משלה בנושא ולכן, כדאי לבדוק באתר הרשות, לפני פניה לוועדה, אילו מסמכים תצטרכו להציג ומהן ההנחיות להתקנת פרגולות אלומיניום. אם אתם בתהליכי בניה של בית חדש, או שיפוץ מסיבי של בית קיים, כדאי לערב את האדריכל שלכם בתהליך התכנון. בכל מקרה, חשוב לשים את הבטיחות שלכם ושל בני הבית בעדיפות ראשונה ולוודא שאתם עושים כל מה שנדרש כדי לשמור על הבטיחות בזמן ההתקנה ואחריה.

שלב שני: מדידה

חשוב למדוד במדויק את השטח המיועד להתקנת הפרגולה כדי להבטיח הכנה של חלקים במידות הנכונות, שמירה על קצב עבודה סביר וכמה שפחות מאמץ.

שלב שלישי: הזמנת חלקים

הזמנת חלקים וכלי העבודה הרלוונטיים. יש צורך במשחזת מיוחדת מסוג "מקיטה". זו מתאימה לחיתוך, ליטוש, או הברקה של חומרים קשים - כמו אלומיניום.

שלב רביעי: סימון המיקומים אליהם תתחבר הקורה הראשית לקיר הבית

בעזרת פלס, כדי להבטיח שהכל יהיה ישר ויציב, יש לסמן את המיקומים שאליהם תחברו את הקורה הראשית לקיר הבית. אם אתם מתקינים את הפרגולה בחצר, זה גם הזמן לסמן את המקומות באדמה, בהם תחפרו בורות למיקום היסודות. אם אתם מתקינים את הפרגולה מעל שטח מרוצף, כמו במרפסת, למשל, תצטרכו לסמן את המקום שבו תבריגו את העמודים לקרקע.

שלב חמישי: חיבור הקורה בעזרת מקדחה

הצמידו לקיר את קורת אלומיניום הראשית של הפרגולה, תוך שאתם נצמדים אל הסימונים שהכנתם קודם לכן. חברו את הקורה בעזרת מקדחה מתאימה וברגים גדולים במיוחד, שיצמידו אותה היטב אל הקיר.

שלב שישי: חיזוק בסיסי האלומיניום לפי הוראות היצרן

חזקו את בסיסי האלומיניום של הפרגולה לפי הוראות היצרן, בעזרת ברגים. חברו אליהם את עמודי הפרגולה האנכיים. במקרים מסוימים תצטרכו להזמין איש מקצוע שיתקין לכם את הבסיס על גבי יציקת בטון. את העמודים יש למקם בדיוק במקום המתאים לצורך המשך ההתקנה.

שלב שביעי: חיבור הקורות העליונות

חברו את הקורות העליונות של הפרגולה בעזרת מקדחה וברגים מתאימים. קורות אלה עשויות אלומיניום, כמובן והן תומכות בגג הפרגולה. הקורה הראשונה שיש לחבר היא זו המחברת בין שני העמודים, שהתקנתם בשלב הקודם. אליה מחברים את הקורות שניצבות לקיר הבית.

שלב שמיני: גג הפרגולה

כעת אפשר להניח את גג הפרגולה, תוך שימוש במקדחה מתאימה. בין אם בחרתם להשתמש בקורות נוספות, ברשת אלומיניום או כל חיפוי אחר, החיבורים צריכים להיות מדויקים, חזקים ויציבים.

לאחר התקנת הפרגולה

 • מומלץ לשתול צמחים מטפסים, שישדרגו את מראה הפרגולה
 • אפשר להוסיף גופי תאורה מתאימים
 • ניתן לסגור את הפרגולה בעזרת יריעות פלסטיק שקופות, להוסיף לה וילון, או מסך ולהפוך אותה לחלל חצי סגור, מתאים לשימושים שונים ורבים.

לסיכום, פרגולות אלומיניום הן תוספת נפלאה לכל בית עם מרפסת, או חצר, עמידות להפליא, ניתנות לגיוון ולעיצוב כמעט בכל דרך שתרצו, בטיחותיות וחזקות במיוחד ויש להן את כל היתרונות שיהפכו אותן לפריט חובה גם בבית שלכם.

סקר ותד

ציון 9.76 35 חוות דעת

אחמד מחאג'נה

ציון 9.86 7 חוות דעת

בן דולברג

ציון 9.89 9 חוות דעת

תמיר קלעי

ציון 9.71 70 חוות דעת

מחפשים מתקין דקים ופרגולות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה