שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

"צבע טרי" ורעיונות רעננים לעיצוב

יריד צבע טרי בנמל תל אביב הוא לא רק חגיגה של אמנות אלא גם מקור מצוין לרעיונות עיצוביים בלתי שגרתיים. כדאי לבקר, לשוטט בין המוצגים ולהיחשף לחידושים

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-7 באפריל, 2016 (עדכון אחרון: 10/09/19)

תקופת האביב היא תקופת הניקיונות, הצביעות והשיפוצים וגם – בשל מזג האוויר המתחשב – תקופת הירידים. אחד כזה המתקיים מדי שנה באביב הוא יריד האמנות העכשווית "צבע טרי", הכולל תצוגת יצירות אמנות ועבודות עיצוב, ומושך אליו מדי שנה כ-30,000 מבקרים. השנה, ב-2016 הוא יתקיים בין התאריכים 5.4 ו-9.4.

כחלק מהמקורות לשאיבת השראה לעיצוב ולשיפוץ, מומלץ גם לקפוץ ליריד ולהתבונן בעבודות העיצוב המוצגות בו. זה מקור מצוין לגיבוש רעיונות מקוריים לבית, בייחוד בתחום התאורה, כאשר ישנה אפשרות אפילו לרכוש במקום עבודות (אם ממש התאהבתם ואתם יכולים להרשות לעצמכם).

אם אתם מתכוונים להגיע ליריד השנה, או אם אתם סתם מתעניינים בעבודות עיצוב מקוריות, אספנו עבורכם את התצוגות המעניינות ביותר בתחום העיצוב לשנת 2016. זאת כדי שתוכלו לדעת במה להתמקד במידה ואתם מבקרים ביריד (או שתוכלו להישאר במזגן ולהשאוב השראה רק מהתמונות).

מחפשים מעצב פנים ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

תאורה

סטודיו Weinbroom

האמן אסף וינברום מציג קולקציה של גופי תאורה מינימליסטיים ונקיים, חלקם תלויים וחלקם עומדים. עבודותיו מתאפיינות בשימוש בברזל ונורות מעוגלות בגדלים בלת קונבנציונלים. כל גופי התאורה בתצוגה מוזנים מחשמל מפס צבירה אחד בקיר.  

סטודיו ויהי - צוריאל גוטליב וקטרינה ברנד / "היער"

התערוכה "היער" מאגדת מחבר מעבודות הסטודיו עד כה. מדובר בעבודות תאורה המאופיינות בשימוש בחומרים אורגניים המשלתבים עם סביבה טבעית ומתאימים לתאורת חוץ.

סטודיו קאהן/ ויטריוס אפור

הסגנון של סטודיו קאהן מתמחה בגופי תאורה ומחיצות אדריכליות ונע בין מינימליזם לסגנון עתידני, עם שימוש רב בחומר קרמי מתוך מטרה מוצהרת להחזיר אותו לחזית העשייה התרבותית.

סטודיו קאמידורו – מיטל קוממי / נברשתא

גם כאן מדובר בקולקציה של גופי תאורה, אך הייחוד של "נברשתא" הוא שגופי התאורה הללו עשויים בטכניקת קיפולי נייר פרי שפותחה בסטודיו, המשלבת טקסטיל מוקשח בהדפס משי. קיפולי הנייר נותנים רפרנס לתרבות היפנית ועם זאת, גופי התאורה מתכתבים גם עם מנורות השנדליר הקלאסיות, תוך מתן פרשנות חדשה.

רהיטי ישיבה

מיקה בר / סידורי ישיבה

מיקה בר מציגה בקולקציה שלה שרפרפים, הֵדומים, כריות רצפה ושולחנות קפה. העבודות מתאפיינות בשימוש בקווים גאומטריים, משולשים ומעויינים שמופיעים בצורה זו או אחרת גם ברהיטים כמו פופים עגולים ובכריות מוזהבות.

נועה ראזר / סטולים

"סטולים" הם למעשה שרפרפים שנוצרו בעבודה ידנית ביציקה ועליהם הדפסים בהשראת מסורות ותרבויות שונות מרחבי העולם. בדומה להם, יצרה ראזר גם אגרטלים עדינים בהדפסים שונים. מדובר באביזרים אמנותיים של ממש כאשר לכל אחד מהם אופי שונה לחלוטין. 

חדרי עבודה ועיצובים כלליים

סאגה

סאגה היא גלריה לעיצוב ישראלי וחלל תצוגה ומכירה של ריהוט, גופי תאורה ופריטי עיצוב נוספים. התערוכה של סאגה מאגדת עשרה מהמעצבים המובילים בארץ: אוהד בנית, ניל ננר, שרון סידס, פופאפלייטינג, סטודיו צ'חה, אריאל צוקרמן, קוזי, עופר רובין, אירה רוזבסקי והילה שמיע. בין המוצגים ניתן למצוא אגרטלי זכוכית עדינית, גופי תאורה מקוריים ועוד.  

ראק אנד טאק

זה הממתק ששמרנו לסוף, מכיוון שמדובר בתצוגה מגניבה במיוחד שגם לא לוקחת עצמה יותר מדי ברצינות. "ראק אנד טאק" היא חברה המתמחה בעיצוב ויצירת פריטים לסביבות עבודה ומשלבת בין הפונקציונלי לקונספטואלי. בתערוכה זו תוכלו למצוא שולחנות כתיבה, מדפי ספרים ומחזיקי עפרונות מקוריים בסגנון מרענן, מקורי ושובר מוסכמות.  

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר