בית

>

צבעים

>

מאמרים

>

סוגי בטון: 3 סוגים מובחרים מבית טמבור

סוגי בטון: 3 סוגים מובחרים מבית טמבור

שלושה מוצרים חדשים הנותנים מראה של הבטון החשוף והגס - לחיפוי הקיר והרצפה. קראו על טרנד הבטון ועל החדש בתחום.

מאמר מאת טמבור

פורסם ב-12/11/2014 4 דק' קריאה

הבטון, הוא חומר מוכר ואהוד כבר מן התקופות הקדומות ולא בכדי. מדובר בחומר שקל לעבוד איתו, לעבד אותו בתוך תבניות שונות ולרוב הוא גם חומר שמחירו נמוך מחומרי ציפוי אחרים, אך נותן תמורה גבוהה בעד ערכו.

בעבר, היה נהוג לראות בבתים ובניינים שנותרו במראה הבטון הבסיסי שלהם, כבתים מיושנים וחסרי טעם, אך היום המגמה התהפכה ונראה שעולם העיצוב, האדרכילות וההום סטיילינג הן בפנים הבתים והן מחוצה להם, מחבב מאוד את מראה הבטון המחוספס, הצבעוני וחסר היומרות. כחלק מן המגמה הזו, פרוייקטי מגורים רבים, בשלביהם הסופיים אינם נצבעים או מקבלים ציפויים שונים, אלא נשארים "במערומיהם" על מראה הבטון המחוספס המרכיב אותם. בנוסף, נראה כי הבטון נעשה חומר כה אופנתי ואהוד עד שניתן למצוא גם חומרי ציפוי לרצפה ומדרגות המבוססים על הבטון.

הבטון של היום זה לא הבטון של לפני 50 שנים

לרוב, כאשר מדברים על בטון או ציפוי בטון, הדימוי שקופץ לראש הוא של מראה אפרורי וחסר ייחודיות שמזכיר בתים משנות ה-50 או מקסימום מבנה בהליכי שיפוץ. היות ומרבית חברות העיצוב והצביעה מודעות לסטיגמה הזו, החברות הללו דאגו לפתח בטון בגימורים שונים ובצבעים שונים שייתנו לבניין או בית מראה ייחודי וחדשני- רחוק מאוד מהסטיגמה המקובלת אודות חומר זה. בחו"ל טרנד הבטון כבר נראה היטב במבנים רבים, ואפילו באקססוריז מיוחדים לבית ולמטבח. בארץ, הבטון החל גם כן להכנס לאופנה בעיקר בכל הקשור לעיצוב אדריכלי ועיצוב פנים של מבנים שונים.

מחזקים את טרנד הבטון בארץ

טמבור החליטה ליישר קו עם טרנד הבטון העולמי ולהוציא לשוק מספר מוצרים משלה בנישה עיצובית זו. המוצרים מתחלקים לסדרה של 3 מוצרים עיקריים: סדרת ערבה, סדרת בטון אדריכלי S900 וסדרת קריאטינה. לכל אחת מן הסדרות שימוש ויישום שונה, אך המכנה המשותף הוא אחיד- שימוש בבטון כאלמנט עיצובי ברור.

הכירו את מוצרי הבטון המעוצב של טמבור

ערבה- זהו ציפוי של טיח מינרלי המערב בתוך המראה שלו מראה מעורב של בטון ואבן. החומר מתאים לקירות גבס או קירות בעלי ציפוי טיח בסיסי. המוצר מגיע במגוון של 10 צבעים ליישום ביניהם צבע חרס הנע על הגוונים שבין וורוד וחום, צבע חול מדבר הנע על גווני החום הבהיר והקרם, אפור עמוק שמתחיל להראות במגדלי מגורים חדשים בזמן האחרון ועוד.

ניסים פחימה

ציון 9.75 4 חוות דעת

עבד אבו זיד

ציון 9.27 22 חוות דעת

סטנסילב גלילוב

ציון 10 3 חוות דעת

סטניסלב בינייב

ציון 9.35 40 חוות דעת

ציפוי חוץ ערבה

שימוש בציפוי ערבה באחד הפרוייקטים של האדריכל שי ועקנין (מקור: אתר טמבור)

אופן השימוש במוצר: מבין המוצרים, זהו הפשוט ביותר ליישום ושימוש. בשלב הראשון מורחים שכבה ראשונה של החומר באמצעות מלג' נירוסטה ובסיום משפשפים היטב באמצעות ספוג. מחכים 48 שעות ואז שמים שכבה שניה. לאחר מריחת השכבה השנייה, תוכלו לבחור במראה המוגמר- חלק או משופשף. כדי ליצור מראה חלק החליקו את השטח עם מלג' נירוסטה. כדי ליצור מראה יותר משופשף וגס, יש להשתמש בספוג לח בתנועות סיבוביות. בשלב השלישי, בכדי לתת מיגון מלא מפני לכלוך ומים, מומלץ להשתמש בציפוי שקוף מסוג אקווה טופ שניתן ליישמו בהתזה או באמצעות מריחה ברולר.

בטון אדריכלי 900S – ציפוי מסוג צמנט המיועד לרצפות בטון וקירות ונועד להחלקה ושיקום של בטון קיים. השימוש בחומר יכול להעשות באופן ישיר על קירות בטון או רצפות בטון והתוצאה המתקבלת היא חזקה, מרשימה ועמידה במיוחד. בכדי להשתמש בחומר יש לבצע בשלב הראשון הרבצה צמנטית בעבוי של 4-6 מ"מ, וליישר את הקיר או הרצפה באמצעות טיח. לאחר מכן ניתן ליישם את החומר עצמו רצוי בשכבה דקה ככל שניתן ובאמצעות שימוש בספוג לח. יש לשים לב, כי הצבע הסופי מושפע מכמות המים במצויה בספוג ולכן כדי לבצע דוגמה בטרם יישום סופי. גם במקרה של הבטון האדריכלי, מומלץ להשתמש בשכבת ציפוי נוספת נגד אבק לכלוך ומים מסוג אקווה טופ.

מחפשים צבעי ולא מצאתם ?

או
רצפת בטון

רצפת הבטון הופכת חדשה באמצעות הבטון האדריכלי של טמבור (מקור: אתר טמבור)

קראיטינה- ציפוי על בסיס מינרלי המיועד לרצפות. מעניק לרצפות מראה טבעי של בטון חלק. ניתן לשימוש ע"ג קרמיקה קיימת, מדרגות, משטחי עבודה ועוד. זאת בזכות חומר צמיגי ונוזלי שקל לעבד אותו בצורה הרצויה. סדרה זו מגיעה ב-10 צבעים לבחירה. בכדי ליישם את החומר יש לדאוג להחליק את הריצוף הקיים ולמלא את המרווחים בין המרצפות בחומר מילוי מתאים. בשלב האחרון, יש להוסיף ציפוי שקוף באמצעות התזה או צביעת רולר להגנה מפני לכלוך, אבק ומים.

קריאטינה: ציפוי מינרלי לרצפות

קריאטינה: ציפוי מינרלי לרצפות

מחפשים צבעי ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה