בית

>

חברות אלומיניום

>

מאמרים

>

תיקון חלון דריי קיפ - איך מתקנים וכמה זה עולה?

תיקון חלון דריי קיפ - איך מתקנים וכמה זה עולה?

חלון דריי קיפ הוא סוג מיוחד של חלון, כפי שניתן אולי לנחש מהשם המשונה מעט שהוא קיבל. למעשה, השם דריי קיפ מעיד על מנגנון הפתיחה המיוחד של החלון, שאינו נפתח על גבי מסילה, או על צירים רגילים אלה משלב שני מנגנונים שונים - פתיחה צירית פנימה לתוך החדר וגם אפשרות פתיחה חלקית, על ידי משיכת המנגנון ופתיחה כלפי פנים - כמו חלונות שמתקינים לעיתים קרובות בחדרי שירותים, כדי למנוע פתיחה מלאה של החלון.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/08/2020 3 דק' קריאה

חלון דריי קי מאפשר בחירה בין פתיחה מלאה לפתיחה חלקית ולכן הוא נפוץ בשימוש בחדרי רחצה וממ"ד בעיקר.

אז מה עושים כאשר חלון דריי קיפ מתקלקל? אילו סוגי תקלות יכולות להתרחש במנגנון כזה? איך מתקנים וכמה זה עולה?

חלון דריי קיפ - למה הוא משמש?

חלון דריי קיפ הוא חלון בעל יתרונות רבים - הוא נחשב בטיחותי במיוחד, קל לניקוי, מאפשר שני סוגים שונים של פתיחה, כולל פתיחה חלקית, שלא מאפשרת הצצה מבחוץ לתוך החדר, אלא רק אוורור וחדירה של אור פנימה, או פתיחה מלאה - לבחירתכם.

זהו חלון מושלם לממ"ד משום שהוא מאפשר אטימה מוחלטת של החלל מפני חדירה של אוויר מבחוץ ולכן מתאים במיוחד להגנה על בני הבית, אם וכאשר הם נאלצים לשהות בממ"ד.

אבל בעוד שחלון ממ"ד חייב להיות מיוצר מזכוכית מיוחדת ועמידה, גומיות שמספקות אטימה הרמטית לחדר וכן הלאה, חלון דריי קיפ יכול להיות גם חלון שיש לו מנגנון דריי קיפ ותו לא.

תיקון חלון דריי קיפ - ידית שבורה

חלונות דריי קיפ, בעיקר אם הם מותקנים בממ"ד, לעיתים זקוקים לתיקון בעקבות ידית שבורה, בגלל הזכוכית הכבדה, שמעמיסה על פעולת הפתיחה והסגירה של החלון ומקשה עליה.

אך גם בחלון דריי קיפ שאינו ממוקם בממ"ד, פעולה אינטנסיבית, או בלתי זהירה של פתיחה וסגירה, או פשוט בלאי של החלון, יכולים לגרום לשבירה של הידית.

אז מה עושים?

בדרך כלל אין ברירה, אלא להחליף את הידית בידית חדשה. החדשות הטובות הן שזו אמורה להיות עבודה פשוטה וזולה יחסית. החלפת ידית בחלון דריי קיפ צריכה לעלות בין 200-500 ש"ח.

עמית ששון

ציון 8.83 13 חוות דעת

ניסים מימון

ציון 9.8 5 חוות דעת

אחמד טמיש

ציון 9.73 61 חוות דעת

סרחאן אשקר

ציון 9.7 5 חוות דעת

תיקון חלון דריי קיפ - צירים שבורים

חלון דריי קיפ, הוא כאמור חלון שיש לו שני סוגי פתיחה והצירים שלו נחשבים עדינים במיוחד.

כאשר יש תקלה בצירים של החלון, במרבית המקרים תצטרכו פשוט להחליף אותם, אם כי בחלון דריי קיפ, הציר התחתון הוא דווקא זה שנוטה להתקלקל ולכן חשוב לבדוק בדיוק איזה ציר התקלקל לפני שמחליפים את כולם. החלפת צירים בחלון דריי קיפ תעלה בין 200-550 ש"ח בהתאם לסוג החלון.

תיקון חלון דריי קיפ שקוע

המבנה המיוחד של חלון דריי קיפ גורם לעיתים לכך שהחלון שוקע ונתקע, כלומר לא נפתח.

במקרה כזה התיקון יכול להיות מורכב יחסית, כי הוא מצריך פירוק של החלון, או פריצה, שמירה על שלמות הזכוכית והמשקוף, כמו גם של הפרופיל וחלקים אחרים מסביב. מחיר תיקון חלון דריי קיפ שקוע, או תקוע ינוע בין 450-350 ₪.

תיקון חלון דריי קיפ - זכוכית שבורה, או סדוקה

אם החלון שלכם נמצא בממ"ד, יש לשער שהזכוכית חזקה ועמידה במיוחד ולכן יש סיכוי קלוש מאוד לכך שהיא תישבר, אבל זכוכית יכולה להישבר בכל זאת, או להיסדק ובמיוחד אם החלון ממוקם בממ"ד - לא תרצו להשאיר אותה כך למשך זמן רב, אלא לתקן בהקדם המיידי.

החלפה של זכוכית בחלון דריי קיפ עולה בהתאם לגודל החלון, סוג הזכוכית ומיקום החלון. היא יכולה לעלות החל מ -200 ש"ח ועד סכומים של כמה אלפי שקלים.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

תיקון חלון דריי קיפ - מחיר

מחיר תיקון חלונות דריי קיפ משתנה, כאמור בהתאם למספר גדול של משתנים, אבל הוא נע במרבית המקרים בין 300-600 ש"ח לחלון, אם כי התיקון יכול להגיע גם לאלפי שקלים, בהתאם לסוג הזכוכית וסוג התקלה.

לסיכום

חלונות דריי קיפ הם חלונות בעלי יתרונות רבים, שהופכים אותם מתאימים להתקנה בעיקר בממ"ד, חדרי רחצה ושירותים. תקלה בחלון דריי קיפ, בעיקר אם הוא עשוי עם פרופיל אלומיניום ומתוחזק כראוי, היא תקרית נדירה למדי, אם כי אפשרית ולכן חשוב לתחזק את החלונות בצורה נכונה, לפי הנחיות המתקין שהתקין לכם אותן מלכתחילה.

יחד עם זאת, אם החלון כבר לא תקין, מכל סיבה שלא תהיה, פניה לחברת אלומיניום תהיה הפתרון ההולם ובמרבית המקרים גם לא תצטרכו לשלם יותר מכמה מאות שקלים.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה