בית

>

השבחת נכסים

>

יחידת דיור - מידע, עלויות ואישורים

יחידת דיור - מידע, עלויות ואישורים

תוספת בניה למבנה קיים תלויה בתנאי השטח. אפשר להוסיף עוד חדר לצד הבית הקיים או לבנות על הגג במידה והוא שטוח או אם הבית עומד על עמודים לנצל את החלל ביניהם ולהוסיף עוד חדר.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-26/11/2011 2 דק' קריאה

יחידת דיור נוספת – לשם מה?

כולנו יודעים כמה קשה לשכור או לקנות דירה וכמה מעיק ולא נוח לחזור לגור עם ההורים אחרי שהשתחררת מהצבא. הפיתרון הוא להוסיף יחידת דיור לבית או לדירת ההורים ולגור אתם אבל לחוד.
כדי לבצע את השיפוץ הזה יש צורך בתכנון ובהשגת אישורים מתאימים אבל זה בהחלט אפשרי ומעלה בהרבה את ערך הבית או הדירה.
השקעה ביחידת דיור נוספת להשכרה יכולה להיות דרך טובה להגדיל את הכנסת המשפחה, או פתרון מוצלח כשיש הורה מבוגר שלא יכול לגור יותר לבד או כשרוצים להכניס הביתה עובד זר שיטפל בבעלי הבית המבוגרים ולאפשר לו ולהם פרטיות.

אישורים

כל שינוי חיצוני במבנה קיים מחייב אישור של המנהל ההנדסי. לכל חלקה יש אחוזי בנייה מותרים וצריך לברר כמה אחוזי בנייה יש בחלקה וכמה מטר מרובע עוד ניתן להוסיף ועל פי הנתונים הללו לתכנן את הבנייה.
רצוי מאוד לטפל בנושא לפני שמתחילים לבנות כדי לא להסתבך עם רשויות החוק. מגישים למנהל ההנדסי תוכניות של מהנדס בניין ובדרך כלל מגיע מפקח לפחות פעם אחת כדי לבדוק שהתוכניות על הנייר תואמות את הנעשה בשטח.

בנייה על הגג

תוספת של עוד קומה לבית או לדירה היא דרך מקובלת להגדיל את שטח הדירה. אפשר לעשות זאת רק עם מדובר בגג שטוח כמובן וצריך להוסיף גם מדרגות. הן יכולות להיות חיצוניות או פנימיות. לתוספת קומה יתרונות רבים - היא אינה צורכת קרקע נוספת, ולעיתים גם לא מחייבת השקעה בפיתוח תשתיות כמו עוד ביוב וחשמל.

בניה בין עמודים

באזורים ההרריים בתים עומדים בדרך כלל על עמודים ואת החלל בין העמודים אפשר לנצל לתוספת יחידת דיור. על פי המצב אפשר לחבר בין הבית הקיים ליחידה החדשה או לבנות אותה עם כניסה נפרדת ואפילו עם שעון מים וחשמל נפרדים, תלוי כמה כסף רוצים להשקיע.

תוספת צדדית

גם אם אתם גרים בדירה בקומה אמצעית יש אפשרות להוסיף עוד חדר או יחידת דיור לדירה בתנאי שכל הדיירים בבית אלא שמעליכם ואלא שמתחת יסכימו. טכנית זה לא מסובך במיוחד אבל יש צורך להשיג אישורים ואת הסכמת כל דיירי הבניין ואם זה נעשה אפשר להגדיל את שטח הדירה הקיימת או להוסיף לה יחידת דיור נפרדת, איש על פי צרכיו ותוכניותיו.

תרוות עבד אלקאדר

ציון 9.58 28 חוות דעת

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.29 47 חוות דעת

רני ספיר

ציון 9.83 9 חוות דעת

מחפשים השבחת נכסים ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה