שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

פוליש וליטוש שיש לאחר שיפוץ: סוגי פוליש והאפשרויות לליטוש שיש

ישנם סוגי פוליש שונים ולכן, יש להתאים את סוג הפוליש לסוג הרצפה. בזמן השיפוץ רצפות השיש צוברות כתמים ולכלוך עמוק והן עלולות להיחבל ולהישרט וניקיון רגיל ופשוט של שטיפת הרצפות לא יכול להועיל במצב כזה ולכן הפתרון היחיד הוא ביצוע ליטוש השיש ופוליש לרצפה.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-22 באוגוסט, 2011 (עדכון אחרון: 07/11/19)

החלפת מרצפות כחלק מתהליך בניית בית חדש או שיפוץ הבית הישן עלול לגרום ללכלוך שיצטבר על המרצפות וייתן להן מראה ישן ומשומש.
במקרים כאלה, מומלץ ואף כדאי לשקול ליטוש לרצפת השיש שלאחריו פוליש לרצפה כולה. ליטוש שיש נועד לחדש את המראה של המרצפות והפוליש נותן לה מראה מבריק, חדש ונקי.

מחפשים שיפוצניק ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:


סוגי פוליש לאחר שיפוץ

קיים מגוון של סוגי פוליש אשר באמצעותם ניתן לשפר את המראה של הרצפה ולהפוך אותה למבריקה.

  • פוליש קריסטלי - מתאים למגוון רחב של סוגי רצפות וביניהם רצפת שיש. מחירו של פוליש קריסטלי נע בין 12-13 ₪ למ"ר.
  • פוליש וקס -  אפשרי לשימוש בזמן הניקיון שלאחר השיפוץ וגם הוא מתאים לרצפת שיש. מחירו של פוליש וקס נע בין 8-10 ₪ למ"ר.
  • פוליש אקרילי - ציפוי מיוחד של חומר אקרילי הנמרח על הרצפה על מנת לתת עמידות ומראה של רצפה חדשה.
    פוליש אקרילי פחות מבריק את הרצפה ומטרתו היא שמירה על עמידותה יותר מאשר המראה שלה. מחירו של פוליש אקרילי נע בין 8-30 ₪ למ"ר.
  • פוליש קרצוף - מיועד לקרצף את המרצפות ולנקות אותם מלכלוך וכתמים. פעולת הקרצוף מלבינה את המרצפות ומחזירה את המראה ההתחלתי של השיש. מחירו של פוליש קרצוף הוא בסביבות 10 ₪ למ"ר.

חברות ניקיון המבצעות פוליש וליטוש שיש לאחר שיפוץ

ניתן לשכור חברות ניקיון או אנשי מקצוע המציעים שירת של פוליש וליטוש לרצפת שיש לאחר סיום השיפוצים כאשר מטרת הליטוש היא להבריק את המשטח.
ההברקה מתבצעת במספר שלבים כאשר תחילה מסירים את האבק, מנקים את החריצים וסותמים שריטות ולבסוף מחליקים אותו מגבשושיות שונות. 
ליטוש ופוליש מרצפות שיש חייב להתבצע רק על ידי מומחים על מנת  להגיע לתוצאות טובות ואיכותיות. עבודה שלא נעשתה על ידי מומחה יכולה לפגוע בשיש ולגרום לנזקים בלתי הפיכים. ישנם סוגים רבים מאוד של שיש, לכן עבודות הליטוש והפוליש לרצפת שיש דורשת התמקצעות בכל הסוגים. ליטוש שיש מורכב ממספר פעולות אשר בסופן חוזר הצבע והחיות של השיש ונותר רק ליהנות ממראה השיש המחודש, הנקי, והמבריק.

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר