שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

כל הטיפים לשדרוג וחידוש הבית

מציג את כל הטיפים במאגר, 174 בסה"כ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  דגשים לעבודות צבע

  ישנם כמה דגשים חשובים עליהם כדאי להקפיד כאשר נעשות עבודות צבע אצלנו בבית: ראשית, כדאי לוודא שמי שמבצע את העבודות משתמש בפחים חדשים, שלא פג תוקפם. בנוסף, כדאי להקפיד על בחירה של צבע המגוון על ידי מחשב, ולא על ידי הצבעי בשטח. הסיבה לכך היא שלא ניתן יהיה לשחזר מאוחר יותר צבע שעורבב בשטח, במידה ונצטרך. בכל מקרה, לא כדאי לשמור שאריות של צבע יותר משנה, מכיוון שגוון הצבע משתנה עם הזמן. כדאי לדעת שאם נרצה בהמשך לבצע תיקונים בצבע קיים נצטרך לצבוע את הקיר כולו, מכיוון שתמיד ההבדלים יהיו ניכרים לעין. אפילו בצביעה בלבן. בנוסף לכל אלה, כדאי לשמור את קוד גוון הצבע שהשתמשנו בו כדי שניתן יהיה להזמין עוד במידה ויהיה צורך בתיקונים בהמשך. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  טיפים לאלמנטים חשובים עבור בטיחות ילדים בבית

  תאונות רבות מתרחשות בבית, ולכן כדאי לנקוט בכל האמצעים כדי להפוך את הבית לבטיחותי לילדים. לפניכם כמה המלצות מרכזיות החשובות כדי להפוך את הבית לבטוח יותר: התקנת סורגים בחלונות או שינוי פתיחת החלון לפתיחה עליונה, שמירה על עיקרון של מקסימום 8 מדרגות ומינימום 3, התקנת שערים שיחסמו את הגישה למדרגות לילדים קטנים, התקנת גלאי עשן, התקנת מכסי מגן על שקעי החשמל, יישום ריצוף נוגד החלקה באמבטיה, התקנת אביזרים המגבילים את טמפרטורת המים על הברזים, התקנת דלת הנפתחת מבחוץ בחדר האמבטיה, בולמי טריקת דלת והתקנת מכשיר לגילוי גזים בעירים בברז הגז. יישום ההמלצות הללו אמור למזער סכנות אפשריות ולהפוך את הבית לנעים ובטוח יותר. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מדוע נוצר עובש ואיך נמנעים ממנו?

  עובש בקירות יכול להופיע בשל חוסר באוורור או כתופעת לוואי של רטיבות בקיר, היכולה לנבוע מחדירת מים כתוצאה מכשל איטום. כדי להימנע ממנו כדאי להקפיד על איוורור של חדר האמבטיה וכמובן ששיש לוודא שעבודות האיטום נעשות כהלכה במהלך שיפוץ. מעבר לכך, ניתן לצבוע את הקירות בצבעים נושמים וצבעים נגד עובש כמו SNAPITT של חברת וינקלר, סופרקריל אקרינול של טמבור או נירוקריל של נירלט. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מה צריך להיות בהצעת מחיר מנגר

  מומלץ לבקש הצעות מחיר מנגרים כשיש כבר תכנית למטבח או לעבודות הנגרות שאתם צריכים, כדי שיהיה בסיס ברור להשוואה. כשמשווים בין הצעות של קבלנים כדאי להשוות עד המדדים הבסיסיים ביותר. הסיבה לכך היא שפרטים קטנים כמו סוג מגירה יכול להשפיע משמעותית על המחיר, ואתם הרי רוצים להבין מדוע המחירים שונים מנגר לנגר. לכן, חשוב להתעקש הצעה כתובה ומפורטת של הנגר, עד לרמות הכי קטנות. המרכיבים המשפיעים משמעותית על המחירים של עבודות הנגרות הם סוגי הגמר שבוחרים (צבע, פורמייקה, דלתות עם מסגרת או בלי), סוג וכמות פירזול ומגירות. כמות המגירות תשפיע על המחיר, כמו גם סוגי המגירות. מטבח עם 5 מגירות יעלה הרבה יותר ממטבח עם 20 מגירות. בנוסף, מגירות מהסוג האיכותי ביותר יעלו הרבה יותר ממגירות סיניות פשוטות. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מעבר לתלת פאזי

  בדרך כלל, כאשר נשפץ דירה ישנה נרצה לשנות את תכנית החשמל כדי שיהיה תלת פאזי. משמעות הגדלה זו היא שהבית יחולק עם מספיק נקודות כוח עבור כל צרכני האנרגיה הגדולים, דוגמת מכונת הכביסה, מקרר או תנור, על מנת שיוכלו לפעול במקביל. אם אתם מתכוונים לעשות זאת חשוב שתשימו לב כי הגדלת התכנית לתלת פאזי מחייבת אישור של חברת החשמל. לכן עוד לפני תחילת עבודות השיפוץ חשוב ליצור עמם קשר ולתאם את הגעתם למקום. כדאי לשים דגש על נקודה זו מכיוון שלרוב לוקח לחברת החשמל זמן רב עד שמתאפשר להם להגיע לשטח ובמקרים רבים נוצרים עיכובים לא נעימים ומתסכלים בתהליך השיפוץ.  

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הום סטיילינג - טיפ לחיסכון בעלויות

  כדי לצמצם עלויות בהום סטיילינג לבית ניתן להשתמש במה שיש - ולשדרג. אם הרהיט הוא במצב סביר ניתן לצבוע אותו, או להדביק טפטים ולשנות במהירות ובעלות נמוכה את המראה. דבר נוסף שניתן לעשות עם רהיטים ישנים הוא שינוי ייעוד. ניתן למשל, לקחת מגירה ישנה, לתלות אותה בצורה אנכית ולהפוך אותה למדף על הקיר. במקום לרכוש שידת מיטה יקרה לחדר השינה, אפשר לקחת שרפרף, לצפות את חלקו העליון בטפט או בצבע ולשים עליו מנורה או נרות דקרוטיבים. גם צלחת יפה יכולה להפוך מכלי אוכל לפריט עיצובי אם נתלה אותה על הקיר.. כך אנו משתמשים באלמנטים הקיימים אלצנו בית ומשדרגים אותם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  אפליקציה המסייעת בבחירת צבע לבית

  אחד הדברים הקשים ביותר כאשר מבצעים שינויים בבית הוא הפעלת הדמיון והיכולת לראות בעיני רוחנו איך יראה הבית שלנו בסיום העבודה. כאשר מדובר בצבע, זה קשה במיוחד. אחת הדרכים בה ניתן לדמות את מראה החלל אחרי הצביעה הוא באמצעות אפליקציה. לטמבור, למשל, ישנה אפליקציה הנקראת "חללים בעיצוב אישי" דרכה ניתן לצלם את החלל, לבחור בצבע, ולראות הדמייה שיכולה לסייע בבחירה.  

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך נדע אם ניתן להוציא היתר לתוספת בניה?

  כדי לקבל היתר לתוספת בנייה צריך להתקיים אחד משני תנאים: האחד הוא שלא נוצלו כל זכויות הבניה בנכס, ולכן יש אפשרות לנצל את זכויות הבניה הנותרות לצורך תוספת הבניה המתוכננת. התב"ע (תכנית בניין עיר) של רשות המקומית מציין את זכויות הבניה הקיימות, ובמידה והן לא מנוצלות ניתן לבנות. יכול גם לקרות מצב שבו התמ"א שונתה לאחר שנבנה הבניין ולכן "נוצרו" זכויות בנייה חדשות שניתן להשתמש בהן.

  האפשרות השניה היא שהשטח המדובר לתוספת הבניה הוא שטח שירות כמו מחסן, חניה, חדר כביסה, מרתף, חדר אשפה או ממ"ד. הגורם המוסמך לתת היתר בניה לתוספת הבניה הוא הרשות המקומית. חשוב לדעת כי ישנן עבודות מסויימות מהן יש פטור מקבלת היתר בנייה מאז "רופרמות הפרגולות" כמו בניית גדר או פרגולה. ישנם תנאים מפורטים לעבודות הפטורות וכדאי לוודא אם העבודות שתכננתם הם כאלה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הכנות בשיפוץ לגינה במרפסת

  אם אתם משפצים ומתכננים גינה במרפסת כדאי להכין את התשתית לכך מראש, ולדאוג להן במהלך השיפוץ. ההכנות צריכות לכלול ברז לצורך הזנת המים ונקודת חשמל עבור מערכת המיחשוב. בנוסף, כדאי ליצור מראש "שרוולים" דרכם יושחלו הצנרות כי שלא יהיו גלויים. אותו שרוול הוא צינור עבה שאמור להיכנס מתחת לריצוף, ולחבר בין המחשב, הברז והכדים. את תכנון השרוולים יש לבצע לפני שלב הריצוף במרפסת בתיאום עם קבלן השיפוצים והגנן. נושא נוסף הדורש התייחסות מראש לקראת גינה במרפסת הוא נושא הניקוז. בדרך כלל, הגנן המתכנן של הגינה במרפסת יחבר כל אחת מהאדניות למערכת סגורה שתזרום ישירות לניקוז. גם כאן, אם נעשית חשיבה מראש לפני יישום הריצוף, ניתן יהיה להעביר את צינור הניקוז מתחת לריצוף.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קניית צבע

  כאשר אתם קונים צבע לצביעה עצמית של קירות או רהיטים, מומלץ לרכוש מראש כמות גדולה למקרה שתצטרכו תיקונים ותוספות. לעיתים, גם כשקונים בדיוק את אותו הצבע מאותה החברה אך בחנות אחרת, עלול להיות שינוי בגוון. ישנם מקרים בהם הדבר עלול לקרות אפילו באותה החנות. לכן, כדאי לקנות מראש כמות מספקת. במידה וכן יש צורך בקנייה של צבע נוסף, כדאי לרכוש בחנות בו רכשתם את הצבע המקורי. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מחזקים את הרובה?

  הרובה הוא החומר הנכנס בין הרווחים (משקים) בריצוף. כדי להבטיח שרובה תהיה עמידה יותר, ניתן לרכוש רובה משוירנת, המכילה תוספת דבקים וסיבים המאפשרים לה לעמוד בתנאים קשים של שחיקה ורטיבות. מחיר רובה כזו יהיה יקר בכ-25 אחוז מהרובה הרגילה, אך היא חזקה הרבה יותר. עוד אפשרות לשמירה על הרובה היא מריחת סילר על הרובה אחרי העבודות, שימנע מנוזלים לחלחל פנימה. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  טפט במקום קיר בריקים

  קיר בריקים הפך בשנים האחרונות לאלמנט דקורטיבי פופולארי למדי, אך מדובר בתוספת לא זולה כלל: רק על העבודה תשלמו 500-600 ש"ח למטר, לא כולל מחיר החומרים שיוסיפו עוד 120-300 ש"ח למטר. חלופה מעט מפתיעה אך אפשרית לכך היא הדבקה של טפט דמוי בריקים, שיכול לתת את התוספת הדקורטיבית שחיפשתם. ההפרש במחירים הוא עצום, וניתן אפילו להזמין טפט דמוי בריקים באיביי ואלי אקספרס במחירים מצחיקים של 40 דולר ל-10 מטר (או אפילו פחות). 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  האם יש צורך בהיתר לבניית פרגולה?

  כדאי לדעת כי החל מתחילת 2016 חל במלואו תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, הידוע בכינויו "רפורמת הפרגולות". כפי שניתן להבין מכותרת התיקון, אחת ממשמעויותיו היא פטור מקבלת היתר למספר סוגי עבודות בניה, כאשר בניית פרגולה היא אחת מהן. עם זאת, כדאי לדעת שיש לכך כמה תנאים: הפרגולה חייבת להיות מחוברת באחת מפאותיה למבנה ושטחה חייב להיות עד 20 מ"ר. בכל במקרה של הקמת פרגולה חובה להודיע לרשות הרישוי עם אישור מהנדס מבנים. אם הפרגולה שאתם מתכננים אינה עומדת בתנאים הללו יש צורך בהוצאת היתר בניה. הבקשה להיתר נערכת על ידי אנשי מקצוע (הנדסאי/אדריכל), עליה חותם מהנדס בנין, מבקשי הבקשה ואם ישנם - גם שכנים צמודים. את הבקשה יש להגיש לוועדה המקומית.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  פטור מארנונה בשיפוצים

  במידה ואתם מבצעים שיפוץ כללי, כדאי לדעת שניתן לקבל הנחה או פטור מלא מארנונה במהלך תהליך השיפוצים. כדי לעשות זאת יש למלא טופס מתאים ברשות המקומית, ולאחר מכן יגיע פקח שיוודא שהצהרתכם בטופס היתה אמיתית. כדאי לא להמתין ולדאוג לעניין עוד לפני השיפוץ. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  רשימת מוצרים לקנייה

  מעבר לבלת"מים הצצים במהלך כל שיפוץ, אתם עלולים לגלות במהלך הדרך שישנם מוצרי גמר שונים שלא הבאתם בחשבון, אותם מקובל שהלקוח קונה ולא הקבלן (כמו למשל, הפסים בזוויות שבין הקירות בחיפוי האמבטיה). כדאי לשבת עם קבלן השיפוצים לפני העבודות, לסקור שלב-שלב ולהכין רשימה של כל החומרים שתצטרכו לרכוש. כך תוכלו להתאים את התקציב מראש, ולא לחוש חוסר שליטה בהוצאות בהמשך הדרך. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בחירת מוצרי גמר

  בתוך תהליך בחירת מוצרי הגמר בבית (כלים סניטריים, ריצוף, קרמיקות, פירזולים, ברזים וכו') אתם עלולים לחוש שהלכתם לאיבוד. יומיים אחרי ביקור בחנות אחת שבה ראיתם שלושה סוגי מרצפות בגווני אפור במחירים שונים אתם עלולים לשכוח מה היו ההבדלים בין הדגמים, מה המחירים ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד. לכן, מומלץ לצלם בכל חנות את המוצרים שאתם מתעניינים בהם כולל ציון המחירים והערות נוספות. כך יהיה לכם קל יותר לזכור ולבצע בחירה על סמך כל הנתונים.  

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  פתרון עיצובי להסתרת ארון חשמל

  תוהים איך להסתיר ארון חשמל בבית? ישנן כמה אפשרויות עיצוביות: ניתן לבנות מסביבו ארון מעוצב מעץ, עם מראה מעל, כך שייראה כמראה עם מסגרת עבה. אפשרויות זולות יותר הן לשים על גביו תמונה גדולה או מראה, מדבקת קיר או לוח מודעות. רצוי כמובן לדאוג לכך שההסתרה עדיין תאפשר גישה אל הארון, במידה ויהיה בכך צורך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בירור מקדים לפני שלב ההריסות בשיפוץ

  בשלב ההריסות בשיפוץ תפונה הפסולת מהאתר אל מכולה שתוצב בסמוך למבנה. חשוב לברר מה הנהלים בנוגע להצבת מכולות ברשות המקומית שלכם, ולסגור עם הקבלן שהוא עומד בתקנות הללו (למשל, הצבת המכולה באדום-לבן, כיסוי המכולה בסיום יום העבודה, יש מקומות שבהם ניתן להציב רק מספר שעות וכו'). בנוסף, חשוב לוודא עם הקבלן שהפסולת מפונה לאתר מורשה בלבד. פינוי לאתר שאינו מורשה עלולה להוביל לקנס, ואינכם רוצים לפתוח כך את תהליך השיפוצים שלכם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תקציב לבלת"מים בשיפוץ

  כאשר אתם מגדירים תקציב לשיפוץ כללי, כדאי לקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות שצצות במהלך העבודות. בעלי מקצוע ממליצים להגדיר 15 - 20 אחוז מתקציב השיפוצים לצורך כך, כדי לא להיתקע באמצע העבודות בלי דרך לממן הוצאות ששכחנו לחשב או תקלות לא צפויות. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  אחריות על אינסטלציה

  קבלני שיפוצים יתנו לכם אחריות על אינסטלציה אבל תמיד החשש שלא ישאו באחריות קיים. מומלץ להזמין את החברה שמספקת את הצנרת (sp או גולן) בשלבי סיום הצנרת והם יעשו לכם בדיקה בחינם שאכן הצנרת תקינה ויתנו לכם תעודת אחריות מטעמם ל - 10 שנים

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בחירת חברת ניקיון אחרי שיפוץ

  כאשר אתם בוחרים חברת ניקיון אחרי שיפוצים, ישנם כמה קריטריונים חשובים אותם כדאי לבדוק: ראשית, כדאי לוודא שחברת הניקיון מגיעה עם המלצות מהימנות ושיש לה ביטוח צד ג' וביטוח לעובדים. רצוי גם לוודא שיש לחברה רישיון של משרד הכלכלה ולבדוק מהם המוצרים הנמצאים בשימוש אצלה. חשוב לדעת כי עלות ממוצעת למטר של ניקיון בדירה סטנדרטית של 4-5 חדרים תתחיל מ-15 ש"ח למ"ר. כדאי לקחת זאת בחשבון ולהיזהר מחברות המציעות מחיר נמוך בצורה חריגה. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  עיגון ניקיון אחרי שיפוץ בחוזה

  כאשר אתם חותמים על חוזה עם קבלן השיפוצים, כדאי להתייחס בו לנושא הניקיון לאחר השיפוץ. גם אם בכוונתכם להזמין חברת ניקיון לאחר סיום העבודות, חשוב שקבלן השיפוצים ידאג לפנות את הפסולת מהדירה. חברות ניקיון יגבו בדרך כלל תשלום נוסף על פינוי פסולת ובכל מקרה, כדאי לקבל התחייבות מהקבלן להשאיר את הדירה במצב מסודר ונקי ככל האפשר. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  משמעויות של בחירת אריחים בצורות לא שגרתיות

  אחד הטרנדים בתחום אריחי הריצוף וחיפוי הקירות לאחרונה הוא אריחים בצורות בלתי שגרתיות - כמו משושים או מעויינים. כדאי לקחת בחשבון כי מעבר לעלות של האריחים עצמם, העבודות תהיינה יקרות יותר בדרך כלל מכיוון שהן לרוב מורכבות יותר. בנוסף, יש לרכוש כמות גדולה יותר של אריחים כאלה מאשר כמות של אריחים סטנדרטיים לאותו גודל משטח, בשל הכמות הגדולה יותר של הפחת שהם מייצרים (אריחים שנחתכו ולא ניתן לעשות בהם שימוש נוסף). לא לוותר אם אתם אוהבים את הסגנון, רק כדאי להיות מודעים להשקעה הכספית ולקחת אותה בחשבון עם הגדרת התקציב.  

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  התמודדות עם עמוד קונסטרוקטיבי

  לעיתים, לאחר שמבצעים את התכנית לשיפוץ מגלים כי במרכז החלל ישנו עמוד שלא ניתן להזזה - עמוד קונסטרוקטיבי. פתרון יצירתי לבעיה יכול להיות הוספת עמוד נוסף ויצירת נישה מגבס לטלוויזיה בין העמודים. זהו פתרון המכתיב חלוקה מסויימת של חללים, אך מהצד השני מונע מראה של עמוד בודד בחלל שאינו קשור עיצובית לאלמנטים אחרים בבית. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  כלי מקוון לסיוע בהשוואת כתב כמויות

  ישנה דרך קלה להשוות בין הצעות של קבלני שונים - על ידי השוואת כתבי הכמויות שהם מציעים באמצעות כלים מקוונים. מומלץ להפיק כתב כמויות מסודר באמצעות אקסל או Google Sheets ולבקש מכל קבלן למלא את המחירים שלו בתוך הגליון. כשגליון כתב הכמויות שמור בענן לא צריך להדפיס, שום דבר לא הולך לאיבוד ולא צריך לאמץ את הזיכרון. ניתן פשוט להקים פורמט אחד קבוע של השיפוץ שתרצו לעשות, לשלוח אותו לקבלנים ולבקש מהם למלא את המחירים. כך נוצר בסיס טוב להשוואה, ללא הרבה מאמץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך נדע אם אבן השיש לפנינו איכותית?

  כאשר אנו מנסים להבין אם לפנינו אבן שיש איכותית או לא, כדאי להתבונן בגב האריח. לרוב, פני האבן יעברו ליטוש וימרח עליו דבק שיסתום את החריצים, אם ישנם כאלה. כאשר הופכים את האריח על גבו ניתן לראות אם הצד האחורי של האריח הוא אטום וסתום, ללא גידים פתוחים. במידה וכך הדבר מדובר באריח איכותי. אם יש עליו שברים קטנים או שאריות אדמה סביר שהאריח יתפרק עם הזמן. כדאי גם להסתכל על השיש מהצד להבחין אם החומר דחוס או שיש בו שכבות רפויות. ככל שהחומר דחוס יותר, האבן איכותית יותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הפיכת בית ל"בית חכם" לאחר השיפוץ

  גם אם כבר סיימתם את תהליך השיפוץ שלכם, כיום ניתן להפוך את הבית לחכם גם לאחר העבודות. הדבר מתבצע באמצעות מוצר הנראה כמו חתיכת לגו או כמו קוביית שוקולד, אך למעשה הוא שבב מחשב קטן המתחבר למפסק החשמל. את השבב מתכנתים כדי שיבצע פעולות אוטומטיות שייצרו שפה משותפת בין כל המכשירים החשמליים בבית. הדבר מאפשר פתרונות חכמים לצרכים או לבעיות שלנו, שהבית החכם יכול לפתור בעצמו. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  ייעוץ בבניית קיר גבס

  שתי חברות הגבס הגדולות בארץ, אורבונד וטמבור, מקיימות קורסים מקצועיים לקבלנים בנושא בנייה בגבס והן מאפשרות גם לאנשי מקצוע וגם ללקוחות להתייעץ עם מומחים מטעמם, אם יש צורך בכך. לכל אחת מהחברות יש יועץ טכני ואפילו אפשרות להגיע לאתר עצמו. ניתן להפנות אליהן את איש המקצוע המתכנן או המבצע על עבודות הגבס שאתם מתכננים, או לפנות בעצמכם. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תמיכה כספית בשיפוץ לבעלי מוגבלויות

  עבור מי שזקוק לבצע שיפוץ לצורך הנגשה לבעלי מוגבלויות, כדאי לדעת שבמקרים רבים ניתן לקבל סיוע ממשרד הבינוי והשיכון של עד ל-45,000 ש"ח לצורך שינויים בדירה, ועד 90,000 ש"ח לצורך התקנת מעלון. הזכאי לסיוע הוא אדם המוגבל בתנועה עקב מחלה או פגיעה במערכת מוטורית, שמוגבלותו נקבעה על ידי מוסד רפואי מוכר בישראל. ממרץ 2015 זכאים לסיוע גם נכי צה"ל. הסיוע ניתן גם למי שקיבל בעבר סיוע אך חלה הרעה במצבו וזקוק להתאמות נוספות, או עקב מעבר דירה הכרחי. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  דגשים בבחירת אריחים לאמבטיה

  בבחירת אריחים לאמבטיה - כיום ישנן חנויות אריחים רבות המספקות מוצרים מיוחדים שדווקא אינם "מדברים" היטב עם הדבקים המתקדמים שבשוק. אם אתם בוחרים אריח לא סטנדרטי, חשוב לוודא שקבלן השיפוצים מכיר את סוג האריח ויודע כיצד לעבוד עימו. הקבלנים הגדולים, למשל, פונים לרוב ישירות לחברה המייצרת את האריחים כדי לקבל מפרט מדויק, וכיום מייצרים שוב דבקים מסוגים ישנים המשתלבים טוב יותר עם אריחים שונים בעלי רמת ספיגות גבוהה. כדאי לוודא עם הקבלן, החברה המייצרת או החנות בה רכשתם את האריחים אם יש דגשים מיוחדים ליישום כדי למנוע הרס של החומרים ועוגמת נפש. 

 • קרןקרן
  מומחית להיתרי בניה
  לפני השיפוץ - ייעוץ בעניין היתרי בנייה

  שיפוץ פנימי של דירה אינו מחויב בהיתר בניה, כל עוד אינו משנה את המבנה חיצונית ואינו משפיע על החזיתות, על הגובה ועל ייעוד החללים. עם זאת, ישנם מקרים בהם יהיה צורך בהוצאת היתר בניה - למשל במקרה של מחסן צמוד לבית שהוסב לחלל למגורים או סגירת מרפסת. לא לכולנו יש את הידע המתאים ולפעמים קצת קשה לדעת בדיוק אם יש צורך בהוצאת היתר או לא. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בעניין. בניה ללא היתר יכולה להוביל לכתבי אישום, להליכים בירוקרטיים בלתי נגמרים ולחיוב להשבת את המצב לקדמותו. עבור השקט הנפשי - כדי להתייעץ לפני היציאה לדרך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לתכנן בית בלי אדריכל

  אם אתם רוצים לחסוך כסף על אדריכל ויש לכם חוש טכני, תוכלו לנסות ולתכנן את הבית באמצעות תוכנות הקיימות כיום בשוק, כמו למשל תוכנת RoomSketcher. תוכנה זו ודומותיה מאפשרת תכנון דו ותלת מימדי של הבית או החדר. ניתן להזיז קירות, דלתות או רהיטים ולבסוף לנווט בתלת מימד בתוך הבית העתידי שלכם. 

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  כיצד לבחור קרמיקה, דלתות ואלמנטים נוספים לבית

  לקוחות ששיפצו את ביתם ממליצים לבצע תחקיר על החומרים השונים לשימוש בשיפוץ. כמו למשל, לבדוק אם טביעות יד נשארות על הדלת, או כיצד קרמיקה המיועדת לריצוף מגיבה לסמרטוט לח. במקרה של שיש גרניט למטבח, ניתן לקחת דוגמא של פלטה ולבדוק אם החומר מתחמם כאשר מניחים עליו סיר רותח. כדאי לחשוב מראש על הצרכים ולבצע בדיקות מתאימות - כדי למנוע טעויות לטווח הארוך.

 • אלוןאלון
  קבלן שיפוצים
  למה לא כדאי להתפתות למחיר נמוך מקבלן שיפוצים

  כאשר אתם נמצאים בשלב הצעות המחיר מקבלני השיפוצים ומתלבטים באיזה קבלן לבחור, כדאי שלא לבחור בקבלן שהצעת המחיר שלו נמוכה משמעותית מהאחרים. הרבה פעמים המחיר עלול לעלות במהלך העבודות. יכול גם לקרות דבר גרוע מכך - הקבלן יבין שהוא מפסיד על העבודה, ויעזוב באמצע כדי לבצע עבודה רווחית יותר. ישנם לקוחות שהדבר החשוב להם ביותר הוא המחיר. אני ממליץ ללקוחות כאלה לשפץ פחות אלמנטים וכך לחסוך כסף, אבל את מה שכן משפצים - לעשות על הצד הטוב ביותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תוספות לדירה חדשה מקבלן

  כשקונים דירה מקבלן ומעוניינים לבצע תוספות למשל: הוספת שקעי חשמל, אמבטיה גדולה יותר וכו' מומלץ לבדוק מחירים עם שיפוצניקים בנוסף למחיר שקבלן הבניין נותן לכם. המחירים של קבלן הבניין יכולים להיות גבוהים במאות אחוזים ללא סיבה. מומלץ לחכות שהקבלן ימסור את הדירה ולבצע את השינויים עם שיפוצניק מומלץ.

 • יעקביעקב
  קבלן שיפוצים
  הגנה על מרצפות חדשות בעת שיפוץ הבית

  לאחר שיפוץ, בגמר הריצוף ומיד לאחר הרובה כשהרצפה נקיה לחלוטין - הניחו פלטות גבס בצורה מסודרת והדביקו בסרט דביק עד לגמר מסירת המפתח. כך מגנים מפני שריטות, צבע ומפגעים אחרים.

 • יוסי בומץ, מומחה למים אפורים (גינון על רמה)יוסי בומץ
  מומחה למים אפורים
  חיסכון בשימוש מי האסלה

  כדי לחסוך במים באסלות ישנות שנפחן 9 ליטרים, ניתן למלא בקבוק של ליטר וחצי מים, ולהכניסו למיכל.
  באופן זה, נחסוך ליטר וחצי מים בכל הדחה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שבירת קירות - האם אפשר לבד?

  רק קונסטרוקטור יכול לשבור קיר נושא. במידה והקיר שאנחנו רוצים לשבור איננו קיר נושא, אפשר לשבור בעצמנו - כמובן להיזהר מחשמל וצנרת.

  את הקיר מתחילים לשבור מלמעלה ומסיימים למטה - כדי להימנע מצניחת לבנים.

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  איך לבדוק שקבלן השיפוצים מתאים לעבודה

  אנחנו באתר בודקים כל קבלן שיפוצים לפי חשבוניות. רוצים גם אתם להיות בטוחים? עשו כמונו.
  בקשו מקבלן השיפוצים שיפתח לכם את פנקס החשבוניות וכך תוכלו להתרשם פחות או יותר הן מסדרי הגודל של עבודות שהוא ביצע והן מסוגי העבודות שביצע.

  בקשו באקראי מספרי טלפון של שלושה לקוחות מהפנקס, התקשרו אליהם ושאלו על קבלן השיפוצים.

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  ניצול חלל בעליית גג

  תקרות של חדרים שנבנים בעליות גג לעתים משופעות (בהתאם לסוג הגג) ולכן מומלץ לנצל את הפינות בהיקף החדר לשימוש שאינו כולל עמידה זקופה כמו ספת ישיבה או אחסון באמצעות ארונות עץ או נישות גבס.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  כיצד ניתן להאיר חדר שינה ובאילו סוגי תאורה נשתמש?

  את חדר השינה מומלץ להאיר באמצעות גוף תאורה מרכזי בתוספת מנורות קיר ליצירת אווירה. מומלץ להשתמש בגופי תאורה צמודי קיר מתכווננים בעלי נורות לד משני צידי המיטה המאפשרים קריאת ספר וצפייה בטלוויזיה. היתרון של נורות אלו הוא ריכוז האור שלהן המאפשר לאחד מבני הזוג לקרוא ולשני לא להיות מופרע  מהאור. מומלץ להשתמש במנורות שולחן מעוצבות קטנות על השידה שלצד המיטה לצורך קישוט החדר ולהפצת אור נעים.     

 • דורוןדורון
  קבלן שיפוצים
  התקנת אמבטיה הגדולה מהשטח שיש לנו

  אם מצאתם אמבטיה שאתם אוהבים אבל אינה מתאימה בגודל לנישה שבה אתם רוצים להתקין אותה, לא חייבים לוותר עליה. את האמבטיה ניתן להתקין אל תוך הקיר עד עומק של 5 ס"מ מכל צד (גם משתנה בהתאם לסוג האמבטיה) - כך שחיפוי הקיר יגיע עד לקו העליון של האמבטיה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  ריצוף חדש מבלי לשנות את סף הדלתות

  בבתים שבהם מתגוררים שנים רבות והריצוף עבר כמה תהליכים של שינוי נצטרך להתאים כל פעם את סף הדלתות - לרוב, לקצר את סף הדלת או לפרק אותה מציריה ולהרכיבה מחדש. בשיפוץ הבא שלכם דעו שריצוף חדש לא אומר בהכרח לשנות את הסף הדלתות ולקצר אותם. גרניט פורצלן דק, ההמצאה של השנה, מאפשר לנו להתקין על כל תשתית ישרה את הריצוף החדש שלנו שהוא מחצית העובי מגרניט פורצלן רגיל ומונע מאיתנו את כל הטרחה והשינויים בריצוף הנורמטיבי.

 • השקייה עם מי המזגן

  אם יש לכם גינה, נצלו את מי עיבוי המזגנים להשקייה. המיים נקיים לגמרי.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תאורה להתמצאות בלילה בחלל הבית

  תאורת התמצאות היא תאורה הפועלת בעצמה נמוכה ומטרתה לסמן איזורים חשוכים כמו חדרי שירותים, מעברים, חדרי ילדים, יציאות מבתים ועוד. מומלץ להתקין גופי תאורה מסוג לד בעלי צריכת חשמל נמוכה ואורך חיים רב. גופי תאורה נסתרים קיימים במגוון צורות כמו: עיגולים, אליפסה, טיפות, מלבנים וקווים ישרים וצרים. 

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  שלושה סוגי נורות מהזולה ליקרה ולהיפך

  שלושה סוגי נורות לתאורת הבית: הלוגן, PL, ונורות LED. מבחינת צריכת חשמל - הזללנית ביותר היא הלוגן, אחריה PL וLED הכי חסכונית. לעומת זאת, מבחינת עלות רכישה ראשונית, הסדר מתהפך: נורת LED היא היקרה ביותר, אחריה PL והלוגן הזולה ביותר.

  מומלץ לרכוש נורת LED שבטווח הארוך תחסוך אנרגיה וכסף בחשבון החשמל, גם אם עלות רכישת הנורות גבוהה מהאחרות.

 • קחו מרווח ביטחון בתכנון תקציב השיפוץ

  בתכנון תקציב השיפוץ, קחו בחשבון תוספת של בין 10% ל20% לכיסוי הוצאות בלתי צפויות. רוב הסיכויים שלא תזדקקו לסכום הזה, אבל עדיף לתכנן על הצד הבטוח.

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  צבע לבית - מלמעלה למטה

  בכל צביעה - באם זה צבע או פריימר או כל חומר שמיישמים על קירות, יש להתחיל בתקרה ולרדת למטה לקירות, פאנלים וכו'. באופן זה, נוכל לטפל בחומר שטפטף בזמן העבודה על אזור גבוה, כשנגיע אליו בדרכנו למטה.

 • יוסי בומץ, מומחה למים אפורים (גינון על רמה)יוסי בומץ
  מומחה למים אפורים
  ניקוי יעיל למיקרוגל

  מומלץ לנקות את המיקרוגל בחומר אקולוגי ללא רעלים.
  שימוש בחומץ מהול הינו  יעיל ומתנדף מהר.

 • קבלן שיפוצים איזיאיזי
  קבלן שיפוצים
  איטום סיליקון למחברים של צינורות ביוב

  למַחברים וההברגות של צינורות ביוב יש גומיות שעם הזמן מתיישנות ומאבדות את כושר האטימה שלהן.
  כדי להשיג תוצאה טובה יותר שתחזיק לאורך שנים - יש לאטום בסיליקון סיכה על גבי החיבורים.

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  צביעה של קיר אחד בצבע שונה מהאחרים

  כשמחליטים לצבוע קיר אחד בצבע שונה משאר הקירות בחדר, ובמיוחד אם צובעים בצבעים מנוגדים (לבן ובורדו למשל), צריך להקפיד שקו הצבע במפגש הקירות יהיה רציף וישר. אם לא תקפידו על כך, החיבור בין הצבעים יבלוט ולא ייראה טוב.

  כמו כן, מומלץ לוותר על צביעה של קיר בצבע מנוגד אם הזווית היא לא חדה, אלא מעוגלת - מכיוון ששוב נתקשה להגיע לפס רציף ומוקפד.

 • חיסכון בחשמל באמצעות הסרת אבנית

  התקנת מערכת סינון אבנית מרכזית לצנרת הבניין תשפר את איכות המים ותחסוך בהוצאות החשמל של הדוד החשמלי, המיחמים, מכונות היבוש והכביסה.

 • קבלן שיפוצים איזיאיזי
  קבלן שיפוצים
  הדבקת אריחי קרמיקה בחדרי אמבטיה

  לפני שמדביקים את אריח הקרמיקה באמצעות טיח כדאי ל"גלח" את הצבע הישן של הקיר באמצעות פטיש כדי שהקרמיקה תידבק טוב.

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  חיסכון בחשמל בבניין משותף

  גרים בבניין משותף? כוונו את הטיימר שמכבה את האור בחדר המדרגות לזמן האופטימלי כך שהאור לא יפעל זמן רב כשלא זקוקים לו.

  עוד כדאי להתקין נורות הלוגן שגם חסכוניות יותר וגם הבלאי שלהן נמוך בכיבוי והדלקה חוזרים ונשנים.

 • חסכו את דמי הארנונה בזמן השיפוץ

  שיפוץ יסודי בהיקף נרחב, שבגינו לא ניתן להתגורר בדירה במשך תקופה, מקנה זכאות לפטור זמני מארנונה. הסדירו את הנושא הזה עם הרשות המקומית.

 • חסכמים חוסכים מים וכסף

  התקינו "חסכמים" על כל הברזים. כך תחסכו כ30% מצריכת המים בכיורים!

 • קבלן שיפוצים איזיאיזי
  קבלן שיפוצים
  הדבקת פסיפס על הקיר

  פסיפס זה לא קרמיקה! קשה מאד להדביק פסיפס ישירות על הקיר - גם לוקח הרבה זמן וגם לא יוצא ישר. מומלץ להדביק באמצעות סיליקון את הפסיפס על אריח קרמיקה, לחכות 24 שעות שיתייבש ואז להדביק את האריח (שעליו הפסיפס) על הקיר באמצעות טיח.

 • סינון קרינה בחלונות הבית

  קרינת שמש החודרת דרך חלונות הבית מחממת אותו ולפעמים גם לא נעימה כשמדובר בקרינה ישירה.

  במקום להחליף את החלון או לדאוג לפיתרון הצללה חיצוני, או פנימי (וילונות) - אפשר לצפות את הזיגוג ביריעות ציפוי המפחיתות את עוצמת קרני השמש החודרים למבנה.

 • קרני שמש חזקות ממערב

  אם חלון גדול בבית פונה מערבה, אנו נרגיש את החום בצורה מוגברת בשעות הצהריים בימי הקיץ.

  אם יש מרפסת, אני ממליצה להוסיף הצללה ממול לחלון (מכיוון מערב קרני השמש נמוכות ונמצאות מולנו). אם אין מרפסת, אני ממליצה להחליף החלון הקיים בחלון זכוכית LOW-E. מדובר בזכוכית כפולה עם שכבה חיצונית שעוצרת את קרינת השמש.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  האם איזורי לחות יכולים לפגוע בקיר גבס ואם כן מה הפיתרון?

  ישנם סוגים רבים של לוחות גבס המשמשים למטרות ודרישות שונות.
  לוחות הגבס הירוק מותאמים לתנאים של לחות ולכן אם נשתמש בהן פתרנו את הבעיה...

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מהו קבלן שיפוצים?

  בהגדרה- אדם הרשום ברשם הקבלנים בסיווג 131. בפועל, יש הרבה המגדירים עצמם קבלני שיפוצים למרות שבפועל הם רשומים לפי סיווג אחר או שהם בכלל לא רשומים. עניין זה נובע מכך שאנחנו נוטים להגדיר שיפוצניק או מנהל עבודת שיפוץ כקבלן שיפוצים. חשוב לדעת יש עבודות מסויימות שרק קבלן שיפוצים רשום רשאי לעשותם על פי חוק.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  סכנת המסקנטייפ

  לפני צביעה יש מצבים בהם נשים מסקנטייפ (נייר דבק) על הקיר ליצירת טקסטורות או שמירה על אחדות הצבע בפינות.הבעיה עם נייר דבק שהוא נדבק חזק מדי לקיר ויכול "לתלוש" את שכבת הצבע. 
  פתרון: יש דבקים מנייר המיועדים לכך אך גם עליהם א"א לסמוך ב100% ולכן תמיד מומלץ להדביק את המסקנטייפ מספר פעמים על הבגד ולהוריד בכדי להחליש את הדבק

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קדיחת חור בקיר בטון

  חשוב לקדוח במקדח וידיה שהוא מתאים לבטון ולכוון אותו למצב "פטיש". 
  למרות שהמקדחה מתאימה לבטון, עדיין חשוב לקדוח במהירות נמוכה כדי לא ליצור חום גבוה היכול להרוס את המקדח.
   

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לצבוע קיר עם רולר בצורה נכונה

  תנועות הצביעה עם הרולר צריכות להיות אופקיות ורוחביות בכדי לשמור על מרקם זהה ולמנוע היווצרות כתמים או חוסר סימטריה בצבע שעל הקיר

 • שמול שמחוני, שיפוצים פלוס (אתר "שיפוצים פלוס")שמול שמחוני
  שיפוצים פלוס
  הידעתם שנורות led חוסכות עד 93% צריכת חשמל תאורה?

  מנורות מסוג led אמנם יקרות יותר אך זו השקעה חד פעמית לא גדולה (תוכלו להזמין דרך אתרים כמו ebay או amazon זה עולה בסביבות ה5 דולר) שתחסוך לכם בעתיד כסף ותתרום לאיכות הסביבה.

 • קבלן שיפוצים איזיאיזי
  קבלן שיפוצים
  הדבקת אריח קרמיקה - שלב אחד לפני

  חשוב מאד לטבול את אריחי הקרמיקה בחבית מים 24 שעות לפני ההדבקה. בצורה הזאת הקרמיקה סופגת מים וזה גורם לקרמיקה להיות חזקה על הקיר ולא ליפול אחרי חודש.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מניעת לכלוך לפני צביעה

  תמיד אומרים לנו לשים עיתונים על הרצפה בכדי למנוע התזה של הצבע על הרצפה.

  מה שלא אומרים לנו שעיתון הוא נייר סופג ועם אין הרבה שכבות הצבע יכול לעבור דרכו ולכן מומלץ לשים ניילונים.

 • חיסכון במים בהדחת האסלה

  הדחת אסלות צורכת 40% מכמות המים בבית. העדיפו אסלות בעלות הדחה דו כמותית בלבד!

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שמירה על מברשת הצבע לאחר הצביעה

  אפשר לעטוף בניילון מברשת או רולר לאחר צביעה ולשים במקרר כך נוכל להשתמש גם בפעם הבאה.

  אפשרות נוספת היא לשים את המברשת או הרולר בדלי מים כך הצבע לא יתייבש ונוכל להשתמש בשנית.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מחליפים את הריצוף בבית מבלי לקרוע את הכיס

  הדרך הזולה ביותר להחלפת הריצוף היא ע"י פרקט למינציה.
  יש היום מגוון רחב של צבעים כך שתוכלו להתאים את פרקט הלמינציה לריהוט ולצבעים בבית.
  יתרון נוסף, עם קצת מאמץ ובלי ידע מוקדם תוכל אף לעשות זאת בעצמך.
  התוצאה הסופית- חיסכון של עשרות אחוזים

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הידעתם? אי ניקוי הפילטרים במזגן עולה לנו ביוקר

  ידוע לכולנו שפעם בכמה זמן צריך לנקות את הפילטרים במזגן וברוב המזגנים היום אף נדלקת נורה צהובה המזכירה לנו. מעבר לחשיבות ניקוי הפילטרים בכדי לאפשר את פעולתו התקינה והרצויה של המזגן, אי ניקוי הפילטרים מביא להגברת צריכת החשמל משמעותית.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  חיסכון בחשמל- החלפת גופי תאורה

  מומלץ להחליף את גופי התאורה הישנים בבית לחדשים. אמנם כרגע זה הוצאה הנראית כלא הכרחית אך בטווח הארוך תתברר כמשתלמת מאד. לידיעתך! גופי התאורה בבית מהווים יותר ממחצית צריכת החשמל.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  חיסכון בחשמל-פלורוסנט

  נורת הפלורוסנט איננה "זללנית" חשמל אך בהחלט כזו בזמן ההדלקה שלה. על כן מומלץ לא לכבות פלורוסנט אם יש בכוונתינו להדליקו שוב בקרוב.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שמירה על הפרקט בבית

  1. יש להימנע מגרירת רהיטים על הפרקט.

  2. רצוי שתחתיות הכיסאות יצופו סיליקון ולא גלגלים.

  3. התקנת גומיות בתחתיות רהיטים ה"יושבים" על הפרקט.

  4. גרירת כסאות מחשב רק אם הגלגלים מגומי.

  5. אין להשתמש בחומרי ניקיון חריפים כמו אקונומיקה כי זה עושה נזק לפרקט, ישנם חומרים המיועדים לניקוי פרקט.

 • חיסכון בחשמל ובהוצאות חימום באמצעות איטום פרופיל החלון

  רכשו נייר דבק מיוחד שבצידו האחד דבק ובצידו השני ספוגית אוטמת, הדביקו על ההיקף המלא של פרופיל החלון ותיבת התריס (בחלונות ישנים) ומנעו חדירה של רוח וקור.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שמירה על הדלתות החיצוניות

  דלת חיצונית חשופה לפגעי מזג האוויר, על כן מומלץ לשים גגון/גג כך שיגן על הדלת ופעם בכמה שנים לצבוע את הדלת. צביעת הדלת אינה מסובכת וגם זולה יחסית והתמורה היא כפולה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  גודל הדלתות בבית

  דלת רחבה וגדולה מזמינה יותר אל פנים הבית ואם זו התחושה שאתם רוצים ליצור אז בהתאם למגבלות כדאי להתקין דלתות רחבות. מה שעוד היא גם מאפשרת יתר נגישות לבעלי מוגבלויות, עגלות ילדים, העברת ריהוט וכו'...

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך אפשר לחסוך בקניית טפט?

  כדאי לדעת שמדי כמה חודשים קולקציות הטפטים מתחדשים ואז חנויות המוכרות חומרים מסוג זה נותנות הנחה של עד 50% בקניית הטפטים "הישנים".

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צבעים וטפטים בעלי תו תקן

  חשוב מאד לקנות צבעים וטפטים בעלי תו תקן .בצבעים וטפטים שהם אינם בעלי תו תקן יש סכנה להיחשף לחומרים רעילים ומסוכנים ואף ריח לא נעים בחדר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  ריצוף וחיפוי- חומרים טבעיים או סנטטיים?

  חומרים טבעיים ודאי נראים טוב יותר אך צריך לקחת בחשבון כמה יתרונות של האריח הסינטטי. האריח הסינטטי נותן מראה אחיד יותר של הרצפה או הקיר, העמידות שלו בפני נזקים ולכלוך גבוהה יותר, התחזוקה שלו פשוטה וקלה והוא זול משמעותית.

 • עונת השנה משפיעה על מחיר השיפוץ

  עונת הקיץ והימים שלפני פסח וראש השנה הן התקופות העמוסות ביותר של קבלני השיפוצים והמחירים עולים בהתאם. נסו לתכנן מועד השיפוץ לעונות השקטות יותר: בחורף ובסתיו כדי לחסוך בעלויות השיפוץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  ריצוף וחיפוי- תחזוקה

  לפני שבוחרים אריחים לריצוף או חיפוי חשוב לדעת שמעבר ליופי ולטעם האישי כל סוג אריח יש לו את התכונות שלו. אבן טבעית בגימור מט למשל היא מאד יפה אך סופגת צבע ולכלוך והתחזוקה שלה קשה. זהו שיקול חשוב בבחירת האריח כי בחדרי ילדים למשלך אולי נעדיף אריח סיננטי פחות מרשים אך קל יותר לתחזוקה ומתלכלך פחות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך יוצרים תחושת גודל אם חדר הרחצה קטן

  החלפת ארוניות התלויות על קיר חדר האמבט והחלפתם בכונניות מזכוכית או כל חומר אחר שהוא לא פגיע למים ולחות בהחלט יעשו את ההבדל מבחינת תחושת הגודל

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קרמיקה תוספות

  מומלץ להוסיף פס קישוט בסיום החיפוי מסביב לאריחי הקרמיקה, זה גם יפה וגם נותן תחושה של חלל גדול יותר. אפשר גם להוסיף "דקורים" (קישוטים) לא סימטריים על אריחי הקרמיקה זה שינוי זול היכול "לעשות את ההבדל".

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  חיפויים במטבח

  מומלץ לא לחפות את המטבח באריחי אבן כי הם סופגים לחות ומים על כן נחפה האריחי קרמיקה שאינם סופגים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בחירת גודל הריצוף

  אריחים גדולים נותנים תחושה של חלל גדול יותר לפיכך כדאי לבחור אריחים בגודל 40/40 ומעלה. אם חל החדר קטן במיוחד ואתם רוצים להעצים את תחושת הגודל כדאי לרץף בזוית 45 מעלות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קפץ החשמל בבית מה עושים?

  קודם כל ננסה להרים את ה"פחת" ואם הוא לא עולה נרים את המתג הראשי ולאחר מכן את כל שאר המתגים אחד אחרי השני עד שמוצאים את המתג האחראי על המעגל המקצר. גשו לשקעים באותו המעגל ונתקו את המכשירים החשמליים. לאחר מכן הכניסו לשקע מכשיר מכשיר עד מציאת המכשיר "הבעייתי". בד"כ החשמל קופץ מסיבה זו, במידה ולא כדאי להזמין חשמלאי מוסמך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  השקעה במחקר לפני שיפוץ גדול

  בחירת שיפוצניק לא קלה ואף מפחידה קצת. מומלץ להתקשר ללקוחות העבר של שיפוצניק "מועמד". אם לקוחותיו מרוצים, כאות תודה רובם יסכימו שתבוא לראות את העבודה שהוא עשה. מומלץ להשקיע את זמן הביקור ולראות במו עיניכם את טיב העבודה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תיקון חור קטן בפרקט

  אפשר לתקן חור קטן בפרקט מבלי להיזקק להחלפת כל הפס באמצעות נר שעווה בצבע המתאים. מחממים את נר השעווה ומטפטפים לתוך החור. אחרי שהשעווה מתקררת מגרדים את השאריות באמצעות סכין.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  מי שקונה בזול, לעתים משלם ביוקר

  תמיד מומלץ להשוות מחירים של בעלי מקצוע ובפרט של קבלני שיפוצים אולם כשאנו ניגשים לפרוייקט של שיפוץ דירה אסור לנו להתפשר על האיכות.

  כשמישהו נכנס לביתנו ועבודתו תשפיע עלינו במהלך השיפוץ ושנים לאחריו, חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין שעושה עבודה טובה ואיכותית גם אם הדבר כרוך בהוצאה כספית גדולה יותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  ניקוי פרקט למינציה

  בניגוד לפרקט עץ, פרקט למינציה ניתן לנקות באמצעות חומרי ניקוי (סנט מוריץ) ומים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  המלצה לא מספיקה, בדקו התאמה

  הרבה פעמים אנו מקבלים המלצה מחבר על קבלן שיפוצים ומסתפקים בכך שהקבלן "עשה עבודה טובה, עמד בזמנים, היה הוגן במחיר" וכו'.

  השאלה הראשונה שצריך לשאול את החבר הממליץ היא: "איזו עבודה קבלן השיפוצים עשה?" כדי לראות אם הוא מתאים בשבילנו.
  ייתכן שקבלן שיפוצים שעשה נישת גבס לחבר, לא מתעסק כלל במה שאתם צריכים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  ניקוי פרקט עץ

  פרקט עץ לעולם לא נשטוף במים זה גורם להתרחבות העץ.

  פרקט עץ נתחזק באמצעות טאטוא ניגוב ושאיבת אבק כאשר הניגוב יתבצע ע"י מגב המיועד לכך עם חומרים המיועדים לניקוי פרקט עץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  פרקט למינציה או פרקט טבעי

  הפרקט הטבעי תמיד יהיה יפה יותר ונעים יותר למגע אולם לפרקט הלמינציה מספר יתרונות- הוא זול משמעותית גם במעמד הקנייה וגם בתיקונים עתידיים, הוא ניזוק ונשרט בקלות פחותהויש מגוון רב יותר של צבעים לבחירה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  "קיבלתי המלצה מחבר"

  חוויה אחת טובה אינה מייצגת ולא ניתן לסמוך על המלצה אחת בלבד. אם קיבלת המלצה על קבלן שיפוצים, נסה למצוא חברים נוספים שהעסיקו אותו או לקוחות של אותו שיפוצניק כדי לקבל תמונה רחבה ומדוייקת יותר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תליית פלאזמה על קיר גבס

  צריך קודם כל לאתר את שדריות המתכת עליהם מורכב קיר הגבס באמצעות מגנט ולדפוק לתוך השדריות ברגי פח. שאר הברגים המחזיקים את מתקן התלייה צריכים להיות דיבלים המחיוחדים לגבס.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  אין הנחתום מעיד על עיסתו

  לפני שיפוץ הדירה כדאי לבקש מקבלן השיפוצים מכתבי תודה והמלצות כתובות שקיבל מלקוחותיו. בקשו גם מספרי טלפון של הלקוחות כדי לוודא שההמלצות אכן אמיתיות ולקבל מענה לשאלות שחשובות לכם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תליית דברים כבדים על קיר גבס

  אם עובדים בצורה נכונה אפשר לתלות על קיר גבס גם דברים כבדים כגון: מזגן. ניתן להבריג דיבלים ממתכת כאשר מדובר על קיר גבס כפול או בעזרת סרגל תלייה כאשר מדובר בלוח גבס בודד.

   

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צביעה לפני מכירה או השכרה

  צביעת דירה מאירה ונותנת תחושה של "חדש" ונקי במחיר זניח יחסית.
  שימוש בצבעים הנכונים מסייע במכירה או השכרה של דירה ועושה רושם טוב אולם חשוב לא להתפרע ולהשתמש בצבעים עזים מדי: ייתכן כי הרוכש או השוכר לא יעריך את הטעם האומנותי שלכם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תליית תמונה על קיר גבס

  קיר גבס אינו חזק כמו קיר לבנים או בטון ועל כן חשוב להבריג דיבל ורק לאחר מכן לתלות את התמונה על בורג המוברג לדיבל. כמו כן רצוי שהתמונה לא תעלה על 2-3 ק"ג.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  חיסכון במים

  ניאגרות ישנות הן בעלות נפח של 9 ליטרים בעוד החדשות שנפחן 6 ליטרים מספיקות בהחלט. מומלץ להחליף ניאגרה גדולה כדי לחסוך במים (ובחשבונות) אך ניתן גם להכניס שני בקבוקי 1.5 ליטר מלאים במים לתוך הניאגרה ולהגיע לאותה התוצאה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  חומרים בעלי תו-תקן

  ישנם אין ספור של חומרים שונים וחברות שונות כאשר על חלק מהחומרים יש תו תקן של מכון התקנים. לצערינו ישנם לא מעט "חאפרים" שינסו לחסוך על חשבונינו כסף בקניית חומרים זולים ולא איכותיים ועל כן חשוב מאד לבקש מקבלן השיפוצים להראות את תוית מכון התקנים על אריזות החומרים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  "אחריות" על עבודת שיפוץ

  חשוב מאד בחתימת הסכם העבודה אל מול קבלן השיפוצים לפרט זמן מתן אחריות. ככלל על עבודה במסגרת שיפוץ תחול אחריות למשך שנה. רצוי גם לעגן בהסכם תוך כמה זמן מרגע גילוי הבעיה שצריכה תיקון על הקבלן לבוא ולתקנה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שימוש בצבעים בצורה נכונה

  צבע נותן השראה ואשליה כך שנוכל להתאים צבע לחדר מסויים לפי השימוש בו. חדרי שינה נצבע בצבעים בהירים המשרים רוגע וחמימות, חדרי עבודה נצבע בצבעים ניטרליים וחדרי משחקים וילדים נצבע בצבעים עזים ושונים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך למנוע הריסה של הקיר בעת קידוח חור

  ניתן להדביק נייר דבק מתאים לקיר (שלא יקלף את הקיר בעת הסרתו) במקום הקידוח ובכך למנוע נזק לקיר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  באיזה צבע כדאי להשתמש לצביעת משקוף?

  צבע שמן הוא הצבע הוא המומלץ ביותר לצביעת משקופים עקב עמידותו לאורך זמן.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  לתלות תמונה בלי להרוס את הקיר

  במקום בו אתם מעוניינים לדפוק מסמר, הדביקו חתיכה של מסקנטייפ או כל נייר דבק  מתאים לקיר (שלא יקלף את הצבע בהסרתו) עכשיו אפשר להתחיל...

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לצבוע את הקיר בסגנון ווש?

  קודם כל צריך לקנות את החומרים המתאימים הכוללים סקוטש ויסקוזה וצבע סופר ווש. לאחר מכן צריך להכין שתי קערות אחת עם מים והשניה עם הסופר ווש. כדאי בפעם הראשונה שמנסים לצבוע פינה פחות בולטת לעין לראות שאנחנו בכיוון... יש לקחת את ה"ויסקוזה" לטבול אותו במים לסחוט אותו ואז לטבול אותו בסופר ווש. לאחר מכן מיתן להתחיל את הצביעה כאשר צובעים בצורות Sשמיניות ועיגולים. לאחר מכן יש לטפוח עם הויסקוזה קלות על הקיר בכדי לטשטש את הגבולות באיזורים הצבועים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לצבוע את הבית בצורה נקייה?

  על הריצפה ניתן להניח קרטונים עיתונים או ניילונים. שקעים ומתגים מומלץ להסיר ולהחזיר לאחר הצביעה או לפחות לעטוף אותם בנייר דבק.

  מומלץ לשים ניילונים גם על רהיטים בקרבת מקום או הזזתם בכדי למנוע לכלוך מ"שפריצים" לא צפיים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  התקנת פרקט- באיזה שלב מומלץ לעשות זאת?

  פרקט הוא עדין ועל כן לא נרצה שיפגע או התלכלך עקב עבודות אחרות הנעשות בבית. על כן נעדיף לבצע התקנת פרקט לאחר שלבי עבודת השיפוץ (צבע,טיח,אינסטלציה,חשמל,גבס,שפכטל), אך כדאי להתקין לפני הרכבת מטבח,ארונות ומשקופים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  דרכים למניעת חיכוכים עם שיפוצניק

  יש להחתים את השיפוצניק על הסכם צרכני אחיד לקבלת שירותים ביתיים.

  יש להוסיף לחוזה את כל ההגדרות החשובות לכם- לוחות זמנים, שימוש בחומרים, פריסת התשלומים בהתאם להתקדמות העבודה, פירוט מלא של כל המסוכם ביניכם לשיפוצניק מראש.

   

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הסרת טפט מהקיר

  יש כמה שיטות אמנה מתוכם שתיים:

  1) ריסוס "מסיר דבק" על הטפט ולאחר שהריסוס ממוסס את הדבק יש להסיר את הטפט בזהירות באמצעות שפכטל וסכין יפני.

  2) ניתן לערבב חומץ מחומם במים ביחס של 1 ל- 16 להכניס את החומר לבקבוק תרסיס ולרסס את הקיר. יוצר את אותו האפקט שיוצר הריסוס להסרת דבק.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  גרניט או קרמיקה?

  גרניט פורצלן נחשב כחזק ועמיד יותר אך קרמיקה בעלת דרגת שחיקה גבוהה אינה נופלת מהגרניט כך שזה לא ממש משנה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  יצירת אשליית גובה כאשר יש תקרה נמוכה

  צבע מתאים יכול לתת לנו אשליה רצויה רק צריך לדעת איזה צבע לבחור ואיך לצבוע. בכדי ליצור תחושת גובה נצבע את שולי התקרה באותו הצבע של הקירות. תאורת קיר המופנית כלפי התקרה (במקום תאורה בתקרה עצמה), "תרים" את התקרה כלפי מעלה. וילונות ארוכים על החלונות גם יעזרו ביצירת האשליה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  קניית חומרים בצורה הזולה ביותר

  מומלץ להיכנס לאתרי השוואות מחירים וכך תוכלו לקנות חומרים איכותיים במחיר משתלם.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך לחסוך כסף בשיפוץ הדירה?

  השוואת מחירים מול קבלני השיפוצים וחשוב לוודא שהצעת המחיר כוללת חומרים.

  לקנות את החומרים בעמצכם במקומות זולים.

  נסו להגדיר סדרי עדיפויות בכדי לא לחרוג מהתקציב. יש הרבה דברים שנותנים לבית את המראה החדש גם בלי לקרוע את הכיס. לדוגמא- במקום להחליף את כל הדלת אפשר לצבוע ולהחליף ידיות. במקום להחליף ארונות מטבח אפשר להחליף רק את הדלתות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הכנת דלת או משקוף לצביעה מחדש

  ניקוי הדלת או המשקוף עם סמרטוט ואם יש שומן אז לנקות עם טרפנטין. לחכות שיתייבש ואז ללטש בנייר ליטוש. אם יש פגמים יש למלא ולתקן אותם עם שפכטל. אחרי שהשפכטל יתייבש יש ללטש בשנית ולמגב עם סמרטוט לח את האבק. לאחר מכן צובעים עם צבע יסוד סינטטי לעץ פעם או פעמיים ואז יש לצבוע עם צבע מבריק אותו בחרתם בשתי שכבות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צביעת חדרים קטנים

  חדרים קטנים כדאי לצבוע בצבעים בהירים מכיוון שהם יוצרים תחושה של חלל גדול.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צביעת פינות ופגמים

  קורה שהמברשת או הרולר לא מגיעים לכל הנקודות ובכדי ליצור מראה מושלם ניתן לצבוע פינות אלה עם מקל אוזניים סמרטוט או מברשת שיניים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איטום חורים או סדקים בקיר מבלי לצבוע את כל הקיר

  ניתן לערבב את צבע הקיר ביחד עם השפכטל עד ליצירת גוון הדומה ככל האפשר לצבע הקיר ואז למלא את החורים או הסדקים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הדבקת אריח שנפל/התרופף

  ישנם דבקים מיוחדים לקרמיקה אותם אפשר לקנות בכל טמבוריה. הופכים את הבלטה על צידה האחורי ושמים מספר נקודות של הדבק בהתאם להוראות הרשומות על הבקבוק ומניחים את האריח חזרה במקומו. (ניתן גם להשתמש בדבק סיליקון).

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מוציאים דיבל מהקיר?

  אפשר להיעזר בחולץ פקקים של יין. אפשרות נוספת היא להבריג בורג לתוך הדיבל לא עד הסוף ואז לחלץ בעזרת פטיש או פלייר.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מנקים רצפה שהתלכלכה לאחר הצביעה?

  גם אם שמים עיתונים קורה והרצפה מתלכלכת. אם זה צבע אקרילי אפשר להסירו ע"י סקוטש עם מים אפשר גם להיעזר בעדינות בשפכטל. אם מדובר בצבע שצן ניתן להסירו ע"י טרפנטין או טינר. בכל מקרה מומלץ להעביר סמרטוט רטוב לפני הצביעה בנוסף לעיתונים וניילונים, זה עוזר להימנעות מהיווצרות הכתמים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  צביעה של קירות חיצוניים

  ישנם צבעים אקריליים המיוחדים לצביעה מסוג זה ואף צבעים שפותחו בהתאם לאקלים הישראלי. לכן כדאי להגיע לטמבוריה ולהייעץ לגבי בחירת הצבע המתאים.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  רטיבות בקיר האם צבע יפתור את הבעיה?

  לחלוטין לא! כנראה יש בעיית צנרת ועל כן חייבים לקרוא לבעל מקצוע בהקדם על מנת לבדוק את מקור הבעיה ולתקנה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  איך מסירים עובש מהקיר לפני צבע?

  משפשים את מקום העובש במים ואקונומיקה (יחס של 10% אוקונומיקה), לאחר מכן מעבירים מטלית על המקום עם מים בלבד, מחכים שיתייבש ואז ניתן לצבוע.

  מומלץ לצבוע בשתי שכבות כדי שהעובש לא יחזור.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הכנת הקיר לצבע

  1. הסרת מסמרים ודיבלים מהקיר.

  2. גירוד קילופים בצבע הישן ע"י שפכטל (סקרייפר).

  3. סתימת חורים וסדקים בקלסימו, שפכטל או אקרינול אם מדובר בקיר אמבטיה.

  4. לאחר שהתייבשו חומרי המילוי, משייפים את הקיר ומסירים מכסים של תקעים ומתגי חשמל, שמים עיתונים וניילונים על הרצפה, על ריהוט ועל משקופים של דלתות וחלונות בכדי שלא יתלכלכו ומכסים במסקינטייפ (נייר דבק) פאנלים או כל מקום אחר היכול להתלכלך.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  תכנון הדירה נגד רעש מבחוץ

  קודם כל עדיף למקם את חדרי השינה כך שלא יפנו לאיזורים המרעישים (כלפי כביש לדוגמא). במצב של חוסר ברירה כדאי להתייעץ עם השיפוצניק לגבי חומרים נכונים לבידוד מרעש.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  הגנה על פרקט במהלך השיפוץ

  מומלץ להגן על הפרקט באמצעות כיסויו בקרטונים והדבקת הקצוות עם נייר דבק בכדי שלא יתלכלך מצבע או יהרס בגלל עבודות הנערכות במקום.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  שמירה על נקיון הבית במהלך השיפוץ

  חשוב לשים ניילונים ואף להזיז ריהוט ספות כלי מטבח וכו' כדי שלא תמצאו את עצמכם בסוף השיפוץ עם כלים וריהוט מאובקים אשר ידרשו מכם לעבוד שעות נוספות.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  בקשו מהשיפוצניק לשמור על הניקיון

  שיפוצניק יכול להיות מקצועי אדיב עומד בלוחות זמנים וכו'.. אך לא בהכרח מודע לנושא הניקיון. בקשו מהשיפוצניק ומצוות העובדים שלו לפרוס ניילונים על ספות ריהוט וכיוב' ואף להזיז רהיטים כלי מטבח וכו' לפני עבודת השיפוץ.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  השקעה במחקר לפני שיפוץ גדול

  בחירת שיפוצניק לא קלה ואף מפחידה מעט. מומלץ להתקשר ללקוחות העבר של שיפוצניק "מועמד".

  אם לקוחותיו מרוצים, כאות תודה רובם יסכימו שתבוא לראות את העבודה שהוא עשה. מומלץ להשקיע את זמן הביקור ולראות במו עיניכם את טיב העבודה.

 • מערכת שיפוצים פלוסמערכת שיפוצים פלוס
  לפני ש"בונים" על המלצה מחבר

  כשחבר ממליץ לכם על שיפוצניק, וודאו כי העבודה שהשיפוצניק עשה בשביל החבר היא מאותו סוג עבודה שאתם זקוקים לה.

  ייתכן כי השיפוצניק עשה נישת גבס יוצאת מן הכלל בסלון של החבר, אבל כשתזמינו אותו להתקין אריחים באמבטיה שלכם הוא יעשה עבודה איומה.

צרו קשר