שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

שמירה על בטיחות בזמן השיפוץ

חיי המשפחה מתחילים אצל כולם כמעט אותו הדבר - מכירים, מתאהבים, מתחתנים, רוכשים דירה, מביאים ילדים לעולם ו... עושים שיפוצים להתאמת הדירה לצרכים המשתנים. ברוב הפעמים ממשיכים בני המשפחה להתגורר בבית בזמן השיפוץ, מסתובבים בין כבלי חשמל ארוכים המשתלשלים מהקירות על הרצפה, נתקלים במסורים חשמליים ובמקדחות המחוברות לתקע החשמל. אז איך אפשר למנוע תקלות ותאונות בבית ולהקפיד שתהיה שמירה על בטיחות בזמן השיפוץ? 

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-22 באוגוסט, 2011 (עדכון אחרון: 07/11/19)

איך להשגיח על השיפוצניק שיבצע את עבודתו כהלכה?

חשוב לבדוק עם קבלן השיפוצים שהחומרים והכלים בהם הוא משתמש עומדים בתקנים המתאימים.
לא להתבייש לשאול אם השיפוצניק מחזיק בתעודת ביטוח עבור עובדיו, הדבר יוכיח את רצינותו וזהירותו בזמן העבודה. מן הראוי לציין בהסכם הכתוב עם השיפוצניק שבזמן העבודה הוא יקפיד שהכלים בהם הוא משתמש לא יהיו מחוברים לחשמל כשהם לא בשימוש, לוודא כי הקבלן לא משאיר חוטי חשמל חשופים, לדרוש שיחבר את כלי העבודה לנקודות חשמל קרובות ביותר למקום השיפוץ כדי למנוע נפילות וכמו כן לוודא כי פחי הצבע יהיו סגורים כל עוד לא עושים בהם שימוש.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

שמירה על בטיחות בשיפוץ חוץ הבית

כאשר מדובר בשיפוץ חוץ הבית, ישנם מספר כללים אשר חשוב לוודא כי הקבלן מקפיד עליהם בעת השיפוץ:

  • במידה וישנם בורות בחצר, חשוב לדרוש מהקבלן לשים סרט סימון סביבם על מנת למנוע נפילה ופציעה של אחד מדיירי הבית.
  • כאשר נעשה שיפוץ מחוץ לבית המשלב שימוש במים, חשוב לוודא כי הקבלן נוקט באמצעי הזהירות הנדרשים על מנת למנוע החלקה.
  • במידה ונעשות עבודות אינסטלציה, יש לדרוש כי פתח הביוב יישאר סגור כאשר השיפוץ לאותו יום מסתיים עד למחרת היום, כאשר האינסטלאטור ממשיך בעבודה.

האם לשיפוצים שעשו השכנים יש קשר לשיפוץ שלי וההיפך?

אין ספק שהקשר בין השכנים לא מתחיל ונגמר באמירת שלום זה לזה. כאשר אחד מהשכנים משפץ את ביתו, לא פעם נפגעות קורות תומכות או שנעשים שינויים העלולים לפגוע בחוזק המבנה וביסודותיו. מסיבה זו, חשוב לבדוק במחלקת ההנדסה היישובית את תוכניות הבניין המשותף. לפני כל שיפוץ כדאי לדעת פרטים אלה, כדי שלא תקרה תאונה, חלילה בשל שינויים מבניים.

חשיבות השמירה על תשתיות באזור השיפוץ

בכל עיר יש תשתיות קיימות, המוכרות בעיקר לעובדים ברשות המקומית ואת התוכניות שלהן אפשר למצוא בדרך כלל במחלקה ההנדסית. פגיעה בתשתיות מקומיות היא אחת מהסכנות הגדולות ביותר של עבודות השיפוצים - פגיעה בכבלי חשמל או בצנרת ביוב, שבירת גדרות וכדומה. לא פעם נפגע רכושם של השכנים, דבר הגורם לסכסוכים המגיעים, לא עלינו, עד לבית המשפט.

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר