בית

>

חברות אלומיניום

>

מאמרים

>

התקנת תריסים חשמליים מאלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנת תריסים חשמליים מאלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנה מקצועית ונכונה של תריסים חשמליים מאלומיניום היא זו שתשמור על התריסים שלכם בעתיד, מפני תקלות בלתי רצויות, בעיקר מפני שאלומיניום הוא חומר כה עמיד, עד כי הוא כמעט אינו מתבלה, או נהרס כלל. יחד עם זאת, התקנה נכונה של תריסי אלומיניום תלויה בבעל המקצוע, באביזרים הנלווים להתקנת תריסים חשמליים מאלומיניום ובכם. אז מה חשוב לדעת על התקנה של תריסים חשמליים מאלומיניום?

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/08/2020 5 דק' קריאה

תריסים מאלומיניום - תריסים כמו שלא הכרתם

בישראל אפשר למצוא תריסים מחומרי גלם שונים, ביניהם פלסטיק, עץ ואלומיניום.

לעומת שני החומרים האחרים, אלומיניום הוא זול ביותר, עמיד ביותר, ניתן לעיצוב בקלות ובמגוון עיצובים ואף מגיע עם מערכת הפעלה חשמלי פשוט.

אפשר למצוא סוגים שונים של תריסי אלומיניום

תריסי הזזה

 שנפתחים באמצעות הזזה של מערכת התריסים על גבי מסילה. זוהי מערכת נוחה ופשוטה לתפעול, מעניקה הצללה מלאה בעת הצורך ומאפשרת פתיחה מלאה לכניסה של אור ואוויר מבחוץ.

תריסי פתיחה

 נפתחים על צירים צדדיים, כמו דלתות כנף, עם רפפות לפתיחה חלקית.

תריסי גלילה

מערכת הצללה מוכרת, ותיקה ונפוצה, מורכבת מארגז עליון, אליו מתגלגלים שלבי התריס כאשר רוצים לפתוח, בין אם באופן ידני ובין אם באמצעות מנגנון חשמלי.

עמית ששון

ציון 8.83 13 חוות דעת

ניסים מימון

ציון 9.8 5 חוות דעת

אחמד טמיש

ציון 9.73 61 חוות דעת

סרחאן אשקר

ציון 9.7 5 חוות דעת

תריסים חשמליים

תריסים חשמליים הם תריסי גלילה עם מערכת הפעלה חשמלית, המאפשרת פתיחה וסגירה של תריס בלחיצת כפתור ללא מאמץ. לרוב ממקמים תריס חשמלי בפתחים גדולים ברחבי הבית, כמו למשל דלת היציאה לחצר, או למרפסת, אבל לא נדיר במיוחד לראות תריסים חשמליים גם בחלונות קטנים ובינוניים ברחבי הבית.

תריס חשמלי כולל גם את שלבי התריס, ציר הרמה והורדה, ארגז לאחסון התריס המגולגל ומנוע. הציר והמנוע נמצאים בארגז מעל התריס ונשלטים על ידי מתג, או שלט, אם אתם מעדיפים.

תריסים חשמליים - יתרונות

היתרון המרכזי והעיקרי של תריסים חשמליים הוא נוחות ההפעלה. פשוט לא צריך למשוך את התריס למעלה בכוח הזרוע, אלא מספיק ללחוץ בעדינות על המתג, או על כפתור בשלט כדי לסגור או לפתוח את התריס. זה מאוד נוח בעיקר כאשר מדובר על חלונות, או פתחים גדולים במיוחד, אבל זה ממש כיף גם אם החלון קטן.

בנוסף, כאשר מערכת ההפעלה שת התריס היא חשמלית, היא אחידה וקלה ולכן התריס והאביזרים הנלווים אליו, כמו הציר למשל, פחות נוטים להתקלקל. הכוח האחיד המופעל על ידי המנוע בעת הפתיחה והסגירה של התריס מותאם באופן מדויק לגודל התריס ומשקלו ולכן המבנה כולו מחזיק מעמד לטווח ארוך יותר, אך זה לא הכל.

תריס חשמלי מבטל את הצורך ברצועה הארוכה לצד החלון, המשמשת למשיכה ידנית של התריס ולכן נחשב אסתטי יותר, כמו גם יוקרתי יותר, תריסים חשמליים מגיעים עם אחריות יצרן לטווח ארוך יותר ואף תופסים פחות מקום משום שארגז האחסון בדרך כלל קטן יותר מזה של תריס פתיחה ידני.

תריסים חשמליים - חסרונות

למרות היתרונות הרבים, יש לתריס חשמלי גם חסרונות. העיקרי בהם הוא המחיר, כי תריס חשמלי באופן טבעי יקר הרבה יותר מתריס ידני, בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

תריסים חשמליים מאלומיניום - כל הסוגים

למען האמת, כיום מיוצרים רוב התריסים בישראל כמעט באופן בלעדי מאלומיניום. תריסי הפלסטיק כמעט לגמרי יצאו מהשוק ותריסי עץ מיוצרים רק בהזמנה מיוחדת.

יחד עם זאת, כדאי להכיר את סוגי התריסים החשמליים מאלומיניום ולבחור את מה שהכי מתאים לכם:

תריסים חשמליים אלומיניום שלב מוקצף

שלב מוקצף עשוי אלומיניום דק. בתוכו יש פוליאוריתן מוקצף, שהוא חומר מבודד. התריס מתאים לחלונות בגודל של עד 3 מ"ר, כי בחלונות גדולים יותר הוא נוטה להתעוות.

בנוסף, זהו תריס עדין יחסית ונוטה להישבר בקלות, בעיקר אם מורידים אותו על חפץ שעוצר את הסגירה בכוח. יחד עם זאת, מחירו הנמוך יחסית והמשקל הקל של התריס, המביא איתו יתרונות נוספים, כמו הקלה על המנוע והציר -  הופכים אותו נפוץ למדי.

תריסים חשמליים אלומיניום שלב משוך

תריס שלב משוך עשוי פרופיל אלומיניום עבה וחלול ולכן מתאים גם לחלונות עם פתחים גדולים במיוחד. בין שלבי התריס יש חרכים קטנים, המאפשרים חדירה של אור, גם כאשר התריס סגור כמעט לגמרי.

שלבים אלה כבדים יותר ולכן מתאימים יותר לקומות הנמוכות בבניין מגורים, או בית קרקע, שכן בעת ניסיונות פריצה יהיה קשה יותר לפתוח אותם.

יחד עם זאת, משקלם הכבד של התריסים מהווה גם חיסרון שכן הוא מכביד על המנוע והציר הפתיחה ועלול להרוס את המנוע.

תריס חשמלי אלומיניום - שלב משוך ושלב אור

כאן מדובר על תריסים עם שלב משוך - כמו בסעיף הקודם, אבל עם רווחים גדולים יותר בין השלבים.

כך נכנס אור רב יותר לתוך הבית, גם כאשר התריס סגור כמעט במלואו. יתרון משמעותי של תריס שלב אור, הוא כי אפשר לשלב בו רצועות ביטחון המחזקות את התריס ומקשות על פורצים. התקנה של תריס כזה יכולה אף להוזיל לכם את עלויות הביטוח על הבית!

התקנת תריסים חשמליים מאלומיניום - מחירים

מחירי תריסים חשמליים מאלומיניום נקבעים לפי מטר רבוע - המתקין מודד את הפתח המיועד להתקנת התריסים, מכפיל את גודל החלון במחיר למ"ר של סוג התריס שבחרתם ומוסיף עליו את מחיר העבודה, מחיר המנוע, ארגז אחסון, התקנת המתג, השלט וכל תוספת רלוונטית אחרת.

יחד עם זאת, יש לוודא כי מחיר ההתקנה וכל התוספות, כלולים במחיר שקיבלתם, כי חלק מהמתקינים מתמחרים כל סעיף בנפרד.

מחיר התקנת תריסים חשמליים מאלומיניום, כולל מחיר התריס עצמו, המנוע, ארגז תריס וכן הלאה, יתחיל ב - 800 ש"ח מינימום ויגיע עד כמה אלפי שקלים לתריס, בהתאם לגודל החלון, סוג המנוע, סוג התריס וכן הלאה.

לסיכום

התקנה של תריסים חשמליים מאלומיניום היא מומלצת בזכות היתרונות הרבים של תריסים חשמליים, אך היא גם יקרה יותר - באופן טבעי.

יש לבחור את סוג התריסים המתאים לכם בהתאם לצרכי הבטיחות שלכם, לתקציב העומד לרשותכם וגודל החלון כמובן.

התקנה של תריסים חשמליים חייבת להיות מבוצעת על ידי חברת אלומיניום מיומנת ואמינה, שיסייע לכם לבחור את הסוג המתאים לכם ואף יתקין את כל חלקי התריס החשמלי באופן המתאים והנכון ביותר, שיספק לכם תריסים עמידים לטווח ארוך, נוחים לשימוש, יפים וחזקים.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה