בית

>

חברות מטבחים

>

חברות שיש

חברות שיש מטבח מומלצות כל הארץ

חוות דעת על בעלי מקצוע וחברות, פרוייקטים להתרשמות, ייעוץ ומידע בתחום השיש

 סנן

אין תוצאות :(

בשלב זה אין לנו חברות שיש בכל הארץ, אבל אנחנו תמיד מחפשים בעלי מקצוע וחברות מומלצות .

שיש נחשב לאלמנט משמעותי ביותר בתחום הבנייה: הוא הכוכב בכל מטבח ופעמים רבות מתפקד גם כחיפוי, מרצפות או מדרגות. חברות שיש מתמקדות בייצור מגוון מוצרי שיש - ממשטחים לבישול והכנה ועד למצבות, כך שלכל חברה תחמי התמחות שונים במקצת. מה חשוב לדעת על חברות השיש השונות? אילו סוגי שיש קיימים? והאם קיים אי שם השיש המושלם למטבח שלנו?

 

השיש ומקורו

שיש הוא מחצב טבעי וגבישי שמתפתח בתנאי לחץ וטמפרטורה גבוהה בבטן האדמה, מה שהופך אותו לאחד המשטחים היציבים והעמידים ביותר בענף הבניה.

פלא שהישראלים משתמשים בו על בסיס קבוע? השיש, בין אם בחציבתו הטבעית ובין אם בייצור סינטטי המדמה את תנאי המעמקים משמש למגוון רחב של מוצרים לרבות חיפויים שונים, מרצפות וכמובן שיש המטבח.

 

מאות סוגי שיש שונים

למרות שמו, השיש איננו בהכרח אותו החומר הנחצב באדמה.

למעשה קיימים מאות סוגי שיש המיוצרים בטכניקות ובתנאים שונים והם מתקבלים ארצה ממגוון עצום של מדינות כמו טורקיה, איטליה וספרד.

הדבר הופך גם את דגמי המשטחים הסינטטיים העשויים פולימרים עמידים וחסונים לאותו המוצר הקרוי שיש ומיד נעמוד על ההבדלים ביניהם.

 

מה בין שיש "אמיתי" לסינטטי?

כפי שכבר ציינו, השיש הסינטטי כמו דקטון, קוריאן או סילסטון פותח ויוצר בתנאי מעבדה המדמים את הלחץ והטמפרטורה האדירים שגורמים להיווצרות גבישי השיש בבטן האדמה.

לחומר שנוצר נהוג להחדיר גם תכונות נוספות המשפרות את טיבו של השיש, כך שהוא עמיד פי עשר מפני מכות ושריטות, איננו נפגע בהנחת משטחים חמים ישירות ומוגדר אנטיבקטריאלי הדוחה כתמים ורטיבות.

לעומתו, השיש הטבעי כמו סלע הגרניט, האוניקס או השיש הטורקי מציעים את המראה הטבעי המופלא והמיוחד שאין שני לו.

כל גביש נחצב כבלוק באורך של כ-6 מטרים (אורך זה נקבע כסטנדרט  כדי להניח אותו בשלמותו במטבח, שזהו בדרך כלל אורכו) כאשר הוא מכיל דוגמה ייחודית שאין דומה לה בטבע, ממש כמו טביעת אצבע.

שיש זה יקר בהרבה מהסינטטי והוא רגיש בהרבה לשריטות וחום גבוה.

 

חברות שיש - כיצד מזהים חברה אמינה?

כל חברת שיש טובה ואמינה מתהדרת כיום באתר אינטרנט שבו מוצגות מבחר עבודותיה.

אם יש לכם צורך בהתרשמות שמעבר, בקשו מהחברה לראות קטלוג או תמונות נוספות שאינן נמצאות באתר, מה שיאפשר לכם לקבל השראה נוספת ולהתאים את הדרישות שלכם לאפשרויות הקיימות.

חברה טובה ומקצועית תשאל אתכם מגוון רחב של שאלות (מה שמחייב כמעט תמיד בפגישה מקדימה) בנוגע לייעוד השיש, הצרכים, הדרישות, הרגלי השימוש, המאפיינים, הסגנון, הצבע ועוד.

החברה תוכל גם להיות זו שמייעצת, מכוונת ומתאימה את המשטח הנכון לצרכים כאשר הלקוחות לא בטוחים במה שהם צריכים.

טיפ נוסף הוא לברר כמה יעלה לכם שיש שנמצא במחסנים ללא שימוש.

במקרים רבים נותרים אצל חברת השיש שאריות וחתיכות בלוק שהגיעו עם טעות בחיתוך או בדגם ורכישתן מוזילה משמעותית את העלויות.

חברה שאין ברשותה מחסן "שאריות" כזה עשויה להיחשב כחברה עם מעט מידי עבודה בפועל, מה שעלול להסגיר את היותה פחות מומלצת או גמישה במחירים.

 

כיצד בוחרים שיש למטבח?

שיש המטבח שלכם הוא משטח שנמצא בשימוש יומיומי מוגבר.

גם אם אתם לא מהסוג שמבשל בתדירות רבה מאוד, השיש שלכם לבטח משמש כמצע נוח לחיתוך ירקות, הכנת כריכים או ספלי הקפה ושטיפת הכלים לאחר האירוח כך שבכל מקרה תהיה לו הצדקה משמעותית.

מסיבות אלו, חשוב שהשיש יהיה עמיד ביותר ולא רק מעוצב, כך שנדרש כאן שילוב מנצח בין פרקטיקה ליופי (למאמר הסבר והשוואה בין סוגי השיש למטבח - קיראו כאן).

נתחיל עם היופי. מאות ואפילו אלפי דגמי שיש יציעו לכם צבעים, נימים, עורקים, נקודות, גימור מט או מבריק, שילובי צבעים ועוד המון.

כאן הבחירה עצומה והיא לא מחייבת אתכם רק לשיש לבן "מסורתי".

חברות רבות כמו דקטון ואפילו שיש קיסר ואבן חברון הישראליות מציעות משטחים בצבעים ובתצורות אומנותיות מאוד לנועזים.

אלא שיופי הוא כעין וכאפס ללא אופי ולכן תכונות המשטח הן אלו שבסופו של דבר משנות.

הרי משטח בצבעי אדמת הנגב מאבן חברון עשוי להיות בדיוק הבחירה האומנותית המיוחדת שחיפשתם למטבח הכפרי שלכם, אבל אם לא תדעו שמשטחים אלו ניחנו בכושר ספיגה מאוד גבוה, אתם עלולים למצוא את עצמכם תוך חודש עם שורה של כתמים שאינם יורדים מהשיש ונותרים בו לצמיתות.

חברת שיש מיומנת תדע להפגיש אתכם עם כל סוגי השיש הטבעיים והסינטטיים שקולעים למסגרת התקציב שלכם, לעמוד על תכונותיו של כל אחד ואחד מהמשטחים והיצרנים המובילים בשוק השיש הישראלי התחרותי ולהתאים לכם את הגודל והעובי הרצויים עד לקבלת המשטח המושלם.

 

אחריות להתקנה ולנזקים בשיש

מכיוון ששיש הוא איננו מוצר זול, לא כשיש למטבח ולא כשיש למרצפות או החיפויים בביתכם, התקנתו מחויבת באחריות הן בנוגע לטיב הייצור של השיש והתכונות שמובטחות בו והן בנוגע לטיב ההתקנה עצמה.

מאחר ומשטחים אלו נמצאים בשימוש גבוה ומוגבר, האחריות עליהם יחסית קצרה ורובם מגיעים עם 3-5 שנות אחריות בלבד.

אחריות זו מכסה בדרך כלל את התיקונים הפשוטים כמו ליטוש והחלקת המשטח במידת הצורך, טיפול בשבר או סדק שנוצרו בשיש בעקבות התקנתו והופעת רטיבות במשטחים שאמורים להכיל כושר ספיגה נמוך מאוד, מה שמעיד בדרך כלל על פגם בייצור.

לקראת תכנון מטבח? קיראו את המדריך המפורט הבא.