בית

>

קבלני בטון

>

מאמרים

>

החלקת בטון בהליקופטר

תוכן עניינים

החלקת בטון בהליקופטר

לא, לא מדובר בכלי תעופה, כי אם במכשיר ייעודי להחלקת בטון. הליקופטר מאפשר לקבוע את רמת וסוג הגימור, את הצבעים והדוגמה בבטון ועוד. והתוצאה - משטח מרשים מודרני ויוקרתי.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-01/06/2011 2 דק' קריאה

בשנים האחרונות, בטון מוחלק הפך לאלמנט עיצובי פופולארי ואנו רואים יותר ויותר שימושים יצירתיים של בטון מוחלק בעיצוב הבית, המשרד והחצר. לבטון מוחלק שימושים ויתרונות רבים. מהו למעשה בטון מוחלק? מה היא החלקת בטון בהליקופטר? כיצד מתבצעת החלקת בטון?

מהו בטון מוחלק?

בטון מוחלק, או החלקת בטון, היא שיטה בה משטח בטון מוחלק עד למראה של ריצוף נקי. הבטון המוחלק הוא בטון רגיל ביציקה סטנדרטית שלו מוספים פיגמנטים, לאחר מכן, הבטון עובר החלקה באמצעות מכשור ייעודי. ניתן להחליק את הבטון כך שיקבל מראה נקי ברמת גימור משתנה או לעשות החלקת בטון בהליקופטר (מכשיר מוטורי בעל להבי מתכת) שתקנה לבטון פני ראי.

מה יתרונותיו של בטון מוחלק?

בטון מוחלק יכול לשמש למגוון צרכי ריצוף :פנים הבית, חניות, חניונים, מדרכות דקורטיביות, כניסות ועוד. הבטון, בהיותו חומר לא יקר מוזיל משמעותית את עלות הריצוף, במיוחד לשטחים גדולים. יציקת בטון מתבצעת מהר יחסית לריצוף, כך ניתן לחסוך בזמן יקר. כמו כן, שיטות העבודה ליצירת בטון מוחלק מאפשרות גמישות עיצובית רבה יותר מאשר ריצוף סטנדרטי. הוספת פיגמנטים לבטון מאפשרת קבלת משטח בצבעים מגוונים.

כיצד מתבצעת החלקת בטון בהליקופטר?

להחלקת בטון בהליקופטר מספר שלבים:

  • הכנת התשתית כולל ישור השטח, הנחת רשת ברזל ופילוס הרצפה.
  • יציקת הבטון
  • לאחר היציקה, מתבצעת החלקת בטון בהליקופטר. ההליקופטר הוא מכשיר ייעודי שדומה למכונת פוליש על להבים מסתובבים ומכאן שמו. בשלב זה, מוסיפים פיגמנטים לרצפת הבטון כדי להעניק לו את המראה הרצוי.
  • במשך כשלושה ימים, חורצים את הבטון על מנת לאפשר לו מרווח התרחבות ולמנוע סדיקה.
  • במהלך השלבים הנ"ל, לאחר היציקה, מרטיבים את הבטון כדי שלא יתחמם יתר על המידה.
  • לאחר החלקת בטון בהליקופטר, חריצת הבטון והתייבשותו נהוג למשוח את משטח הבטון בסילר אשר מקנה לבטון מראה מבריק ומונע ספיגה של מים. ניתן לצפות את רצפת הבטון באפוקסי כדי להקנות לה עמידות נוספת.

החלקת בטון בהליקופטר היא דרך נהדרת להכניס אלמנט עיצובי מרשים וייחודי אל בייתנו, אל בנייני משרדים, חללים ציבוריים ועוד. השיטה חוסכת זמן וכסף והתוצאה המתקבלת מרשימה.

עבודה מסוג זה צריכה כלים מתאימים וקבלן שיפוצים המתמחה בכך.

אחמד טאטור

ציון 9.51 22 חוות דעת

רם אסא

ציון 8.97 18 חוות דעת

שאדי מחאמרה

ציון 9.2 5 חוות דעת

מחפשים קבלן בטון ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה