בית

>

נגרים

>

מאמרים

>

בניית ארון מטבח - איך בונים וכמה זה עולה?

בניית ארון מטבח - איך בונים וכמה זה עולה?

ארונות מטבח הם ללא ספק פריט הריהוט שעושה את המטבח. אחסון אפקטיבי במטבח הוא קריטי, אבל גם עיצוב הארונות, נוחות השימוש בהם, מיקומם, סוג העץ, סוג המגירות (סגירה שקטה), פרזולים, פטנטים מיוחדים ועוד.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-23/06/2020 5 דק' קריאה

כל אלה יכולים להפוך את המטבח שלכם גן עדן לבשלנים - אם עושים אותם נכון. אז מה כדאי שתדעו רגע לפני שאתם מזמינים ארונות חדשים למטבח שלכם?

ארונות מטבח

בניגוד לכל פריט ריהוט אחר בבית, ארונות מטבח נהוג להחליף לא יותר מפעם ב- 15 שנה (!!!). לכן יש חשיבות מכרעת לבחירה נכונה של העיצוב, החומר, רמת העבודה וכמובן התכנון של ארונות המטבח שלכם. שניה לפני שתתמקדו בסוג ארונות המטבח שצים, כדאי להכיר כמה כללים חשובים בבחירת ארונות מטבח איכותיים, שישרתו אתכם לטווח ארוך:

עיצוב על זמני

טרנדים עיצוביים באים והולכים כל הזמן, אבל ארונות מטבח יכולים להישאר אתכם עוד זמן רב לאחר שהטרנד ההוא כבר מזמן נעלם. לכן בחרו סגנון עיצובי בלתי תלוי, שתהנו ממנו גם בעוד עשור, כשהאופנה תשתנה לבלי הכר.

פרזול איכותי

פרזול עשוי להיראות לכם כחלק שולי בבחירת ארונות המטבח, אבל למעשה, בחירה של צירים איכותיים, ידיות יפות וחזקות ומסילות נוחות למגירות, היא שתשמור על המטבח שלכם לאורך זמן, תבטיח לכם שימוש פרקטי ונוח בכל חלקי המטבח ותשלים את התמונה של מטבח איכותי.

הכה את המומחה

לפני שאתם הולכים להתייעץ עם נגר לגבי בחירת ארונות למטבח שלכם, חשוב שתכירו את הז'רגון המקצועי, מה נהוג ומה לא כדאי לעשות בארונות מטבח, אילו חומרים מתאימים לבניית ארונות אלה ומה המחירים המקובלים. כך תבטיחו לעצמכם שיחת ייעוץ מועילה ותשמרו על עצמכם מפני חאפרים.

יחיאל לסרי

ציון 9.82 7 חוות דעת

סוגי ארונות מטבח

הכירו את הסוגים הנפוצים של ארונות המטבח, למדו את התכונות החשובות לכל אחד מהם ובחרו בחכמה - לפי הצרכים שלכם עכשיו, אבל גם לפי הצרכים שיהיו לכם בעוד כמה שנים, כאשר המשפחה תתרחב למשל ותצטרכו הרבה מקום אחסון ומשטחי עבודה רחבים.

ארון מטבח מעץ מלא

כאשר הנגר שלכם מדבר על ארונות עץ מלא, כמעט בכל המקרים, הוא מתכוון לארונות עם חזית עץ מלא, שהגוף שלהם בנוי מעץ סנדוויץ'. הסיבה לכך היא פשוטה – עץ מלא נוטה להתעוות בחשיפה ממושכת ללחות וחום ולכן כמעט תמיד נהוג לבנות רק את החזיתות מעץ מלא.

יחד עם זאת, עת מלא מעניק לארונות מראה יוקרתי ומאפשר מגוון רחב של עיצובים מיוחדים, שלא תמיד מתאפשרים כשמדובר בחומרים אחרים. אם אתם מתעקשים על מטבח עץ מלא, תצטרכו כנראה לבחור בסוג מסוים של עץ, שיש לו עמידות גבוהה יחסית לתנאים במטבח והוא גם כנראה יהיה יקר יותר.

בנוסף, יש כמה סוגים של עץ מלא, שהמתאים ביותר מביניהם לייצור ארונות למטבח (או חדר הרחצה) הוא עץ לתל שכבתי  - שלוש פלטות עץ טבעי מודבקות אחת לשניה, יוצרות פלטה אחת עמידה וחזקה, אך גם יקרה מאוד.

בניית ארון מטבח מעץ מלא על ידי נגר מקצועי תעלה לכם בין 2500-3500 ₪ למ"א.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

ארון מטבח עליון

רוב הנגרים כוללים את מחיר ההובלה וההתקנה של הרהיט במחיר הייצור שלו ולכן, בעיקר בעת הזמנה של ארון מטבח עליון, חשוב לבדוק את מידת המיומנות של הנגר בעבודת ההתקנה ולהבין את השוני המהותי בהתקנת ארונות מטבח על סוגים שונים של קירות.

התקנה מקצועית של ארון מטבח עליון דורשת שימוש בכלי עבודה מקצועיים ומתאימים לסוג הקיר. אם יש לכם קיר בטון למשל, תצטרכו מקדח יהלום וכן אנשי מקצוע שיודעים כיצד להשתמש בו.

לעומת זאת, התקנת ארון מטבח עליון על קיר גבס, דורשת דווקא שימוש בלוחות עץ עבים, אותן יש לחבר אל קונסטרוקציית המתכת של הקיר, כדי למנוע קריסה של הקיר בגלל עומס המשקל של הארונות.

לכן, גם אם הזמנתם ארונות מטבח נפלאים ואיכותיים ויש לכם נגר מדהים, חשוב להקפיד דווקא על שלב ההתקנה. בניית ארון מטבח עליון על ידי נגר מקצועי, תעלה לכם בין 1790-3580 ₪ למ"א.

ארון מטבח תחתון

ארון מטבח תחתון הוא החלק הראשון שמחברים אל הקיר. הוא אמנם צמוד אל הקיר, אך כובד המשקל של הארון ותכולתו מונח על הרצפה ולכן ההתקנה שלו פשוטה מעט יותר.

יחד עם זאת, כדי להבטיח פרופורציות נכונות ונוחות לשימוש במטבח לאחר התקנתו, חשוב להקפיד על מרחקים מדויקים בין הארונות וגבהים נכונים של התקנת הארון.

בנוסף, ארון מטבח תחתון מגיע ללא משטח עץ עליון, מפני שבמרבית המקרים, המשטח העליון שלו הוא משטח העבודה העיקרי במטבח והוא עשוי שיש. אליו מחברים את הכיריים, הכיור ועוד.

תכנון נכון של מיקום ארונות מטבח תחתונים יקבע את המיקום של השקעים, את מרחב העבודה והתנועה שלכם במטבח, את נוחות השימוש במטבח ועוד. לכן בשלב תכנון ארון מטבח תחתון חשוב לכלול את כל השיקולים הללו ואולי אף להיעזר באדריכל פנים.

בניית ארון מטבח תחתון בידי נגר מקצועי תעלה לכם בין 1000-3300 ₪ למ"א.

ארונית מטבח

ארונית מטבח היא בדרך כלל רהיט שנקנה בנפרד, לאחר בניית הארונות הקבועים למטבח, מכיוון שחסר שטח אחסון, חלו שינויים בהרכב המשפחה ויש צורך בפריטים נוספים למטבח, או נרכשו מכשירי חשמל חדשים, שצריך לארגן להם מקום נוסף. ארונית מטבח תהיה בדרך כלל צרה וגבוהה ואף ניידת - עם גלגלים במקום רגליים.

זהו פריט שימושי מאוד, עם או בלי מקום למיקרו, עם או בלי מגירות, עם שטחי אחסון פתוחים, או סגורים ותמיד אפשר למקם אותה בפינות שונות ברחבי המטבח כדי לפתור בעיית אחסון, אבל כדאי להזמין אותה מנגר, כדי להתאים אותה לארונות המטבח הקיימים.

בניית ארונית מטבח על ידי נגר מקצועי תעלה לכם בין 1790-3580 ₪ למ"א.

לסיכום

בחירה נכונה של ארונות מטבח היא קריטית ולא פחות חשובה היא בחירה של נגר מקצועי, אמין ואיכותי, שיבנה לכם ארונות יפים, מעוצבים, מותאמים לצרכים שלכם בהווה ובעתיד, נוחים ועמידים לאורך זמן.

מחפשים נגר ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה