בית

>

צבעים

>

מאמרים

>

אפקטים דקורטיביים וטרנדים חמים בצבע לבית

אפקטים דקורטיביים וטרנדים חמים בצבע לבית

מחפשים דרכים יצירתיות לעצב צבע בבית? ביקרנו בנירלט וקיבלנו טיפים ועצות לאפקטים דקורטיביים לצביעת הבית והטרנדים החמים בשוק

מאמר מאת נירלט

פורסם ב-25/11/2012 5 דק' קריאה

אחד האלמנטים החזקים והמשפיעים ביותר עלעיצוב פנים הבית יהיה הצבע שנבחר לקירות הבית. בחירת הצבע הנכון תהיה גם המובילה טון וקו עיצובי לשאר הבית, במידה ומדובר בשיפוצים בתחילת דרכם והבית אינו מרוהט עדין. לא תמיד נצטרך לרכוש ספה חדשה ונוצצת,  שולחן אוכל חדש או שנדליר מפואר בכדי ליצור את אפקט ה"ואוו" וליצור אווירה חדשה, יוקרתית ומרעננת בחלל הבית, די בצביעת קיר אחד בבית באפקט דקורטיבי מסוים שניתן לבחור ממגוון האפקטים לצביעת קירות הבית שקיימים בתחום זה. האפקטים הדקורטיביים מכניסים חיים לחלל והופכים את הקיר למרכז תשומת הלב.
אילו אפקטים דקורטיביים הכי פופולריים בשוק בימים אלו? ובאילו טרנדים חמים נוכל לצבוע את קירות ביתנו?
ביקרנו ב"נירלט" וקרן נוימן, מעצבת בחברה, סייעה לנו בהכרת הטרנדים והאפקטים החמים השנה. את האפקטים המיוחדים ניתן לבצע לבד, וניתן גם להזמין שיפוצניק שיעשה את העבודה עבורנו. 

אילו אפקטים דקורטיביים נוכל לשלב בצבע קירות הבית?

אם אתם מרגישים שמשהו חסר לכם בחלל החדר, שאין נקודה מרכזית שבה מתמקדים ותרצו להחיות ולהעיר את החדר תוכלו ליישם אפקט דקורטיבי על קירות הבית שלכם. בניגוד לצביעה רגילה של קיר, לקירות עם אקפט דקורטיבי יש טקסטורה ומרקם שונה. האפקט המיוחד המיושם בולט לעין, הטיפול בקיר הוא שונה ומיוחד ומעבר לגוון הצבע יש אלמנט נוסף שהופך את הקיר לכה מושך לעין - נצנוץ, מרקם מחוספס, דפוס חוזר, חומר גלם מיוחד וכו'.
מגוון האפקטים הדקורטיביים לעיצוב קירות הבית הוא רחב מאוד וכולל בין השאר:

 • טיח סטוקו - אם תרצו ליצור לקירות הבית מראה של שיש חלק תוכלו להשתמש בטיח טוסקו. ההשראה לאפקט דקורטיבי זה מקורה באיטליה ובאמצעות מעברי צבע ועורקים פנימים בקיר נוצר מראה דמוי שיש מרהיב ביותר לעיצוב הבית. טיח הסטוקו הוא נעים למגע ויוצר קיר חלק, שלא תופס לכלוך והמראה הייחודי שלו נשאר לאורך שנים. המשחה של טיח סטוקו עשויה מדבק, שיש גרוס וצבעים מיוחדים שיוצרים את האפקט המיוחד והמרהיב. קירות עם טיח סטוקו יוכלו להיות מיושמים במטבח כיוון והם די עמידים בפני אדי מים. כשזה נוגע ליישום טיח סטוקו בביתכם יותר מרצוי להשתמש באיש מקצוע שיודע כיצד ליצור את האפקט הזה בצורה המיטבית על קירות ביתכם.
 • אפקט קסיופיאה - אפקט זה פופולרי מאוד לאלו מאיתנו שאוהבים את האפקט המנצנץ. הקסיופיאה הינו צבע הכולל שברי זכוכית קטנים שמפוזרים בהתזה על הקיר הצבוע ויוצרים את אפקט הנצנוץ המרהיב. הוא נותן מראה יוקרתי מאוד אך עדיף שיהיה מיושם בקיר אחד או בחלקו של הקיר כיוון והאפקט יהיה גרנדיוזי וחזק מדי אם יהיה מיושם על כל קירות החדר. גם פה נצטרך להיעזר באיש מקצוע בעל ידע באפקטים לצבע הבית בכדי להגיע לתוצאה הרצויה.
 • אפקט ונוס - עוד אפקט פופולארי, שמזכיר את הקיוספיאה, הוא אפקט ונוס. במקום משולשי הזכוכית המאפיינים את אפקט הקסיופיאה פה נשתמש בכדוריות זכוכית מנצנצות אך ניצור מראה עדין יותר. יש לבחור צבע רקע שיותאם בצורה הנכונה.
 • טיח דקורטיבי - ניתן למצוא אפקט של טיח דקורטיבי במגוון רחב מאוד של גימורים. טיח דקורטיבי לא חייב להיות דומיננטי מאוד ועל כן ניתן ליישם אותו על כל חלל החדר ולא רק על קיר אחד, אלא אם תבחרו בצבע כהה וחזק עדיף להיצמד לצביעת קיר אחד. הטיח הדקורטיבי מיועד לפנים הבית וניתן למצוא אותו במגוון רחב מאוד של צבעים וגוונים. המשחק בצבע, גוון, טקסטורה ומרקם של טיח דקורטיבי היא רבה מספור והופכת אותו לאחד האפקטים הדקורטיביים הפופולארים ביותר לפנים הבית.
ניסים פחימה

ציון 9.75 4 חוות דעת

עבד אבו זיד

ציון 9.27 22 חוות דעת

סטניסלב בינייב

ציון 9.35 40 חוות דעת

סטנסילב גלילוב

ציון 10 3 חוות דעת

אילו טרנדים חמים קיימים השנה בעולם הצבע לבית?

לצד האפקטים הדקורטיביים שצוינו לעיל נוכל למנות גם מספר טרנדים חמים שנכנסו לעולם עיצוב הבית בשנים האחרונות ומיושמים גם על צבע קירות הבית והם כדלקמן:

 • טרנד הצבע המנצנץ לבית - אם רוצים ליצור אפקט "ואוו" בבית אחת הדרכים הטובות ביותר לכך היא באמצעות שיטת "קריסטל בראש".אפקט זה של הצבע מעניק חיים אחרים לחלל והופך למוקד משיכה בחדר שהוא יוצא דופן מהשאר. הטרנד המנצנץ הפך להיות שם דבר בעולם עיצוב הפנים וניתן לראות זאת גם בתחום הריהוט (שנדלירים ונברשות מנצנצות למשל) וגם בתחום הצבע לקיר באצמעות אפקטים כמו קסיופיאה וונוס. סגנון זה נותן תחושה של פאר ועושר גם לחלל הצנוע ביותר. הבחירה בגוון היא אינדיווידואלית ויכולה להיות בצבעים ניטראליים, בהירים, כהים, דרמטיים וכו'.
  המלצה: אם אתם משתמשים באפקט המנצנץ לביתכם  הקפידו ששאר הקירות הסמוכים יהיו בטונים רגועים ומעודנים יותר יחסית בכדי לא ליצור עומס ויזואלי בבית.
   

מחפשים צבעי ולא מצאתם ?

או
 • טרנד הבוטיק בעיצוב הבית - טרנד הבוטיק המכונה גם Dark Elegance הפך להיות טרנד חם מאוד במלונות ועסקי הבוטיק, אותם מקומות קטנים ואקסלוסיביים שהפכו לשם דבר מפה לאוזן. גוונים כמו פטל, סגול מעושן, ירוק יעשר יוצרים אוויר חמימה ועוטפת אומצו גםלעיצוב פנים הבית.אחת הדרכים הפופולארית ביותר ליצור אווירה בוטיקית בפנים הבית היא באמצעות אפקט הקטיפה. בד הקטיפה מתאים גם לקיר והוא נותן תחושה של טרנדיות, "שיק" ואופנתיות. ניתן לבחור בבדי קטיפה כהים לעיצוב חלל הבית או לחלופין בקטיפה בהירה על גבול השקופה שנותנת, בזכות המרקם היחודי שלה, תחושה של מימיות, עדינות והצללה.
  המלצה: אם אתם משתמשים באפקט הקטיפה בצבעים כהים התמקדו בקיר אחד - בסלון, בנישה מיוחדת או בכניסה לבית. שאר הצבעים צריכים להיות ניטראליים יחסית בכדי לתת את הבמה הראויה לאפקט הקטיפה.
 • הטרנד הטבעי בעיצוב קירות הבית - עוד טרנד אופנתי במיוחד בעולם עיצוב הפנים הוא "חזרה למקורות" ושימוש בחומרים טבעיים ככל האפשר ויצירה של אותו מראה טבעי. חוזרים לבסיס ומורידים את כל המעטפת המלאכותית וזה בא לידי ביטוי במגוון מישורים: רכישת רהיטים מחומרי גלם טבעיים ככל האפשר כמו עץ מלא, או ריהוט מעץ שלא עבד עיבוד מאסיבי. גם שימוש בחומרי גלם כמו אריגים טבעיים, ברזל, זכוכית, אבן הופך להיות יותר ויותר מקובל מתוך רצון ליצור תחושת פשטות. כשזה נוגע לקירות הבית גם פה נוכל לבחור בצבע המתאים שייצור את התחושה הטבעית. זאת נעשה על ידי יצירת אפקט של קירות שהם לא חלקים עד הסוף, שהם בעלי פגמים ושפשוף ומספרים סיפור על קירות הבית - כאילו ועמד פה שנים רבות ונחשף לאלמנטים של הטבע ובגלל זה הוא מחורץ ופגום. הקירות באפקט זה נראים מעניינים יותר ועם סיפור מאחוריהם. בכדי לממש אפקט זה נהוג להשתמש בצבע טיח בפנים הבית, צבע אקרילי שנותן את אותה התחושה של טיח ואת אותו מראה טבעי שאנו מחפשים.
  המלצה: רצוי לעשות את כל חלל הבית בצבע טיח בהיר ולא על גבי קיר אחד כיוון ולא מדובר באפקט שכל תשומת הלב מופנית  אליו ואנו רוצים ליצור אפקט שישתלב בכל סגנון הטבעי של הבית.

  מחפשים צבעי ולא מצאתם ?

  או

  המאמר עזר לכם?

  שאלו את המומחים בפורום

  שאלו שאלה