בית

>

חברות אלומיניום

>

מאמרים

>

אלומיניום דמוי עץ - מהו, ומתי נשתמש בו לעומת חיפויים אחרים?

אלומיניום דמוי עץ - מהו, ומתי נשתמש בו לעומת חיפויים אחרים?

חיפוי אלומיניום דמוי עץ ניחן ביתרונות רבים, אשר על העיקריים שבהם אפשר למנות את העובדה כי אפשר להשתמש בחומר עמיד וחזק שנראה ממש כמו עץ, לצרכים שונים, ביניהם גם חיפוי קירות. המחיר הנמוך של האלומיניום, צורך בתחזוקה מינימלית, לצד עמידות גבוהה בפני פגעי מזג האוויר, מזיקים שונים, לחות ורטיבות, הופכת אותו חומר אידיאלי לשימושים שונים.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-31/12/2020 6 דק' קריאה

אז מתי כדאי לבחור חיפוי אלומיניום דמוי עץ על פני חיפויים אחרים? לאילו סוגי קירות הוא מתאים וכמה זה עולה?

יתרונות חיפוי אלומיניום דמוי עץ

חיפוי עץ הוא סוג נחשק במיוחד של חיפוי קירות, בשל המראה היוקרתי, הכפרי והמזמין שהוא מעניק למבנה. למרבה הצער, עץ הוא חומר טבעי, שיש לו חסרונות רבים, אשר הופכים אותו פחות שימושי מחומרי גלם אחרים.

הוא פגיע מאוד לנזקי מזג האוויר, יש לו עמידות מוגבלת בפני מים ולחות, הוא נחשב יקר מאוד וצריך לתחזק אותו באופן שוטף לעיתים תכופות יחסית.

מנגד, אלומיניום הוא חומר קל משקל, מחירו נמוך יחסית, קל מאוד לעבד אותו לצורות שונות, אפשר לצבוע אותו בכל גוון רצוי, הוא עמיד מאוד בפני מים, לחות וגם בפני חשיפה ממושכת לשמש ישירה.

יתרונות גלומים

עם התקדמות הטכנולוגיה, נוצר בשנים האחרונות מוצר המאפשר ללקוחות ליהנות מהיתרונות הגלומים בשני חומרי הגלם האלה:

אלומיניום דמוי עץ, אשר במקרה שלו - השלם גדול מסך חלקיו:

הגנה על המבנה

חיפוי אלומיניום לקירות חוץ מגן על המבנה מפני נזקי מזג האוויר וחדירת זיהומים שונים ומספק לו עמידות לטווח ארוך מאוד.

חיזוק יציבות

חיפוי אלומיניום מחזק את יציבות המבנה.

חסכון בזמן

החיפוי חוסך זמן ומשאבים יקרים על תחזוקה ותיקונים.

מבנים מעוצבים

חיפוי אלומיניום דמוי עץ מאפשר יצירה של מבנים מעוצבים בסגנון יוקרתי ומרשים, בהוצאה נמוכה במידה משמעותית לעומת חומרי גלם אחרים.

התקנה מהירה

ניתן להתקין את החיפוי במהירות ובקלות יחסית ולכן גם עבודת ההתקנה זולה יותר.

גוונים וסוגים שונים 

ניתן להזמין חיפוי אלומיניום דמוי עץ בגוונים שונים וכך לדמות מראה של סוגי עצים שונים.

מרקם חיפוי

ניתן לבחור את המרקם הרצוי לחיפוי שלכם, כדי לתת לו מראה של כל עץ שתבחרו.

מגוון צבעים

ניתן לצבוע את החיפוי בכל צבע שתרצו, כך שיראה כמו עץ צבוע.

חסים בפני אש

חיפוי אלומיניום הוא חסים בפני אש ולכן מגן על המבנה גם מפני נזקי דלקות.

עמית ששון

ציון 8.83 13 חוות דעת

ניסים מימון

ציון 9.8 5 חוות דעת

אחמד טמיש

ציון 9.73 61 חוות דעת

סרחאן אשקר

ציון 9.7 5 חוות דעת

חיפוי אלומיניום דמוי עץ מחירים

מחיר חיפוי עץ מאלומיניום מתנה בהתאם לסוג העיצוב הדרוש, רמת הקושי של העבודה הנדרשת (חיפוי קיר חיצוני, או פנימי, קושי בגישה למקום וכן הלאה) וכן בגודל החיפוי הנדרש.

ככל שגודל השטח עולה, כך יורד המחיר למטר.

בנוסף, מן הראוי לקחת בחשבון גם את מחיר ההובלה וההתקנה של המוצר, אשר אינם כלולים במחיר המוצר עצמו.

באופן כללי טווח המחירים רחב מאוד והוא מתחיל מ 100 ש"ח למ"ר ויכול גם להגיע למחירים של 800 ש"ח למטר רבוע ויותר, בהתאם לרמת הגימור ואיכות חומרי הגלם.

חיפוי קיר אלומיניום דמוי עץ

חיפוי קירות יכול להיות מיושם על קיר חיצוני וקיר פנימי של המבנה. בכל מקרה יש לו כמה תפקידים, הראשון שבהם הוא תפקיד אסתטי.

חיפו לקיר נועד לתת לקיר מראה מרשים ויוקרתי, או להסתיר פגמים בקיר, או ליצור מראה של קיר עץ, על גבי קיר בטון, או גבס, בהוצאה קטנה יחסית.

למרבה המזל, הטכנולוגיה מאפשרת ליצור חיפוי אלומיניום דמוי עץ, או כל חומר אחר, ואתם יכולים ליהנות מהיתרונות של אלומיניום והמראה שאתם רוצים.

את החיפוי אפשר לצבוע בכל צבע וגוון רצוי ואף להעניק לו מרקם לפי הצורך, כדי ליצור חיקוי מושלם של חומר הגלם הרצוי.

חיפוי קירות חוץ אלומיניום דמוי עץ

חיפוי אלומיניום דמוי עץ הוא למעשה אידיאלי עבור קירות חוץ, בזכות העמידות הגבוהה שלו בפני פגעים שונים, בראשם פגעי מזג האוויר.

מגוון רחב של גווני עץ מאפשר לבעלי מקצוע, כמו אדריכלים, מתכננים ומעצבים ליישם מגוון צורות של חיפוי קירות חוץ מאלומיניום, בדגש על חיפוי דמוי עץ, המעניק למבנה מראה אלגנטי, חמים, יוקרתי ומזמין, המתאים למגוון שימושים:

פרויקטים ציבוריים, בנייני מסחר, בתים פרטיים וכן הלאה.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

שלבי התקנה של חיפוי אלומיניום דמוי עץ

התקנה מושלמת של חיפוי אלומיניום דמוי עץ בנויה מכמה שלבים, בעיקר כאשר מדובר על חיפוי של שטח גדול, כמו קיר חיצוני של מבנה מסחרי, או ציבורי:

בחירת סוג החיפוי

ניתן לבחור מתוך מגוון גדול של סוגי מרקמים וגוונים, היוצרים דימוי מושלם של סוגי עץ שונים. את הבחירה אפשר להתאים לסגנון העיצוב הכללי של המבנה, למסר שרוצים להעביר, בעיקר כאשר מדובר על בניין מסחרי, התאמה לעיצוב של יתר המבנים בסביבה וכן הלאה.

בחירת צורת החיתוך של לוחות האלומיניום

אפשר לחתוך את האלומיניום לקורות ארוכות, או ריבועים קטנים, אם כי לרוב נהוג להשתמש בקורות ארוכות, המדמות קורות עץ, אבל למעשה אפשר לחתוך את האלומיניום בכל צורה רצויה.

בחירת הכמות הרצויה של לוחות אלומיניום ורמת הגימור הרצויה, כדי להתאים לגודל הקיר ורמת הגימור הדרושה לפרויקט.

כעת אפשר להתחיל בהתקנה:

ראשית מבצעים את הקונסטרוקציה, או התשתית, אשר עליה יונחו לוחות החיפוי. לרוב בשלב זה מתקינים גם פיגומים, או משתמשים בבמת הרמה, כדי להגיע לגבהים הדרושים להתקנת החיפוי, בעיקר כאשר מדובר על חיפוי קיר חיצוני של מבנים גדולים.

במקרים כאלה, יש גם צורך בליווי של מהנדס, לצורך תכנון מדויק ובטיחותי של ההתקנה.

מוצרי אלומיניום דמוי עץ נוספים

כפי שצויין כאן בהתחלה, אלומיניום דמוי עץ מספק מוצרים רבים, נוסף על חיפוי קירות חוץ וחיפוי קירות פנים - פרגולות, דקים, גדרות ושערים ואף פרופילים לחלונות מאלומיניום דמוי עץ, כמעט כל מוצר שבאופן מסורתי בנוי מעץ, אפשר ליצור מאלומיניום דמוי עץ.

היתרונות הבולטים, הכוללים עמידות גבוהה, צורך בתחזוקה מינימלית עד שום תחזוקה בכלל, הופכים את החומר אידיאלי לשימוש בתנאי חוץ בעיקר.

האפשרות לעצב אותם בהתאמה אישית מהווה גם היא יתרון משמעותי, כמו גם קלות המשקל של החומר, המחירים הנמוכים יחסית, אופן ההתקנה הקל והנוח ועוד.

ההבדל בין ציפוי וחיפוי אלומיניום דמוי עץ

חיפוי אלומיניום דמוי עץ עשוי לוחות, המשמשים לחיפוי קיר קיים, בדומה לחיפוי עץ טבעי. החיפוי אמנם עשוי אלומיניום אבל אינו מחובר לקיר, כי אם אל קונסטרוקציה שמחברת בינו לבין הקיר.

את החיפוי ניתן ליצור בגוונים ומרקמים שונים, כדי לתת לו מראה של עץ טבעי מסוגים שונים - החל באורן ואלון וכלה בטיק, איפאה וכן הלאה.

מצד שני, ציפוי אלומיניום הוא שכבת מגן דקה, המיושמת על החלק החיצוני של מוצרים שונים, כדי לשפר את תכונות השטח המקורי של המוצר.

בזכות העמידות והחוזק של האלומיניום, כמו גם יתרונות נוספים, כפי שניתן לראות כאן למעלה, אלומיניום הפך לחומר ציפוי מועדף למוצרים רבים ושונים, בעיקר דלתות וחלונות.

את האלומיניום דוחסים, או מדביקים בלחץ גבוה מאוד לשכבה החיצונית של המוצר אותו רוצים לצפות.

לרוב מדובר במוצר עשוי מתכת, שיכול לעמוד בפני הטמפרטורות הגבוהות המאפיינות את התהליך.

לסיכום

חיפוי אלומיניום דמוי עץ, כך נראה, הוא בעל יכולת לתת פתרון אידיאלי לחיפוי משטחים שונים, בעיקר קירות חיצוניים ופנימיים של מבנה, במראה זהה למראה של עץ.

למעשה אפשר לבחור כל סוג של עץ לצורך יצירת חיפוי אלומיניום במראה זהה, בעל עמידות גבוהה במיוחד ותכונות נוספות, כמו חוזק, תחזוקה נמוכה מאוד ועוד.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה