בית

>

קבלני בניה

>

מאמרים

>

בנייה על הגג: זכויות, תנאים ואפשרויות

בנייה על הגג: זכויות, תנאים ואפשרויות

הדירה קטנה מדי והמחשבה על מעבר דירה מעורר בכם חלחלה? יקר מידי ומסובך מידי למכור את הדירה ולרכוש חדשה ובכלל, נוח לכם לגור בשכונה הזו ובמקום הזה? אבל מה לעשות אם הדירה שלכם צרה מלהכיל אתכם ואתם זקוקים לעוד חדר? יש פתרון מושלם לכל השאלות הללו – בנייה על הגג. משפחות רבות לא מודעות לכך שניתן להרחיב את שטח הדירה שלהם ולהעלות את ערכה על ידי תוספת בנייהעל הגג.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-20/09/2011 2 דק' קריאה

זכויות הבנייה

בכל רחבי הארץ קיימות אלפי דירות בעלות זכויות בנייה בלתי מנוצלות, זאת מכיוון שבשנות החמישים והשישים נבנו דירות קטנות יחסית לדירות שמקובל לבנות כיום. כך נוצרו שכונות שלמות שבהן לא נוצלו אחוזי הבנייה המותרים.
כיום מצבם הכלכלי של האנשים השתפר, רמת החיים עלתה ויש משפחות רבות שרוצות להרחיב את דירתם. אחת מהאפשרויות להרחבת הדירה היא בנייה על הגג וכדאי מאוד לבדוק אם אפשר לנצל את הגג כדי להוסיף עוד חדר לדירה בקומה העליונה.

בניית חדר על הגג היא אפשרית רק בתנאים הבאים:

  • בדיקה מול המנהל ההנדסי של העירייה אם התב"ע (תוכנית בניין ערים) מאשרת בנייה על הגג בבית שלכם – בדרך כלל זה אפשרי.
  • הבנייה אפשרית רק אם הדייר שמתגורר בדירה העליונה שנמצאת מתחת לגג רכש עליו בעלות משאר דיירי הבניין. חשוב לציין כי מספיק ששלושה רבעים מהדיירים מסכימים למכירת הגג כדי לבצע את העסקה (התשלום על הגג מגיע כמובן לכול הדיירים - גם אלו שהתנגדו למכירה).
  • כדי לבנות חדר על הגג, יש להגיש בקשה להיתר בנייה במנהל ההנדסי של היישוב ולקבל הסכמה מהוועדה המקומית לתכנון ולבנייה.

דר לפיד

ציון 9.53 54 חוות דעת

רוני קנופלר

ציון 9.96 19 חוות דעת

הכנה לבניה על הגג

הכנה לבנייה על הגג

בנייה על הגג - אפשרויות

לאחר שצלחנו את המכשולים הבירוקרטיים - יש אישור מהשכנים ומהוועדה לתכנון ולבנייה, נוכל להתחיל בתהליך הבנייה. עכשיו צריך לשבת ולחשוב מה יהיה הפתרון שיתאים לנו יותר. בשלב זה כדאי להיעזר באדריכל ולאחר מכן לחפש קבלן מומלץ.

לאנשים המעוניינים לבנות על הגג יש מספר אפשרויות העומדות לרשותם:

  • בנייה רגילה - תוספת של חדר מבלוקים, בטון, טיח, צבע וכל שאר המרכיבים הכלולים בבנייה רגילה.
  • בנייה קלה - בניית קלה היא שיטת בנייה מהירה שבה נבנית קונסטרוקציית מתכת או עץ, אליה מורכבים לוחות ייעודיים. ניתן לקנות מבנים מוכנים יד שנייה (מה שיוזיל את מחירם) או להזמין חדר חדש על פי תכנון של אדריכל. בנייה מסוג זה היא מהירה ונקייה יותר ובדרך כלל, (לא תמיד) גם זולה יותר. לפעמים, תלוי בחוזקו של המבנה עליו בונים, זה הפתרון היחיד שהמהנדס יסכים לאשר.
  • מרפסת שמש - ניתן לסגור חדר על הגג עם קירות זכוכית נתונים במסגרת אלומיניום או מתכת. שיטה קלה ומהירה אבל לא מתאימה לכל אחד – מי שזקוק לקירות מוצקים סביבו לא יחוש נוח לגור בבית זכוכית.

מחפשים קבלן בניה ולא מצאתם ?

או

מחפשים קבלן בניה ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה