שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

שיפוצניק או עשה זאת בעצמך?

בכל בית צריך לעשות עבודות תחזוקה קטנות אך נחוצות. לתלות תמונה, להתקין תקע חשמל, להחליף ברז דולף, לפתוח סתימה בביוב, לצבוע קיר או מעקה, תמיד יש משהו שזקוק לטיפול. מרבית האנשים שרוצים לחסוך, בטוחים שהם יכולים לבצע את כל התיקונים בכוחות עצמם ולעיתים קרובות הם גורמים עוד יותר נזק ולפעמים אף עלולים לסכן את עצמם ואת בני ביתם.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-17 באוקטובר, 2011 (עדכון אחרון: 23/02/20)

במה אסור בשום פנים ואופן לגעת לבד

אלא אם כן אתה חשמלאי מוסמך, עדיף שלא תיגע בעצמך במערכת החשמל בביתך. יש סיבה לכך שרק חשמלאי מוסמך ראשי להתעסק בחשמל, מדובר בסכנת נפשות ועדיף להניח את העיסוק בתיקוני חשמל למי שלמד את הנושא ומומחה בו. גם במערכות הביוב לא כדאי להתעסק לבד אלא אם כן אתה שרברב מומחה. הנזק שעלול חובבן לגרום יעלה הרבה יותר כסף מאשר לקרוא לבעל מקצוע בעל ניסיון בתחום.

מחפשים קבלן שיפוצים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

מה כן ומה לא ולמה?

איך נזהה אנשים שניחנו בידי זהב ויודעים איך להתקין דברים בבית? לפי כלי העבודה שלהם. אדם שאין לו כלי עבודה מתאימים לא יכול לבצע עבודות בבית ורצוי שיקרא לשיפוצניק מומחה. אפילו אם בתיאוריה אתה יודע בדיוק איך לתלות את המדפים החדשים שקנית אם אין לך מקדחה, דיבלים, ברגים ומברגים עדיף שלא תתחיל אפילו כי רק תקלקל. אפילו משימה פשוטה יחסית כמו תליית תמונה מחייבת מקצועיות.
אי אפשר לתקוע סתם מסמר בקיר, זה צריך להיות מסמר מתאים לקיר כמו למשל מסמר פלדה לקיר בטון ובורג אם מדובר בקיר עשוי איטונג. כדי לתקוע בורג צריך מקדחה וצריך לדעת איך להפעיל אותה ואיך להתאים את הדיבל לבורג. גם החלפת ברז או התקנת כיור מחייבת בעל מקצוע שיודע את כל הסודות הקטנים של השיפוצניקים ויש לו ציוד מתאים.
למרבה המזל רוב האנשים מכירים במגבלותיהם ולא מתעסקים לבד בשיפוצי שרברבות. גם הדבקת קרמיקות ומרצפות היא עבודה שדורשת ציוד מיוחד והרבה ידע ואימון. אם אין לך ניסיון קודם בעבודה מסוג זה עדיף להניח אותה לבעל מקצוע. שיפוצניק יעלה אולי יותר כסף אבל הוא יחסוך לכם זיעה ואת מחיר התיקונים.

צביעה

צביעת בית היא אחת העבודות שאנשים נוטים לעשות בכוחות עצמם כדי לחסוך את שכרו של הצבעי. עד כמה קשה זה יכול להיות הם חושבים ורוכשים דליי צבע ומברשות או גלגלת, חובשים כובע מצחייה ישן, עולים על סולם ומתחילים לעבוד. רובם מגלים מהר מאוד שזה לא פשוט כמו שזה נראה וקל מאוד לקלקל מאשר לתקן. אם הטיח בבית במצב תקין והצבע הישן לא מתקלף יכול להיות שהם יצאו מזה בשלום, אבל הרבה פעמים יש צורך בתיקוני טיח ובקילוף הצבע הישן וזו עבודה קשה ומעייפת שמחייבת מקצועיות. אם לא עושים אותה כהלכה הצבע החדש יתקלף שוב ובעצם על העבודה שעשינו הייתה לחינם.  

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר