בית

>

חשמלאים

>

שאלה : ממסר פחת קופץ

הקלידו כאן שאלה ותקבלו תשובה מהמומחים שלנו

שאלו שאלה

ממסר פחת קופץ

פורסם על ידי דן
17/03/23

שלום, יש לי בעית חשמל בדירה. ממסר הפחת קופץ מדי פעם, אבל רק כאשר יש הפסקת חשמל איזורית. תוך כדי הפסקת חשמל הפחת נמצא למעלה, אך כאשר החשמל חוזר, הפחת נופל. אחרי שמרימים אותו, קופץ הפקק ששייך לאחד החדרים (הפחת נשאר למעלה) ואחרי שמרימים את הפקק, הכל מסתדר עד להפסקת החשמל הבאה. איך ניתן לטפל בבעיה הזאת? תודה.


4 תגובות

לפי דבריך כאשר חוזר החשמל הפחת מופעל. והמקור ממעגל המוזן ממא"ז (מה שאתה מכנה פקק) שמזין חדר. צריך לבדוק מה מחובר במעגל זה כגון תאורת לד, מזגן. אתה יכול להוריד את הראשי ולבצע הדלקה שלו זה אמור לדמות את אותה סיטואציה. תוכל לנתק בכל פעם מכשיר אם זה מזגן או תאורות לד ולבצע את הפעולה עד שתגלה מה מפיל לך את הפחת.


תודה על התגובה. ביצעתי סימולציה כפי שהצעת, אך אחרי שהרמתי את המפסק הראשי ,הפחת לא נפל. גיליתי גם שהפחת הינו מיושן מתקן type ac וזה לא לפי התקן של היום. האם ייתכן שהבעיה בפחת עצמו ולא באחד המכשירים בדירה? תודה.


אמנם מ 2003 כל הפחתים חייבים מסוג A במתקן דירתי אך אין זה אומר שהוא תקול. בדיקת פחת נעשית באמצעות מכשיר המיועד לכך. לפי דבריך זה קורה רק שיש הפסקת חשמל וכאשר חוזר החשמל הפחת מופעל וכאשר אתה מרים שוב מא"ז מסויים מופעל. ביום יום לפי דבריך הוא תקין ואינו מופעל. ממליץ לך להביא חשמלאי שיבדוק את הפחת, את הלוח, ובדיקות בידוד.


במידה והכול תקין הפחת, הלוח ברגים מהודקים, בידוד מוליכים תקין וכדומה. בבתים בעלי חיבור תלת פאזי, ישנם מקרים לעיתים שכאשר ישנה הפסקה איזורית ואז חוזר החשמל. עקב חיבור צרכנים (הדירות) נוצר זרם חיבור גבוה העלול לגרום לאי סימטריה בפחת עצמו. לא טוען שזו הבעיה אצלך. אך אם בדיקה מקיפה תגלה שהחשמל אצלך טיפ טופ זו אכן אפשרות.