בית

>

חברות אלומיניום

>

מאמרים

>

התקנת חלונות אלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

התקנת חלונות אלומיניום - איך מתקינים וכמה זה עולה?

אלומיניום הוא אחד היסודות הנפוצים בטבע - זה אומר שיש המון ממנו במקומות רבים בעולם, באון טבעי. מלבד היותו חומר נפוץ מאוד, אלומיניום הוא גם חומר קל ונוח לעיבוד, בעל תכונות נוספות רבות, שהופכות אותו מועדף לייצור אלמנטים שונים מכל הסוגים. הוא גם עמיד בפני קורוזיה, בזכות השכבה החיצונית שלו, המעניקה לו גם את הברק האופייני. כל התכונות המיוחדות הללו הופכות אותו לחומר מושלם ליצירת אלמנטים שונים לסביבת הבית, ביניהם חלונות אלומיניום.

מאמר מאת צוות שיפוצים פלוס

פורסם ב-25/08/2020 7 דק' קריאה

כיצד הפכו חלונות אלומיניום לבחירה המובילה בישראל? מה זה בכלל אומר ומה צריך לדעת על התקנת חלונות אלומיניום?

התקנת חלונות אלומיניום - למה אלומיניום?

חלונות במסגרת עץ היו עד לא מזמן הבחירה המובילה בעולם ובישראל. עם הזמן, נכנסו לתמונה גם חלונות מסגרת ברזל, אבל כיום השתלט האלומיניום על התחום באופן כמעט בלעדי.

חלונות עם מסגרת אלומיניום, שנקראת גם פרופיל אלומיניום, מסביב לזכוכית ניתנים לעיצוב מגוון, צבעים שונים, קלים ונוחים לשימוש, עמידים וחזקים.

בנוסף, פרופיל אלומיניום לחלון זכוכית מעניק לו יכולת בידוד טובה יותר מול שינויי טמפרטורה ואף נגד רעשים. אלומיניום עמיד בפני חלודה, כך שאין צורך לתחזק אותו לעיתים קרובות.

בזכות גמישותו הרבה של החומר, אפשר להעניק לאלומיניום מראה המזכיר עץ, או חלון בלגי, או כמעט כל דבר אחר שתרצו ליצור.

גם התקנת חלונות אלומיניום היא פעולה פשוטה יחסית, בזכות המשקל הקל של החומר. חלונות אלומיניום, בנוסף על יתרונותיהם הרבים, הנובעים מתכונות של החומר, הם גם זולים במיוחד, בזכות המחירים הנמוכים של האלומיניום. בזכות כל היתרונות הללו, אפשר לראות היום חלונות אלומיניום כמעט בכל בית בישראל.

אם אתם מוגבלים בתקציב, תוכלו לבחור פרופיל אלומיניום סטנדרטי. זהו פרופיל רחב בעל מראה נקי וקווי עיצוב ישרים. הצבע הבסיסי של הפרופילים הוא לבן, אבל ניתן ליצור פרופילים במגוון צבעים לפי בחירתכם. עם זאת, חשוב שתדעו שעל פרופיל בצבע תצטרכו לשלם יותר.

חשוב לדעת כי לא כל פרופיל מתאים לכל חלון אלומיניום – יש לוודא את התאמת הפרופיל לזכוכית ולגודל הפתח.

סוגים שונים של חלונות אלומיניום

עמית ששון

ציון 8.73 11 חוות דעת

עמיאל מושייב

ציון 9.67 15 חוות דעת

סרחאן אשקר

ציון 9.69 4 חוות דעת

ניר עדני

ציון 9.77 29 חוות דעת

בבואכם לבחור סוג של חלון אלומיניום, תצטרכו להתייחס לשלושה פרמטרים עיקריים לבחירה:

 • עיצוב של פרופיל החלון (מסגרת מסביב לזכוכית)
 • אופן פתיחת החלון
 • עיצוב הזכוכית

המגוון בשוק הוא עצום - גם כאשר אתם מתמקדים בחלונות אלומיניום בלבד ולכן חשוב להכיר את הנושא מעט יותר טוב, לפני שמחליטים.

התקנת חלון אלומיניום - סוגי פרופיל

סוג הפרופיל לחלון הוא בעצם סוג המסגרת שמקיפה את לוח הזכוכית.

במרבית המקרים הפרופיל תואם את המשקוף, אך הוא לא חייב להיות עשוי מאותו החומר, אלא מעוצב בצורה דומה וצבע זהה.

הפרופיל הוא החלק המעוצב של החלון. הוא צריך להיות צבוע בצבע מתאים לעיצוב של החדר, ברוחב הרצוי וכן מהחומר הרצוי - במקרה שלנו - אלומיניום כמובן.

למרות שהזכוכית היא החלק הגדול ביותר בחלון, דווקא הפרופיל הוא זה שנותן את הטון, מעניק לחלון את ה"לוק" שלו וקובע כיצד ישתלב עיצוב החלון בחלל החדר.

יתרה מכך, הפרופיל הוא החלק שקובע את רמת הבידוד של חלון - בידוד אקוסטי ובידוד תרמי ויש להתאים את הפרופיל גם לסוג הפתיחה של החלון, כי לא כל פרופיל מתאים לכל צורת פתיחה.

אפשר למצוא סוגים שונים של פרופיל אלומיניום, נבדלים זה מזה באיכות האלומיניום, עוביו, רמת הבידוד וכן מאפיינים נוספים המשפיעים על רמת התחזוקה הדרושה.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

פרופיל אלומיניום בסגנון חלון בלגי

חלון בלגי הוא חלון שיש לו פרופיל בחיתוך דק ועדין מאוד. במקור נהוג ליצור חלונות בלגיים מברזל, אבל למעשה אפשר ליצור חלון בלגי מכל סוג של מתכת - גם אלומיניום.

לוחות הזכוכית מונחים בין הפרופילים של החלון ולכן כאשר מייצרים חלון בלגי - הזכוכית היא המרכיב העיקרי, לעומת המתכת שיש לה תפקיד קטן הרבה יותר.

בעת ייצור חלון בלגי אפשר ליצור מגוון גדול של חלוקות ועיצובים, להתאים את הגדלים והצורות שלו לחלל ועוד.

חלון בלגי עשוי אלומיניום - האם זה עדיין חלון בלגי?

לא רק שזה עדיין חלון בלגי, אלא היתרונות הרבים של אלומיניום, גרמו לכך כי ייצור החלון הבלגי בישראל נעשה כמעט באופן בלעדי עם אלומיניום.

היתרונות של אלומיניום על פני כמעט כל חומר אחר לייצור פרופילים לחלונות מעניקים גם לחלון בלגי עם פרופיל אלומיניום יתרונות רבים על פני חלון בלגי עם פרופיל ברזל למשל.

בעוד שברזל זקוק לתחזוקה שוטפת וצביעות חוזרות בגלל רגישותו לקורוזיה, אלומיניום עמיד בפני קורוזיה, אינו זקוק כלל לתחזוקה וכמעט אינו זקוק לחידוש של הצבע לעולם.

בנוסף, פרופיל אלומיניום לחלון בלגי מעניק לו גם את היתרונות הנוספים של אלומיניום, כמו יכולת בידוד גבוהה בפני רעשים ופגעי מזג האוויר.

לבסוף, מן הראוי לציין כי פרופיל בלגי הוא הפרופיל היקר ביותר לחלונות ולכן יש המעדיפים להתקין חלון אלומיניום עם פרופיל פשוט וזול יותר.

התקנת חלון אלומיניום - סוג הפתיחה

קיימים מסר סוגים של פתיחה לחלונות אלומיניום, מתוכם יש לבחור את המתאים ביותר למבנה החלון, להעדפות האסתטיות שלכם ועוד:

חלון אלומיניום עם פתיחת קיפ

פתיחת קיפ מתאימה בעיקר לחלונות של חדרי שירותים, או חדרי רחצה, מכיוון שהיא לא מאפשרת הצצה מבחוץ לתוך החדר והיא גם לא פתיחה מלאה - זהו חלון עם ציר אחד בחלקו התחתון, לרוב חלון קטן וצר, המיועד לאוורור החדר בלבד.

חלון קיפ בדרך כלל מיוצר עם זכוכית אטומה, שלא מאפשרת הצצה פנימה.

חלון אלומיניום עם פתיחת הרמה

זהו חלון עם פרופיל אלומיניום, בעל שתי כנפיים, אותן אפשר להניע על גבי מסילה כלפי מעלה לפתיחה, או כלפי מעלה לסגירה. הוא נחשב חלון יפה במיוחד, בגלל המסגרת המיוחדת שלו, אבל הוא נפתח רק עד מחצית גובהו ולכן פחות נפוץ בישראל.

חלון אלומיניום עם פתיחת הזזה

חלון אלומיניום עם מסילה, עליה ניתן להניע את שתי מסגרות החלון בצורה אופקית לפתיחה, אבל מדובר על פתיחה חלקית, כי הוא נפתח רק עד האמצע. חלון מתאים בעיקר לחדרי ילדים, כי הוא נחשב בטיחותי ונוח לשימוש.

חלון אלומיניום הזזה לכיס

חלונות הזזה אלה נכנסים לתוך נישה בקיר, או "כיס" מובנה, שהוא המשך טבעי של המסילה. כאשר פותחים את החלון, הוא נכנס לתוך הכיס וכך אפשר לפתוח את החלון במלואו.

חלון אלומיניום עם פתיחת ציר

 כמו החלונות של פעם, שנפתחו לתוך הבית עם צירים. עדיין אפשר למצוא חלונות כאלה ואפילו מאלומיניום. הם נוחים לניקוי, אבל תופסים הרבה מקום בחדר בעת הפתיחה ונחשבים לא בטיחותיים במיוחד לחדרי ילדים.

פתיחה דריי קיפ חלון אלומיניום

חלון זה הוא בעל שני מצבי פתיחה ובעצם מאפשר בחירה בין פתיחה מלאה על ציר לבין פתיחה בשיפוע צר.

התקנת חלונות אלומיניום - סוג הזכוכית

בחירה של סוג הזכוכית לחלונות אלומיניום תלויה בכם, בתנאים הקיימים בבית ומסביבו:

 • רמת הרעש מחוץ לבית
 • קור, או חום קיצוני
 • כיווני השמש
 • סגנון עיצוב
 • תקציב

בכל מקרה, כדאי כמובן להתייעץ עם קבלן חלונות אלומיניום, שיוכל לתת לכם את ההמלצה המקצועית ביותר לגבי סוג הזכוכית המתאים לחלונות בבית שלכם.

חלון אלומיניום זכוכית טריפלקס

זהו הסוג הנפוץ ביותר של זכוכית לייצור חלונות אלומיניום, בזכות רמה גבוהה של בטיחות, כאשר הזכוכית אינה מתנפצת לחתיכות, אלא נסדקת במקרה של חבלה.

הזכוכית מורכבת משני לוחות, או יותר, שביניהם יריעה של חומר פלסטי עמיד.

חלון אלומיניום זכוכית שקופה

זכוכית בעובי סטנדרטי, שקופה, כאמור, בעובי 4-6 ס"מ, נשברת בקלות יחסית.

חלון אלומיניום זכוכית בידודית

שני לוחות זכוכית, ביניהן יש מרווח של אוויר, מעניקה בעיקר בידוד תרמי - מפני הפרשי טמפרטורות.

חלון אלומיניום זכוכית מחוסמת

זכוכית עמידה במיוחד, מיוצרת באמצעים מיוחדים, שהופכים אותה חזקה פי כמה מזכוכית רגילה. נחשבת בטיחותית במיוחד, לא מתנפצת לרסיסים, אלא נסדקת.

חלון אלומיניום זכוכית אנטי סאן

זכוכית שקופה, שמסננת את קרני השמש ומעניקה בידוד מפני החום, מתאימה במיוחד לאזורים עם אור חזק של שמש.

התקנת חלונות אלומיניום מחיר

הפרמטרים השונים בבחירת החלון משפיעים באופן טבעי על מחיר החלון ומחיר ההתקנה:

 • גודל החלון
 • סוג הפרופיל
 • עובי וסוג הזכוכית
 • צורת הפתיחה
 • עיצובים מיוחדים
 • איכות האלומיניום
 • תנאי השטח ודרישות מיוחדות

כאמור מעלה, פרופיל בלגי למשל, הוא הפרופיל היקר ביותר לחלונות אלומיניום, אך כך גם סוגים מסוימים של זכוכית, עיצובים מיוחדים, צביעה מיוחדת וכן הלאה.

באופן כללי, מחירי התקנת חלונות אלומיניום נעים בין 800 ש"ח ל - 2000 ש"ח למ"ר והם צריכים לכלול את מחיר ההובלה, החומרים והעבודה.

חושב לבקש מהקבלן הצעת מחיר לפני הכל ולוודא שאתם מקבלים גם תעודת אחריות על העבודה.

לסיכום

חלונות אלומיניום, או חלונות עם פרופיל אלומיניום, הם הסוג הנפוץ ביותר של חלונות בישראל בזכות שלל יתרונות שהופכים אותם לעמידים, חזקים, זולים ונוחים לשימוש.

יחד עם זאת, כפי שהוסבר כאן קודם, חלונות אלומיניום מיוצרים מחומרים נוספים ויש מספר גדול של משתנים, המשפיע על המחיר הסופי.

מחפשים חברת אלומיניום ולא מצאתם ?

או

המאמר עזר לכם?

שאלו את המומחים בפורום

שאלו שאלה