תאורה: טיפים מקצועיים ומידע רב בנושא תאורה לבית

טיפים בנושא תאורה לבית

נמצאו 28 טיפים בנושא תאורה לבית.

 • מעבר לתלת פאזי

  בדרך כלל, כאשר נשפץ דירה ישנה נרצה לשנות את תכנית החשמל כדי שיהיה תלת פאזי. משמעות הגדלה זו היא שהבית יחולק עם מספיק נקודות כוח עבור כל צרכני האנרגיה הגדולים, דוגמת מכונת הכביסה, מקרר או תנור, על מנת שיוכלו לפעול במקביל. אם אתם מתכוונים לעשות זאת חשוב שתשימו לב כי הגדלת התכנית לתלת פאזי מחייבת אישור של חברת החשמל. לכן עוד לפני תחילת עבודות השיפוץ חשוב ליצור עמם קשר ולתאם את הגעתם למקום. כדאי לשים דגש על נקודה זו מכיוון שלרוב לוקח לחברת החשמל זמן רב עד שמתאפשר להם להגיע לשטח ובמקרים רבים נוצרים עיכובים לא נעימים ומתסכלים בתהליך השיפוץ.  

 • תאורה לחדר ילדים

  ביטחון הוא הדבר הכי חשוב כאשר זה נוגע לילדים שלנו, יש לבחור גופי תאורה שמותאמים לחדרי ילדים בין אם זה גוף תאורה צמוד תקרה, קירי  או גוף תאורה תלוי צריך לשים לב שאין חומרים שיכולים להיות רעילים או שגוף התאורה אינו בעל חלקים נשלפים.
  שעות שינה הם חיוניות מאוד בגיל צעיר לכן מומלץ להתקין מנורת לילה בעלת אור עדין, כך שגם אם נרצה לבדוק מה שלום הילדים באמצע הלילה הדלקת המנורה והאור לא יפריע למהלך השינה שלהם

 • תאורה נכונה למבואת הכניסה וחדרי מדרגות

  במידה והמבואה גדולה מאוד וניתן לראות אותה גם ממקומות נוספים בבית מומלץ לבחור בגוף תאורה גדול, נברשת או תליון תאורה מרשים. יש להקפיד ולבדוק שגוף התאורה נראה טוב מכל זוויות הבית.
  במדרגות ומסדרונות יש לזכור להקפיד על בטיחות ולכן יש לשים לב לתאורה כללית. על מנת למנוע תאונות על המדרגות להיות מוארות מלמעלה עד למטה. למען הבטיחות יש להקפיד במסדרונות על גוף תאורה כל 8 עד 10 מטר.

 • עיצוב תאורה בחדר רחצה - איך לבחור תאורה נכונה

  רצוי להשתמש בגופי תאורה שקועים בחדר אמבטיה ומומלץ שגופי התאורה יהיו בעלי זכוכית חלבית כך יוצרים פיזור של אור אחיד ולא אלומות ממוקדות.
  בתאורה בחדר רחצה מומלץ להשתמש בגופי תאורה שקועי גבס מעל המראה והכיור, כך מקבלים תאורה ישירה על אותם אזורים. מומלץ להשתמש בתאורת הלוגן זאת משום שהאלומה של נורת ההלוגן מוסרת את הצבע הטבעי ביותר שלנו ויוצרת אווירה אלגנטית ונינוחה.

 • להאיר נכון את הסלון

  על מנת ליצור תחושה ביתית ונעימה מומלץ להשתמש בתאורה ממוקדת שתאיר על פריטים ספציפיים. מנורת קיר אשר מאירה על תמונה או פסל מסוים ובכך נותנת לו מראה מיוחד ובולט כמו יצירת אומנות.

 • בחירת גופי תאורה מתאימים

  אם אתם אוהבים אור, הרבה או מעט, אבל עדיין לא אוהבים אלמנטים ש"צדים" את העין ומושכים תשומת לב, השתמשו בגופי תאורה שקועים או מוסתרים - אם זה בתקרה או בקירות, או לחילופין, השתמשו במנורות קיר.

  באמצעות תכנון מקצועי ונכון: פיזור אחיד של הגופים השקועים או מנורות הקיר, ובחירה בגופי התאורה המתאימים לצרכי החלל המואר ומשתלבים בחלל שעיצבתם, תקבלו חלל המואר באופן האהוב עליכם וללא "הצקות" בעין. שימוש ביחידות תאורה מוסתרות (באמצעות נישות גבס מונמכות) לאורך/רוחב החלל (בחיבור שבין הקיר לתקרה, או אפילו במרכז החלל) ישטוף את החלל באור נעים ומפוזר באופן אחיד וללא מקור אור מוגדר או דומיננטי.

 • כיצד מומלץ להאיר חנות?

  על מנת להחמיא למוצרים הממוקמים על המדף ניתן להשתמש בנורות שקועים/ספוטים עם תאורת מטאל הלייד המפיצה אור חזק ודחוס בעלת הפרדת צבעים טובה וחסכונית באנרגיה.

 • תחזוקה של גופי תאורה ומנורות

  לכולנו יש מנורות בבית: מנורות קיר, תקרה, שולחן, רצפה וכד'. גדולות או קטנות חדשות וישנות יפות מיוחדות בעלות ערך כספי ורגשי, כאלה שקנינו במיטב כספנו או שקיבלנו במתנה או בירושה. נקיון ותחזוקה שוטפים של גופי התאורה שלנו, ישמרו על יופיים וייחודם, וכמובן על איכותם.

  פעולות פשוטות כגון הסרת אבק, ניגוב במטלית רכה, שטיפה של חלקי הזכוכית המתפרקים במים פושרים וסבון ישמרו על גופי התאורה במצב מעולה, כמעט כמו ביום שבו הם נקנו. החלפה של נורות שרופות וחלקים סדוקים או שבורים יחזירו לגופי התאורה את יופיים המקורי.

 • מיקוד תאורה להבלטת אובייקטים

  לכל אחד מאיתנו יש בבית פריטים אומנותיים שונים, תמונה מיוחדת, פסל מעוצב וכד'. כשבא לנו להאיר אובייקט מסוים, הזקוק לתשומת לב מיוחדת כל שעלינו לעשות הוא למקד אליו את האור.

  באמצעות ספוט המעניק אור ממוקד אל ועל האובייקט, אנו "מפנים מבט"  אליו ומעניקים לו את מלוא תשומת הלב. כל מי שעובר בחלל, לא יוכל להתעלם.

 • שדרוג החצר באמצעות ריהוט מואר

  שדרוג החצר יכול להתבצע באמצעות שימוש ברהיטי חצר מוארים כמו: שולחן, כסאות, סלעים ואפילו עצים העשויים פלסטיק קשיח.  

 • התאמה של תאורה

  גופי תאורה באים בגדלים שונים, בצבעים מגוונים ובצורות מיוחדות. בחירה נכונה והתאמה של גוף התאורה לחלל בו הוא ימוקם יצרו נעימות בעין ואיזון בחלל.
  אין חוקיות מסוימת בבחירת גוף התאורה, ולרוב היא תהיה תלויה בטעם שלנו ובמה שיפה בעינינו.

  אם ניקח את פינת האוכל כדוגמה, חשוב מאוד להתאים את גודלו הפיזי של גוף התאורה לגודל שולחן האוכל ומרכזיותו בחלל.
  לשולחן עשוי זכוכית, או מצופה בלכה מבריקה במיוחד רצוי לבחור בגוף תאורה המפנה את האור כלפי מעלה לתקרה, וזאת כדי למנוע סינוור והשתקפות לא רצויה.

 • כיצד להבליט את הצמחייה בגינה באמצעות תאורה?

  על מנת להאיר צמחייה נמוכה בגינה (צמחים/ פרחים) ניתן להשתמש בגופי תאורה מסוג LED עם דקרים בעלי עוצמות שונות בהתאם לגודל הגינה. התאורה תבליט את צבעי הצמחייה ואף תייצר מראה דרמטי לגינה. 

 • הדגשה באמצעות תאורה

  בחירה נכונה של גופי התאורה בהם אנו עושים שימוש, תעזור לנו להדגיש את האופי העיצובי של החדר.

  באמצעות שילובים שונים של תאורה חזקה, הצללה, ויצירת ניגוד בין אור לצל ניצור דרמה בחדר המעוצב בגוונים דומיננטיים כדוגמאת קיר אדום וריהוט שחור מבריק.

  בבחירה בתאורה רכה השוטפת באור עדין את החלל, נוכל להעצים את אופיו הנעים והרך של חדר המעוצב ברכות בגווני פסטל, כגון קירות הצבועים בגווני פסטל וריהוט בהיר.

 • תאורה בשילוב פסלים דקורטיביים בגינה

  ניתן לעטר את הפסלים הדקורטיביים בגינה ולהדגיש קווים קיימים באמצעות גופי תאורה המוחבאים בתוך הפריטים ובאופן היוצר אפקט של תאורה בתוך הפסל. 

 • באילו גופי תאורה יש להשתמש בתאורת הגינה?

  גופי התאורה בגינה צריכים להיות עשויים מחומרים איכותיים, חסיני חלודה על מנת שיישמרו מנזקי הסביבה החיצונית כמו שמש, לחות וגשמים. 

 • כיצד ניתן להאיר חדר שינה ובאילו סוגי תאורה נשתמש?

  את חדר השינה מומלץ להאיר באמצעות גוף תאורה מרכזי בתוספת מנורות קיר ליצירת אווירה. מומלץ להשתמש בגופי תאורה צמודי קיר מתכווננים בעלי נורות לד משני צידי המיטה המאפשרים קריאת ספר וצפייה בטלוויזיה. היתרון של נורות אלו הוא ריכוז האור שלהן המאפשר לאחד מבני הזוג לקרוא ולשני לא להיות מופרע  מהאור. מומלץ להשתמש במנורות שולחן מעוצבות קטנות על השידה שלצד המיטה לצורך קישוט החדר ולהפצת אור נעים.     

 • טיפ להארת הגינה

  בכדי להאיר שטחים גדולים בגינה מומלץ להשתמש בעמודי גינה מוארים העובדים על נורות LED/PL. 

 • תאורה להתמצאות בלילה בחלל הבית

  תאורת התמצאות היא תאורה הפועלת בעצמה נמוכה ומטרתה לסמן איזורים חשוכים כמו חדרי שירותים, מעברים, חדרי ילדים, יציאות מבתים ועוד. מומלץ להתקין גופי תאורה מסוג לד בעלי צריכת חשמל נמוכה ואורך חיים רב. גופי תאורה נסתרים קיימים במגוון צורות כמו: עיגולים, אליפסה, טיפות, מלבנים וקווים ישרים וצרים. 

 • שלושה סוגי נורות מהזולה ליקרה ולהיפך

  שלושה סוגי נורות לתאורת הבית: הלוגן, PL, ונורות LED. מבחינת צריכת חשמל - הזללנית ביותר היא הלוגן, אחריה PL וLED הכי חסכונית. לעומת זאת, מבחינת עלות רכישה ראשונית, הסדר מתהפך: נורת LED היא היקרה ביותר, אחריה PL והלוגן הזולה ביותר.

  מומלץ לרכוש נורת LED שבטווח הארוך תחסוך אנרגיה וכסף בחשבון החשמל, גם אם עלות רכישת הנורות גבוהה מהאחרות.

 • חיסכון בחשבון החשמל על תאורת חדר הילדים

  חדר ילדים מומלץ להאיר בתאורת PL או פלורואוסנט צמוד תקרה שצריכת האנרגיה שלהם נמוכה, והמאפשרים חיסכון בחשמל כשהילדים שוכחים את האור דלוק.

 • כיצד להאיר חדרי אמבטיה?

  במידה וברצונכם להתקין גופי תאורה שקועים בחדר האמבטיה מומלץ להשתמש בגופי תאורה בעלי זכוכית חלבית המאפשרות פיזור אור הומוגני ולא קרני אור ממוקדות. על מנת לקבל אפקט מחמיא לפנים כאשר מתאפרים מול המראה למשל, רצוי להתקין נורת קיר מעל המראה או משני צידיה. עדיף להשתמש בנורת ליבון/הלוגן בכדי לקבל הפרדת צבעים טובה יותר לפנים. 

 • שלוש המלצות נוספות לתאורת הסלון

  1. מנורות עמידה או שידה מוסיפות פן עיצובי לסלון ומשרות אווירה נעימה. 2. מומלץ להתקין גוף תאורה תלוי בהנמכה מיוחדת מעל שולחן פינת האוכל שהינו סטאטי, באופן שייראה מכל פינה בבית. 3. בבית בו תקרת הסלון גבוהה, מומלץ להתקין גוף תאורה צמוד תקרה גדול במרכז הסלון, כך נוצרת האשליה שמרחב החלל גדול יותר מכפי שהוא באמת.  

 • תאורת LED מתאימה לקריאה

  נורות מסוג LED גם חסכוניות בחשמל וגם מפיקות אור ממוקד ומרוכז המאפשר לקרוא מבלי לאמץ את העיניים, גם בסביבה חשוכה לגמרי. מכיוון שאלומת האור של LED ממוקדת, תוכלו לקרוא במיטה מבלי להפריע אחד לשני.

 • תאורה מומלצת למטבח

  המטבח משמש כחדר עבודה ולכן חשוב להאירו באמצעות תאורה פונקציונאלית שתאיר את כל חלקי המטבח. ההמלצה היא להתקין נורות פלואורוסנטיות המאירות באופן אחיד ולא ממוקד. את ארונות המטבח ניתן להאיר באמצעות פסי לדים בצורה נסתרת בתוך או מתחת לארונות המטבח. 

 • שתי המלצות לתאורת הסלון

  הסלון משמש כחדר בו מבלים כל בני המשפחה ובו גם נהוג לארח. הנה שני טיפים כיצד להאיר את הסלון:

  1. שימוש בגופי תאורה צמודי קיר המאירים כלפי מעלה והניתנים לעמעום. 2. התקנת שקועי תקרה מעל שולחן הסלון וסביב החדר. שקועי תקרה מחזקים את אפקט הצבע של החפצים עליהם הם מקרינים ולכן מומלץ למקם את שקועי התקרה בהתאם לאותם חפצים. 

 • הידעתם שנורות led חוסכות עד 93% צריכת חשמל תאורה?

  מנורות מסוג led אמנם יקרות יותר אך זו השקעה חד פעמית לא גדולה (תוכלו להזמין דרך אתרים כמו ebay או amazon זה עולה בסביבות ה5 דולר) שתחסוך לכם בעתיד כסף ותתרום לאיכות הסביבה.

 • חיסכון בחשמל- החלפת גופי תאורה

  מומלץ להחליף את גופי התאורה הישנים בבית לחדשים. אמנם כרגע זה הוצאה הנראית כלא הכרחית אך בטווח הארוך תתברר כמשתלמת מאד. לידיעתך! גופי התאורה בבית מהווים יותר ממחצית צריכת החשמל.

 • יצירת אשליית גובה כאשר יש תקרה נמוכה

  צבע מתאים יכול לתת לנו אשליה רצויה רק צריך לדעת איזה צבע לבחור ואיך לצבוע. בכדי ליצור תחושת גובה נצבע את שולי התקרה באותו הצבע של הקירות. תאורת קיר המופנית כלפי התקרה (במקום תאורה בתקרה עצמה), "תרים" את התקרה כלפי מעלה. וילונות ארוכים על החלונות גם יעזרו ביצירת האשליה.

חפש קבלן שיפוצים מומלץ