פורום מיזוג אוויר: רק מומחים יענו על שאלתכם בנושא מיזוג אוויר לבית

פורום מיזוג אוויר

 • 16/08/2017 מה עדיף? 4 עיליים, מנוע על הגג אבל צנרת ארוכה: סביב 22-26 מטר לכל מנועטלי מתל אביב

  מתלבטת בין שתי אופציות: 1 - מזגן עילי אינוורטר (ייתכן גם פוגיטסו) בכל חדר בנפרד. 4 מנועים על הגג. החיסרון: צנרת ארוכה סביב 22-26 מטר שעלולה להוריד תפוקה? 2 - מזגן מולטי, מנוע יושב במסתור כביסה, צנרת באורך סביר אבל המנוע קרוב לחדר שינה של הילדה. מה עדיף?

  2 תשובות של מומחים
 • 16/08/2017 מינ מרכזי inv50 t/ou125hptdsa אלקטרהאלי מאילת

  מדחס לא נכנס לעבודה. מאייד נוקה בספריי בלחץ ושטיפות מים. צינור ניקוז נקי וזורם אודה לעזרה מניסיונכם

  תשובה אחת של מומחה
 • 15/08/2017 מזגן לא עובדמתן

  היי יש לי מזגן סאגה ..ביחידה הפנימית נדלקת נורה אדומה של pre def ,אבל מהיחידה לא יוצא אוויר כלל , ממש מת, רק הנורה מהבהבת .. הזמנתי טכנאי , בדק את כל היח' הפנימית , חשב אולי כרטיס הלך , אבל הוא נמצא תקין .ביח' החיצונית , רגשים נמצאו תקינים , כאשר לחצתי ידני על המיקרו סוויץ ביח' החיצונית רק המדחס נכנס לעבודה ,המאוורר לא עבד .. מה יכולה להיות הבעיה ? תודה מראש .. אחד שחם לו ))

  2 תשובות של מומחים
 • 15/08/2017 מיני מרכזי אלקטרה 2.5 כ"סאיל

  מיני מרכזי אלקטרה 2.5 כ"ס

  תשובה אחת של מומחה
 • 15/08/2017 אין אפשרות לעוד מלכודת באמצע הדרךברוך

  אין אפשרות לעוד מלכודת באמצע הדרך. האם יש תועלת רק באחת ליד המעבה?

  3 תשובות של מומחים
 • 15/08/2017 מזגן לא נכנס לפעולהמתן מכפר סבא

  היי יש לי מזגן סאגה ..ביחידה הפנימית נדלקת נורה אדומה של pre def ,אבל מהיחידה לא יוצא אוויר כלל , ממש מת, רק הנורה מהבהבת .. הזמנתי טכנאי , בדק את כל היח' הפנימית , חשב אולי כרטיס הלך , אבל הוא נמצא תקין .ביח' החיצונית , רגשים נמצאו תקינים , כאשר לחצתי ידני על המיקרו סוויץ ביח' החיצונית רק המדחס נכנס לעבודה ,המאוורר לא עבד .. מה יכולה להיות הבעיה ? תודה מראש .. אחד שחם לו ))

  תשובה אחת של מומחה
 • 15/08/2017 עבודה רציפה של המדחסשי מקרית אונו

  יש לי מזגן מיני מרכזי של אלקטרה 5 כס. שמתי לב שהמדחס עובד רצוף ללא פעלוות השהיה בניגוד לשנים הקודמות. הבית קפוא גם כשאני מעלה טמפרטורה. הזמנתי טכנאי שבדק את הרגש ומצא שהכל תקין. אין לו הסבר מדוע המזגן פועל רצוף. אשמח לתשובה. תודה.

  4 תשובות של מומחים
 • 15/08/2017 מזגן מסריח מאדיונתן מרמת גן

  שלום, קניתי לפני שנה ו-3 חודשים מזגן עילי מחברה מוכרת. לאחר מספר חודשים בלבד התחיל לצאת ריח לא טוב מהמזגן (גם כשהוא לא דלוק). עם הזמן והחודשים שעברו הריח התגבר והתגבר. אחרי שנה ו-3 חודשים הריח היה כל כך חזק שהייתי חייב לצאת מהחדר ובכלל לא להיות בו. כמו כן, התחלתי להרגיש סימפטומים קשים של כאבי ראש, עיניים דומעות, קשיי נשימה ועוד. לא הייתי בטוח שזה מהמזגן. רק כשעטפתי את המזגן לחלוטין בניילון ותוך *דקה בדיוק* כל הריח נעלם - הבנתי שהכל מהמזגן בלבד. התקשרתי לחברה ששלחו היום טכנאי. כשהוא הוציא את המאיץ, הוא היה *לגמרי* שחור מעובש וג'יפה. פשוט גועל נפש. הטכנאי ניקה את המאיץ ועוד כמה חלקים. אבל, הוא לא עשה "ניקוי יסודי" כמו שאפשר לראות בסרטונים ביוטיוב בה ממש מעבירים צינור על כל המזגן ומנקים את כל החלקים. עכשיו זה כמה שעות אחרי הניקוי ועדיין יש קצת ריח שיוצא מהמזגן. השאלות שלי הן: 1. האם זה "נורמלי" שיש כזה ריח נורא ושלאחר שנה ו-3 חודשים מקניית המזגן ממש אי אפשר להיות בחדר מרוב הסירחון (שבוע לא ישנתי ולא שהיתי בחדר עד שהטכנאי הגיע היום)? 2. האם זה נורמלי ששלחו לי טכנאי שלא עשה ניקוי יסודי? ועוד אמרו לי בטלפון שזה "טכנאי בכיר". 3. איך אני יודע שהבעיה לא תחזור עוד חודשיים? בטח יש איזה בעיה במערכת האוורור או משהו אחר במזגן שגורם לזה. אני לא יכול כל מספר חודשים לעשות ניקוי יסודי? 4. האם אני יכול לבקש מהחברה פיצוי כספי בשווי המזגן ופשוט אקנה מזגן מחברה אחרת? אני רוצה להוסיף שכל חיי מעולם לא נתקלתי בכאלו בעיות. הייתי מצפה שאולי אחרי 5-6 שנים יתחילו בעיות, אך לא לאחר מס' חודשים. כל הסיפור הזה נראה לי מאד מאד מוזר.

  2 תשובות של מומחים
 • 14/08/2017 מזגן מרכזי מקצרדודו מכפר סבא

  בעת ההדלקה או אחרי מספר שעות המזגן מקצר ואחרי העלאת הפקק התלת פאזי חוזר לעבוד רגיל או עד הקיצור הבא

  2 תשובות של מומחים
 • 14/08/2017 מלכודת שמןברוך מת"א

  המעבה נמצא כ- 8-9 מטר מעל מאייד. לא הותקנה מלכודת שמן אבל הצנרת יוצאת מהמעבה לכיוון מעלה לגובה 40 ס"מ מעל למעבה ואז יורדת 8-9 מטר למאייד. האם השיפוע הזה יכול להתאים בתור פתרון חילופי למלכודת שמן? ואם מוסיפים מלכודת, אבל ממש ליד המעבה, האם זה מספיק טוב?

  2 תשובות של מומחים
 • 14/08/2017 מדחס מקולקל - להחליף מדחס או את המעבהאיל מתל אביב

  מיני מרכזי אלקטרה. גיל 8 שנים. המדחס התקלקל. האם כדאי להחליף את כל היחידה החיצונית או רק את המעבה? מבקש להתייחס לשיקולי אמינות, אורך חיים, ועלויות. תודה!

  2 תשובות של מומחים
 • 14/08/2017 מזגן מיני מרכזיטטיאנה מחיפה

  אודה על דעה מקצועי על שאלה הבאה: האם סגירת תריסים יציאת אוויר בחלק של חדרים יכולה לעשות נזק למזגן, או לשבש עבודתו. תודה מראש.

  3 תשובות של מומחים
 • 14/08/2017 מזגן 3.5 כ"ס מרכזי דולף מתוך היחידה בביתמשה מהרצליה

  מזגן 3.5 כ"ס מרכזי מקרר את הבית בצורה מעולה. אך לאחר עבודה של יום שלם בערך הוא פולט מים מהיחידה בבית. המים מטפטפים מתחתית היחידה צינורות הניקוז נקיים ובמשך כל היום יוצאים מים ומשקים את הגינה בצורה שוטפת. אמרו לי שייתכן כי הרשת סתומה. הייתכן ?

  2 תשובות של מומחים
 • 13/08/2017 יעילות התקנת מאייד עילי למזגן רצפתי תדיראן 2.5 כ״סדן מר״ג

  האם החלפת המאייד האמפתי לעילי ( בפיקוד ישן) תאפשר מיזוג יעיל ? היכן להשיג היחידה הפנימית בפיקוד ישן?

  2 תשובות של מומחים
 • 13/08/2017 בחירת מיני מרכזיאלי מפרדס חנה

  היי אשמח לעזרה אני מעונין לרכוש מזגן מיני מרכזי עבור חלל מטבח פינת אוכל וסלון סדר גודל 50-60 מ"ר גובה תקרה 3 מטר איזה מזגן כדאי וכמה כ"ס? אשמח לשמוע על דגמים ספציפיים אם אפשר

  תשובה אחת של מומחה
 • 13/08/2017 רעש ממזגן מיני מרכזי בבישאדי מכפר יאסיף

  יש לי מזגן מיני מרכזי 4.5 כוחות סוס נמצא בכניס לדירה ומכוסה בתקרת גבס שני פתחים לשאיבת אויר . שמפעילים מזגן יש רעש אדיר מתנועת שאיבת האויר ולא ממזגן מקולקל פשוט רעש שאיבת האויר חזק ועודה רעש האם אפשר לשים חומר שיספוג חלק מהרעש ?

  2 תשובות של מומחים
 • 12/08/2017 העברת מזגןאמיתי מהרצליה

  אני עושה שיפוץ כולל בבית ומחליף מזגן בסלון מ-2.5 ל-4 כ"ס, גודל הסלון מכיל לאחר השיפוץ גם את המטבח ופינת האוכל שטח של 50 מטר, העדפתי לקחת מזגן 4 כ"ס במקום 3.5 כ"ס מיקום הדירה דרום מערב עם ויטרינות זכוכית. שאלתי היא האם אני יכול להעביר את המזגן 2.5 כ"ס מהסלון לחדר בגודל של 15 מ' אולם מחובר אליו כניסה לממ"ד שלא ממוזג . מיקום היחידה הפנימית רחוק מהיחידה החיצונית כ-15 מ'. מה קורה שהמזגן גדול לגודל החדר שהוא ממוקם?

  תשובה אחת של מומחה
 • 12/08/2017 מזגן לא מקרריצחק מירוחם

  יש לי מזגן תדיראן והוא לא מקרר אז הזמנתי טכנאי והוא אמר לי שאחד הצינורות נסדק והגז בורח ואין טעם לתקן וצריך להחליף את כל היחידה שבבית האם זה נכון או שכן ניתן לתקן על ידי הלחמה של הצינור תודה מראש

  תשובה אחת של מומחה
 • 11/08/2017 מדחס מזגן מתחיל לפעול ומפסיק לאחר מספר שניותטל מירושלים

  שלום לכם, אשמח לעזרה בפתרון הבעיה במזגן הביתי שלי: סימפטום הבעיה: היחידה הפנימית עובדת, המדחס לא עובד. פתחתי את מנוע היחידה החיצונית וראיתי שהקבל של המדחס התפוצץ. החלפתי אותו. עכשיו המדחס נכנס לפעולה אבל 'קופץ' ונכבה לאחר כ-5 שניות של פעולה. ופה אני כבר לא ממש יודע מה אפשר לעשות.. אשמח לעזרה!

  תשובה אחת של מומחה
 • 11/08/2017 מיזוג דירה חדשהירון מרמת ישי

  שלום רכשתי דירה בחיפה בבניין בן 10 קומות (קומה 6). כיוון הדירה דרום מזרח, גודל הדירה כ 125 מ"ר. מסתור הכביסה בו אמורה להיות היחדה החיצונית לא גדול 160*200 (ראה שרטוט) ומוגבלת בכמות היחדות החיצוניות שניתן להתקין קיים בו דוד מים וחבלי כביסה. מעונין לדעת כיצד למזג את חלל הדירה תוך חיסכון בחשמל ותיקונים לא יקרים (בסלון ובמטבח אנו רוצים עם הנמכת גבס ותריס דקור) בחדרים אנו רוצים שליטה אם לקרר או לא. איזה מערכת מומלצת ? איזה חברה? בברכה ירון קובץ מצורף: 12a3_1502430345_0.pdf

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/08/2017 החלפת מזגן ריצפתי בעילידין מתא

  יש לי בסלון מזגן ריצפתי שהיתה לו הכנה בבניה. האם ניתן להשתמש בהכנה זו למזגן עילי? כלומר לחצוב בקיר ולהוסיף צנרת? תודה

  2 תשובות של מומחים
 • 10/08/2017 מזגן לא מגיב. מזגן1כ"סיוסי מפתח תקוה

  נורות(אדום וירוק) לא דולקות בדקתי עם מכשיר מדידה ויש 220v בכרטיס בחלק הפנימי וגם עשיתי ריסט לא עזר .מה לעשות!

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/08/2017 ריח טחב ממזגן חדש של "תדיראן"מירי

  שלום רב. לפני חודש רכשתי מזגן חדש חדש של תדיראן - תדיראן אלפא 15 (1 ורבע כ"ס) ומהיום הראשון התחילה בעיה רצינית של ריח טחב שמורגש רק כאשר אני מעלה נגיד ל-24 מעלות וטמפרטורת החדר מגיעה לזה, התרמוסטט מופעל והמזגן עובר לאוורור בלבד. כלומר, הריח מורגש בעת שהמזגן מפסיק ועובר למצב אוורור. זה מיידי, כמובן. מיותר לציין שזה מהווה מטרד רציני ובעיקר סכנה בריאותית. עכשיו, אני מניחה שזה לא אומר שבעת הקירור לא קיים ריח, כי הוא לא נעלם לשום מקום, אלא שבזמן הקירור אני פשוט לא מרגישה אותו, אבל הוא שם כל הזמן. כמובן שהזמנו טכנאי מטעם החברה. הוא ניקה מבפנים עם מים, סבון וקצת אקונומיקה וכצפוי, זה לא עזר כהוא זה. הוא הציע שנזמין שוב טכנאי ונבקש שיביא איתו איזה ספריי מיוחד, אבל אני בספק רב אם גם זה יעזור במשהו. מבחינתי, מדובר במזגן חדש וזה פשוט לא אמור לקרות. אם כבר, ריח כזה אמור להופיע אחרי שנתיים, לאחר שהמזגן צבר עובש באופן טבעי. אני אובדת עצות... זה לא מתקבל על הדעת ואין בכוונתי להישאר במצב הנוכחי. ממה זה נובע ומה ניתן לעשות ? אני מתנצלת על האורך. אודה מאוד להתייחסותכם.

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/08/2017 החלפת מנועדנית גולדשמיט ממושב בית חנניה

  האם ניתן להחליף מנוע של מיני מרכזי של אלקטרה- 6.5 כ"ס, למנוע אינוונטר- דירוג a?

  2 תשובות של מומחים
 • 10/08/2017 השוואה בין מזגנים מיני מרכזיים של תדיראןסופי

  שלום, אני קיבלתי מהקבלן מזגן מיני מרכזי של תדיראן WIND 50/3P דירוג אנרגטי G. אני מתלבטת יש צורך לשדרג לדגם דומה בעל דירוג אנרגי A מספר דגם SILENT WIND 55/3P. האם ידוע לכם ההבדל בין בצריכת החשמל בין שני הדגמים? (ההבדל בש"ח בשנה המשוער). עלות השדרוג מאוד יקרה (קרוב ל 4000 ש"ח) ואני תוהה לעצמי אם זה משתלם.

  תשובה אחת של מומחה
 • 10/08/2017 Shaiyac@gmail.comשי מראשל"ץ

  שלום רב בקומה שניה נמצאים חדרי שינה עם מערכת מיזוג מרכזי. בעקבות בעיות חוזרות ובמיוחד בריחת הגז ועלויות טיפול+העובדה שהמערכת כבר בת 15 שנה,המליצו לי לשקול החלפה במזגנים בודדים לחדרים. מה יתרונות וחסרונות בנושא ואיך אני יכול לקבל ייעוץ שיאפשר לי לקבל החלטה לאחר הבנת כל המשמעויות. בתודה וברכה. שי

  תשובה אחת של מומחה
 • 09/08/2017 מזגן מיני מרכזישחר מהוד השרון

  יש לנו מזגן מיני מרכזי בחדר אחד האוויר כמעט ולא יוצא (בכל החדרים האוויר יוצא טוב)

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/08/2017 קבל מדחס מזגן אלקטרה אינוורטר 1.2אבי מתל אביב

  שלום. מישהו יכול להדריך אותי איפה נמצא קבל המדחס באלקטרה אינוורטר 1.2. פתחתי היחידה החיצונית ואני רואה את הכרטיס האלקטרוני אבל לא הקבל. תודה

  תשובה אחת של מומחה
 • 08/08/2017 מזגן אלקטרה מוציא מים מצינור ניקוז גם כשהוא כבוימיכאל מרמת גן

  שלום, יש לי מזגן אלקטרה עילי. כאשר הוא כבוי ממשיכים לצאת מים מצינור הניקוז שלו (טיפה בכמה דקות). בלי שימוש מהערב עד הערב הבא מצטבר כרבע דלי מים. (לא נשמע שהיחידה החיצונית עובדת בזמן שהוא כבוי) מה ניתן לעשות? ומה זה בכלל אומר? תודה לעונים.

  תשובה אחת של מומחה
 • 07/08/2017 המאוורר מרעיש באלקטרה פנטהאוזשוקי מנתניה

  המאוורר מרעיש באלקטרה פנטהאוז בן 28 שנה ומצאתי שגומייה בצד המנוע קרועה והוא יצא ממקומו . איך אני מחליף גומייה ? איך מפרקים את המאוורר ? והאם ניתן להשיג גומייה כזו? תודה על העזרה שוקי

  תשובה אחת של מומחה
חפש קבלן שיפוצים מומלץ