שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע
מצא מומחה לפרוייקט שלך
פורום פרקטים
קרן מחולון

התקנת פרקט על שטיח מקיר לקיר

קרן מחולון
16/12/16

שלום. אני מתכננת התקנת פרקטים בחדרים שכיום יש בהם שטיחים מקיר לקיר. קבלן השיפוצים המליץ לי להתקין את הפרקט על השטיחים (את השטיח בפנלים להוריד). הוא טוען שהשטיח זה הבידוד הכי טוב שיש וגם מונע רעשים כשדורכים. מה דעתכם ? האם הוא צודק וכדאי להדביק על השטיח ? תודה.

2 תגובות
מומחה
אלי מנובלה
קבלן בניה
19/12/16

כן יש משהו בדבריו, אבל זה תלוי בסוג השטיח ובסוג הפרקט

צריך לוודא שהשטיח מספיק קשיח והחיבור של חלקי הפרקט זה לזה חזק דיו על מנת שלא ינתקו זה מזה במהלך הזמן

מומחה
יוריסטה סנטר
חברת פרקטים
19/12/16

איסור התקנת פרקט על גבי שטיח מקיר לקיר

קרן שלום רב, חל איסור מוחלט להתקין פרקט על גבי שטיח מקיר לקיר. זאת הפרה של הוראות התקנה שמפרסמים ייצרני הפרקט ובכך את בעצם מוותרת על האחריות של הפרקט.
שטיח מקיר לקיר הוא מוצר הרבה יותר עבה בהשוואה לתשתית הספוג האקוסטית שצריך לשים מתחת לפרקט דבר שיכול לגרום לגמישות יתר בחיבורים ובכך לפתיחה של החיבורים זה וזה.
בנוסף, לשטיח יש כיוון מוגדר של שיער - נובע מהאריגה עצמה - כיוון זה יגרום לפרקט בשלב מסוים להיצמד לאחד הקירות - ומכאן יתחילו בעיות כמו רעשים ונפיחויות בפרקט.
מכאן שיש להסיר לחלוטין את השטיח מקיר לקיר (אם יש ספוג מתחתיו להסיר גם אותו), יש לוודא שהרצפה מתחת ישרה ומפולסת ולא שקעו מרצפות לאורך השנים בהם היה מודבק שטיח ובאם יש צורך יש לתקן על ידי ריצוף מחדש או חומר לפילוס שנקרא מדה מתפלסת ולאחר מכן להתקין את הפרקט על גבי תשתית ספוג ייעודית לפרקט על רצפה ישרה ונקייה.
בברכה,
יוריסטה סנטר
 

האם כבר נרשמת לאתר שיפוצים פלוס?
מומחה בתחום?
מומחה רשום

כדי לזהות אותך, נשלח לך קוד אימות במסרון (SMS) לנייד - אותו יש להקליד בתיבה פה למטה.

עדיין לא מומחים בשיפוצים פלוס? הרשמו
רישום מומחה חדש

התגובה שלי
צרו קשר