יחידת דיור בגינה - היתר בניה - שיפוצים פלוס
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע
מצא מומחה לפרוייקט שלך
אבי מבורגתה

יחידת דיור בגינה - היתר בניה

אבי מבורגתה
05/01/19

שלום אדרכ' דבורה והצוות,קודם כל כל הכבוד על האתר! והפורום.

אנו גרים במבנה של 150 מ"ר במושב ושוקלים לבנות יחידת דיור בגינה , רצינו לשאול כמה דברים בסיסיים לפני שבכלל נתחיל :

1. האם ניתן לקבל היתר ליחידה בגינה שאינה קשורה לבית (לא רוצים לבנות על הגג או לקשור לבית) ?

2. האם נכון שניתן לקבל הנחה מהמנהל או פטור על עד 70 מ"ר במקרה שלנו (220-150 )?

3.האם יש הנחה מול מול הרשויות אם בונים מעץ או בטון ?

4. אם השכנים מאשרים האם אפשר לבנות צמוד לגדר הבית ?

5. כמה סדר גודל עלויות למנהל למטר ליחידה בגינה ? (עדיף לא קשורה לבית) אנו גרים במושב בורגתה.

6. פרט לתשלום לאדריכל והוצאות הבניה איזה עוד תשלומים קבועים נדרשים לרשויות ?

בברכה ותודה , אבי

5 תגובות

אדריכלית בוגרת הטכניון מומחה
053-6110285
x
דבורה הורביץ אדריכלית בוגרת הטכניון
אדריכל
07/01/19
053-6110285

שלום אבי,
תודה על העידוד.
1. הבניה בתוך המגרש אפשרית רק בתוך קו הבנין. זה קו העובר במקביל לגבול המגרש ומרוחק ממנו מס' מטרים לפי הנחיות התב"ע ונועד להבטיח מרחק מינימלי בין הבתים. רק אם המגרש גדול במיוחד יהיה מקום ליחידה נפרדת שאינה צמודה לבית, גם אם ניתן לבנות שתי יחידות דיור, דבר שיש לבדוק גם אותו.
2. התשלום למינהל עבור תוספת בניה שונה וקטן יותר מבניה חדשה. יש לברר מול סניף המינהל שהמושב שייך לו.
3. סוג הבניה אינו מעניק הנחה ברשויות.
4. לא, ראה הנימוק בסעיף 1.
5. רצוי לוודא קודם שיש אפשרות ליחידה לא קשורה.
6. יש שלם לאנשי מקצוע נוספים כמו מודד ומהנדס ואגרת בניה לוועדה המקומית.
בברכה
דבורה

אבי - שואל\ת השאלה
אבי מבורגתה, שואל\ת השאלה
09/01/19

תודה דבורה ! כלומר אני מבין כל זמן שעומדים בהנחיות התבע באזור זה בסדר ואין חובה לחבר בין ביחידה לבית. אני מניח ששינוי תבע זה תהליך לא פשוט.

אדריכלית בוגרת הטכניון מומחה
053-6110285
x
דבורה הורביץ אדריכלית בוגרת הטכניון
אדריכל
09/01/19
053-6110285

שלום אבי,
אכן, שינוי תב"ע הוא הליך ארוך, מורכב ויקר.
בברכה
דבורה

אבי - שואל\ת השאלה
אבי מבורגתה, שואל\ת השאלה
13/01/19

תודה שוב. שאלה קצרה אם ניתן : כדי להעריך כדאיות ברמה הבסיסית ולפני שאני נכנס "לחגיגה" , לא הצלחתי להבין מה המחיר למטר אותו צריך לשלם למנהל (ללא שינוי תב"ע) - אני יודע שכל אחד באזור שלו אבל לא הצלחתי להבין אם זה 2000 שח למטר? , 5000 ? , אני גר באזור עמק חפר, לפחות אם אדע פלוס מינוס אדע למה אני נכנס כלכלית .. עוד לפני בחירת אדריכל וכניסה לפרטים . תודה, :-)

אדריכלית בוגרת הטכניון מומחה
053-6110285
x
דבורה הורביץ אדריכלית בוגרת הטכניון
אדריכל
13/01/19
053-6110285

שלום אבי,
כדי לקבל תשובה אמינה לשאלה רצוי להתקשר לרמ"י (=רשות מקרקעי ישראל, השם החדש של המינהל) והצג להם את השאלה. מס' הטלפון של רמ"י - 5575* או 03-9533333.
בהצלחה
דבורה

האם כבר נרשמת לאתר שיפוצים פלוס?
מומחה בתחום?
מומחה רשום

כדי לזהות אותך, נשלח לך קוד אימות במסרון (SMS) לנייד - אותו יש להקליד בתיבה פה למטה.

עדיין לא מומחים בשיפוצים פלוס? הרשמו
רישום מומחה חדש

התגובה שלי
צרו קשר להתייעצות עם נציג