בית

>

חשמלאים

>

שאלה : תאורת לד למאוורר תקרה - הפרדת מפסק התאורה ממפסק מנוע המאוורר

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

תאורת לד למאוורר תקרה - הפרדת מפסק התאורה ממפסק מנוע המאוורר

פורסם על ידי קובי ברץ
25/06/23

יש לי מאוורר תיקרה עם תאורת לד שהשליטה בו מתבצעת רק דרך שלט אלחוטי. יש לו בקר שנשלט מהשלט. לבקר יש כניסה של פאזה, N והארקה כמו לכל צרכן חשמלי, ושתי יציאות: אחת למאוורר, אחת לנורת לד מעגלית. 220V, 20W אני רוצה לנתק את הלד מהבקר ולהזין אותו ממפסק נפרד בקיר (אין לי בעיה, יש לי חוט נוסף בתקרה שיכול לשמש כפאזה ממותגת לצורך זה). הנורה מקבלת 3 גוונים, בהתאם למתח שנותן הבקר בכל לחיצה: 3000K, 4000K, 6000K . אני צריך רק את ה 6000K , שזה כנראה במתח המקסימלי של 220VAC . בדקתי ובחיבור ישיר לרשת הביתית זה עובד ונותן אור בהיר וחזק. אבל אני לא בטוח שמותר לי לחבר ישירות, כי אין לי מושג אם הבקר המקורי מכיל גם דרייבר, והאם הנורה חייבת דרייבר. אשמח לתשובה. אני מצרף תמונת הלד.


2 תגובות

אינני רואה את התמונה אבל בהחלט נראה לי (מהנסיון שלי) שאתה יכול לפצל תאורה מהמנוע. לא נראה לי שהבקר הוא גם דרייבר של התאורה מה גם שאתה אומר שאתה מצליח להפעיל בלי הבקר. כך נראה לי אבל לא לוקח אחריות.


זה קובי. תודה על ההתייחסות. אכן, הפעלתי לזמן קצר. לא היה לי חשש מיוחד, כי הלד מיועד לעד 24VAC ולא צריך שום טרנספורמציה. מצד שני, למרות שזה פועל, יתכן שזה יזיק לו ויקצר את חייו, כי מהמעט שלמדתי, הדרייברים גם "דואגים" למתח קבוע, או לזרם קבוע (תלוי בסוג) ע"מ לא להעמיס את הלדים להתחממות יתר. למדתי גם, שיש לוחות תאורת לד שכתוב עליהם "Driver Free" . במקרה שלי אני לא יודע, ואני מניח שאתה צודק, כי אם כתוב 240VAC אז אין לי ממה לחשוש. אבל ... מחפש חיזוק קטן לפני השחיטה של מאוורר חדש. נ.ב. הסיבה לרצון שלי לשנות למיתוג פשוט הוא, שאשתי לא מסתדרת עם השלט ומעדיפה 2 מתגים על הקיר.