פורום מיזוג אוויר: רק מומחים יענו על שאלתכם בנושא מיזוג אוויר לבית

פורום מיזוג אוויר

 • 29/04/2017 תשתיתאלעד מאור עקיבא

  קניתי דירה מקבלן והוא מכין לי תשתית למזגן מיני מרכזי. אני יכול להתקין כל מזגן מיני מרכזי?

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/04/2017 יחידה חיצונית אינוורטריוגב מכפר סבא

  איך היחידה החיצונית מזהה פקודת חימום באם ויש בכבל פיקוד רק ארבעה גידים, פזה, פזה חוזרת, ארכה ופיקוד...האם המתח זה הוא שמשתנה בחוט הפעקוד בין פעולת קירור לחימום או ש......??? אשמח לתשובה ברורה ואם אפשר גם קצת מיקצועית בתחום החשמל/ אלקטרוניקה

  תשובה אחת של מומחה
 • 26/04/2017 מזגן תדיראן אלפא 35 תלת פאזי - מפוח מרעישציון

  קניתי מזגן תדיראן אלפא 35 תלת פאזי, המפוח מרעיש מאוד גם במצב הכי נמוך וגם במצב quiet. האם מדובר בתקלה שניתנת לפתרון? אם כן, מה הפתרון?

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/04/2017 ניתוק מנגנון החימוםדלית

  שלום, אם טכנאי מזגנים ינתק את מנגנון החימום במזגן תדיראן (כדי למנוע את הפעלת החימום בטעות דרך השלט בלילה), האם יש סיכון כלשהו של התלקחות או בעיה אחרת שעלולה להיגרם ? מדובר בדירה של קשיש . תודה מראש.

  תשובה אחת של מומחה
 • 24/04/2017 מעוניין במזגן מיני מרכזי טורנדו אינוונטר 6 כ"סמדינה שלמה מראשון לציון

  דירה מקבלן 125 מ' עם הכנה למיני מרכזי 5 חדרים כולל ממ"ד בממ"ד יש יח' טיהור והכנה למזגן מיקום בקומה 6 דרום מזרח מה עלות של המזגן הזה כולל התקנה ועבודות גבס

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/04/2017 צנרת למזגן עילי בחדר שינההדס מחולון

  שלום, בדירת 3 חדרים שרכשתי מהקבלן עשיתי הכנה למזגן עילי בחדר שינה. עובי הצנרת שהוכן הוא 1/4:3/8 המתקין של המזגנים שאינו קשור למי שעשה לי את ההכנה אמר שהצנרת שהכינו לי לא טובה ולא ניתן להשתמש בה. ובמידה ואשתמש בה המזגן יתקלקל תוך שנה.צירפתי תמונה של התוכנית האם העובי צריך להיות 5/8 כפי שהמתקין אמר לי?

  3 תשובות של מומחים
 • 22/04/2017 החלפת מיני מרכזי בעיליאלי מגדרה

  שלום האם משתלם מבחינה כספית להחליף מזגן מיני מרכזי הצורך זרם של -19-18 אמפר בעבודה רגילה ב 4 מזגנים עיליים 1 כ"ס. המזגן ישן בערך משנת 2002 אבל עובד די טוב

  תשובה אחת של מומחה
 • 20/04/2017 תקלה בעת כיבוי המזגן עם השלטשחר מרמת גן

  שלום, יש ברשותי מזגן Tadiran Carrier בגודל בינוני במצב טוב. הוא עובד ומקרר בצורה תקינה, אבל יש תקלה שכשמכבים אותו עם השלט המזגן ממשיך לפעול על איוורור (ומפסיק לקרר) במקום להכבות לגמרי. רק כשמנתק התקע מהחשמל הוא נכבה לגמרי. איך פותרים הבעיה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 19/04/2017 קיבלתי יעוץ למזגנים בבית ואני לא בטוחה לגביורינה מכפר סבא

  לא ממש בא לי להוציא עוד כסף עבור יעוץ. הדירה שלי היא 4 חדשים סלון ומטבח 60 מטר + חדרים 9 מטר הומלץ לי לשים טורנדו ואני לאחר קריאה באתרים לא חושבת ששווה להשקיע בטורנדו. מאחר והמדחסים בחדרים נאלצים להיות בקיר הראש של המיטות (בכל החדרי שינה) אני צריכה מזגן ומדחס שקט יחסית. אשמח לעצות והמלצות (אני מקוונת למזגני אלקטרה)

  תשובה אחת של מומחה
 • 18/04/2017 מזגן מיני מרכזי אחד לכל הדירה או פיצול מזגנים - שיקוליםשי מחולון

  שלום, לדירת 4 חדרים של 100 מ״ר, האם עדיף לפצל לשני מזגנים (אחד לסלון ולמטבח ועוד אחד לחדרים) ולחסוך בחשמל או לעשות מזגן אחד לכל הבית (לא אינוורטר כי הבנתי שאם מתקלקל זה מאוד יקר לתקן). אשמח לנק׳ מבט מקצועית מבחינה כלכלית(מזגן, עבודה ותשלום על חשמל) ופרקטית. המון תודה!

  תשובה אחת של מומחה
 • 14/04/2017 מזגן עילי לחדר שינהדודי מראשל"צ

  הי, אני זקוק למזגן שקט לחדר שינה גדול יחסית (כ-20 מ"ר). הדירה נמצאת בקומה האחרונה/עליונה של בניין משותף בראשון לציון. לפי מה שהבנתי עד כה אני זקוק למזגן שנותן תפוקה של כ-13,500 BTU בקירור. חשוב לי מאוד שהוא יקרר טוב בתקופת הקיץ החם ושיהיה מאוד שקט כיוון שבקיץ אני יישן עם מזגן דולק. כמובן חשוב לי שהמזגן יהיה אמין עם מינימום תקלות פוטנציאליות. רציתי לשאול אם המזגן Electra Platinum 180, יעשה את העבודה ואם יש אופציות טובות אחרות. תודה רבה, דודי.

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/04/2017 מיני מרכזי אחד או שניים..?מיכל מפתח תקוה

  שלום, בשעה טובה קנינו דירת 5 חדרים (146 מ"ר). מתלבטים אם לשים מזגן מיני מרכזי אחד לכל הדירה או שניים (אחד לחדרים ואחד למטבח+סלון). אם שני מזגנים - האם כדאי ששניהם יהיו אינוורטר? איזו חברה מומלצת - קיבלנו המלצה על טורנדו, אבל בפורומים קראנו שאלקטרה ותדיראן עדיפות. תודה רבה וחג שמח!

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/03/2017 מזגן מולטי אינוורטרמאור מרעננה

  שלום קניתי דירה מקבלן ומגיע לי הכנה למזגן מיני מרכזי. האם יש אפשרות להתקין מזגן מולטי אינוורטר בהכנה הקיימת?האם יש אפשרות להפוך?

  תשובה אחת של מומחה
 • 21/03/2017 באופן כללי מעבר לשיקול הכספי ,מבחינה מקצועית כמתקין מזגנים מה עדיףגבי מראשל"צ

  לדירת 4 חדרים בבנין באזור ראשל"צ, מולטי בוקס או מיני מרכזי עם דמפרים ,

  תשובה אחת של מומחה
 • 16/03/2017 מיזוג דירה חדשהשאלה מירושלים

  שאלה 1- דירה כ100 מ"ר 4 חדרים הקבלן מציע 1. מולטי אינורטר אלקו 5 כ"ס עלות 32 א' + נקודות ניקוז כ6 א' 2. מיני מרכזי אינוורטר 6 כ"ס עלות- 23 א' יש בדירה הכנה למיני מרכזי שזה אומר רק הנמכת אמבטיה השאלה היא כמה יעלה לי אחרי הכניסה לדירה לעשות את זה מתקין חיצוני? (צריך לקחת בחשבון שאחרי ריצוף צריך גם הנמכה למולטי אינוורטר שבשלב זה אני יכול לחסוך - אני מתכוין מבחינת עלות ולא אסטטיקה כך שאם זה יצא יותר זול זה שווה לי) שאלה 2- מבחינת צריכת חשמל כמה ההבדל בין מולטי מרכזי למיני מרכזי עם מיני מקס פלוס (אנחנו לא משתמשים בכל הבית יחד כמעט אף פעם)

  2 תשובות של מומחים
 • 13/03/2017 החלפת יחידה חיצוניתצורי מפתח תקוה

  ברשותי מזגן תדיראן מיני מרכזי בן 17. לפי דיאגנוזה של שני טכנאים המדחס הלך. האם יש אפשרות להחליף את כל היחידה החיצונית ביחידה חדשה עם גז חדש ולהישאר עם היחידה הפנימית הישנה ?

