בית

>

טכנאי מזגנים

>

מאמרים

>

כמה עולה ביקור של טכנאי מזגנים וכיצד לבחור?

כמה עולה ביקור של טכנאי מזגנים וכיצד לבחור?

כל טכנאי שמגיע לביקור, מקבל תשלום עבור עצם הגעתו והבדיקה שהוא מבצע, כולל מתן הצעה לתיקון הבעיה. כך גם לגבי טכנאי מזגנים. חשוב להבין, שגם אם הוא לא מתקן את התקלה, אלא מגיע, בודק את מהות הבעיה ונותן לכם הצעה לתיקון - תצטרכו לשלם לו תעריף בסיסי, שמקובל לשלם לכל טכנאי שמגיע לביקור. אבל מהו הסכום הבסיסי הזה? מתי צריך להזמין טכנאי מזגנים וכמה יעלה לכם אם הוא גם מתקן את התקלה?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/03/2020 4 דק' קריאה

טכנאי מזגנים שמגיע לביקור - מה זה אומר?

יש גם טכנאים שלא גובים תשלום עבור ביקור ללא תיקון התקלה, אך זכותו של הטכנאי לדרוש תשלום ולכן כדאי לברר מראש אם תצטרכו לשלם, או לא.

כדאי גם לציין מראש בטלפון מהו סוג המזגן, כי סוגי מזגנים שונים דורשים תיקונים מורכבים יותר או פחות והדבר משפיע כמובן על מחיר הביקור.

זו עובדה שמזגנים כבר מזמן לא נחשבים למותרות, אלא למצרך בסיסי במציאות הישראלית החמה.

כשהמזגן מפסיק לפעול - כולם בבית סובלים.

אם המזגנים מתקלקלים בבית הספר, הלימודים נפסקים עד לתיקון.

אם המזגנים מתקלקלים במקום העבודה, יש להניח שהעובדים לא יידרשו להגיע לעבודה, עד שהמזגן יתוקן או שהמעסיק יביא למקום העבודה פתרון חלופי עד לתיקון המזגן.

כך או כך - הפעלת מזגן בימי הקיץ החמים בישראל, הפכה לעניין שבשגרה ויש אנשים שעבורם הדבר הוא חיוני ממש.

לכן, כשמתקלקל המזגן בשיא הקיץ, התחושה הראשונה היא לחץ גדול וחיפוש מיידי אחר טכנאי מזגנים שאפשר לסמוך עליו.

טיפים שיעזרו לכם לבחור את הטכנאי המתאים

טכנאי מזגנים מקצועי, מוסמך ואמין, הוא טכנאי שעבר הכשרה מתאימה ורכש מספיק ניסיון כדי לעסוק בתחום באופן מקצועי. כשתצטרכו טכנאי מזגנים, חשוב שתוכלו לסמן "וי" על רוב הפרמטרים המופיעים כאן למטה:

טכנאי שעובד עבור החברה ממנה רכשתם את המזגן

טכנאי שעובד עבור החברה ממנה רכשתם את המזגן, יהיה לרוב מקצועי ובעל הכשרה מתאימה וגם בעל ידע נרחב לגבי המזגן הספציפי שלכם. לכן זו העדיפות הראשונה. אם אין לכם אפשרות כזאת, או שאתם מעדיפים לקחת טכנאי אחר, יש עוד כמה דברים שתוכלו לבדוק.

 השוואה בין הצעות מחיר

הצעת מחיר נמוכה היא אמנם אטרקטיבית, אבל איננה אינדיקציה מספקת. לצד הצעות המחיר, יש עוד כמה פרמטרים שכדאי לשקלל יחד, לפני שמחליטים.

המלצה מהחברה בה רכשתם את המזגן

אם החברה ממנה רכשתם את המזגן אינה מעסיקה טכנאים, בקשו ממנה המלצות על טכנאים מורשים איכותיים. במרבית המקרים, חברה גדולה ובעלת שם תקפיד להמליץ לכם רק על בעלי מקצוע רציניים ואמינים.

בקשו המלצות ממכרים

 בני משפחה, חברים, קולגות - מישהו מהם ודאי שכר את שירותיו של טכנאי מזגנים אמין לאחרונה ויכול להמליץ לכם עליו.

מוח כוורת

בקשו המלצות ברשת החברתית. שאלו בפייסבוק, חפשו בעמודיפ רלוונטיים. לבטח תקבלו אינדיקציה טובה על טכנאים טובים.

חפשו את שם הטכנאי בגוגל

גם אחרי שתקבלו שם של טכנאי מזגנים מומלץ - חפשו את השם שלו בגוגל. בדקו מה יעלו תוצאות החיפוש. ייתכן שתגלו שם מידע נוסף שיעזור לכם להחליט.

טכנאי מזגנים שהוא גם חשמלאי

במקרים שבהם תקלה במזגן נובעת מבעיה חשמלית, או גורמת לקצר חשמלי, ייתכן שתצטרכו גם חשמלאי. לכם, במקרים כאלה, נסו למצוא טכנאי מזגנים שיש לו גם הכשרה כחשמלאי, או שיביא איתו חשמלאי מוסמך לטיפול בתקלה. חשמל הוא עניין מסוכן, אם לא מטפלים בו בצורה מקצועית ולכן כדאי להקפיד על כך.

בעל רישיון מתאים

בדקו שהטכנאי שלכם מחזיק ברישיון לעבוד עם גז, רישיון לעבודה בגובה, לפי הצורך, כדי שלא תמצאו את עצמכם מתמודדים עם תקלה חמורה יותר, או עם טכנאי פצוע.

חשבונית מס

בדקו שהטכנאי יכול לספק לכם חשבונית מס על העבודה, כמו גם תעודת אחריות לטווח משביע רצון.

ביטוח

כדאי מאוד שהטכנאי שלכם יהיה גם מבוטח כראוי, כדי שיהיה כיסוי למקרה שהוא לא יצליח לתקן את התקלה, אלא יחמיר אותה, או למקרה שהוא ייפגעבמהלך העבודה ויזדקק לכיסוי ביטוחי עבור הטיפול. טכנאי שיש לו ביטוח מסודר, הוא כנראה גם אמין בעיני חברת הביטוח, או שלא היו מבטחים אותו מלכתחילה.

זמינות

אחד מהפרמטרים החשובים בבחירת כל איש מקצוע, על אחת כמה וכמה כשמדובר על טכנאי מזגנים הוא מידת הזמינות שלו. האם הוא שייך לאזור שלכם ויכול להגיע במהירות? או שיתכן שתיאלצו להמתין לו כמה ימים, לסבול מהחום עד שהוא יגיע? חלק מהטכנאים זמינים עבור לקוחותיהם למשך 24 שעות ביממה, כדי שיוכלו להגיע לטפל בבעיה ברגע שמתעורר הצורך. נסו למצוא טכנאי כזה באזורכם.

חשוב לדעת

התקנה לקויה

רוב התקלות במזגנים נגרמות בגלל התקנה לקויה, או בלתי מקצועית ולכן, תעשו בחכמה רבה אם תקפידו על התקנה מקצועית של זגן חדש בבית. זה יכול לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש, כאבי ראש וכסף בהמשך.

רשלנות בעבודה

רשלנות, או עבודה לא מקצועית בהתקנת מזגן, מלבד היותה גורם מוביל לתקלות במזגן בהמשך, יכולה גם להיות מסוכנת ממש, כי מזגן שהותקן בצורה לא נכונה עלול לגרום לשריפה, או לנזקים קשים אחרים.

אלף טכנאים

אלפי טכנאים פועלים בישראל, אך רק חלק מהם עברו הכשרה מתאימה וצברו ניסיון מספק כדי לתקן תקלות במזגנים.

ביקור טכנאי מזגנים

ביקור טכנאי מזגנים, לצורך איתור מקור התקלה ומתן הצעת מחיר לתיקון, עולה בין 200 ל 300 ש"ח, אבל יש עבודות כמו החלפת מדחס, או החלפת כרטיס, שיכולות להגיע לעלויות של 2000 ש"ח ויותר.

לסיכום

טכנאי מזגנים אמין ומקצועי הוא איש מקצוע לכל דבר, שצריך להיות מסוגל להציג בפניכם אישורים, תעודות, ביטוחים ואחריות לפני תחילת העבודה.

אין ספק שהמלצות הן אינדיקציה חשובה מאוד בבחירת אנשי מקצוע, אך במקרה של עבודה הכרוכה בטיפול בחשמל וגז, שאם היא מבוצעת באופן לא מקצועי עלולה לגרום לנזקים כבדים ואף לשריפה. כדאי לערוך את הבדיקות הנדרשות, גם אם לחוצים קצת, לפני שמכניסים הביתה את הטכנאי.

מחפשים טכנאי מזגנים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה