בית

>

נגרים

>

מאמרים

>

בניית ארונות אמבטיה - איך בונים וכמה זה עולה?

בניית ארונות אמבטיה - איך בונים וכמה זה עולה?

חדרי רחצה זקוקים למקומות אחסון, לא פחות מחדרים אחרים ואולי אף יותר. מקום מסודר לשמור בו מגבות, מוצרי טואלטיקה, מוצרי היגיינה שהשתיקה יפה להם ועוד. כדי שחדר הרחצה יהיה גם מקום יפה ואטרקטיבי, מפנק ונעים, הוא צריך להיות מסודר ומעוצב וכאן נכנסים לתמונה ארונות חדרי רחצה - מיוחדים, מעוצבים, פשוטים או יוקרתיים, העיקר שיתנו מענה פרקטי ואסתטי. אז אילו סוגים של ארונות אמבטיה תוכלו למצוא בשוק וכמה הם עולים? יצאנו לבדוק.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/06/2020 5 דק' קריאה

ארונות אמבטיה

נכון שאפשר היום למצוא ארונות אמבטיה מוכנים גם במחירים ממש נמוכים - הם זולים, שימושיים ואפילו יפים, אבל המחיר הזול הזה עשוי לעלות לכם ביוקר, מפני שאיכות החומרים לפעמים רבות תואמת את המחיר הנמוך, הארונות לא מחזיקים מעמד בתנאי הלחות והרטיבות של חדר הרחצה והם מתחילים להתנפח ולהתקל, המגירות לא נפתחות כראוי ואתם מתחילים להצטער שקניתם אותם.

באופן טבעי, החומרים מהם עשוי הארון, כמו גם איכות העבודה, הם אלה שיקבעו את איכות המוצר המוגמר, כמה זמן הוא יחזיק מעמד, כמה עמידות תהיה לו בפני תנאי לחות וחום ועוד.

במרבית המקרים, כאשר בונים ארונות אמבטיה, משתמשים בחומרים שונים לבניית גוף הארון וחומרים אחרים לבניית חזית הארון.

כך למעשה, ארון אמבטיה "עץ מלא" הוא ארון שחזיתו עשויה עץ מלא ואילו לגבי הגוף תצטרכו לברר ולשאול מאילו חומרים בדיוק הוא עשוי.

אם אתם מעוניינים לרכוש ארון אמבטיה איכותי, בהזמנה אישית מנגר, יש לצפות שגוף הארון יהיה בנוי מעץ סנדוויץ' - הנחשב איכותי, עמיד ומתאים מאוד לארונות אמבטיה, בעיקר כאשר הוא מצופה פורמייקה.

ארונות אמבטיה - מונחים מקצועיים

כפי שכבר הבנתם, נגרים משתמשים במונחים מקצועיים כאשר מדובר על בניית ארונות אמבטיה וארונות בכלל. כדאי להכיר את המונחים האלה כדי שתבינו למה מתכוונים כשאתם מדברים עם נגר מקצועי:

עץ מלא בשכבה אחת

עץ מסיבי וטבעי, בעל מראה יוקרתי, אינו מומלץ לשימוש בארונות אמבטיה כי הוא נוטה להתנפח ולהתעוות בתנאי לחות וחום.

עץ תלת שכבתי, או פאנל

עשוי שלוש שכבות עץ מודבקות, נראות כפלטה ישרה של עץ טבעי. נחשב איכותי ביותר, מתאים לחדרי רחצה והוא גם יקר בהתאם.

דלתות מסגרת

 מסגרת עץ, בתוכה מכניסים דיקט מעץ טבעי דק. עמיד מאוד אך בעל מראה שונה מעץ תלת שכבתי.

סטריפים

רצועות עץ מלא, מחוברות לפלטה אחידה. מתקבל מראה מרשים ויפה, אבל אם הייצור לא איכותי במיוחד - יש לו נטיה להתעוות ולהיסדק.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

ארון אמבטיה מעץ מלא

ארון אמבטיה מעץ מלא עשוי להישמע כמו רעיון מוזר, בעיקר למי שיודע כי עץ מתנפח במגע ממושך עם מים, אך למעשה אפשרויות העיצוב בעץ מלא לארונות אמבטיה הן נפלאות ומגוונות: החל בסגנון כפרי, בשילוב עיטורים ופרזולי מתכת יצירתיים וכלה בסגנון מודרני, בעיצוב נקי ומגוון צבעים.

כאשר משתמשים במונח "ארון אמבטיה עץ מלא" למעשה מתכוונים לארון שחזיתו עשויה עץ מלא, בדרך כלל מעצים כמו מייפל, בוק, דובדבן, אגוז ומהגוני.

כדי לשמור על ארון אמבטיה מעץ מלא מפני פגיעות אופייניות לעץ מלא, שבא במגע עם מים, ארונות אמבטיה מיוצרים מסוגי עץ ספציפיים, מתאים לחדר הרחצה ומשלבים בו חומרים המגנים עליו מפני רטיבות מתמשכת.

יחד עם זאת, חשוב במידה רבה לתחזק את הארונות בצורה נכונה ולשמור עליהם יבשים ככל הניתן, כדי להגן עליהם מפני פגיעת המים. ארון אמבטיה מעץ מלא מומלץ מאוד כאלמנט מעוצב לחדרי רחצה יוקרתיים ומפנקים.

בנייה של ארון אמבטיה מעץ מלא על ידי נגר מקצועי צפויה לעלות לכם בין 1500-4450 ₪ למ"א.

ארון אמבטיה סנדוויץ

ארון אמבטיה סנדוויץ` הוא הסוג הנפוץ ביותר של ארונות לחדרי רחצה. קיימים שלושה סוגים של לוחות סנדוויץ' לבניית ארונות - אדום, טווין וצפצפה.

מבין שלושתם, האדום נחשב מתאים ביותר לחדרי רחצה בשל עמידותו בפני תנאי לחות ורטיבות. בנוסף, מחירו נמוך יחסית והוא מצופה פורמייקה - המאריכה את חייו.

יחד עם זאת, כדאי לוודא שהלוחות שמהם מיותר הארון שלכם לא מיוצרים בסין, אלא בישראל בגלל האיכות הירודה.

בניית ארון אמבטיה סנדוויץ על ידי נגר מומחה, צפויה לעלות לכם בין 1200-2500 ₪ מ"א.

ארון אמבטיה תלוי

ארונות אמבטיה תלויים הם חלק מקו עיצובי העוסק באלגנטיות מודרנית ונקיה. הם מגיעים במגוון עיצובים ומגוון גימורים וניתן להתאים אותם בקלות לקו העיצוב הכללי של חדר הרחצה.

הם מבוקשים מאוד בזכות העיצוב המרשים שלהם, אך גם בזכות העובדה שקל יחסית לנקות מתחתם, או להדביר נגד מזיקים במקרה הצורך.

בניית ארון אמבטיה תלוי שונה בתכלית מבנייה של ארון אמבטיה מונח, או עומד, בעיקר כי בארון עומד יש מקום לאחסון הצנרת, מה שהופך אותו פגיע יותר גם ללחות, אך ארון אמבטיה תלוי בדרך כלל בנוי גם מחומרים עמידים ואיכותיים יותר.

למרות המאפיינים הייחודיים של ארון אמבטיה תלוי, הוא מגיע במגוון עיצובים וצבעים, אך למרות היתרונות הרבים לארון כזה, בניית ארון אמבטיה תלוי על ידי נגר מקצועי, תעלה לכם בין 2500-4300 ₪ למ"א.

ארון אמבטיה עומד

ארון אמבטיה עומד מצוי בתחרות קבועה מול ארון אמבטיה תלוי, מפני שנהוג להשוות בין היתרונות והחסרונות של שני סוגי הארונות, כבדיקה עיקרית לפני רכישת ארון אמבטיה.

החסרונות של ארון עומד הם ברורים

אין אפשרות לנקות מתחתיו והמראה שלו עשוי להיראות פחות מתוחכם ומעוצב,

היתרונות של ארון עומד

ארון עומד לרוב מספק מקום אחסון יעיל וגדול יותר, מסוגל לשאת בתוכו משקלים גדולים יותר ואינו מעמיס על הקיר - בניגוד לארון תלוי.

ניתן להזמין ארון אמבטיה עומד עם רגלי מתכת, כדי למנוע פגיעה בארון בגלל חשיפה למים, כך גם רגליים ארוכות יחסית יקלו על מלאכת הניקיון ויסירו את החיסרון העיקרי של ארון אמבטיה עומד - היכולת לנקות מתחתיו את הרצפה.

ולבסוף - יתרון עצום אחרון שיש לארון אמבטיה עומד על ארון אמבטיה תלוי הוא המחיר - בניית ארון אמבטיה עומד על ידי בעל מקצוע יעלה לכם בין 1500-2500 ₪ למ"ר.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

ארון אמבטיה עם כיור

למעשה, כל ארון אמבטיה מגיע עם מקום מובנה לכיור ומשטח מסביב לכיור, שיכול להיות בנוי ממגוון רחב של חומרים במגוון רחב של עיצובים.

קיימות מספר דרכים להתקנת הכיור בארון, לכל אחד מהם יש יתרונות משלו:

כיור חרס אינטגרלי

המשטח העליון של הארון והכיור נראים כיחידה רציפה ללא נקודות חיבור. הכיור לרוב עשוי חרס, קל לנקות אותו ואפשר להשתמש כמעט בכל חומר ניקוי.

כיור מונח

מתאים לסוגים שונים של משטח עליון בארון אמבטיה. ניתן לייצר אותו מחומרים שונים - אבן, חרס, ועוד. אפשרויות העיצוב בלתי מוגבלות וכיור כזה מתאים בעיקר לאנשים בעלי חשיבה יצירתית ובתים עם סגנון עיצובי מיוחד. החיסרון העיקרי הוא שקשה לנקות כיור כזה.

כיור בהתקנה אפס

כיור בגובה אחיד עם משטח הארון, מותקן לרוב כאשר המשטח עשוי שיש.

כיור בהתקנה תחתונה

מותקן מתחת למשטח, יכול להגיע בצורות שונות - אובלי, מלבני, עגול ועוד. כיור כזה מצטין בניקוז נוח, אך קשה יותר לנקות אותו.

כיור עליון

שפת הכיור ממוקמת מעל המשטח. זהו כיור נאה למראה, אך הניקוז לא איכותי והתפר נוטה לצבור לכלוך רב.

בניית ארון אמבטיה עם כיור על ידי נגר מקצועי, תעלה לכם בין 2500-3150 ₪

לסיכום

גם בתחום ארונות אמבטיה המגוון הוא כמעט אינסופי. אפשר לבחור מתוך מגוון עיצובים, צבעים, צורות וחומרים, אך חשוב לזכור שאחד השיקולים החשובים בבחירת ארון אמבטיה הוא עמידות והתאמה לתנאים המיוחדים של חדר הרחצה.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה