בית

>

חברות אלומיניום

>

מאמרים

>

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - איך מצפים וכמה זה עולה?

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - איך מצפים וכמה זה עולה?

ארגז רוח הוא מבנה, או התקן, הבנוי מסביב לגג רעפים בבתים פרטיים. הארגז הוא צר וארוך, מקיף את החלק התחתון של גג הרעפים במלואו, כדי להעניק לו יציבות, חוזק והגנה מפני פגעי מזג האוויר, בעיקר מפני רוחות עזות.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/08/2020 4 דק' קריאה

אך למרות שתפקידו העיקרי של ארגז רוח הוא לשמור על הרעפים במקומם ולהגן על מבנה הגג, הוא גם ממלא תפקיד חשוב באסתטיקה של הבית, כי הוא מספק גימור חיצוני יפה ומעוצב לחלקו התחתון של גג הרעפים.

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - מתי צריך אותו?

באופן מסורתי, נהוג לייצר ארגזי רוח מעץ. זהו חומר קל לעיצוב, מתאים מאוד במראהו לגג רעפים בשל המשך של הקו העיצובי הכפרי והחמים, אך יש לו גם לא מעט חסרונות בולטים - עץ הוא חומר טבעי, נפגע בקלות במגע ממושך עם מים, מושך מזיקים שונים, נקרב, נשבר, דליק, מתבלה בשמש וזקוק לתחזוקה אינטנסיבית למדי.

חורים ורווחים בארגז רוח מעץ הם ממש "הזמנה" ליונים ועטלפים המחפשים מקום לקנן בו, עכברים וחולדות נמשכות להזדמנות למצוא מחסה קל ונוח - קרוב למקום בו אפשר למצוא שאריות מזון ואבק הנכנס פנימה יכול לגרום סתימה במרזבים ובתעלות, להציף את הגג ואת התקרה וההמשך יכול להיות מאוד לא נעים.

לכן, אם יש לכם ארגז רוח מעץ, אתם ודאי יודעים כי הוא דורש תחזוקה אינטנסיבית למדי, למעשה כל שנתיים בערך יש לעלות לגג, לתקן את החורים והשברים שנוצרו, להחליף חלקי עץ רקובים, לנקות את החללים הפתוחים, פתחי מרזבים, את התעלות, לצבוע וגם למרוח בלכה מיוחדת.

למרות העבודה הרבה, מדובר על תיקונים נקודתיים בלבד, משום שארגז רוח מעץ הוא ארגז רוח פגיע ועדין ולכן זה רק עניין של זמן עד שיופיעו חורים אחרים, אותם תצטרכו לתקן שוב.

עמית ששון

ציון 8.73 11 חוות דעת

סרחאן אשקר

ציון 9.7 5 חוות דעת

אחמד טמיש

ציון 9.73 61 חוות דעת

ניר עדני

ציון 9.77 29 חוות דעת

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - פתרון מקיף לטווח ארוך

אלומיניום הוא יסוד מתכתי נפוץ, שיש לו יתרונות רבים, בזכותם נהוג לעשות בו שימוש בתחומי תעשיה רבים מספור.

זהו חומר קל מאוד - משקלו הנמוך תורם להפחתת העומס של משקל הגג על הבית ומאריך את חיי הגג. אלומיניום הוא חומר גמיש ונוח לעיבוד - לכן נוח לעצב אותו בכל צורה ואופן שיתאים לעיצוב הבית.

מחיר

אלומיניום הוא זול יחסית לחומרי גלם אחרים ולכן גם משתלם לעבוד איתו.

עמידות

 אלומיניום אינו מחליד, אינו נפגע מחשיפה ממושכת למים, לחות, שמש, חום וקור, אינו נפגע על ידי מזיקים שונים ולכן הוא עמיד לטווח ארוך מאוד. למעשה כמעט ואינו זקוק לתחזוקה כלל.

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - לאיזה גג זה מתאים?

ציפוי אלומיניום לארגזי רוח יכול להתאים לכל סוגי הגגות, בזכות הגמישות של החומר, המאפשרת עיצוב בכל סגנון וצבע רצוי, לצורך התאמה של ארגז הרוח לעיצוב הבית, או הגג.

את הציפוי החדש אפשר להתקין מעל הקונסטרוקציה הקיימת, כך שבין אם יש לכם ארגז רוח ישן מעץ ובין אם אין לכם ארגז רוח כלל, אתם יכולים להתקין ארגז רוח עם ציפוי אלומיניום.

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - אז והיום

עד לפני כמה שנים, ציפוי ארגז רוח מאלומיניום לא היה נפוץ כל כך, משום שעיצוב אלומיניום לא היה מפותח במיוחד. כמעט אף אחד לא רצה ארגז רוח מאלומיניום תעשייתי, מבריק ומתכתי, חסר נשמה ולא מעוצב.

אבל עם השנים התפתחה הטכנולוגיה בתחום לאין שיעור. למעשה, היא עדיין ממשיכה להתפתח כל הזמן ולהביא איתה אפשרויות רבות ואינסופיות לעיצוב של החומר בצורות שונות, במרקמים ובצבעים שונים, עד כי אפשר לטעות ולחשוב כי ציפוי אלומיניום לארגז רוח, עשוי ממש מעץ.

בחירת בעל מקצוע להתקנת ציפוי ארגז רוח מאלומיניום

התקנה של ארגז רוח יכולה לחזק את הגג, להפוך אותו עמיד יותר ולהעניק לו עמידות מיוחדת בפני רוחות חזקות, אך מנגד - ארגז רוח שהותקן באופן חובבני, לא מקצועי, ללא ניסיון, או מיומנות, יכול לגרום נזקים של ממש לגג ולתקרת הבית.

לכן חשוב לפנות לצורך ציפוי ארגז רוח באלומיניום רק לבעלי מקצוע אמינים ומיומנים, שיבצעו עבורכם עבודה ראויה לשמה ואף יעניקו לכם אחריות ארוכת טווח על הביצוע.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום - מחירים

מחיר ציפוי ארגז רוח מאלומיניום משתנה בהתאם לעובי הפרופיל, עיצוב החומר, סוג הצבע ואיכות האלומיניום, כמו גם גובה הגג, גודל הגג, מבנה הגג, מורכבות העבודה ורמת הקושי להגיע לגג לביצוע העבודה. ככלל, מחיר תיקון, או ציפוי ארגז רוח מאלומיניום, יעלה בין 150-350 ש"ח למטר אורך.

לסיכום

ציפוי ארגז רוח מאלומיניום הפך לסטנדרט החדש בזכות יתרונות ייחודיים של האלומיניום, כמו עמידות יוצאת דופן בפני פגעי מזג האוויר, משקל נמוך, מחירים נמוכים, נוחות וגמישות, המאפשרות לעצב את החומר בכל אופן אפשרי.

חשוב לפנות לחברה מיומנת ומקצועית, כדי שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, תוך חיזוק הגג ושמירה על הקיים.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה