בית

>

הובלות

>

הובלות: הטיפים שיחסכו לכם הרבה זמן וכסף

הובלות: הטיפים שיחסכו לכם הרבה זמן וכסף

הובלת דירה יכולה להיות קלה ונוחה, אך לעיתים יכולה גם להוות סיוט. הכנו לכם כמה טיפים לקראת מעבר הדירה שלכם, טיפים שיהפכו את כל התהליך לפשוט ונוח. קריאה נעימה.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-27/05/2019 6 דק' קריאה

במדינת ישראל של שנת 2019 אתם כנראה גרים בשכירות, גרתם בשכירות או תגורו כך בעתיד. המחירים המאמירים של הדירות, הצפיפות המתגברת והמעבר המהיר בין עבודות שונות הפכו את רעיון קניית הדירה לרחוק מתמיד, וכך יוצא שבאופן קבוע, פעם בשנה או בשנתיים כל הבית ארוז, אתם על גלגלים וממשיכים ליעד הבא. אתם בטח מנסים להיות הכי יעילים שאפשר, לחסוך בזמן וכסף ולהפוך את המעבר לקל וחלק במיוחד. כשמנסים להסתכל לעומק, מגלים שההובלה היא אחד החלקים המסובכים יותר בסיפור המעבר. הצורך להכניס את כל החיים לתוך ארגזים מסודרים, לפרוק אותם נכון ושכולם יישארו שלמים הוא צורך מורכב, ולכן חשוב להבין איך לעשות אותו הכי נכון שאפשר – בדרכים שיהפכו את כל התהליך לפשוט ונעים יותר.

חוסכים זמן וכסף – הובלות נכונות

סדר וארגון

הדרך הטובה ביותר לחסוך זמן וכסף במהלך מעבר דירה הם סדר וארגון מופתיים. לאנשים שמטבעם הם קצת מבולגנים זה יכול להיות תהליך לא פשוט, אבל בסופו של דבר הקפדה על הסדר הנכון של הדברים יכולה להיות כל כך משמעותית ולהשאיר חוויה חיובית. הנה כמה רעיונות שאפשר להשתמש בהם לארגון נוח יותר וכך לחסוך במשאבים שלכם:

סימון הארגזים

נניח שמתחילים מחדר הילדים. אתם פותחים את ארון הבגדים ומתחילים להכניס פנימה את המדפים, בזה אחר זה. אתם עוברים לצעצועים, משחקים, ספרים וגם מצעי הילדים כבר מוצאים את עצמם פנימה. יכול להיות שיש לכם עכשיו ששה, שבעה או אפילו שמונה ארגזים רק מחדר זה. מבחוץ הם נראים ארגזים רגילים לגמרי, אז איך בכל זאת תוכלו להבדיל ביניהם לבין שאר הארגזים מהבית ולדאוג שהם יגיעו ישירות לחדר הילדים בדירה החדשה? סמנו את הארגזים בצבע המתאים. בחרו צבעים שיכולים להיות הגיוניים עבורכם – נניח צהוב או תכלת לחדרי ילדים, חום לשירותים, כתום לחדר שינה. כך יהיה לכם סדר ותדעו לשייך כל ארגז לחדר הנכון. בנוסף, אם תרצו לשדרג את הרעיון ולהפוך אותו למשוכלל אפילו יותר, סעו לבית החדש אליו אתם אמורים להיכנס ושימו מעל המשקופים של החדרים והמטבח מדבקות בצבע המתאים. כך עובדי ההובלה יידעו לאן להכניס כל ארגז ולא יצטרכו אתכם לשאלות חוזרות.

חלוקת משקל שווה

גם בתוך הארגזים חשוב שיהיה סדר נכון. אם תשימו את כל הספרים באותו ארגז, ככל הנראה הם ייקרעו במהלך המעבר וגם ישפיעו לרעה על הגב של המובילים. כדי למנוע מצב בו החפצים שלכם מתפזרים לכל עבר, חשוב לארוז בצורה נכונה. אם הכנסתם ספרים בשכבה התחתונה של הארגז, שימו מעל מגבות כדי לאזן. אם הכנסתם שמיכות, נסו לשים במקביל חפץ כבד מאותו החדר. בצורה כזו המשקל מתחלק בין כלל הארגזים, ניתן לסחוב אותם בנוחות יחסית ואין חשש שהם יתפרקו בכל רגע.

ניהול רשימה מסודרת

בזמן האריזות, כל חפץ שאתם מכניסים לתוך ארגז – תקפידו לתעד! נהלו רשימה מסודרת בה אתם יודעים בדיוק היכן כל דבר, מה יש בתוך ארגז 23 ומה הכנסתם לארגז 30. אם תנסו לדמיין לרגע את יום המעבר, מיד אחרי שהמובילים יוצאים מהבית אתם נשארים עם ערימות ענקיות של ארגזים, הכל בבלגן ואתם לא יודעים מאיפה להתחיל. אם יש לכם רשימה מסודרת, תוכלו לדעת בדיוק אלו ארגזים כדאי לכם לפתוח באותו היום, מה אתם צריכים להשאיר סגור בינתיים ואלו ארגזים תרצו לפתוח כדי להוציא לכם כלי מיטה ולנוח אחרי התקופה המורכבת שעברה עליכם, בין האריזות של הבית למעבר.

חברת ההובלות – הקשר החשוב בחייכם

אז אולי זו לא באמת מערכת היחסים הכי משמעותית שתהיה לכם, אבל אין ספק שמדובר על קשר קריטי שיכול להשפיע משמעותית על החוויה של מעבר הדירה שלכם. חברת הובלות טובה תוכל עשות את המעבר קל, נעים ולהפחית עד כמה שאפשר את הבלגן, בעוד שחברה אחרת רק תגרום לכם לחשוש בטירוף מהמעבר הבא. הנה כמה רעיונות שיכולים לעזור לכם במהלך החיפוש אחרי חברת ההובלות הנכונה.

למצוא חברת הובלות

איך בכלל מתחילים? הרי למצוא חברת הובלות זהו הצעד הראשון לקראת המעבר. בהנחה שאין לכם קרובי משפחה שתוכלו לסמוך עליהם בתחום, אתם צריכים להתחיל ולאתר את החברה הנכונה בשבילכם. ניתן למצוא אתרים שונים המכילים המלצות, חוות דעת וניסיון עבר של לקוחות. כך תוכלו להתרשם מהיתרונות של כל חברה, לקרוא מעט על הפרופיל שלה ולראות איך לקוחות חוו את המעבר שהם ביצעו איתם. בנוסף, יש את הדרכים ליצור קשר עם כל חברה וחברה כך שתוכלו בלחיצת כפתור להגיע אל האדם שאיתו אתם רוצים לדבר. מה צריך יותר מזה?

הצעות מחיר

תחום ההובלה הוא גדול ומגוון. מומלץ לנצל את היתרון הזה לטובת הלקוח. הרי בכל תחום, ככל שיש יותר נותני שירות הדבר אמור לשחק לטובת הצרכנים. אפשר להתקשר למספר מובילים, לקחת מכולם הצעות מחיר עבור הובלת הדירה ולראות איזו הצעה היא הטובה ביותר. חשוב לשאול האם הצעת המחיר כוללת מע"מ כדי להימנע מהפתעות מצערות בעת סיום ההובלה. למרות הפיתוי, אסור להתייחס רק למדד המחיר מאחר ולפעמים הוא יכול להגיע על חשבון דברים אחרים כמו ניסיון ושירות אדיב שהם חשובים לא פחות, במיוחד בתחום ההובלות ולאור העובדה שתפקידו את כל הרכוש שלכם בידי העובדים הללו, לפחות למספר שעות.

להכין מראש את הטיפ

יש כאלו שיגידו שזה לא הוגן, אחרים יסרבו בכל תוקף, אבל בתחום ההובלות בארץ נהוג כיום לשלם טיפ למובילים בסוף המעבר. לאור העבודה הקשה והפיזית שהם מבצעים הדבר מובן, אבל לפעמים אנשים שוכחים את הנושא וזה יכול ליצור סיטואציה לא נעימה בין העובדים ללקוח. כאשר אתם בודקים הצעות מחיר בין חברות, ליד כל הצעה הוסיפו את הסכום אותו אתם חושבים להוגן עבור הטיפ. כך לא תצטרכו להרגיש שאם מוציאים מכיסכם סכום לא צפוי והוא כבר יהיה חלק מהוצאות ההובלה שלקחתם בחשבון.

עיטוף הרהיטים

הקפידו לבקש מהמובילים שיעטפו כל רהיט שיכול להינזק מהמעבר. שולחן סלון, מקרר, בסיסי מיטה וארונות – כל רהיט שלדעתכם יכול להישרט ולהיפגע צריך להיות עטוף במהלך המעבר. רוב חברות ההובלה המקצועיות עושות זאת גם בלי שתבקשו, אך אם זה לא מתבצע עצמאית, הזכירו להם לעשות זאת. העטיפה של הרהיטים תמנע מכם נזק כספי, תשמור על הערך של הרהיטים שלכם וגם על המראה שלהם, נקודות שצריך לקחת בחשבון במהלך המעבר.

לשמור על מצב רוח טוב

זוהי אולי אחת העצות החשובות ביותר בנוגע למעבר דירה. אם מסתכלים על התהליך בתור סיוט מתמשך שאתם רק רוצים לסיים כמה שיותר מהר, הוא ככל הנראה יהפוך להיות הסיוט שחשבתם עליו. אם תסתכלו על המעבר בתור אפשרות לשינוי, לריענון ולהתחלה חדשה ומסעירה – גם המחשבות הללו יכולות לקבל ביטוי בתהליך. הסתכלות חיובית תקל את המעבר גם במהלך האריזות וגם במהלך ההובלה עבור כל הצדדים, אז נסו לשמור על חיוך – עד ההובלה הבאה.

אתר שיפוצים פלוס מרכז בתוכו שיפוצניקים ובעלי מקצוע נוספים, אם עברתם זה עתה דירה - צרו קשר עם אחד מבעלי המקצוע באתר.

שחר רוטרמן

ציון 9.74 49 חוות דעת

יהונתן חיו

ציון 9.67 6 חוות דעת

רני ספיר

ציון 9.84 8 חוות דעת

יעקב גולן

ציון 9.28 46 חוות דעת

מחפשים חברת הובלות ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה