בית

>

מתקיני דקים ופרגולות

>

מאמרים

>

התקנת פרגולה לחניה - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנת פרגולה לחניה - איך מתקינים וכמה זה עולה?

במרבית הבתים והבניינים בישראל אין חניות מקורות. חניה מקורה שומרת על הרכב מפני פגעי מזג האוויר - במיוחד מפני השמש החזקה בישראל, אך גם מפני לחות וגשם, הצטברות אבק, לשלשת יונים ועטלפים, נשירת עלים ופירות מהעצים ועוד. לכן, בעיקר אם בדיוק השקעתם סכום לא מבוטל בקניית רכב חדש, חשוב שתספקו לו הגנה מתאימה, שתסייע לכם לשמור על רכבכם נקי ויפה לאורך זמן. הדרך לעשות זאת היא בעזרת התקנת פרגולה לחניה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-20/04/2020 3 דק' קריאה

התקנת פרגולה לחניה - למה זה חשוב

רכב שנמצא בחניה מקורה מספק לבעליו שקט נפשי בידיעה שהצבע לא מתקלף בגלל תנאי מזג אוויר קשים, שהרכב אינו מתחמם בצורה בלתי נסבלת בשמש הקיץ החמה וגם חוסך לבעליו סכומי כסף נכבדים עבור שירותי ניקיון לרכב.

אם בבניין, או בבית שלכם אין חניה מקורה, כדאי שתשקלו ברצינות הוספה של פרגולה, שתשמור על הרכב שלכם כמעט כמו חניה מקורה.

יתרון נוסף שתספק לכם הפרגולה הוא תחושת הגנה לרכב, גם מפני גנבים. רכב הנמצא בסביבה מוגנת, שבעליו השקיעו בהתקנת פרגולה כדי להגן עליו, משדר גם תחושה שלא כדאי לנסות לגנוב אותו, מפני שיש מי שמשגיח עליו.

עוד יתרון, שאולי לא חשבתם עליו הוא הנוחות - רכב שעמד בצל כל שעות היום מתחמם פחות ולכן נעים יותר להיכנס אליו. כמו כן, החיפוי שמעניקה הפרגולה מאפשר להציב תחתיה גם מחסן קטן, שבו אפשר להשאיר כלים וחומרים שונים לטיפול ברכב.

אחרון חביב - העיצוב. פרגולה מחוץ לבית תמיד הייתה אלמנט עיצובי מרשים, המוסיף תחושת חמימות ופרטיות בבית ומייצר שלוחה של הבית בחלקו החיצוני. גם פרגולה לחניה יכולה להיות מעוצבת ויפה ולשדרג את מראה החצר, או החניה שלכם.

סוגי פרגולות מתאימים לחניה

כאשר מדובר בפרגולות לחצר, ניתן לבחור מתוך מגוון של עצים וחומרים טבעיים אחרים לבניית המתקן. לצד פרגולות העץ, קיימת גם האפשרות לבניית פרגולת אלומיניום.

אפשרות זו הולכת ותופסת תאוצה עם השנים והופכת לפופולארית ומבוקשת מבין יתר האפשרויות מכמה סיבות:

 • אלומיניום הוא חומר עמיד במיוחד, שאינו נתון לסכנה בגלל פגעי מזג האוויר, או מזיקי עץ.
 • נהוג לצבוע אלומיניום בתנור, מה שהופך את הצבע שלו עמיד ואחיד במיוחד.
 • אלומיניום הוא חומר קל משקל ולכן קל יותר להתקין ולעצב אותו.
 • עמידותו הגבוהה של החומר משמעה שכמעט אין צורך בתחזוקה, בניגוד מוחלט לעץ, שיש לתחזק ולטפל בו באופן קבוע.
 • מחירי הפרגולות אינם זולים במיוחד ולכן חשוב להבטיח שהפרגולה תשרת אתכם נאמנה במשך שנים ארוכות.

שלבים בהתקנת פרגולה לחנייה

 1. תכנון ועיצוב - בשלב זה יש לקחת את המידות של השטח המיועד לפרגולה, לבחור את מיקומו המדויק, להחליט אם תרצו מבנה פתוח, או סגור, לבדוק היטב מהם תנאי השטח ואם יש צורך בהכנות מקדימות שיכשירו את השטח להקמת פרגולה.
 2. רצוי לשתף אנשי מקצוע בתהליך התכנון והעיצוב, כדי להבטיח מתקן בטיחותי, נוח ושימושי.
 3. יש להציב עמודי תמיכה לפרגולה, שנתמכים ביסודות בטון יצוק, אם כי משקלו הקל של האלומיניום עשוי לאפשר לכם גם התקנה ללא יציקת יסודות, בהתאם לתנאי השטח שלכם.
 4. אפשר לרכוש קיט מוכן להרכבת פרגולה ולפעול לפי הוראות היצרן. אם יש ברשותכם ידע וכלים מתאימים, תוכלו להזמין חלקים, בהתאם למדידות שביצעתם קודם לכן.
 5. השתמשו בפלס כדי לסמן קווים ישרים לפני תחילת ההתקנה. כמו כן, סמנו את המיקום המדוייק עליו יעמדו העמודים התומכים ואת המיקום המדוייק בו יתחברו העמודים לגג הפרגולה.
 6. אם הפרגולה צמודה לאחד מקירות הבניין, יש לחבר אותה למקום הנכון בקיר.
 7. חברו את קורות האלומיניום העליונות - יש לחבר קודם את הקורה הראשית, שמחברת בין העמודים התומכים. אליה אפשר לחבר בניצב את יתר הקורות.
 8. הניחו מעל הקורות את החיפוי שבחרתם, אותו יש לקבע באמצעות הברגה מתאימה.

בשורה התחתונה

התקנת פרגולה לחניה נושאת איתה אחריות רבה, בעיקר בשל הצורך לוודא התקנה מקצועית ובטוחה.

לאחר מכן, יש להקפיד על תכנון יסודי ומדויק, שיעניק לכם פרגולה יציבה, מרשימה וישרה.

לבסוף אפשר להניח את החיפוי ולהנות מפרגולה שתגן על הרכב שלכם מפני פגעי מזג האוויר, לשלשת עופות ונשירת פירות, העלולות לפגוע בצבע ולקלף אותו ובעיקר ליצור תחושת אי נעימות, עוגמת נפש ובזבוז של משאבים ואנרגיה על ניקוי חוזר של הרכב.

יש יתרון גדול בהזמנת איש מקצוע לביצוע ההתקנה, שיחסוך מכם את הזמן והטרחה וגם יבטיח לכם התקנה מקצועית, איכותית, בטיחותית, נוחה ומעוצבת וגם יספק לכם פרגולה יציבה ואיתנה, שתשרת אתכם היטב לשנים רבות.

התקנת פרגולה לחניה צפויה לעלות לכם בין 400-800 ₪ למ"ר בהתאם לתנאי השטח ולגודל הפרגולה.

סקר ותד

ציון 9.76 35 חוות דעת

אחמד מחאג'נה

ציון 9.86 7 חוות דעת

בן דולברג

ציון 9.89 9 חוות דעת

תמיר קלעי

ציון 9.71 70 חוות דעת

מחפשים מתקין דקים ופרגולות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה