בית

>

נגרים

>

מאמרים

>

בניית קומודה לחדר שינה - איך בונים וכמה זה עולה?

בניית קומודה לחדר שינה - איך בונים וכמה זה עולה?

שידת קומודה לחדר שינה היא שידת מגירות רחבה וגדולה, לרוב מגיעה עם מראה תואמת, הנמצאת בשימוש בעיקר בחדרי שינה של ההורים. נהוג לאחסן בקומודה שלל פריטים, החל בגרביים ולבנים וכלה באיפור, תמרוקים ואפילו כלי כתיבה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/06/2020 3 דק' קריאה

שידת קומודה מיועדת בעיקר לשמש מקום אחסון נוסף על ארון חדר שינה, או שידות קטנות לצד המיטה, אבל למעשה היא סוג של פריט חובה בחדרי שינה, יש לה תפקיד ייחודי ונוכחות בולטת וחשוב לדעת איך בוחרים קומודה הנכונה וכמה עולה להזמין שידה כזאת מנגר.

אחד המאפיינים הייחודיים של שידת קומודה הוא המשטח העליון הרחב שלה, עליו, בדומה לשידת החתלה, אפשר להניח חפצים ותכשירים שונים, הנמצאים בשימוש יומיומי - דווקא בחדר השינה, כמו קרמים, איפור, מברשות, תכשיטים ועוד.

במרבית המקרים, שידת קומודה מעוצבת בהתאם לארון המרכזי של חדר השינה וכמובן למיטה זוגית, יש לה בדרך כלל 3 מגירות, או שתי דלתות קטנות, המשאירות מקום לכיסא ולרגליים, כדי לאפשר איפור בישיבה מול המראה.

אך ללא ספק, המטרה הראשונית והעיקרית להצבת שידת קומודה בחדר השינה היא ליצור סביבה נוחה, אינטימית, נעימה, פרקטית ומעוצבת.

שידת קומודה ועיצוב חדר השינה

בגלל כל המאפיינים המוזכרים מעלה, עיצוב השידה הוא אחד השיקולים העיקריים בבחירתה. לרוב, שידת קומודה עשויה עץ מלא, בנויה בידי נגר בסטנדרט גבוה ומתאימה ליתר הרהיטים בחדר. אך אפשר לעצב אותה במגוון סגנונות, לבחור את סוג העץ, לבחור את הצבע הרצוי, את הגודל המתאים וגם לקבוע כיצד היא תחולק בחלקה הפנימי.

למרות ששידות אלה מגיעות פעמים רבות עם מספר מגירות, הן לפעמים מיוצרות דווקא כמו שני ארונות קטנים עם דלתות, באמצען יש חלל פנוי, שם אפשר להציב כסא ולשבת בנוחות מירבית מול מראה תואמת, כדי להתמרח, להסתרק ולהתאפר אחרי מקלחת, או לפני יציאה מהבית.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

איך בוחרים קומודה

שידת קומודה היא בדרך כלל חלק מסט שלם של ריהוט לחדר שינה, הכולל ארון קיר, מיטה זוגית, שידות לצד המיטה ושידת קומודה עם מראה תואמת.

אם אתם קונים סט כזה, סביר להניח שאפשרויות הבחירה יהיו מוגבלות - אלא אם אתם מזמינים את הסט כולו מנגר מקצועי, שיכול לייעץ לכם בבחירת העץ, תכנון הריהוט והתאמתו לחדר. במקרה זה, שידת קומודה יכולה להיות מעוצבת בשלל סגנונות - מודרני, או קלאסי, כפרי, או אורבני, עם או בלי מראה, עם או בלי מקום לכיסא.

בכל מקרה, שידת קומודה היא פריט ריהוט מאסיבי ודומיננטי ולכן חשוב לבחור בחכמה - עץ עמיד ואיכותי, עיצוב נעים לעין, על זמני, אבל גם פרקטי ונוח, צבעים תואמים לחדר השינה, צורה וגודל שישאירו מקום לזוז בחדר ואולי חשיבה על תוספות כמו תאורה משולבת, מגירות עם סגירה שקטה, תוספת מדפים ועוד.

סגנונות עיצוב שידת קומודה

שידות קומודה במקור היו מעוצבות כמעט תמיד בסגנון קלאסי עד כפרי. שידת מגירות עם רגליים גבוהות, חלל פנוי להצבת כיסא ומראה גדולה תואמת. שידות אלה כמעט תמיד היו מגיעות בצבע לבן, בגודל אחיד ועיצוב סטנדרטי למדי.

כיום, לעומת זאת, אפשר למצוא שידות קומודה בכל הצבעים, המיוצרות תוך שימוש במגוון חומרים - עץ מלא הוא עדיין החומר המועדף, אבל אפשר למצוא קומודות בציפוי פורמייקה, בשילוב מתכת, או פלסטיק ואפילו זכוכית.

הצביעה של שידות אלה כבר אינה אחידה, או לבנה באופן בלעדי ואפשר למצוא שידות קומודה בשלל צבעים, בצביעת ווש, או ציפוי לכה, בצבע עץ טבעי, או בציפוי פורמייקה - העיקר שהיא תתאים לטעם האישי שלכם ולעיצוב הכללי של החדר.

לגבי העיצוב ובמבנה של הקומודה, גם כאן המגוון הוא אינסופי והיצירתיות מובילה את תהליך קבלת ההחלטות. אפשר למצוא קומודות בגובה הרצפה, או בגובה מותאם לישיבה על כסא. עם או בלי מראה, עם מגירות או עם דלתות וגם עם מדפים פתוחים.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

לסיכום

המסקנה? שידות קומודה, כמו יתר פריטי הריהוט בבית ובחדר השינה יכולות להיות ביטוי של האישיות שלכם, מותאמות באופן מושלם לקו העיצובי של הבית וטעם האישי של בעלי הבית.

אפשר כמובן לרכוש שידת קומודה מוכנה בחנויות המציעות סחורה מסוג זה ולהתאים את העיצוב למה שקיים בחנויות, אבל אפשר גם להזמין שידת קומודה בעיצוב אישי מנגר מקצועי ולשלם עבורה החל מ - 1500 ₪ ליחידה בלבדלנו זה נשמע סופר משתלם. ולכם?

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה