שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

שיפוץ דירה: התקנת רצפת פרקט בשיפוץ הדירה ואיך אפשר לחסוך בעלויות

לעיתים הליך של שיפוץ דירה כרוך בהחלפת צנרת אינסטלציה וחשמל, מה שמצריך פרוק של המרצפות וריצוף מחדש לאחר סיום העבודות. לעיתים יש צורך להחליף או לשנות את הריצוף הישן כחלק מעיצוב הדירה מחדש או עקב בלאי של הריצוף. החלפת ריצוף איננה עניין של מה בכך והיא מייקרת מאוד את העלויות במהלך שיפוץ דירה. בשנים האחרונות רצפת פרקט הפכה להיות פתרון פופולרי בקרב דיירים שהחליטו על שיפוץ דירה וזאת עקב מחירה הזול יחסית, קלות ההתקנה, אפשרויות עיצוב נרחבות, שילוב יפה עם חומרי עיצוב שונים והמראה היוקרתי שהיא מקרינה.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-31 במרץ, 2011 (עדכון אחרון: 07/11/19)

מחפשים חברת פרקטים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

סוגים של רצפת פרקט

רצפת פרקט יכולה להיות עשויה מסוגים שונים של פרקטים, עץ או חומרים דמויי עץ.
פרקטים מעץ גושני נחשבים ליוקרתיים וליפים ביותר, אך חסרונם נובע מהמחיר הגבוה ועמידות נמוכה לשריטות ושחיקה. הם זקוקים לתחזוקה קבועה שכוללת שימון, קרצוף ואף שיוף יסודי אחת לכמה שנים כך שהשימוש בהם בעת שיפוץ דירה אינו נפוץ במיוחד.

על מנת להתגבר על החסרונות של פרקט עשוי עץ הומצאה רצפת פרקט מחומרים מלאכותיים, תחליפי עץ או חומרים פלסטיים. ריצפת פרקט מסוג זה נקראת פרקט למינציה והיא הסוג הנפוץ שזוכה לפופולריות רבה בקרב מי שהחליטו על שיפוץ דירה.

לפרקט הלמינציה יש יתרונות רבים:

  • עלות התקנתו זולה ותחזוקתו קלה במיוחד.

  • אינו זקוק לחידוש מדי מספר שנים ויופיו נשמר.

  • עמיד בפני שריטות ושחיקה.

  • לוחות הפרקט קלים וחזקים ולפיכך עמידים לאורך שנים רבות.

  • טכנולוגית הבניה שלהם מאפשרת לחקות כל סוג של עץ,וטקסטורות מגוונות בכל צבע וצורה.

עקב היתרונות הללו הפך פרקט הלמינציה לפתרון האולטימטיבי לכל מי שמחליט על החלפת הריצוף במהלך שיפוץ דירה ומעוניין ברצפת פרקט אך לא במחיר יקר.

התקנת רצפת פרקט בעת שיפוץ דירה

אחד מיתרונותיו של פרקט הלמינציה הינו בקלות ובגמישות שבאופן הרכבתו. כאשר מתעורר צורך במהלך שיפוץ דירה, להחליף את הריצוף או לשנותו , אין כל צורך לפרק את המרצפות הישנות, אפשר להתקין בקלות רבה את פרקט הלמינציה על הריצוף הישן וכך לחסוך בעבודה, זמן ועלויות.

כאשר מחליטים על שיפוץ דירה ובכלל זה התקנת רצפת פרקט מכל סוג שהוא, רצוי לשכור בעל מקצוע שמתמחה בהרכבת פרקטים וכן לבחור בסוג פרקט משובח ואיכותי שכן מדובר בהשקעה לטווח ארוך.  

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר