טיפים קצרים לשיפוץ מהנה ומועיל - מבחר טיפים בתחום השיפוצים

כל הטיפים לשדרוג וחידוש הבית

מציג את כל הטיפים במאגר, 174 בסה"כ.

 • דגשים לעבודות צבע

  ישנם כמה דגשים חשובים עליהם כדאי להקפיד כאשר נעשות עבודות צבע אצלנו בבית: ראשית, כדאי לוודא שמי שמבצע את העבודות משתמש בפחים חדשים, שלא פג תוקפם. בנוסף, כדאי להקפיד על בחירה של צבע המגוון על ידי מחשב, ולא על ידי הצבעי בשטח. הסיבה לכך היא שלא ניתן יהיה לשחזר מאוחר יותר צבע שעורבב בשטח, במידה ונצטרך. בכל מקרה, לא כדאי לשמור שאריות של צבע יותר משנה, מכיוון שגוון הצבע משתנה עם הזמן. כדאי לדעת שאם נרצה בהמשך לבצע תיקונים בצבע קיים נצטרך לצבוע את הקיר כולו, מכיוון שתמיד ההבדלים יהיו ניכרים לעין. אפילו בצביעה בלבן. בנוסף לכל אלה, כדאי לשמור את קוד גוון הצבע שהשתמשנו בו כדי שניתן יהיה להזמין עוד במידה ויהיה צורך בתיקונים בהמשך. 

 • טיפים לאלמנטים חשובים עבור בטיחות ילדים בבית

  תאונות רבות מתרחשות בבית, ולכן כדאי לנקוט בכל האמצעים כדי להפוך את הבית לבטיחותי לילדים. לפניכם כמה המלצות מרכזיות החשובות כדי להפוך את הבית לבטוח יותר: התקנת סורגים בחלונות או שינוי פתיחת החלון לפתיחה עליונה, שמירה על עיקרון של מקסימום 8 מדרגות ומינימום 3, התקנת שערים שיחסמו את הגישה למדרגות לילדים קטנים, התקנת גלאי עשן, התקנת מכסי מגן על שקעי החשמל, יישום ריצוף נוגד החלקה באמבטיה, התקנת אביזרים המגבילים את טמפרטורת המים על הברזים, התקנת דלת הנפתחת מבחוץ בחדר האמבטיה, בולמי טריקת דלת והתקנת מכשיר לגילוי גזים בעירים בברז הגז. יישום ההמלצות הללו אמור למזער סכנות אפשריות ולהפוך את הבית לנעים ובטוח יותר. 

 • מדוע נוצר עובש ואיך נמנעים ממנו?

  עובש בקירות יכול להופיע בשל חוסר באוורור או כתופעת לוואי של רטיבות בקיר, היכולה לנבוע מחדירת מים כתוצאה מכשל איטום. כדי להימנע ממנו כדאי להקפיד על איוורור של חדר האמבטיה וכמובן ששיש לוודא שעבודות האיטום נעשות כהלכה במהלך שיפוץ. מעבר לכך, ניתן לצבוע את הקירות בצבעים נושמים וצבעים נגד עובש כמו SNAPITT של חברת וינקלר, סופרקריל אקרינול של טמבור או נירוקריל של נירלט. 

 • מה צריך להיות בהצעת מחיר מנגר

  מומלץ לבקש הצעות מחיר מנגרים כשיש כבר תכנית למטבח או לעבודות הנגרות שאתם צריכים, כדי שיהיה בסיס ברור להשוואה. כשמשווים בין הצעות של קבלנים כדאי להשוות עד המדדים הבסיסיים ביותר. הסיבה לכך היא שפרטים קטנים כמו סוג מגירה יכול להשפיע משמעותית על המחיר, ואתם הרי רוצים להבין מדוע המחירים שונים מנגר לנגר. לכן, חשוב להתעקש הצעה כתובה ומפורטת של הנגר, עד לרמות הכי קטנות. המרכיבים המשפיעים משמעותית על המחירים של עבודות הנגרות הם סוגי הגמר שבוחרים (צבע, פורמייקה, דלתות עם מסגרת או בלי), סוג וכמות פירזול ומגירות. כמות המגירות תשפיע על המחיר, כמו גם סוגי המגירות. מטבח עם 5 מגירות יעלה הרבה יותר ממטבח עם 20 מגירות. בנוסף, מגירות מהסוג האיכותי ביותר יעלו הרבה יותר ממגירות סיניות פשוטות. 

 • מעבר לתלת פאזי

  בדרך כלל, כאשר נשפץ דירה ישנה נרצה לשנות את תכנית החשמל כדי שיהיה תלת פאזי. משמעות הגדלה זו היא שהבית יחולק עם מספיק נקודות כוח עבור כל צרכני האנרגיה הגדולים, דוגמת מכונת הכביסה, מקרר או תנור, על מנת שיוכלו לפעול במקביל. אם אתם מתכוונים לעשות זאת חשוב שתשימו לב כי הגדלת התכנית לתלת פאזי מחייבת אישור של חברת החשמל. לכן עוד לפני תחילת עבודות השיפוץ חשוב ליצור עמם קשר ולתאם את הגעתם למקום. כדאי לשים דגש על נקודה זו מכיוון שלרוב לוקח לחברת החשמל זמן רב עד שמתאפשר להם להגיע לשטח ובמקרים רבים נוצרים עיכובים לא נעימים ומתסכלים בתהליך השיפוץ.  

 • הום סטיילינג - טיפ לחיסכון בעלויות

  כדי לצמצם עלויות בהום סטיילינג לבית ניתן להשתמש במה שיש - ולשדרג. אם הרהיט הוא במצב סביר ניתן לצבוע אותו, או להדביק טפטים ולשנות במהירות ובעלות נמוכה את המראה. דבר נוסף שניתן לעשות עם רהיטים ישנים הוא שינוי ייעוד. ניתן למשל, לקחת מגירה ישנה, לתלות אותה בצורה אנכית ולהפוך אותה למדף על הקיר. במקום לרכוש שידת מיטה יקרה לחדר השינה, אפשר לקחת שרפרף, לצפות את חלקו העליון בטפט או בצבע ולשים עליו מנורה או נרות דקרוטיבים. גם צלחת יפה יכולה להפוך מכלי אוכל לפריט עיצובי אם נתלה אותה על הקיר.. כך אנו משתמשים באלמנטים הקיימים אלצנו בית ומשדרגים אותם.

 • אפליקציה המסייעת בבחירת צבע לבית

  אחד הדברים הקשים ביותר כאשר מבצעים שינויים בבית הוא הפעלת הדמיון והיכולת לראות בעיני רוחנו איך יראה הבית שלנו בסיום העבודה. כאשר מדובר בצבע, זה קשה במיוחד. אחת הדרכים בה ניתן לדמות את מראה החלל אחרי הצביעה הוא באמצעות אפליקציה. לטמבור, למשל, ישנה אפליקציה הנקראת "חללים בעיצוב אישי" דרכה ניתן לצלם את החלל, לבחור בצבע, ולראות הדמייה שיכולה לסייע בבחירה.  

 • איך נדע אם ניתן להוציא היתר לתוספת בניה?

  כדי לקבל היתר לתוספת בנייה צריך להתקיים אחד משני תנאים: האחד הוא שלא נוצלו כל זכויות הבניה בנכס, ולכן יש אפשרות לנצל את זכויות הבניה הנותרות לצורך תוספת הבניה המתוכננת. התב"ע (תכנית בניין עיר) של רשות המקומית מציין את זכויות הבניה הקיימות, ובמידה והן לא מנוצלות ניתן לבנות. יכול גם לקרות מצב שבו התמ"א שונתה לאחר שנבנה הבניין ולכן "נוצרו" זכויות בנייה חדשות שניתן להשתמש בהן.

  האפשרות השניה היא שהשטח המדובר לתוספת הבניה הוא שטח שירות כמו מחסן, חניה, חדר כביסה, מרתף, חדר אשפה או ממ"ד. הגורם המוסמך לתת היתר בניה לתוספת הבניה הוא הרשות המקומית. חשוב לדעת כי ישנן עבודות מסויימות מהן יש פטור מקבלת היתר בנייה מאז "רופרמות הפרגולות" כמו בניית גדר או פרגולה. ישנם תנאים מפורטים לעבודות הפטורות וכדאי לוודא אם העבודות שתכננתם הם כאלה.

 • הכנות בשיפוץ לגינה במרפסת

  אם אתם משפצים ומתכננים גינה במרפסת כדאי להכין את התשתית לכך מראש, ולדאוג להן במהלך השיפוץ. ההכנות צריכות לכלול ברז לצורך הזנת המים ונקודת חשמל עבור מערכת המיחשוב. בנוסף, כדאי ליצור מראש "שרוולים" דרכם יושחלו הצנרות כי שלא יהיו גלויים. אותו שרוול הוא צינור עבה שאמור להיכנס מתחת לריצוף, ולחבר בין המחשב, הברז והכדים. את תכנון השרוולים יש לבצע לפני שלב הריצוף במרפסת בתיאום עם קבלן השיפוצים והגנן. נושא נוסף הדורש התייחסות מראש לקראת גינה במרפסת הוא נושא הניקוז. בדרך כלל, הגנן המתכנן של הגינה במרפסת יחבר כל אחת מהאדניות למערכת סגורה שתזרום ישירות לניקוז. גם כאן, אם נעשית חשיבה מראש לפני יישום הריצוף, ניתן יהיה להעביר את צינור הניקוז מתחת לריצוף.

 • קניית צבע

  כאשר אתם קונים צבע לצביעה עצמית של קירות או רהיטים, מומלץ לרכוש מראש כמות גדולה למקרה שתצטרכו תיקונים ותוספות. לעיתים, גם כשקונים בדיוק את אותו הצבע מאותה החברה אך בחנות אחרת, עלול להיות שינוי בגוון. ישנם מקרים בהם הדבר עלול לקרות אפילו באותה החנות. לכן, כדאי לקנות מראש כמות מספקת. במידה וכן יש צורך בקנייה של צבע נוסף, כדאי לרכוש בחנות בו רכשתם את הצבע המקורי. 

 • איך מחזקים את הרובה?

  הרובה הוא החומר הנכנס בין הרווחים (משקים) בריצוף. כדי להבטיח שרובה תהיה עמידה יותר, ניתן לרכוש רובה משוירנת, המכילה תוספת דבקים וסיבים המאפשרים לה לעמוד בתנאים קשים של שחיקה ורטיבות. מחיר רובה כזו יהיה יקר בכ-25 אחוז מהרובה הרגילה, אך היא חזקה הרבה יותר. עוד אפשרות לשמירה על הרובה היא מריחת סילר על הרובה אחרי העבודות, שימנע מנוזלים לחלחל פנימה. 

 • טפט במקום קיר בריקים

  קיר בריקים הפך בשנים האחרונות לאלמנט דקורטיבי פופולארי למדי, אך מדובר בתוספת לא זולה כלל: רק על העבודה תשלמו 500-600 ש"ח למטר, לא כולל מחיר החומרים שיוסיפו עוד 120-300 ש"ח למטר. חלופה מעט מפתיעה אך אפשרית לכך היא הדבקה של טפט דמוי בריקים, שיכול לתת את התוספת הדקורטיבית שחיפשתם. ההפרש במחירים הוא עצום, וניתן אפילו להזמין טפט דמוי בריקים באיביי ואלי אקספרס במחירים מצחיקים של 40 דולר ל-10 מטר (או אפילו פחות). 

 • האם יש צורך בהיתר לבניית פרגולה?

  כדאי לדעת כי החל מתחילת 2016 חל במלואו תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, הידוע בכינויו "רפורמת הפרגולות". כפי שניתן להבין מכותרת התיקון, אחת ממשמעויותיו היא פטור מקבלת היתר למספר סוגי עבודות בניה, כאשר בניית פרגולה היא אחת מהן. עם זאת, כדאי לדעת שיש לכך כמה תנאים: הפרגולה חייבת להיות מחוברת באחת מפאותיה למבנה ושטחה חייב להיות עד 20 מ"ר. בכל במקרה של הקמת פרגולה חובה להודיע לרשות הרישוי עם אישור מהנדס מבנים. אם הפרגולה שאתם מתכננים אינה עומדת בתנאים הללו יש צורך בהוצאת היתר בניה. הבקשה להיתר נערכת על ידי אנשי מקצוע (הנדסאי/אדריכל), עליה חותם מהנדס בנין, מבקשי הבקשה ואם ישנם - גם שכנים צמודים. את הבקשה יש להגיש לוועדה המקומית.

 • פטור מארנונה בשיפוצים

  במידה ואתם מבצעים שיפוץ כללי, כדאי לדעת שניתן לקבל הנחה או פטור מלא מארנונה במהלך תהליך השיפוצים. כדי לעשות זאת יש למלא טופס מתאים ברשות המקומית, ולאחר מכן יגיע פקח שיוודא שהצהרתכם בטופס היתה אמיתית. כדאי לא להמתין ולדאוג לעניין עוד לפני השיפוץ. 

 • רשימת מוצרים לקנייה

  מעבר לבלת"מים הצצים במהלך כל שיפוץ, אתם עלולים לגלות במהלך הדרך שישנם מוצרי גמר שונים שלא הבאתם בחשבון, אותם מקובל שהלקוח קונה ולא הקבלן (כמו למשל, הפסים בזוויות שבין הקירות בחיפוי האמבטיה). כדאי לשבת עם קבלן השיפוצים לפני העבודות, לסקור שלב-שלב ולהכין רשימה של כל החומרים שתצטרכו לרכוש. כך תוכלו להתאים את התקציב מראש, ולא לחוש חוסר שליטה בהוצאות בהמשך הדרך. 

 • בחירת מוצרי גמר

  בתוך תהליך בחירת מוצרי הגמר בבית (כלים סניטריים, ריצוף, קרמיקות, פירזולים, ברזים וכו') אתם עלולים לחוש שהלכתם לאיבוד. יומיים אחרי ביקור בחנות אחת שבה ראיתם שלושה סוגי מרצפות בגווני אפור במחירים שונים אתם עלולים לשכוח מה היו ההבדלים בין הדגמים, מה המחירים ומה היתרונות והחסרונות של כל אחד. לכן, מומלץ לצלם בכל חנות את המוצרים שאתם מתעניינים בהם כולל ציון המחירים והערות נוספות. כך יהיה לכם קל יותר לזכור ולבצע בחירה על סמך כל הנתונים.  

 • פתרון עיצובי להסתרת ארון חשמל

  תוהים איך להסתיר ארון חשמל בבית? ישנן כמה אפשרויות עיצוביות: ניתן לבנות מסביבו ארון מעוצב מעץ, עם מראה מעל, כך שייראה כמראה עם מסגרת עבה. אפשרויות זולות יותר הן לשים על גביו תמונה גדולה או מראה, מדבקת קיר או לוח מודעות. רצוי כמובן לדאוג לכך שההסתרה עדיין תאפשר גישה אל הארון, במידה ויהיה בכך צורך.

 • בירור מקדים לפני שלב ההריסות בשיפוץ

  בשלב ההריסות בשיפוץ תפונה הפסולת מהאתר אל מכולה שתוצב בסמוך למבנה. חשוב לברר מה הנהלים בנוגע להצבת מכולות ברשות המקומית שלכם, ולסגור עם הקבלן שהוא עומד בתקנות הללו (למשל, הצבת המכולה באדום-לבן, כיסוי המכולה בסיום יום העבודה, יש מקומות שבהם ניתן להציב רק מספר שעות וכו'). בנוסף, חשוב לוודא עם הקבלן שהפסולת מפונה לאתר מורשה בלבד. פינוי לאתר שאינו מורשה עלולה להוביל לקנס, ואינכם רוצים לפתוח כך את תהליך השיפוצים שלכם.

 • תקציב לבלת"מים בשיפוץ

  כאשר אתם מגדירים תקציב לשיפוץ כללי, כדאי לקחת בחשבון הוצאות בלתי צפויות שצצות במהלך העבודות. בעלי מקצוע ממליצים להגדיר 15 - 20 אחוז מתקציב השיפוצים לצורך כך, כדי לא להיתקע באמצע העבודות בלי דרך לממן הוצאות ששכחנו לחשב או תקלות לא צפויות. 

 • אחריות על אינסטלציה

  קבלני שיפוצים יתנו לכם אחריות על אינסטלציה אבל תמיד החשש שלא ישאו באחריות קיים. מומלץ להזמין את החברה שמספקת את הצנרת (sp או גולן) בשלבי סיום הצנרת והם יעשו לכם בדיקה בחינם שאכן הצנרת תקינה ויתנו לכם תעודת אחריות מטעמם ל - 10 שנים

 • בחירת חברת ניקיון אחרי שיפוץ

  כאשר אתם בוחרים חברת ניקיון אחרי שיפוצים, ישנם כמה קריטריונים חשובים אותם כדאי לבדוק: ראשית, כדאי לוודא שחברת הניקיון מגיעה עם המלצות מהימנות ושיש לה ביטוח צד ג' וביטוח לעובדים. רצוי גם לוודא שיש לחברה רישיון של משרד הכלכלה ולבדוק מהם המוצרים הנמצאים בשימוש אצלה. חשוב לדעת כי עלות ממוצעת למטר של ניקיון בדירה סטנדרטית של 4-5 חדרים תתחיל מ-15 ש"ח למ"ר. כדאי לקחת זאת בחשבון ולהיזהר מחברות המציעות מחיר נמוך בצורה חריגה. 

 • עיגון ניקיון אחרי שיפוץ בחוזה

  כאשר אתם חותמים על חוזה עם קבלן השיפוצים, כדאי להתייחס בו לנושא הניקיון לאחר השיפוץ. גם אם בכוונתכם להזמין חברת ניקיון לאחר סיום העבודות, חשוב שקבלן השיפוצים ידאג לפנות את הפסולת מהדירה. חברות ניקיון יגבו בדרך כלל תשלום נוסף על פינוי פסולת ובכל מקרה, כדאי לקבל התחייבות מהקבלן להשאיר את הדירה במצב מסודר ונקי ככל האפשר. 

 • משמעויות של בחירת אריחים בצורות לא שגרתיות

  אחד הטרנדים בתחום אריחי הריצוף וחיפוי הקירות לאחרונה הוא אריחים בצורות בלתי שגרתיות - כמו משושים או מעויינים. כדאי לקחת בחשבון כי מעבר לעלות של האריחים עצמם, העבודות תהיינה יקרות יותר בדרך כלל מכיוון שהן לרוב מורכבות יותר. בנוסף, יש לרכוש כמות גדולה יותר של אריחים כאלה מאשר כמות של אריחים סטנדרטיים לאותו גודל משטח, בשל הכמות הגדולה יותר של הפחת שהם מייצרים (אריחים שנחתכו ולא ניתן לעשות בהם שימוש נוסף). לא לוותר אם אתם אוהבים את הסגנון, רק כדאי להיות מודעים להשקעה הכספית ולקחת אותה בחשבון עם הגדרת התקציב.  

 • התמודדות עם עמוד קונסטרוקטיבי

  לעיתים, לאחר שמבצעים את התכנית לשיפוץ מגלים כי במרכז החלל ישנו עמוד שלא ניתן להזזה - עמוד קונסטרוקטיבי. פתרון יצירתי לבעיה יכול להיות הוספת עמוד נוסף ויצירת נישה מגבס לטלוויזיה בין העמודים. זהו פתרון המכתיב חלוקה מסויימת של חללים, אך מהצד השני מונע מראה של עמוד בודד בחלל שאינו קשור עיצובית לאלמנטים אחרים בבית. 

 • כלי מקוון לסיוע בהשוואת כתב כמויות

  ישנה דרך קלה להשוות בין הצעות של קבלני שונים - על ידי השוואת כתבי הכמויות שהם מציעים באמצעות כלים מקוונים. מומלץ להפיק כתב כמויות מסודר באמצעות אקסל או Google Sheets ולבקש מכל קבלן למלא את המחירים שלו בתוך הגליון. כשגליון כתב הכמויות שמור בענן לא צריך להדפיס, שום דבר לא הולך לאיבוד ולא צריך לאמץ את הזיכרון. ניתן פשוט להקים פורמט אחד קבוע של השיפוץ שתרצו לעשות, לשלוח אותו לקבלנים ולבקש מהם למלא את המחירים. כך נוצר בסיס טוב להשוואה, ללא הרבה מאמץ.

 • איך נדע אם אבן השיש לפנינו איכותית?

  כאשר אנו מנסים להבין אם לפנינו אבן שיש איכותית או לא, כדאי להתבונן בגב האריח. לרוב, פני האבן יעברו ליטוש וימרח עליו דבק שיסתום את החריצים, אם ישנם כאלה. כאשר הופכים את האריח על גבו ניתן לראות אם הצד האחורי של האריח הוא אטום וסתום, ללא גידים פתוחים. במידה וכך הדבר מדובר באריח איכותי. אם יש עליו שברים קטנים או שאריות אדמה סביר שהאריח יתפרק עם הזמן. כדאי גם להסתכל על השיש מהצד להבחין אם החומר דחוס או שיש בו שכבות רפויות. ככל שהחומר דחוס יותר, האבן איכותית יותר.

 • הפיכת בית ל"בית חכם" לאחר השיפוץ

  גם אם כבר סיימתם את תהליך השיפוץ שלכם, כיום ניתן להפוך את הבית לחכם גם לאחר העבודות. הדבר מתבצע באמצעות מוצר הנראה כמו חתיכת לגו או כמו קוביית שוקולד, אך למעשה הוא שבב מחשב קטן המתחבר למפסק החשמל. את השבב מתכנתים כדי שיבצע פעולות אוטומטיות שייצרו שפה משותפת בין כל המכשירים החשמליים בבית. הדבר מאפשר פתרונות חכמים לצרכים או לבעיות שלנו, שהבית החכם יכול לפתור בעצמו. 

 • ייעוץ בבניית קיר גבס

  שתי חברות הגבס הגדולות בארץ, אורבונד וטמבור, מקיימות קורסים מקצועיים לקבלנים בנושא בנייה בגבס והן מאפשרות גם לאנשי מקצוע וגם ללקוחות להתייעץ עם מומחים מטעמם, אם יש צורך בכך. לכל אחת מהחברות יש יועץ טכני ואפילו אפשרות להגיע לאתר עצמו. ניתן להפנות אליהן את איש המקצוע המתכנן או המבצע על עבודות הגבס שאתם מתכננים, או לפנות בעצמכם. 

 • תמיכה כספית בשיפוץ לבעלי מוגבלויות

  עבור מי שזקוק לבצע שיפוץ לצורך הנגשה לבעלי מוגבלויות, כדאי לדעת שבמקרים רבים ניתן לקבל סיוע ממשרד הבינוי והשיכון של עד ל-45,000 ש"ח לצורך שינויים בדירה, ועד 90,000 ש"ח לצורך התקנת מעלון. הזכאי לסיוע הוא אדם המוגבל בתנועה עקב מחלה או פגיעה במערכת מוטורית, שמוגבלותו נקבעה על ידי מוסד רפואי מוכר בישראל. ממרץ 2015 זכאים לסיוע גם נכי צה"ל. הסיוע ניתן גם למי שקיבל בעבר סיוע אך חלה הרעה במצבו וזקוק להתאמות נוספות, או עקב מעבר דירה הכרחי. 

 • דגשים בבחירת אריחים לאמבטיה

  בבחירת אריחים לאמבטיה - כיום ישנן חנויות אריחים רבות המספקות מוצרים מיוחדים שדווקא אינם "מדברים" היטב עם הדבקים המתקדמים שבשוק. אם אתם בוחרים אריח לא סטנדרטי, חשוב לוודא שקבלן השיפוצים מכיר את סוג האריח ויודע כיצד לעבוד עימו. הקבלנים הגדולים, למשל, פונים לרוב ישירות לחברה המייצרת את האריחים כדי לקבל מפרט מדויק, וכיום מייצרים שוב דבקים מסוגים ישנים המשתלבים טוב יותר עם אריחים שונים בעלי רמת ספיגות גבוהה. כדאי לוודא עם הקבלן, החברה המייצרת או החנות בה רכשתם את האריחים אם יש דגשים מיוחדים ליישום כדי למנוע הרס של החומרים ועוגמת נפש. 

 • לפני השיפוץ - ייעוץ בעניין היתרי בנייה

  שיפוץ פנימי של דירה אינו מחויב בהיתר בניה, כל עוד אינו משנה את המבנה חיצונית ואינו משפיע על החזיתות, על הגובה ועל ייעוד החללים. עם זאת, ישנם מקרים בהם יהיה צורך בהוצאת היתר בניה - למשל במקרה של מחסן צמוד לבית שהוסב לחלל למגורים או סגירת מרפסת. לא לכולנו יש את הידע המתאים ולפעמים קצת קשה לדעת בדיוק אם יש צורך בהוצאת היתר או לא. לכן כדאי מאוד להתייעץ עם איש מקצוע בעניין. בניה ללא היתר יכולה להוביל לכתבי אישום, להליכים בירוקרטיים בלתי נגמרים ולחיוב להשבת את המצב לקדמותו. עבור השקט הנפשי - כדי להתייעץ לפני היציאה לדרך.

 • איך לתכנן בית בלי אדריכל

  אם אתם רוצים לחסוך כסף על אדריכל ויש לכם חוש טכני, תוכלו לנסות ולתכנן את הבית באמצעות תוכנות הקיימות כיום בשוק, כמו למשל תוכנת RoomSketcher. תוכנה זו ודומותיה מאפשרת תכנון דו ותלת מימדי של הבית או החדר. ניתן להזיז קירות, דלתות או רהיטים ולבסוף לנווט בתלת מימד בתוך הבית העתידי שלכם. 

 • כיצד לבחור קרמיקה, דלתות ואלמנטים נוספים לבית

  לקוחות ששיפצו את ביתם ממליצים לבצע תחקיר על החומרים השונים לשימוש בשיפוץ. כמו למשל, לבדוק אם טביעות יד נשארות על הדלת, או כיצד קרמיקה המיועדת לריצוף מגיבה לסמרטוט לח. במקרה של שיש גרניט למטבח, ניתן לקחת דוגמא של פלטה ולבדוק אם החומר מתחמם כאשר מניחים עליו סיר רותח. כדאי לחשוב מראש על הצרכים ולבצע בדיקות מתאימות - כדי למנוע טעויות לטווח הארוך.

 • למה לא כדאי להתפתות למחיר נמוך מקבלן שיפוצים

  כאשר אתם נמצאים בשלב הצעות המחיר מקבלני השיפוצים ומתלבטים באיזה קבלן לבחור, כדאי שלא לבחור בקבלן שהצעת המחיר שלו נמוכה משמעותית מהאחרים. הרבה פעמים המחיר עלול לעלות במהלך העבודות. יכול גם לקרות דבר גרוע מכך - הקבלן יבין שהוא מפסיד על העבודה, ויעזוב באמצע כדי לבצע עבודה רווחית יותר. ישנם לקוחות שהדבר החשוב להם ביותר הוא המחיר. אני ממליץ ללקוחות כאלה לשפץ פחות אלמנטים וכך לחסוך כסף, אבל את מה שכן משפצים - לעשות על הצד הטוב ביותר.

 • תוספות לדירה חדשה מקבלן

  כשקונים דירה מקבלן ומעוניינים לבצע תוספות למשל: הוספת שקעי חשמל, אמבטיה גדולה יותר וכו' מומלץ לבדוק מחירים עם שיפוצניקים בנוסף למחיר שקבלן הבניין נותן לכם. המחירים של קבלן הבניין יכולים להיות גבוהים במאות אחוזים ללא סיבה. מומלץ לחכות שהקבלן ימסור את הדירה ולבצע את השינויים עם שיפוצניק מומלץ.

 • הגנה על מרצפות חדשות בעת שיפוץ הבית

  לאחר שיפוץ, בגמר הריצוף ומיד לאחר הרובה כשהרצפה נקיה לחלוטין - הניחו פלטות גבס בצורה מסודרת והדביקו בסרט דביק עד לגמר מסירת המפתח. כך מגנים מפני שריטות, צבע ומפגעים אחרים.

 • מספר אינטרפוצים

  המלחמה על המים החמים מוכרת לכולנו בעיתות החורף כשיש שני חדרי אמבטיה בבית. התקנת מספר אינטרפוצים שמגיעים ממקורות מים נפרדים היא פיתרון לבעיה הזו - לכולם יש מים בכל עת ואפשר להתקלח באותו הזמן במקלחות שונות.

 • תאורה לחדר ילדים

  ביטחון הוא הדבר הכי חשוב כאשר זה נוגע לילדים שלנו, יש לבחור גופי תאורה שמותאמים לחדרי ילדים בין אם זה גוף תאורה צמוד תקרה, קירי  או גוף תאורה תלוי צריך לשים לב שאין חומרים שיכולים להיות רעילים או שגוף התאורה אינו בעל חלקים נשלפים.
  שעות שינה הם חיוניות מאוד בגיל צעיר לכן מומלץ להתקין מנורת לילה בעלת אור עדין, כך שגם אם נרצה לבדוק מה שלום הילדים באמצע הלילה הדלקת המנורה והאור לא יפריע למהלך השינה שלהם

 • לגוון את קיר הגבס עם פרופיל עיצובי

  במקום להשאיר את קיר הגבס הלבן והמשעמם חלק וחסר חיים נוכל לצבוע אותו במגוון רחב של צבעים ועיצובים דקורטיביים אך לאלו מאיתנו שרוצים לשמור על הקו הנקי והלבן קיימת עוד דרך "לשבור" את העיצוב של הקיר וזו באמצעות פספרטו - יצירת פרופילים מגבס מעוצבים. באורבונד ניתן למצוא מגוון רחב של פרופילים מגבס לקירות הבית ואף לעצב באופן אישי. עוד טיפ מאורבונד - שילוב של תאורה בפרופילים יכול ליצור קיר גבס עם כמה מימדים ועם מראה ייחודי. ניתן לשלב פס תאורה מאחורי הפרופיל עצמו וליצור הבלטה והדגשה של הפרופיל והארת החדר במקור אור נוסף במקביל.

 • תאורה נכונה למבואת הכניסה וחדרי מדרגות

  במידה והמבואה גדולה מאוד וניתן לראות אותה גם ממקומות נוספים בבית מומלץ לבחור בגוף תאורה גדול, נברשת או תליון תאורה מרשים. יש להקפיד ולבדוק שגוף התאורה נראה טוב מכל זוויות הבית.
  במדרגות ומסדרונות יש לזכור להקפיד על בטיחות ולכן יש לשים לב לתאורה כללית. על מנת למנוע תאונות על המדרגות להיות מוארות מלמעלה עד למטה. למען הבטיחות יש להקפיד במסדרונות על גוף תאורה כל 8 עד 10 מטר.

 • גרניט פורצלן דמוי אבן - אותו מראה פחות תחזוקה

  רוצים לוק טבעי של אבן לריצוף וחיפוי ביתכם? לא חייבים להשתמש בחומר הגלם אבן שיכול לא פעם להיות בעייתי מבחינת תחזוקה ושמירה על מראהו הטבעי לאורך שנים. גרניט פורצלן שבא מעולם הקרמיקה המפותחת והמתקדמת מאפשר ליצור את המראה של אבן עם תחזוקה הפשוטה של אריחי גרניט פורצלן. הדמיון בין האבן האמיתית לחיקוי של גרניט פורצלן הוא גדול מאוד וכמעט שאי אפשר לשים לב להבדל. טיפ מאיתנו: בעת רכישת גרניט פורצלן דמוי אבן שימו לב לפרטים הקטנים שהופכים חיפוי או ריצוף אבן לאותנטי - חירורים, פינות קטנות שנפגמו לאורך השנים שישוחזרו באופן מלאכותי, צבע האבן שמתאים לסביבה וכו'.

 • עיצוב תאורה בחדר רחצה - איך לבחור תאורה נכונה

  רצוי להשתמש בגופי תאורה שקועים בחדר אמבטיה ומומלץ שגופי התאורה יהיו בעלי זכוכית חלבית כך יוצרים פיזור של אור אחיד ולא אלומות ממוקדות.
  בתאורה בחדר רחצה מומלץ להשתמש בגופי תאורה שקועי גבס מעל המראה והכיור, כך מקבלים תאורה ישירה על אותם אזורים. מומלץ להשתמש בתאורת הלוגן זאת משום שהאלומה של נורת ההלוגן מוסרת את הצבע הטבעי ביותר שלנו ויוצרת אווירה אלגנטית ונינוחה.

 • רוזטת אור בדלתות שירותים ואמבטיה

  המגמה בבחירת דלתות לפנים הבית בשנים האחרונות היא ליצור עיצוב אחיד ולבחור דלתות באותו הסגנון לחדר השינה, חדר הרחצה, המטבח, הסלון וכו'. השאלה המתבקשת היא - כיצד נבחין ונעשה הבדלה בין חדר אחד לשני ובפרט חדרי הרחצה? התקנת רוזטת אור היא הפיתרון המושלם. רוזטת אור היא בעצם חלון קטן מזכוכית שמותקן על גבי הדלת ומאפשר לנו לדעת אם יש אדם שמשתמש באמבטיה או השירותים ובכך מבדיל את החדרים האלו מאחרים בבית.

 • להאיר נכון את הסלון

  על מנת ליצור תחושה ביתית ונעימה מומלץ להשתמש בתאורה ממוקדת שתאיר על פריטים ספציפיים. מנורת קיר אשר מאירה על תמונה או פסל מסוים ובכך נותנת לו מראה מיוחד ובולט כמו יצירת אומנות.

 • רוצים קרניז מדויק? רק ממכונה

  אחד הקשיים של קבלני שיפוצים וגבס הוא יצירת קרניזים שיהיו מדויקים ואסתטים ככל האפשר. הקרניז עצמו הוא תוספת בטיחותית ואסתטית כאחד ששוברת את המבנה הקבוע והמשעמם של החדר, אך ככזו היא צריכה להיראות מדויקת ונעימה לעין ככל האפשר. גם השפכטליסט המיומן ביותר לא יצליח ליישר פינות של קרניז באופן מדויק כמו שמכונה שנועדה לעשות זאת יכולה. באורבונד מציעים לכם ליצור קרניזים וסינרים שמותאמים אישית בשבילכם במכונה שיצרו את רמת הגימור הגבוהה ביותר.

 • ניקיון סביב אמבטיית Free Standing

  כשקונים אמבטיות Free Standing זוכים לא רק לעיצוב מודרני ומעניין אלא גם לתחזוקה פשוטה יותר. לפני רכישת אמבטיית Free Standing בדקו מה המרווח בין הרגליים ובטן האמבטיה לרצפה. ככל שהמרווח גדול יותר יהיה לנו יותר פשוט לנקות מתחת לאמבטיה. באותו הנושא יש לשים לב למרווחים בין האמבטיה לקירות המקיפים אותה ולוודא שיש גישה נוחה דיה בכדי לנקות מסביב לאמבטיה.

 • איך בוחרים מנגנון לקלאפות?

  בחירת מנגנון הקלאפה תלוי במשקל של הדלת. ככל שהדלת גדולה יותר (וכבדה יותר) נזדקק לבוכנה חזקה יותר ובהתאם גם יקרה יותר. בוכנות סטנדרטיות מתחילות במחיר של 12 ש"ח והמחיר יכול להגיע גם ל-300-400 ש"ח לבוכנות באיכות גבוהה שנושאות משקל רב יותר.

 • איך מרחיקים רעש מדירת השכנים?

  רעש מדירת השכנים מחלחל דרך קירות ביתכם? פיתרון זול, פשוט ומהיר יכול לעזור לכם להרחיק את הרעש מדירת השכנים הסמוכה אליכם: התקנת "טיח יבש". מדובר בחיפוי לוחות גבס המשלב צמר סלעים והתקנתו ויישום על F47 שבגבו צמר זכוכית או צמר סלעים מאפשרים ליצור גם את יתרון הטיח היבש וגם את הבידוד האקוסטי המתבקש.

 • מה כדאי לדעת כשמדביקים פסיפס?

  כשמדביקים פסיפס יש לשים לב על איזה חומר מדביקים, עץ, בטון, מתכת?

  לכל חומר יש דבק שמתאים עבורו.

 • מערכת ברזים בלי כוויוות

  לפני שרוכשים אמבטיה לבית צריכים לעשות מגוון רחב של בדיקות כשאחת מהם היא ללא ספק בדיקה בטיחותית הנוגעת למערכת הברזים. נרצה לברר שמערכת הברזים שלנו, לא משנה מכמה אינטרפוצים היא מורכבת, שתהיה עשויה מחומרי גלם מבודדים שימנעו כוויות בעת הפעלת המים החמים.

 • איזה סוגי עץ רצוי להשתמש בריהוט גינה

  השתמשו בעץ טיק בורמזי ועץ קווילה אוסטרלי לריהוט מערכות הגן שלכם. עצים אלו רוויים בשומן טבעי בעקבות הסיבים הצפופים שלו ועל כן מחזיקים ועמידים בפני תנאי מזג האוויר בגינת הבית. עצים אלו משולבים עם חומרי גלם שונים כגון אלומיניום וראטן ליצירת מראה יוקרתי מצד אחד ומצד שני מדובר בחומרים שגם הם עמידים לתנאים של סביבה חיצונית.
  הבחירה בעצי קווילה וטיק לריהוט הגן תהיה חכמה שכן מבחינה אסתטית מדובר במראה יוקרתי ומבחינה פרקטית מדובר בריהוט שמחזיק זמן רב יותר מסוגי עץ אחרים בסביבה חיצונית.

 • בחירת גופי תאורה מתאימים

  אם אתם אוהבים אור, הרבה או מעט, אבל עדיין לא אוהבים אלמנטים ש"צדים" את העין ומושכים תשומת לב, השתמשו בגופי תאורה שקועים או מוסתרים - אם זה בתקרה או בקירות, או לחילופין, השתמשו במנורות קיר.

  באמצעות תכנון מקצועי ונכון: פיזור אחיד של הגופים השקועים או מנורות הקיר, ובחירה בגופי התאורה המתאימים לצרכי החלל המואר ומשתלבים בחלל שעיצבתם, תקבלו חלל המואר באופן האהוב עליכם וללא "הצקות" בעין. שימוש ביחידות תאורה מוסתרות (באמצעות נישות גבס מונמכות) לאורך/רוחב החלל (בחיבור שבין הקיר לתקרה, או אפילו במרכז החלל) ישטוף את החלל באור נעים ומפוזר באופן אחיד וללא מקור אור מוגדר או דומיננטי.

 • איך לתקן כיסא מתנדנד

  כמה פעמים סבלתם מכיסא מתנדנד ולא ידעתם מה לעשות? ובכן, תתפלאו לגלות שלא פעם לא הכיסא הוא הבעיה אלא הרצפה היא זו שעקומה. שיוף הפקקים (אותם פלסטיקים שנמצאים ברגליי הכיסא) יסייע לכם ליישר אותו כראוי. נסו לבדוק את הכיסא במשטח ישר וברצפת ביתכם בכדי לראות אם הבעיה בכיסא או ברצפה והתאימו את הכיסא לחלל הרצוי.

 • שיקולים בבחירת מערכות מראטן המשלבות חומרי גלם נוספים

  כאשר אתם רוכשים מערכת ראטן לגינתכם יש לשים לב אילו חומרי גלם היא משלבת. אם משולב במערכת הראטן לגינה זכוכית יש לבדוק כי מדובר בזכוכית מחוסמת בעובי של 5 מ"מ לפחות. בחירה בזכוכית זו יכולה למנוע פציעה קשה במקרה של שבירתה.

  במידה ובחרתם מערכת ראטן המשולבת עם בד ראלון רצוי להוציא את הריפוד בימים גשומים כיוון והוא לא עמיד בפני גשם ויכול להתבלות במהירות.

 • איך לבחור אסלה מתאימה לבית?

  כשניגשים לבחור אסלה לבית נשים לב לנקודות הבאות בכדי לוודא שהיא אכן תקינה ומתאימה לביתנו:

  1. חשוב לבדוק שהשיפוע בתוך האסלה נכון ויאפשר לרוקן את המים והלכלוך כל פעם מחדש בצורה מלאה.
  2. לא לכל האסלות יש שטיפת היקפית וכך האסלה עלולה להישאר מלוכלכת.
  3. אם יש ילדים בבית בחרו אסלות עם מושב שיש רווח צר לפני הסגירה הסופית בכדי שחלילה לא ייסגר על האצבעות.

 • איך נשמור על איכות ריהוט הגן מעץ?

  כאשר בוחרים ריהוט לגן מעץ חשוב לתת את הדעת על מספר דברים:
  1. כמה שומן טבעי רווי בסוג העץ הנבחר? ככל שיש יותר שומן טבעי התחזוקה תהיה פחות קשה ותדרוש את המינימום. הנזקים של ריהוט גן מעץ נגרמים בעיקר בעקבות שמש ישירה שמייבשת את השומן הטבעי ויוצרת סדקים ברהיט.

  2. בכל סוג עץ שהוא, בין אם הוא רווי בשומן טבעי ובין אם לאו, הקפידו לשמור על תחזוקת הרהיט וזאת באמצעות חומרי ניקוי הנמכרים במיוחד למטרה זו. ניתן למצוא סבונים מיוחדים שמוציאים את כל הלכלוך מהעץ, לאחר מכן להשאיר את הרהיט לייבוש, לשייף אותו ולשמן אותו. הליך השימון מבטיח את תחזוקתו של הרהיט לאורך זמן.

 • כיצד מומלץ להאיר חנות?

  על מנת להחמיא למוצרים הממוקמים על המדף ניתן להשתמש בנורות שקועים/ספוטים עם תאורת מטאל הלייד המפיצה אור חזק ודחוס בעלת הפרדת צבעים טובה וחסכונית באנרגיה.

 • תחזוקה של גופי תאורה ומנורות

  לכולנו יש מנורות בבית: מנורות קיר, תקרה, שולחן, רצפה וכד'. גדולות או קטנות חדשות וישנות יפות מיוחדות בעלות ערך כספי ורגשי, כאלה שקנינו במיטב כספנו או שקיבלנו במתנה או בירושה. נקיון ותחזוקה שוטפים של גופי התאורה שלנו, ישמרו על יופיים וייחודם, וכמובן על איכותם.

  פעולות פשוטות כגון הסרת אבק, ניגוב במטלית רכה, שטיפה של חלקי הזכוכית המתפרקים במים פושרים וסבון ישמרו על גופי התאורה במצב מעולה, כמעט כמו ביום שבו הם נקנו. החלפה של נורות שרופות וחלקים סדוקים או שבורים יחזירו לגופי התאורה את יופיים המקורי.

 • היתרונות של כיור חרס על פני כיור נירוסטה

  כיור חרס, הפשוט, הזול והמוכר, קל יותר לתחזוקה מכיור הנירוסטה ולא מחליד עם הזמן.
  כיור חרס מתקינים בהתקנה תחתית, מה שחוסך לנו תחזוקת סיליקון שוטפת.

 • מיקוד תאורה להבלטת אובייקטים

  לכל אחד מאיתנו יש בבית פריטים אומנותיים שונים, תמונה מיוחדת, פסל מעוצב וכד'. כשבא לנו להאיר אובייקט מסוים, הזקוק לתשומת לב מיוחדת כל שעלינו לעשות הוא למקד אליו את האור.

  באמצעות ספוט המעניק אור ממוקד אל ועל האובייקט, אנו "מפנים מבט"  אליו ומעניקים לו את מלוא תשומת הלב. כל מי שעובר בחלל, לא יוכל להתעלם.

 • חיסכון בשימוש מי האסלה

  כדי לחסוך במים באסלות ישנות שנפחן 9 ליטרים, ניתן למלא בקבוק של ליטר וחצי מים, ולהכניסו למיכל.
  באופן זה, נחסוך ליטר וחצי מים בכל הדחה.

 • ריהוט לגן מאלומיניום - להשתמש בעוד חומרי גלם

  אלומיניום הינה אחת המתכות החזקות והעמידות ביותר בתנאי מזג אוויר משתנים ועל כן נהוג להשתמש בה רבות לעיצוב דלתות וחלונות. בשנים האחרונות עם תנופתו של עיצוב הגן החלו להשתמש באלומיניום גם בריהוט הגן. ההמלצה שלנו - אם אתם מעצבים את גינתכם ומתלבטים איזה ריהוט לבחור - בחרו באלומיניום "אל חלד" אך לשם העיצוב והמראה היוקרתי אל תשתמשו בריהוט שעשוי מאלומיניום בלבד. קיימות מערכות ישיבה שמשלבות, לדוגמה, שולחן שהגוף שלו מאלומיניום והפלטה העליונה היא מעץ מיוחד לתנאים חיצוניים  - שילוב זה של חומרי גלם יבטיח עמידות של הריהוט מצד אחד ומצד שני מראה טבעי וחם שאנחנו מחפשים לגינתנו.

 • שדרוג החצר באמצעות ריהוט מואר

  שדרוג החצר יכול להתבצע באמצעות שימוש ברהיטי חצר מוארים כמו: שולחן, כסאות, סלעים ואפילו עצים העשויים פלסטיק קשיח.  

 • שבירת קירות - האם אפשר לבד?

  רק קונסטרוקטור יכול לשבור קיר נושא. במידה והקיר שאנחנו רוצים לשבור איננו קיר נושא, אפשר לשבור בעצמנו - כמובן להיזהר מחשמל וצנרת.

  את הקיר מתחילים לשבור מלמעלה ומסיימים למטה - כדי להימנע מצניחת לבנים.

 • התאמה של תאורה

  גופי תאורה באים בגדלים שונים, בצבעים מגוונים ובצורות מיוחדות. בחירה נכונה והתאמה של גוף התאורה לחלל בו הוא ימוקם יצרו נעימות בעין ואיזון בחלל.
  אין חוקיות מסוימת בבחירת גוף התאורה, ולרוב היא תהיה תלויה בטעם שלנו ובמה שיפה בעינינו.

  אם ניקח את פינת האוכל כדוגמה, חשוב מאוד להתאים את גודלו הפיזי של גוף התאורה לגודל שולחן האוכל ומרכזיותו בחלל.
  לשולחן עשוי זכוכית, או מצופה בלכה מבריקה במיוחד רצוי לבחור בגוף תאורה המפנה את האור כלפי מעלה לתקרה, וזאת כדי למנוע סינוור והשתקפות לא רצויה.

 • איך לבדוק שקבלן השיפוצים מתאים לעבודה

  אנחנו באתר בודקים כל קבלן שיפוצים לפי חשבוניות. רוצים גם אתם להיות בטוחים? עשו כמונו.
  בקשו מקבלן השיפוצים שיפתח לכם את פנקס החשבוניות וכך תוכלו להתרשם פחות או יותר הן מסדרי הגודל של עבודות שהוא ביצע והן מסוגי העבודות שביצע.

  בקשו באקראי מספרי טלפון של שלושה לקוחות מהפנקס, התקשרו אליהם ושאלו על קבלן השיפוצים.

 • כיצד להבליט את הצמחייה בגינה באמצעות תאורה?

  על מנת להאיר צמחייה נמוכה בגינה (צמחים/ פרחים) ניתן להשתמש בגופי תאורה מסוג LED עם דקרים בעלי עוצמות שונות בהתאם לגודל הגינה. התאורה תבליט את צבעי הצמחייה ואף תייצר מראה דרמטי לגינה. 

 • הדגשה באמצעות תאורה

  בחירה נכונה של גופי התאורה בהם אנו עושים שימוש, תעזור לנו להדגיש את האופי העיצובי של החדר.

  באמצעות שילובים שונים של תאורה חזקה, הצללה, ויצירת ניגוד בין אור לצל ניצור דרמה בחדר המעוצב בגוונים דומיננטיים כדוגמאת קיר אדום וריהוט שחור מבריק.

  בבחירה בתאורה רכה השוטפת באור עדין את החלל, נוכל להעצים את אופיו הנעים והרך של חדר המעוצב ברכות בגווני פסטל, כגון קירות הצבועים בגווני פסטל וריהוט בהיר.

 • תאורה בשילוב פסלים דקורטיביים בגינה

  ניתן לעטר את הפסלים הדקורטיביים בגינה ולהדגיש קווים קיימים באמצעות גופי תאורה המוחבאים בתוך הפריטים ובאופן היוצר אפקט של תאורה בתוך הפסל. 

 • רוצים לתלות על קיר גבס? חושבים קדימה

  גבס הוא אחד מחומרי גלם הגמישים והמהירים ביותר לעבודה ועל כן רבים ממהרים להקים קירות ומחיצות גבס ברחבי הבית לפני שהם חושבים על השימושים השונים שלהם. למרות היתרונות הרבים של הגבס לא ניתן לתלות עליו כל פריט בכל משקל, יש להיערך לכך מראש. ועל כן הטיפ שלנו - לפני שמקימים קיר גבס חשוב מאוד לחשוב על שימושיו ומה יהיה תלוי עליו. ברגע שיודעים איזה משקל הוא צריך לשאת יודעים כיצד לבנות את הקונסטרוקציה שלו ולשלב עליה מתקני תליה. שילוב מתקני התליה היא פעולה די פשוטה שנעזרת בפרופילים וברגים - באמצעות מרכיבים אלו ניתן להתקין אסלה והקיר יישא את משקלה ומשקל היושב עליה, להתקין דוש למקלחת, לתלות תמונות, ארונות מטבח ועוד.

 • באילו גופי תאורה יש להשתמש בתאורת הגינה?

  גופי התאורה בגינה צריכים להיות עשויים מחומרים איכותיים, חסיני חלודה על מנת שיישמרו מנזקי הסביבה החיצונית כמו שמש, לחות וגשמים. 

 • לוח גבס Diamond

  אם אתם מחפשים קיר עם חוזק מוגבר לנגיפה כדאי להכיר את לוח הגבס Diamond. לוח דיימונד מתאים לבתי חולים, גני ילדים, בתי ספר, אוניברסיטאות ובאופן כללי למקומות ציבוריים בהם נדרשים הקירים להיות חזקים וחסינים יותר בעקבות פגיעות פוטנציאליות גבוהות יותר. קירות Diamond עמידים בפני רטיבות מים לחות וגם עומדים בתקנים של עמידות בפני אש ועל כן מהווים את הפיתרון האולטימטיבי למבנים ציבוריים שצריכים לעמוד תחת תקנות רבות.

 • ניצול חלל בעליית גג

  תקרות של חדרים שנבנים בעליות גג לעתים משופעות (בהתאם לסוג הגג) ולכן מומלץ לנצל את הפינות בהיקף החדר לשימוש שאינו כולל עמידה זקופה כמו ספת ישיבה או אחסון באמצעות ארונות עץ או נישות גבס.

 • כיצד ניתן להאיר חדר שינה ובאילו סוגי תאורה נשתמש?

  את חדר השינה מומלץ להאיר באמצעות גוף תאורה מרכזי בתוספת מנורות קיר ליצירת אווירה. מומלץ להשתמש בגופי תאורה צמודי קיר מתכווננים בעלי נורות לד משני צידי המיטה המאפשרים קריאת ספר וצפייה בטלוויזיה. היתרון של נורות אלו הוא ריכוז האור שלהן המאפשר לאחד מבני הזוג לקרוא ולשני לא להיות מופרע  מהאור. מומלץ להשתמש במנורות שולחן מעוצבות קטנות על השידה שלצד המיטה לצורך קישוט החדר ולהפצת אור נעים.     

 • התקנת אמבטיה הגדולה מהשטח שיש לנו

  אם מצאתם אמבטיה שאתם אוהבים אבל אינה מתאימה בגודל לנישה שבה אתם רוצים להתקין אותה, לא חייבים לוותר עליה. את האמבטיה ניתן להתקין אל תוך הקיר עד עומק של 5 ס"מ מכל צד (גם משתנה בהתאם לסוג האמבטיה) - כך שחיפוי הקיר יגיע עד לקו העליון של האמבטיה.

 • טיפ להארת הגינה

  בכדי להאיר שטחים גדולים בגינה מומלץ להשתמש בעמודי גינה מוארים העובדים על נורות LED/PL. 

 • ריצוף חדש מבלי לשנות את סף הדלתות

  בבתים שבהם מתגוררים שנים רבות והריצוף עבר כמה תהליכים של שינוי נצטרך להתאים כל פעם את סף הדלתות - לרוב, לקצר את סף הדלת או לפרק אותה מציריה ולהרכיבה מחדש. בשיפוץ הבא שלכם דעו שריצוף חדש לא אומר בהכרח לשנות את הסף הדלתות ולקצר אותם. גרניט פורצלן דק, ההמצאה של השנה, מאפשר לנו להתקין על כל תשתית ישרה את הריצוף החדש שלנו שהוא מחצית העובי מגרניט פורצלן רגיל ומונע מאיתנו את כל הטרחה והשינויים בריצוף הנורמטיבי.

 • התקנת פתח שירות - גם בבית

  תופעה מאוד מוכרת במשרדים היא התקרה הרופפת שמאפשרת לנו בנגיעה אחת להיחשף ולפתוח את מערכות מיזוג האוויר והאוורור. לא פעם אנו זקוקים לנגישות כזו גם ברחבי הבית ופה מגיע פיתרון פשוט, קל ויעיל - פתחי שירות בהתקנה עצמית. כמובן שניתן להשתמש בסיוע של איש מקצוע בכדי להשלים את המשימה אך אם התברכתם בידי זהב תוכלו לעשות את העבודה בעצמכם. התקנת פתח שירות תאפשר לכם להגיע למערכות מיזוג אוויר, צנרת וכו'. פתחי שירות יכולים לסייע גם לאוורר חדרים בעלי לחות גבוהה מהרגיל, כמו חדר האמבטיה.

 • השקייה עם מי המזגן

  אם יש לכם גינה, נצלו את מי עיבוי המזגנים להשקייה. המיים נקיים לגמרי.

 • תאורה להתמצאות בלילה בחלל הבית

  תאורת התמצאות היא תאורה הפועלת בעצמה נמוכה ומטרתה לסמן איזורים חשוכים כמו חדרי שירותים, מעברים, חדרי ילדים, יציאות מבתים ועוד. מומלץ להתקין גופי תאורה מסוג לד בעלי צריכת חשמל נמוכה ואורך חיים רב. גופי תאורה נסתרים קיימים במגוון צורות כמו: עיגולים, אליפסה, טיפות, מלבנים וקווים ישרים וצרים. 

 • שלושה סוגי נורות מהזולה ליקרה ולהיפך

  שלושה סוגי נורות לתאורת הבית: הלוגן, PL, ונורות LED. מבחינת צריכת חשמל - הזללנית ביותר היא הלוגן, אחריה PL וLED הכי חסכונית. לעומת זאת, מבחינת עלות רכישה ראשונית, הסדר מתהפך: נורת LED היא היקרה ביותר, אחריה PL והלוגן הזולה ביותר.

  מומלץ לרכוש נורת LED שבטווח הארוך תחסוך אנרגיה וכסף בחשבון החשמל, גם אם עלות רכישת הנורות גבוהה מהאחרות.

 • חיסכון בחשבון החשמל על תאורת חדר הילדים

  חדר ילדים מומלץ להאיר בתאורת PL או פלורואוסנט צמוד תקרה שצריכת האנרגיה שלהם נמוכה, והמאפשרים חיסכון בחשמל כשהילדים שוכחים את האור דלוק.

 • קחו מרווח ביטחון בתכנון תקציב השיפוץ

  בתכנון תקציב השיפוץ, קחו בחשבון תוספת של בין 10% ל20% לכיסוי הוצאות בלתי צפויות. רוב הסיכויים שלא תזדקקו לסכום הזה, אבל עדיף לתכנן על הצד הבטוח.

 • כיצד להאיר חדרי אמבטיה?

  במידה וברצונכם להתקין גופי תאורה שקועים בחדר האמבטיה מומלץ להשתמש בגופי תאורה בעלי זכוכית חלבית המאפשרות פיזור אור הומוגני ולא קרני אור ממוקדות. על מנת לקבל אפקט מחמיא לפנים כאשר מתאפרים מול המראה למשל, רצוי להתקין נורת קיר מעל המראה או משני צידיה. עדיף להשתמש בנורת ליבון/הלוגן בכדי לקבל הפרדת צבעים טובה יותר לפנים. 

 • צבע לבית - מלמעלה למטה

  בכל צביעה - באם זה צבע או פריימר או כל חומר שמיישמים על קירות, יש להתחיל בתקרה ולרדת למטה לקירות, פאנלים וכו'. באופן זה, נוכל לטפל בחומר שטפטף בזמן העבודה על אזור גבוה, כשנגיע אליו בדרכנו למטה.

 • ניקוי יעיל למיקרוגל

  מומלץ לנקות את המיקרוגל בחומר אקולוגי ללא רעלים.
  שימוש בחומץ מהול הינו  יעיל ומתנדף מהר.

 • איטום סיליקון למחברים של צינורות ביוב

  למַחברים וההברגות של צינורות ביוב יש גומיות שעם הזמן מתיישנות ומאבדות את כושר האטימה שלהן.
  כדי להשיג תוצאה טובה יותר שתחזיק לאורך שנים - יש לאטום בסיליקון סיכה על גבי החיבורים.

 • שלוש המלצות נוספות לתאורת הסלון

  1. מנורות עמידה או שידה מוסיפות פן עיצובי לסלון ומשרות אווירה נעימה. 2. מומלץ להתקין גוף תאורה תלוי בהנמכה מיוחדת מעל שולחן פינת האוכל שהינו סטאטי, באופן שייראה מכל פינה בבית. 3. בבית בו תקרת הסלון גבוהה, מומלץ להתקין גוף תאורה צמוד תקרה גדול במרכז הסלון, כך נוצרת האשליה שמרחב החלל גדול יותר מכפי שהוא באמת.  

 • צביעה של קיר אחד בצבע שונה מהאחרים

  כשמחליטים לצבוע קיר אחד בצבע שונה משאר הקירות בחדר, ובמיוחד אם צובעים בצבעים מנוגדים (לבן ובורדו למשל), צריך להקפיד שקו הצבע במפגש הקירות יהיה רציף וישר. אם לא תקפידו על כך, החיבור בין הצבעים יבלוט ולא ייראה טוב.

  כמו כן, מומלץ לוותר על צביעה של קיר בצבע מנוגד אם הזווית היא לא חדה, אלא מעוגלת - מכיוון ששוב נתקשה להגיע לפס רציף ומוקפד.

 • חיסכון בחשמל באמצעות הסרת אבנית

  התקנת מערכת סינון אבנית מרכזית לצנרת הבניין תשפר את איכות המים ותחסוך בהוצאות החשמל של הדוד החשמלי, המיחמים, מכונות היבוש והכביסה.

 • הדבקת אריחי קרמיקה בחדרי אמבטיה

  לפני שמדביקים את אריח הקרמיקה באמצעות טיח כדאי ל"גלח" את הצבע הישן של הקיר באמצעות פטיש כדי שהקרמיקה תידבק טוב.

 • חיסכון בחשמל בבניין משותף

  גרים בבניין משותף? כוונו את הטיימר שמכבה את האור בחדר המדרגות לזמן האופטימלי כך שהאור לא יפעל זמן רב כשלא זקוקים לו.

  עוד כדאי להתקין נורות הלוגן שגם חסכוניות יותר וגם הבלאי שלהן נמוך בכיבוי והדלקה חוזרים ונשנים.

 • תאורת LED מתאימה לקריאה

  נורות מסוג LED גם חסכוניות בחשמל וגם מפיקות אור ממוקד ומרוכז המאפשר לקרוא מבלי לאמץ את העיניים, גם בסביבה חשוכה לגמרי. מכיוון שאלומת האור של LED ממוקדת, תוכלו לקרוא במיטה מבלי להפריע אחד לשני.

 • חסכו את דמי הארנונה בזמן השיפוץ

  שיפוץ יסודי בהיקף נרחב, שבגינו לא ניתן להתגורר בדירה במשך תקופה, מקנה זכאות לפטור זמני מארנונה. הסדירו את הנושא הזה עם הרשות המקומית.

 • חסכמים חוסכים מים וכסף

  התקינו "חסכמים" על כל הברזים. כך תחסכו כ30% מצריכת המים בכיורים!

 • תאורה מומלצת למטבח

  המטבח משמש כחדר עבודה ולכן חשוב להאירו באמצעות תאורה פונקציונאלית שתאיר את כל חלקי המטבח. ההמלצה היא להתקין נורות פלואורוסנטיות המאירות באופן אחיד ולא ממוקד. את ארונות המטבח ניתן להאיר באמצעות פסי לדים בצורה נסתרת בתוך או מתחת לארונות המטבח. 

 • הדבקת פסיפס על הקיר

  פסיפס זה לא קרמיקה! קשה מאד להדביק פסיפס ישירות על הקיר - גם לוקח הרבה זמן וגם לא יוצא ישר. מומלץ להדביק באמצעות סיליקון את הפסיפס על אריח קרמיקה, לחכות 24 שעות שיתייבש ואז להדביק את האריח (שעליו הפסיפס) על הקיר באמצעות טיח.

 • סינון קרינה בחלונות הבית

  קרינת שמש החודרת דרך חלונות הבית מחממת אותו ולפעמים גם לא נעימה כשמדובר בקרינה ישירה.

  במקום להחליף את החלון או לדאוג לפיתרון הצללה חיצוני, או פנימי (וילונות) - אפשר לצפות את הזיגוג ביריעות ציפוי המפחיתות את עוצמת קרני השמש החודרים למבנה.

 • שתי המלצות לתאורת הסלון

  הסלון משמש כחדר בו מבלים כל בני המשפחה ובו גם נהוג לארח. הנה שני טיפים כיצד להאיר את הסלון:

  1. שימוש בגופי תאורה צמודי קיר המאירים כלפי מעלה והניתנים לעמעום. 2. התקנת שקועי תקרה מעל שולחן הסלון וסביב החדר. שקועי תקרה מחזקים את אפקט הצבע של החפצים עליהם הם מקרינים ולכן מומלץ למקם את שקועי התקרה בהתאם לאותם חפצים. 

 • קרני שמש חזקות ממערב

  אם חלון גדול בבית פונה מערבה, אנו נרגיש את החום בצורה מוגברת בשעות הצהריים בימי הקיץ.

  אם יש מרפסת, אני ממליצה להוסיף הצללה ממול לחלון (מכיוון מערב קרני השמש נמוכות ונמצאות מולנו). אם אין מרפסת, אני ממליצה להחליף החלון הקיים בחלון זכוכית LOW-E. מדובר בזכוכית כפולה עם שכבה חיצונית שעוצרת את קרינת השמש.

 • האם איזורי לחות יכולים לפגוע בקיר גבס ואם כן מה הפיתרון?

  ישנם סוגים רבים של לוחות גבס המשמשים למטרות ודרישות שונות.
  לוחות הגבס הירוק מותאמים לתנאים של לחות ולכן אם נשתמש בהן פתרנו את הבעיה...

 • מהו קבלן שיפוצים?

  בהגדרה- אדם הרשום ברשם הקבלנים בסיווג 131. בפועל, יש הרבה המגדירים עצמם קבלני שיפוצים למרות שבפועל הם רשומים לפי סיווג אחר או שהם בכלל לא רשומים. עניין זה נובע מכך שאנחנו נוטים להגדיר שיפוצניק או מנהל עבודת שיפוץ כקבלן שיפוצים. חשוב לדעת יש עבודות מסויימות שרק קבלן שיפוצים רשום רשאי לעשותם על פי חוק.

 • סכנת המסקנטייפ

  לפני צביעה יש מצבים בהם נשים מסקנטייפ (נייר דבק) על הקיר ליצירת טקסטורות או שמירה על אחדות הצבע בפינות.הבעיה עם נייר דבק שהוא נדבק חזק מדי לקיר ויכול "לתלוש" את שכבת הצבע. 
  פתרון: יש דבקים מנייר המיועדים לכך אך גם עליהם א"א לסמוך ב100% ולכן תמיד מומלץ להדביק את המסקנטייפ מספר פעמים על הבגד ולהוריד בכדי להחליש את הדבק

 • קדיחת חור בקיר בטון

  חשוב לקדוח במקדח וידיה שהוא מתאים לבטון ולכוון אותו למצב "פטיש". 
  למרות שהמקדחה מתאימה לבטון, עדיין חשוב לקדוח במהירות נמוכה כדי לא ליצור חום גבוה היכול להרוס את המקדח.
   

 • איך לצבוע קיר עם רולר בצורה נכונה

  תנועות הצביעה עם הרולר צריכות להיות אופקיות ורוחביות בכדי לשמור על מרקם זהה ולמנוע היווצרות כתמים או חוסר סימטריה בצבע שעל הקיר

 • הידעתם שנורות led חוסכות עד 93% צריכת חשמל תאורה?

  מנורות מסוג led אמנם יקרות יותר אך זו השקעה חד פעמית לא גדולה (תוכלו להזמין דרך אתרים כמו ebay או amazon זה עולה בסביבות ה5 דולר) שתחסוך לכם בעתיד כסף ותתרום לאיכות הסביבה.

 • הדבקת אריח קרמיקה - שלב אחד לפני

  חשוב מאד לטבול את אריחי הקרמיקה בחבית מים 24 שעות לפני ההדבקה. בצורה הזאת הקרמיקה סופגת מים וזה גורם לקרמיקה להיות חזקה על הקיר ולא ליפול אחרי חודש.

 • מניעת לכלוך לפני צביעה

  תמיד אומרים לנו לשים עיתונים על הרצפה בכדי למנוע התזה של הצבע על הרצפה.

  מה שלא אומרים לנו שעיתון הוא נייר סופג ועם אין הרבה שכבות הצבע יכול לעבור דרכו ולכן מומלץ לשים ניילונים.

 • חיסכון במים בהדחת האסלה

  הדחת אסלות צורכת 40% מכמות המים בבית. העדיפו אסלות בעלות הדחה דו כמותית בלבד!

 • שמירה על מברשת הצבע לאחר הצביעה

  אפשר לעטוף בניילון מברשת או רולר לאחר צביעה ולשים במקרר כך נוכל להשתמש גם בפעם הבאה.

  אפשרות נוספת היא לשים את המברשת או הרולר בדלי מים כך הצבע לא יתייבש ונוכל להשתמש בשנית.

 • איך מחליפים את הריצוף בבית מבלי לקרוע את הכיס

  הדרך הזולה ביותר להחלפת הריצוף היא ע"י פרקט למינציה.
  יש היום מגוון רחב של צבעים כך שתוכלו להתאים את פרקט הלמינציה לריהוט ולצבעים בבית.
  יתרון נוסף, עם קצת מאמץ ובלי ידע מוקדם תוכל אף לעשות זאת בעצמך.
  התוצאה הסופית- חיסכון של עשרות אחוזים

 • הידעתם? אי ניקוי הפילטרים במזגן עולה לנו ביוקר

  ידוע לכולנו שפעם בכמה זמן צריך לנקות את הפילטרים במזגן וברוב המזגנים היום אף נדלקת נורה צהובה המזכירה לנו. מעבר לחשיבות ניקוי הפילטרים בכדי לאפשר את פעולתו התקינה והרצויה של המזגן, אי ניקוי הפילטרים מביא להגברת צריכת החשמל משמעותית.

 • חיסכון בחשמל- החלפת גופי תאורה

  מומלץ להחליף את גופי התאורה הישנים בבית לחדשים. אמנם כרגע זה הוצאה הנראית כלא הכרחית אך בטווח הארוך תתברר כמשתלמת מאד. לידיעתך! גופי התאורה בבית מהווים יותר ממחצית צריכת החשמל.

 • חיסכון בחשמל-פלורוסנט

  נורת הפלורוסנט איננה "זללנית" חשמל אך בהחלט כזו בזמן ההדלקה שלה. על כן מומלץ לא לכבות פלורוסנט אם יש בכוונתינו להדליקו שוב בקרוב.

 • שמירה על הפרקט בבית

  1. יש להימנע מגרירת רהיטים על הפרקט.

  2. רצוי שתחתיות הכיסאות יצופו סיליקון ולא גלגלים.

  3. התקנת גומיות בתחתיות רהיטים ה"יושבים" על הפרקט.

  4. גרירת כסאות מחשב רק אם הגלגלים מגומי.

  5. אין להשתמש בחומרי ניקיון חריפים כמו אקונומיקה כי זה עושה נזק לפרקט, ישנם חומרים המיועדים לניקוי פרקט.

 • חיסכון בחשמל ובהוצאות חימום באמצעות איטום פרופיל החלון

  רכשו נייר דבק מיוחד שבצידו האחד דבק ובצידו השני ספוגית אוטמת, הדביקו על ההיקף המלא של פרופיל החלון ותיבת התריס (בחלונות ישנים) ומנעו חדירה של רוח וקור.

 • שמירה על הדלתות החיצוניות

  דלת חיצונית חשופה לפגעי מזג האוויר, על כן מומלץ לשים גגון/גג כך שיגן על הדלת ופעם בכמה שנים לצבוע את הדלת. צביעת הדלת אינה מסובכת וגם זולה יחסית והתמורה היא כפולה.

 • גודל הדלתות בבית

  דלת רחבה וגדולה מזמינה יותר אל פנים הבית ואם זו התחושה שאתם רוצים ליצור אז בהתאם למגבלות כדאי להתקין דלתות רחבות. מה שעוד היא גם מאפשרת יתר נגישות לבעלי מוגבלויות, עגלות ילדים, העברת ריהוט וכו'...

 • איך אפשר לחסוך בקניית טפט?

  כדאי לדעת שמדי כמה חודשים קולקציות הטפטים מתחדשים ואז חנויות המוכרות חומרים מסוג זה נותנות הנחה של עד 50% בקניית הטפטים "הישנים".

 • צבעים וטפטים בעלי תו תקן

  חשוב מאד לקנות צבעים וטפטים בעלי תו תקן .בצבעים וטפטים שהם אינם בעלי תו תקן יש סכנה להיחשף לחומרים רעילים ומסוכנים ואף ריח לא נעים בחדר.

 • ריצוף וחיפוי- חומרים טבעיים או סנטטיים?

  חומרים טבעיים ודאי נראים טוב יותר אך צריך לקחת בחשבון כמה יתרונות של האריח הסינטטי. האריח הסינטטי נותן מראה אחיד יותר של הרצפה או הקיר, העמידות שלו בפני נזקים ולכלוך גבוהה יותר, התחזוקה שלו פשוטה וקלה והוא זול משמעותית.

 • עונת השנה משפיעה על מחיר השיפוץ

  עונת הקיץ והימים שלפני פסח וראש השנה הן התקופות העמוסות ביותר של קבלני השיפוצים והמחירים עולים בהתאם. נסו לתכנן מועד השיפוץ לעונות השקטות יותר: בחורף ובסתיו כדי לחסוך בעלויות השיפוץ.

 • ריצוף וחיפוי- תחזוקה

  לפני שבוחרים אריחים לריצוף או חיפוי חשוב לדעת שמעבר ליופי ולטעם האישי כל סוג אריח יש לו את התכונות שלו. אבן טבעית בגימור מט למשל היא מאד יפה אך סופגת צבע ולכלוך והתחזוקה שלה קשה. זהו שיקול חשוב בבחירת האריח כי בחדרי ילדים למשלך אולי נעדיף אריח סיננטי פחות מרשים אך קל יותר לתחזוקה ומתלכלך פחות.

 • איך יוצרים תחושת גודל אם חדר הרחצה קטן

  החלפת ארוניות התלויות על קיר חדר האמבט והחלפתם בכונניות מזכוכית או כל חומר אחר שהוא לא פגיע למים ולחות בהחלט יעשו את ההבדל מבחינת תחושת הגודל

 • קרמיקה תוספות

  מומלץ להוסיף פס קישוט בסיום החיפוי מסביב לאריחי הקרמיקה, זה גם יפה וגם נותן תחושה של חלל גדול יותר. אפשר גם להוסיף "דקורים" (קישוטים) לא סימטריים על אריחי הקרמיקה זה שינוי זול היכול "לעשות את ההבדל".

 • חיפויים במטבח

  מומלץ לא לחפות את המטבח באריחי אבן כי הם סופגים לחות ומים על כן נחפה האריחי קרמיקה שאינם סופגים.

 • בחירת גודל הריצוף

  אריחים גדולים נותנים תחושה של חלל גדול יותר לפיכך כדאי לבחור אריחים בגודל 40/40 ומעלה. אם חל החדר קטן במיוחד ואתם רוצים להעצים את תחושת הגודל כדאי לרץף בזוית 45 מעלות.

 • קפץ החשמל בבית מה עושים?

  קודם כל ננסה להרים את ה"פחת" ואם הוא לא עולה נרים את המתג הראשי ולאחר מכן את כל שאר המתגים אחד אחרי השני עד שמוצאים את המתג האחראי על המעגל המקצר. גשו לשקעים באותו המעגל ונתקו את המכשירים החשמליים. לאחר מכן הכניסו לשקע מכשיר מכשיר עד מציאת המכשיר "הבעייתי". בד"כ החשמל קופץ מסיבה זו, במידה ולא כדאי להזמין חשמלאי מוסמך.

 • השקעה במחקר לפני שיפוץ גדול

  בחירת שיפוצניק לא קלה ואף מפחידה קצת. מומלץ להתקשר ללקוחות העבר של שיפוצניק "מועמד". אם לקוחותיו מרוצים, כאות תודה רובם יסכימו שתבוא לראות את העבודה שהוא עשה. מומלץ להשקיע את זמן הביקור ולראות במו עיניכם את טיב העבודה.

 • תיקון חור קטן בפרקט

  אפשר לתקן חור קטן בפרקט מבלי להיזקק להחלפת כל הפס באמצעות נר שעווה בצבע המתאים. מחממים את נר השעווה ומטפטפים לתוך החור. אחרי שהשעווה מתקררת מגרדים את השאריות באמצעות סכין.

 • מי שקונה בזול, לעתים משלם ביוקר

  תמיד מומלץ להשוות מחירים של בעלי מקצוע ובפרט של קבלני שיפוצים אולם כשאנו ניגשים לפרוייקט של שיפוץ דירה אסור לנו להתפשר על האיכות.

  כשמישהו נכנס לביתנו ועבודתו תשפיע עלינו במהלך השיפוץ ושנים לאחריו, חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין שעושה עבודה טובה ואיכותית גם אם הדבר כרוך בהוצאה כספית גדולה יותר.

 • ניקוי פרקט למינציה

  בניגוד לפרקט עץ, פרקט למינציה ניתן לנקות באמצעות חומרי ניקוי (סנט מוריץ) ומים.

 • המלצה לא מספיקה, בדקו התאמה

  הרבה פעמים אנו מקבלים המלצה מחבר על קבלן שיפוצים ומסתפקים בכך שהקבלן "עשה עבודה טובה, עמד בזמנים, היה הוגן במחיר" וכו'.

  השאלה הראשונה שצריך לשאול את החבר הממליץ היא: "איזו עבודה קבלן השיפוצים עשה?" כדי לראות אם הוא מתאים בשבילנו.
  ייתכן שקבלן שיפוצים שעשה נישת גבס לחבר, לא מתעסק כלל במה שאתם צריכים.

 • ניקוי פרקט עץ

  פרקט עץ לעולם לא נשטוף במים זה גורם להתרחבות העץ.

  פרקט עץ נתחזק באמצעות טאטוא ניגוב ושאיבת אבק כאשר הניגוב יתבצע ע"י מגב המיועד לכך עם חומרים המיועדים לניקוי פרקט עץ.

 • פרקט למינציה או פרקט טבעי

  הפרקט הטבעי תמיד יהיה יפה יותר ונעים יותר למגע אולם לפרקט הלמינציה מספר יתרונות- הוא זול משמעותית גם במעמד הקנייה וגם בתיקונים עתידיים, הוא ניזוק ונשרט בקלות פחותהויש מגוון רב יותר של צבעים לבחירה.

 • "קיבלתי המלצה מחבר"

  חוויה אחת טובה אינה מייצגת ולא ניתן לסמוך על המלצה אחת בלבד. אם קיבלת המלצה על קבלן שיפוצים, נסה למצוא חברים נוספים שהעסיקו אותו או לקוחות של אותו שיפוצניק כדי לקבל תמונה רחבה ומדוייקת יותר.

 • תליית פלאזמה על קיר גבס

  צריך קודם כל לאתר את שדריות המתכת עליהם מורכב קיר הגבס באמצעות מגנט ולדפוק לתוך השדריות ברגי פח. שאר הברגים המחזיקים את מתקן התלייה צריכים להיות דיבלים המחיוחדים לגבס.

 • אין הנחתום מעיד על עיסתו

  לפני שיפוץ הדירה כדאי לבקש מקבלן השיפוצים מכתבי תודה והמלצות כתובות שקיבל מלקוחותיו. בקשו גם מספרי טלפון של הלקוחות כדי לוודא שההמלצות אכן אמיתיות ולקבל מענה לשאלות שחשובות לכם.

 • תליית דברים כבדים על קיר גבס

  אם עובדים בצורה נכונה אפשר לתלות על קיר גבס גם דברים כבדים כגון: מזגן. ניתן להבריג דיבלים ממתכת כאשר מדובר על קיר גבס כפול או בעזרת סרגל תלייה כאשר מדובר בלוח גבס בודד.

   

 • צביעה לפני מכירה או השכרה

  צביעת דירה מאירה ונותנת תחושה של "חדש" ונקי במחיר זניח יחסית.
  שימוש בצבעים הנכונים מסייע במכירה או השכרה של דירה ועושה רושם טוב אולם חשוב לא להתפרע ולהשתמש בצבעים עזים מדי: ייתכן כי הרוכש או השוכר לא יעריך את הטעם האומנותי שלכם.

 • תליית תמונה על קיר גבס

  קיר גבס אינו חזק כמו קיר לבנים או בטון ועל כן חשוב להבריג דיבל ורק לאחר מכן לתלות את התמונה על בורג המוברג לדיבל. כמו כן רצוי שהתמונה לא תעלה על 2-3 ק"ג.

 • חיסכון במים

  ניאגרות ישנות הן בעלות נפח של 9 ליטרים בעוד החדשות שנפחן 6 ליטרים מספיקות בהחלט. מומלץ להחליף ניאגרה גדולה כדי לחסוך במים (ובחשבונות) אך ניתן גם להכניס שני בקבוקי 1.5 ליטר מלאים במים לתוך הניאגרה ולהגיע לאותה התוצאה.

 • חומרים בעלי תו-תקן

  ישנם אין ספור של חומרים שונים וחברות שונות כאשר על חלק מהחומרים יש תו תקן של מכון התקנים. לצערינו ישנם לא מעט "חאפרים" שינסו לחסוך על חשבונינו כסף בקניית חומרים זולים ולא איכותיים ועל כן חשוב מאד לבקש מקבלן השיפוצים להראות את תוית מכון התקנים על אריזות החומרים.

 • "אחריות" על עבודת שיפוץ

  חשוב מאד בחתימת הסכם העבודה אל מול קבלן השיפוצים לפרט זמן מתן אחריות. ככלל על עבודה במסגרת שיפוץ תחול אחריות למשך שנה. רצוי גם לעגן בהסכם תוך כמה זמן מרגע גילוי הבעיה שצריכה תיקון על הקבלן לבוא ולתקנה.

 • שימוש בצבעים בצורה נכונה

  צבע נותן השראה ואשליה כך שנוכל להתאים צבע לחדר מסויים לפי השימוש בו. חדרי שינה נצבע בצבעים בהירים המשרים רוגע וחמימות, חדרי עבודה נצבע בצבעים ניטרליים וחדרי משחקים וילדים נצבע בצבעים עזים ושונים.

 • איך למנוע הריסה של הקיר בעת קידוח חור

  ניתן להדביק נייר דבק מתאים לקיר (שלא יקלף את הקיר בעת הסרתו) במקום הקידוח ובכך למנוע נזק לקיר.

 • באיזה צבע כדאי להשתמש לצביעת משקוף?

  צבע שמן הוא הצבע הוא המומלץ ביותר לצביעת משקופים עקב עמידותו לאורך זמן.

 • לתלות תמונה בלי להרוס את הקיר

  במקום בו אתם מעוניינים לדפוק מסמר, הדביקו חתיכה של מסקנטייפ או כל נייר דבק  מתאים לקיר (שלא יקלף את הצבע בהסרתו) עכשיו אפשר להתחיל...

 • איך לצבוע את הקיר בסגנון ווש?

  קודם כל צריך לקנות את החומרים המתאימים הכוללים סקוטש ויסקוזה וצבע סופר ווש. לאחר מכן צריך להכין שתי קערות אחת עם מים והשניה עם הסופר ווש. כדאי בפעם הראשונה שמנסים לצבוע פינה פחות בולטת לעין לראות שאנחנו בכיוון... יש לקחת את ה"ויסקוזה" לטבול אותו במים לסחוט אותו ואז לטבול אותו בסופר ווש. לאחר מכן מיתן להתחיל את הצביעה כאשר צובעים בצורות Sשמיניות ועיגולים. לאחר מכן יש לטפוח עם הויסקוזה קלות על הקיר בכדי לטשטש את הגבולות באיזורים הצבועים.

 • איך לצבוע את הבית בצורה נקייה?

  על הריצפה ניתן להניח קרטונים עיתונים או ניילונים. שקעים ומתגים מומלץ להסיר ולהחזיר לאחר הצביעה או לפחות לעטוף אותם בנייר דבק.

  מומלץ לשים ניילונים גם על רהיטים בקרבת מקום או הזזתם בכדי למנוע לכלוך מ"שפריצים" לא צפיים.

 • התקנת פרקט- באיזה שלב מומלץ לעשות זאת?

  פרקט הוא עדין ועל כן לא נרצה שיפגע או התלכלך עקב עבודות אחרות הנעשות בבית. על כן נעדיף לבצע התקנת פרקט לאחר שלבי עבודת השיפוץ (צבע,טיח,אינסטלציה,חשמל,גבס,שפכטל), אך כדאי להתקין לפני הרכבת מטבח,ארונות ומשקופים.

 • דרכים למניעת חיכוכים עם שיפוצניק

  יש להחתים את השיפוצניק על הסכם צרכני אחיד לקבלת שירותים ביתיים.

  יש להוסיף לחוזה את כל ההגדרות החשובות לכם- לוחות זמנים, שימוש בחומרים, פריסת התשלומים בהתאם להתקדמות העבודה, פירוט מלא של כל המסוכם ביניכם לשיפוצניק מראש.

   

 • הסרת טפט מהקיר

  יש כמה שיטות אמנה מתוכם שתיים:

  1) ריסוס "מסיר דבק" על הטפט ולאחר שהריסוס ממוסס את הדבק יש להסיר את הטפט בזהירות באמצעות שפכטל וסכין יפני.

  2) ניתן לערבב חומץ מחומם במים ביחס של 1 ל- 16 להכניס את החומר לבקבוק תרסיס ולרסס את הקיר. יוצר את אותו האפקט שיוצר הריסוס להסרת דבק.

 • גרניט או קרמיקה?

  גרניט פורצלן נחשב כחזק ועמיד יותר אך קרמיקה בעלת דרגת שחיקה גבוהה אינה נופלת מהגרניט כך שזה לא ממש משנה.

 • יצירת אשליית גובה כאשר יש תקרה נמוכה

  צבע מתאים יכול לתת לנו אשליה רצויה רק צריך לדעת איזה צבע לבחור ואיך לצבוע. בכדי ליצור תחושת גובה נצבע את שולי התקרה באותו הצבע של הקירות. תאורת קיר המופנית כלפי התקרה (במקום תאורה בתקרה עצמה), "תרים" את התקרה כלפי מעלה. וילונות ארוכים על החלונות גם יעזרו ביצירת האשליה.

 • קניית חומרים בצורה הזולה ביותר

  מומלץ להיכנס לאתרי השוואות מחירים וכך תוכלו לקנות חומרים איכותיים במחיר משתלם.

 • איך לחסוך כסף בשיפוץ הדירה?

  השוואת מחירים מול קבלני השיפוצים וחשוב לוודא שהצעת המחיר כוללת חומרים.

  לקנות את החומרים בעמצכם במקומות זולים.

  נסו להגדיר סדרי עדיפויות בכדי לא לחרוג מהתקציב. יש הרבה דברים שנותנים לבית את המראה החדש גם בלי לקרוע את הכיס. לדוגמא- במקום להחליף את כל הדלת אפשר לצבוע ולהחליף ידיות. במקום להחליף ארונות מטבח אפשר להחליף רק את הדלתות.

 • הכנת דלת או משקוף לצביעה מחדש

  ניקוי הדלת או המשקוף עם סמרטוט ואם יש שומן אז לנקות עם טרפנטין. לחכות שיתייבש ואז ללטש בנייר ליטוש. אם יש פגמים יש למלא ולתקן אותם עם שפכטל. אחרי שהשפכטל יתייבש יש ללטש בשנית ולמגב עם סמרטוט לח את האבק. לאחר מכן צובעים עם צבע יסוד סינטטי לעץ פעם או פעמיים ואז יש לצבוע עם צבע מבריק אותו בחרתם בשתי שכבות.

 • צביעת חדרים קטנים

  חדרים קטנים כדאי לצבוע בצבעים בהירים מכיוון שהם יוצרים תחושה של חלל גדול.

 • צביעת פינות ופגמים

  קורה שהמברשת או הרולר לא מגיעים לכל הנקודות ובכדי ליצור מראה מושלם ניתן לצבוע פינות אלה עם מקל אוזניים סמרטוט או מברשת שיניים.

 • איטום חורים או סדקים בקיר מבלי לצבוע את כל הקיר

  ניתן לערבב את צבע הקיר ביחד עם השפכטל עד ליצירת גוון הדומה ככל האפשר לצבע הקיר ואז למלא את החורים או הסדקים.

 • הדבקת אריח שנפל/התרופף

  ישנם דבקים מיוחדים לקרמיקה אותם אפשר לקנות בכל טמבוריה. הופכים את הבלטה על צידה האחורי ושמים מספר נקודות של הדבק בהתאם להוראות הרשומות על הבקבוק ומניחים את האריח חזרה במקומו. (ניתן גם להשתמש בדבק סיליקון).

 • איך מוציאים דיבל מהקיר?

  אפשר להיעזר בחולץ פקקים של יין. אפשרות נוספת היא להבריג בורג לתוך הדיבל לא עד הסוף ואז לחלץ בעזרת פטיש או פלייר.

 • איך מנקים רצפה שהתלכלכה לאחר הצביעה?

  גם אם שמים עיתונים קורה והרצפה מתלכלכת. אם זה צבע אקרילי אפשר להסירו ע"י סקוטש עם מים אפשר גם להיעזר בעדינות בשפכטל. אם מדובר בצבע שצן ניתן להסירו ע"י טרפנטין או טינר. בכל מקרה מומלץ להעביר סמרטוט רטוב לפני הצביעה בנוסף לעיתונים וניילונים, זה עוזר להימנעות מהיווצרות הכתמים.

 • צביעה של קירות חיצוניים

  ישנם צבעים אקריליים המיוחדים לצביעה מסוג זה ואף צבעים שפותחו בהתאם לאקלים הישראלי. לכן כדאי להגיע לטמבוריה ולהייעץ לגבי בחירת הצבע המתאים.

 • רטיבות בקיר האם צבע יפתור את הבעיה?

  לחלוטין לא! כנראה יש בעיית צנרת ועל כן חייבים לקרוא לבעל מקצוע בהקדם על מנת לבדוק את מקור הבעיה ולתקנה.

 • איך מסירים עובש מהקיר לפני צבע?

  משפשים את מקום העובש במים ואקונומיקה (יחס של 10% אוקונומיקה), לאחר מכן מעבירים מטלית על המקום עם מים בלבד, מחכים שיתייבש ואז ניתן לצבוע.

  מומלץ לצבוע בשתי שכבות כדי שהעובש לא יחזור.

 • הכנת הקיר לצבע

  1. הסרת מסמרים ודיבלים מהקיר.

  2. גירוד קילופים בצבע הישן ע"י שפכטל (סקרייפר).

  3. סתימת חורים וסדקים בקלסימו, שפכטל או אקרינול אם מדובר בקיר אמבטיה.

  4. לאחר שהתייבשו חומרי המילוי, משייפים את הקיר ומסירים מכסים של תקעים ומתגי חשמל, שמים עיתונים וניילונים על הרצפה, על ריהוט ועל משקופים של דלתות וחלונות בכדי שלא יתלכלכו ומכסים במסקינטייפ (נייר דבק) פאנלים או כל מקום אחר היכול להתלכלך.

 • תכנון הדירה נגד רעש מבחוץ

  קודם כל עדיף למקם את חדרי השינה כך שלא יפנו לאיזורים המרעישים (כלפי כביש לדוגמא). במצב של חוסר ברירה כדאי להתייעץ עם השיפוצניק לגבי חומרים נכונים לבידוד מרעש.

 • הגנה על פרקט במהלך השיפוץ

  מומלץ להגן על הפרקט באמצעות כיסויו בקרטונים והדבקת הקצוות עם נייר דבק בכדי שלא יתלכלך מצבע או יהרס בגלל עבודות הנערכות במקום.

 • שמירה על נקיון הבית במהלך השיפוץ

  חשוב לשים ניילונים ואף להזיז ריהוט ספות כלי מטבח וכו' כדי שלא תמצאו את עצמכם בסוף השיפוץ עם כלים וריהוט מאובקים אשר ידרשו מכם לעבוד שעות נוספות.

 • בקשו מהשיפוצניק לשמור על הניקיון

  שיפוצניק יכול להיות מקצועי אדיב עומד בלוחות זמנים וכו'.. אך לא בהכרח מודע לנושא הניקיון. בקשו מהשיפוצניק ומצוות העובדים שלו לפרוס ניילונים על ספות ריהוט וכיוב' ואף להזיז רהיטים כלי מטבח וכו' לפני עבודת השיפוץ.

 • השקעה במחקר לפני שיפוץ גדול

  בחירת שיפוצניק לא קלה ואף מפחידה מעט. מומלץ להתקשר ללקוחות העבר של שיפוצניק "מועמד".

  אם לקוחותיו מרוצים, כאות תודה רובם יסכימו שתבוא לראות את העבודה שהוא עשה. מומלץ להשקיע את זמן הביקור ולראות במו עיניכם את טיב העבודה.

 • לפני ש"בונים" על המלצה מחבר

  כשחבר ממליץ לכם על שיפוצניק, וודאו כי העבודה שהשיפוצניק עשה בשביל החבר היא מאותו סוג עבודה שאתם זקוקים לה.

  ייתכן כי השיפוצניק עשה נישת גבס יוצאת מן הכלל בסלון של החבר, אבל כשתזמינו אותו להתקין אריחים באמבטיה שלכם הוא יעשה עבודה איומה.

חפש קבלן שיפוצים מומלץ