  2 תשובות של מומחים
 • 13/03/2017 מזגןשלומי מטבריה

  ערב טוב כמה זמן יכול להחזיר מעמד של אמקור 3.5 כוח סוס ?? מעל 15 שנה??

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/03/2017 מזגנים בדירת גןנאור מהוד השרון

  שלום, אני אמור לקבל בזמן הקרוב מפתח לדירת גן שרכשתי, משיחות רבות עם טכנאים למזגנים רובם ככולם טוענים שעדיף להתקין מזגן בכל חדר מאשר מזגן מיני מרכזי האם מותר לי להצמיד מזגן לכל חדר כאשר המדחס יהיה מותקן על האדמה בחצר שלי מחוץ לחדר (לא על קיר הבנין) והצנרת תהיה סמויה בתוך הקיר? כלומר המדחסים יהיו מפוזרים בחצר ולא במסתור המיועד למדחס מזגן

  2 תשובות של מומחים
 • 12/03/2017 מזגן תדיראן אלפא מרעישאסף מפרדסיה

  לום לכולם, התקנתי מזגן אלפא 35 לפני שבוע וגיליתי שהמפוח מרעיש מאוד. טכנאי מיזוג של תדיראן בא לבדוק ואמר שזה הרעש הנורמלי. הבעיה שגם במהירות הנמוכה ביותר הוא מרעיש מאוד. האם יש משהו שאפשר לעשות ע"מ להאט את המפוח כדי שירעיש פחות? תודה רבה אסף

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/03/2017 נזילת מים מהמדחסטל מבאר שבע

  שלום רב לכל המומחים , התקנתי בדירה מזגן מיני מרכזי של תאדירן לפני כשישה חודשים .המזגן עובד מצויין אך שמתי לב שבאזור המדחס שנמצא מחוץ לדירה ישנה רטיבות בחלקו התחתון שלא מתנקזת . האם זה נראה לכם סביר ותקין ? מצב תמונה אודה לתשובתכם המקצועית .

  3 תשובות של מומחים
 • 08/03/2017 מזגן אלקו אינברטר (27) של אלקטרה מצפמףאיזידור מרמת גן

  מזגן אלקו אינברטר (27) של אלקטרה (בן כ6-7 שנים) - החלק הפנימי התלוי על הקיר - התחיל לפני כחצי שנה בצפצוף עדין בזמן הפעלה בלבד, אבל כעת, הצפצוף וקרקושים נמשכים כל זמן הפעולה. חוץ מזה מחמם כראוי. אלא שכבר אי אפשר לשאת את הרעש. מה זה יכול להיות? האם בריסוס עדין בWD40 היכן-שהו אצליח לסדר את זה?

  2 תשובות של מומחים
 • 01/03/2017 כתמים בגבס ממיזוג אוירחיים מאלעד

  האם יכול להיות כתמים בתקרה גבס שבוצע בו הנמכה בעקבות תעלה פח של מזגן. הכוונה של כתמים מזיע של הפח

  4 תשובות של מומחים
 • 01/03/2017 מזגן חדש של אלקטרה אינו מחמםאביה מכרמיאל

  שלום, התקנתי מזגן פלטינום 2 כ"ס של אלקטרה בקיץ האחרון. בקיץ קירר מעולה אבל בחורף אינו מחמם כמו שצריך. כשמדליקים את המזגן על 30 מעלות, מחמם לכמה ד' ואז נכנס להשעיה לפעמים של 45 ד' ויותר. כבר החליפו לנו ביחידה החיצונית מדחס, בפעם נוספת שקראנו לטכנאי הוא מילא גז בטענה שחסר ובפעם האחרונה שקראנו לטכנאי הוא טען שהמזגן לא אמור לחמם מתחת ל-10 מעלות. זה הגיוני?? מילא מתחת ל-5 מעלות אבל מתחת ל- 10? בנתיים גם כשבחוץ 15 מעלות המזגן מחמם לכמה ד' ואז נכנס להשעיה של 30-45 ד' ואז שחוזר לעבוד מוציא אוויר קר. מה הבעיה יכולה להיות? והאם באמת הגיוני שמזגן לא יחמם מתחת ל- 10 מעלות ויכנס להשעיה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 25/02/2017 אינוורטר מיני מרכזי 6 כ"סדוד מראש העין

  הכל מחובר כראוי היתה לי תקלה E0 שמעידה על פאזות סידרתי את הרצף אבל עכשיו יש לי E1 בעית תקשורת בין יחידה חיצו לפנימ. החלפתי מ הכבל הכתום העבה לאדום הדק ועדיין ישנה הבעיה.... מי יודע ויכול לייעץ לי ? המזגן חדש

  תשובה אחת של מומחה
 • 23/02/2017 קיבוע מנוע המזגן למתקן התלייהמור

  לאחר שמתקין התקין לי מזגן שני כ"ס שמתי לב שהמנוע רק מונח על המתקן אבל לא מוברג למתקן מדובר במזגן שתלוי על קיר חיצוני בקומה שנייה של סמסונג האם זה לא מסוכן ? האם לומר לחזור ולקבע את המזגן למתקן התליה? אני מניח שלשם כך יש את החורים האלה במסגרת של מתקן התליה, אם כך למה לא מבריגים את המנוע למתקן ? תודה לכל מי שמבין בעניין

  תשובה אחת של מומחה
 • 22/02/2017 מזגן רועש ולא מחמםשירלי מחיפה

  המנוע של מזגן מיני מרכזי אלקטרה ישן שעבר שיפוצים שונים הפסיק לחמם והתחיל להרעיש. טכנאי אחד אמר שצריך להחליף את כל יחידת המנוע.מבלי לשנות יחדה פנימית בבית.טכנאי אחר אמר שצריך להחליף מדחס והוא לא ממליץ כי הגז שממלאים את המזגן שלי לא יהי בקרוב. אז כדאי מזגן חדש.שאלתי : האם זה נכון שלא יהיה אפשרי למלא גז במזגן מדגם ישן? האם משתנה הגז שיהיה בשוק? והאם ניתן לחבר מנוע של דגם כלשהו לתשתית שבבית אם היא תקינה? אני לא רוצה לשבור קירות.

  2 תשובות של מומחים
 • 19/02/2017 מזגן מיצובישיאריה מערד

  יש לי מזגן 71A גדול בסלון כ5 שנים, במצב חימום המזגן לא עובד כלל.בחברה ,שלה בלעדיות טוענים שיכול להיות שהכרטיס האלקטרוני נשרף ,או שהמדחס שמחירו כמו מזגן חדש פלוס.האם ישנם טכנאים לא שלהם שמטפלים במזגנים מסוג זה אינוורטר יש לציין?

  תשובה אחת של מומחה
 • 19/02/2017 מזגן עילי בגבסלאוניד מחיפה

  שלום רב, אני מעוניין להתקין מזגן עילי ולהסתירו בגבס, האם ישנה דרך לעשות את זה?

  תשובה אחת של מומחה
 • 18/02/2017 אלקטרה פלטיניום 140,רעש?אלי מRishon Letzion

  שלום לכולם,לפני כניסה לדירה חדשה,אני מחפש שלושה מזגינים עיילים,וברצוני לרכוש את המזגנים העיילים דגם פלטיניום 140,אבל בביקורות שראיתי באתר זאפ,כ5/6 ביקורות כולם מדברים על זה שהמזגן מרעיש בטירוף. האם יש חייה כזאת?אשמח לשמוע חוות דעת שלא אקנה סתם שלוש מזגנים בעייתים. תודה רבה לכולם.

  תשובה אחת של מומחה
 • 15/02/2017 מזגן מוציא אויר קר על חוםמ מרג

  מזגן תדאירן מולטי אינוורטר כשקר ממש בחוץ ומפעילים על חימום הוא עובד כשעה,מפסיק,נכנס ל H1,מוציא אוויר קר כמה דקות, וחוזר לחמם. גר במרכז, לא מדובר בקיפאון ואין קרח על המזגן בחוץ. בחברה ניסו לעטוף את הרגש, לחזק חיבור של רגש וסליל ביחידה, לא עוזר. מה יכולה להיות הבעיה? מה לדרוש מהם לתקן/להחליף? הבעיה מופיעה רק כשקר יחסית בחוץ, אז זה לא משתחזר כשהטכנאי בא...

  תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