שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

באתר שלנו אנו עושים הפרדה בין שיפוץ קטן – עבורו יתאים שיפוצניק, לבין שיפוץ גדול – עבורו יתאים קבלן שיפוצים.

מה ההבדל בין השניים?

אין הגדרה 'לפי הספר' ל"שיפוצניק" או ל"קבלן שיפוצים". אם תחפשו במילון אבן שושן, לא תמצאו את התשובה. המונחים הללו מגיעים מן השטח. זו טרמינולוגיה שגם אנחנו משתמשים בה כאן, כדי להקל עליכם את הבחירה באיש המקצוע המתאים ביותר לעבודה בה אתם מעוניינים.

מהו קבלן שיפוצים?

קבלן השיפוצים הוא בדרך כלל איש מקצוע ותיק יותר, המתעסק בסוגי שיפוצים גדולים כמו שיפוץ קומפלט, תוספת בניה וחלוקת דירה. קבלן השיפוצים מבצע לרוב עבודות נרחבות המחייבות עובדים נוספים, לכן הוא מחזיק בצוות עובדים, הכולל אנשי מקצוע בהם חשמלאי, אינסלטור, רצף ועוד.
ישנם קבלני שיפוצים גדולים או קטנים יותר, כאלה שמנהלים כמה כמה צוותים או כאלה שיש להם אחד, אך השורה התחתונה היא שקבלן שיפוצים יכול לבצע עבודה מקיפה, הכוללת מומחיות בתחומים שונים הקשורים לשיפוץ הבית.
לרוב, קבלן השיפוצים מנהל את העובדה ולא מבצע אותה בעצמו, זאת בשונה מהשיפוצניק. כמו מנצח בתזמורת, תפקידו של הקבלן הוא לראות את התמונה המלאה של השיפוץ, לדאוג שכל פרט יהיה במקום, ולנהל את הפרויקט.

מהו שיפוצניק?

שיפוצניק, כפי שמרמז השם, מתעסק בסוגי השיפוצים הקטנים יותר, כמו שיפוץ אמבטיה, צביעת דירה ועבודות גבס. פעמים רבות השיפוצניקים הם אנשי מקצוע שעבדו כשכירים של קבלן שיפוצים, אשר יצאו לדרך עצמאית.

שיפוצניקים מבצעים בדרך כלל את עבודת השיפוץ בעצמם, בידיים ונעזרים בבעלי מקצוע שלא עובדים תחתם באופן קבוע. 
ביחס לקבלן השיפוצים, השיפוצניק מבצע פרויקטים נקודתיים מורכבים פחות, שמחירם נמוך יותר והם תחומים בזמן קצר יותר.

אז במה כדאי לי לבחור?

הבחירה טמונה בסוג העבודה שאתם מבקשים לעשות. עבודה קטנה יחסית תתאים לשיפוצניק, והעבודות הגדולות והמשמעותיות יותר יתאימו לקבלני השיפוצים. רכשתם דירה ישנה ואתם מעוניינים בשיפוץ כולל? הבחירה בקבלן שיפוצים מתבקשת. הבלטות בסלון שבורות ואתם רוצים להחליף? לכו על שיפוצניק.

גם התקציב לפרויקט יכול להוות אינדיקציה ולהכריע את הכף. פרויקטים רחבי היקף שעלותם 20 אלף ש"ח ומעלה יתאימו יותר לקבלן שיפוצים. עבודות בהיקף נמוך יותר ובמחיר נמוך יותר – לשיפוצניק.

לרשימת השיפוצניקים »
לרשימת קבלני השיפוצים »

צרו קשר