שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

התקנת או החלפת ריצוף בשיפוץ הבית: סוגי ריצוף והתאמתם לחלל הבית

אחד האלמנטים המרכזיים במסגרת עבודות שיפוץ דירה , הינו החלפת הריצוף בחלק או בכל שטח הבית. ריצוף כפלטפורמה שנושאת עליה עומסים שונים וכמשטח שחשוף לפגעים רבים, מתבלה עם השנים ויש צורך להחליפו. החלפת הריצוף מתבצעת לעיתים כפועל יוצא של החלפת, תיקון או שדרוג מערכות אינסטלציה וחשמל שעוברות מתחת לרצפה, או מסיבות אחרות כגון התקנת מערכת חימום תת רצפתי כחלק מעבודות שיפוץ בית.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-30 במרץ, 2011 (עדכון אחרון: 07/11/19)

סוגי ריצוף

מבחר ומגוון סוגי הריצוף כיום הינו רב, החל מריצוף מחומרים טבעיים כגון שיש, צפחה ועץ וכלה בפיתוחים מתקדמים כגון גרניט פורצלן, בטון מוחלק ופרקט. באופן טבעי ישנה גם הפרדה בין ריצוף חוץ, שנדרש לעמוד ברמת שחיקה גבוהה, לריצוף פנים.

כאשר ניגשים למהלך של שיפוץ בית שכולל החלפה חלקית או מלאה של הריצוף, יש לתת את הדעת על התאמת הריצוף לחלל בו הוא מותקן ולא רק מבחינה עיצובית.

חומרים טבעיים הינם בעלי מקדם ספיגה נמוך יחסית ונוטים לספוג נוזלים וחומרים שבאים עימם במגע מה שגורם להופעת כתמים, לכן לא מומלץ להשתמש בהם במטבח ובחללים רטובים, למרות שיש הטוענים כי "ההזדקנות" של חומר טבעי יפה יותר. כך גם התקנת ריצפת עץ או פרקט בחדרי אמבטיה , לא מומלצת וכו'.

מחפשים רצף ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

החלפת הריצוף במהלך שיפוץ בית

לרוב , החלפת ריצוף ישן בריצוף חדש, כחלק משיפוץ בית, תהיה כרוכה בעבודת פירוק לא פשוטה במהלכה יש להרים את הריצוף הישן ולפנות את החול שמתחתיו עד לחשיפת הבטון. במידת הצורך יש לבצע איטום מתאים ולאחר מכן להניח מצע חול חדש מעורב בצמנט שעליו מונח הריצוף.

יש למרוח את שטח האריח בטיט,להניח את האריח במיקום הרצוי  ולקבע אותו בעזרת פטיש מיוחד המיועד לריצוף מסוג זה.
בין האריחים יש לחבר  "מרווחונים" לשמירה על מרווחים סימטריים ביניהם כאשר לאחר מכן יש למרוח במרווחים רובה לאיטום והדבקה כנגד תזוזות.

אין ספק כי מדובר בעבודה לא פשוטה שמהווה חלק נכבד בכל פרויקט שיפוץ בית.

כאשר אנו מעוניינים להתקין ריצפת פרקט אין כל הכרח לפרק את הריצוף הישן וניתן להתקין את הפרקט ישירות על הריצוף הישן מה שמוסיף לפופולריות שלה במסגרת השיקולים לבחירת סוג הריצוף לקראת שיפוץ בית.

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר