שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

שיפוצים: מה שעולה בזול שווה זול

כאשר פונים לשפץ את הבית, מנסים לחסוך בכסף עד כמה שאפשר. החיסכון הוא דבר נבון, אך לא בכל מקרה. כאשר חוסכים בחומרים טובים ופונים אל בעל מקצוע מיומן פחות, התוצאות מעידות על בעליהן. אנו עלולים לגלות שעבודה זולה וחומרים זולים פעמים רבות יעלו לנו ביוקר.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-28 ביולי, 2011 (עדכון אחרון: 07/11/19)

אולי עדיף לשפץ את הבית?

כמו בכל תחום בחיים, כדאי לבדוק את האפשרויות בהתאם לצרכים, לרצונות ליכולות הכלכליות של כל משפחה. זוג צעיר המתגורר בדירה קטנה יודע כי בעתיד יזדקק לדירה בעלת מספר גדול יותר של חדרים, משפחות רבות אינן מסתפקות בדירתן הנוכחית ומבקשות להרחיבה או להגדילה.
כאשר מחירן של הדירות עולה בהתמדה, עלולה המשפחה להיכנס להתחייבויות כלכליות שלא בטוח שתוכל לעמוד בהן.
במקרים אלו, עדיף לשפץ את הבית בתקציב נמוך יותר ממחירו של בית חדש. החיסכון בכסף יהיה משמעותי, אך חשוב שלא לקמץ בכסף כאשר מדובר בחומרים ובבחירת בעלי מקצוע מיומנים.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

למה לא לחסוך בחומרי בניין ושיפוצים?

כאשר משוטטים בחנויות חומרי הבניין והאינסטלציה המבחר רב ומגוון. כל אריחי הריצוף נראים דומים זה לזה בגודלם ובעוביים רק הדוגמה שונה, האמבטיות צבעוניות ומושכות עין והברזים מבריקים ומיוחדים בצורתם.
המלט הוא בסך הכל מלט, אומר לעצמו הקונה התמים, מה כבר יכול להיות אם אקנה מלט זול יותר? ומה זה משנה אם ארכוש צבע מחברה מוכרת במחיר של 300-250 ₪ או צבע שמקורו לא ידוע במחיר של 180-150 ₪? מיד לאחר סיום העבודה הבית ייראה יפה וחדש, אך זמן לא רב אחר כך יתחילו לצוץ הפגמים: אריחי קיר זזים ממקומם ואפילו נופלים, הרובה נסדקת או משנה את צבעה, גוון הקירות משתנה ואינו אחיד כבתחילה ומתחילות דליפות מהצנרת. זו הסיבה שחשוב לקנות מוצרים בעלי תו תקן ומתוצרת מוכרת ומומלצת.

ומה עם קבלן השיפוצים? הוא מבטיח לעשות אותה עבודה בפחות כסף...

כאשר באים לבחור קבלן שיפוצים, אין לוותר על  סקר שוק מקיף. חשוב לבקש המלצות מאנשים שבביתם בוצעה העבודה ולבדוק את טיב העבודה ללא נוכחות בעל המקצוע. כמו כן, חשוב לכתוב הסכם בין בעלי הבית לבין בעל המקצוע המיומן. כדאי לבקש ממנו המלצות על חנויות מובחרות ולשאול האם יש לו הסכם הנחות עימן.

חומרים זולים מידי או קבלן שיפוצים שמציע מחיר נמוך מאוד יחסית לקבלנים אחרים צריך לעורר "הרמת גבה" ואפילו חשד. עדיף לשלם קצת יותר לאיש מקצוע אמיתי היום מאשר לגלות פגמים בעבודה מחר. 

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר