בית

>

נגרים

>

מאמרים

>

בניית שולחן עץ מלא - איך בונים וכמה זה עולה?

בניית שולחן עץ מלא - איך בונים וכמה זה עולה?

רהיטים מעץ מלא הם ללא ספק מועדפים על רוב האנשים בישראל. יחד עם זאת, אם יש רהיט אחד שעץ מלא מחמיא לו במיוחד, הרי זה שולחן. זה יכול להיות שולחן פינת אוכל, שולחן תלמיד, שולחן קפה, או שולחן עבודה - אבל אם הוא עשוי עץ מלא, הוא הופך להיות הרהיט היפה ביותר בבית. אז אילו סוגי עצים מתאימים לבניית שולחן עץ מלא והאם יש הבדל מהותי בין השולחנות השונים בבית?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/06/2020 4 דק' קריאה

שולחן עץ מלא

עץ מלא הוא ללא ספק החומר המועדף לבניית רהיטי איכות, בייחוד כאשר מדובר על שולחנות איכותיים לבית, אבל מה הופך את העץ המלא לחומר כל כך איכותי ומבוקש?

כאשר אומרים עץ מלא, הכוונה היא ללוח עץ טבעי, שעבר עיבוד מינימלי. כך המראה שלו נותר קרוב ככל האפשר למראה הטבעי של העץ וגם תכונותיו הטובות של העץ נשארות בו.

עץ מלא ניחן בדרך כלל בעמידות יוצאת דופן, בייחוד כאשר הוא מטופל כראוי וכאשר מדובר על עץ איכותי במיוחד. קל לתחזק אותו, אפשר בקלות לחדש אותו ולתת לו מראה שונה באמצעות צבע, או שיוף.

רהיטי עץ מלא מאופיינים במשקל כבד, הנובע ממשקלו הטבעי של העץ וצפיפות החומר. הם חזקים ויציבים, קל יחסית לעבד את החומר ולכן קל להיות יצירתיים ולבנות רהיטים מגוונים ומעוצבים.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

שולחן אוכל מעץ מלא

ישנו מגוון עבודות נגר ולצורך בניית שולחן פינת אוכל מעץ מלא, נהוג להשתמש במספר סוגי עצים, המאפשרים לבחור בין גוונים בהירים - כמעט לבנים ועד לגוונים כהים ועמוקים. את גוונים העת הטבעיים אפשר לחזק באמצעות מריחת לכה בגוון הרצוי.

עצים המשמשים לבניית שולחן אוכל יכולים להיות רכים, או קשים - משפחת העצים הרכים היא נוחה יותר לעיבוד וסופגת צבע באופן קל יותר, כך שנוח לעבוד עם עצים אלה ולעצב אותם באופן חופשי יותר. לעומת זאת, העצים הקשים, כמו למשל אלון, דובדבן ומייפל, הם כבדים ועמידים יותר, בעלי מראה יוקרתי ומחירם לרוב גבוה.

עצים לבניית שולחנות אוכל עץ מלא

עץ אורן

עץ רך, עמיד בפני מים, המעניק לשולחן מראה מעוצה וטבעי במיוחד. זהו עץ זול יחסית ולכן נפוץ מאוד לשימוש ברחבי העולם.

עץ בוק

עץ רך יחסית, נחשב איכותי יותר מאורן, חזק ועמיד. גמישות החומר מאפשרת יצירה של עיצובים מגוונים ולכן מתאים לעיצוב פריטים מיוחדים אך הוא גם רגיש יחסית למכות וחבלות.

עץ מייפל

עץ קשה וכבד, מאסיבי ועמיד. למייפל יש צבע בהיר יחסית ומראה מעוצה, טבעי ומרשים.

עץ דובדבן

עץ חזק, קשה ויוקרתי, גמיש מעט יותר מהמייפל למשל. תכונה זו מאפשרת בניה של שולחנות אוכל מעוצבים בעלי מראה יוקרתי, עמידים, איכותיים וגם יקרים כמובן.

בניית שולחן אוכל מעץ מלא על ידי איש מקצוע מיומן יעלה לכם החל מ 2500 ₪ ליחידה.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

שולחן סלון מעץ מלא

שולחן סלון מעץ מלא יכול להיות פרויקט פשוט לביצוע בהשוואה לשולחן פינת אוכל, מפני שמדובר על שולחן קטן ופשוט יחסית בצורתו. לצורך בניית שולחן סלון, או שולחן קפה, תוכלו להשתמש בכל סוג של עץ מלא, מתוך הבנה שעץ יוקרתי וכבד יותר גם יחזיק מעמד לטווח ארוך יותר מעץ פשוט וזול. לצורך בניית שולחן סלון פשוט מספיק להצטייד במקדחה, מברגה, פרזול זוויתי, ברגים, קורות עץ ונייר שיוף.

רכישת עצים לבניית שולחן

לצורך בניית שולחן באורך מטר, רוחב 40 ס"מ, וגובה 40 ס"מ, יש לרכוש עצים במידות המתאימות לפי המפרט הזה:

פלטת עץ בגודל הרצוי ועובי של כ -  18 מ"מ, 4 קורות עץ בעובי 7 על 7 ס"מ ואורך 36 ס"מ, המיועדות לשמש רגליים לשולחן. חשוב שהניסור של העצים יהיה בזוויות מדויקות של 90 מעלות, כדי להקנות לשולחן יציבות. אם אין לכם אפשרות לנסר כך בכוחות עצמכם, בקשו זאת ממחסן העצים. את פלטת העץ אשר לעצב לפי הצורך, באמצעות שיוף, חריטה ועוד.

חיבור רגליים לשולחן

לאחר מכן מחברים את הרגליים: ממקמים את הרגל בפינת השולחן ומצמידים אותה באמצעות הפרזול הזוויתי - יש לסמן בעזרת עיפרון את החורים המיועדים לברגים בהתאם לפרזול, לקדוח עם מקדח 4 מ"מ, ולחבר את הפרזול אל הרגל עם ברגים בגודל 4 ס"מ על 50 מ"מ. את החיבור לפלטה עושים עם ברגים גודל 3.5 על 13 מ"מ. באופן זהה מחברים את שאר הרגליים.

מומלץ לבצע חיזוק של הקונסטרוקציה על ידי חיבור קורת עץ נוספת בין כל שתי רגליים. חיזוק כזה יכול גם להעניק לשולחן מסגרת שתעניק לו מראה מעוצב יותר. לבסוף, יש לשייף את כל חלקי השולחן ולצבוע בלכה כדי לשמור על העץ.

אם אתם מעדיפים עבודה של נגר מקצועי, בניית שולחן סלון מעץ מלא תעלה לכם החל מ 1350 ₪ ליחידה.

לסיכום

חשוב להבין כי בניית שולחן עץ מלא על ידי נגר מקצועי יכולה להתבצע בדרכים שונות, בעיצובים מגוונים וכמובן בגדלים שונים, בהתאם לשימוש המיועד לשולחן. בניית שולחן באופן עצמאי עשויה להיות אפשרית ואף קלה יחסית, אך בניית שולחן על ידי נגר מקצועי תבטיח לכם רהיט איכותי ועמיד, שיישאר אתכם לאורך שנים.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה