שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

פנג שוואי: עיצוב ושיפוץ הבית לאור תורת הפנג שוואי

משמעות השם "פנג שוואי" מסינית הוא רוח ומים. פנג שוואי היא שיטה סינית עתיקה לארגון חפצים ומבנים וזאת על מנת להגיע להרמוניה עם הטבע ולמצוא איזון והרמוניה בין נפש האדם לחוקי הסביבה.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-13 בספטמבר, 2011 (עדכון אחרון: 05/01/21)

תורת הפנג שוואי מהי?

תורת הפנג שוואי חושפת את  הקשר בין  עיצוב וארגון הבית בו גרים ועובדים לבין הבריאות הפיזית, הנפשית, הרגשית והמנטאלית של האדם וכן המצב הכלכלי שלו, היחסים בין בני האדם ואיכות החיים  הכללית שלהם.
תורת הפנג שוואי עוזרת למיליוני אנשים לשפר את איכות החיים שלהם באמצעות שיפוצים ועיצוב סביבת המגורים והעבודה תוך התחשבות בסביבה הטבעית.
תורה זו הושרשה במשך אלפי שנים ומספקת למיליוני אנשים תשובות לעיצוב ולשיפוץ הבית או הסביבה בה מרבים לשהות, כמובן תוך התחשבות בסביבה. באמצעות פנג שוואי ניתן לחבר טוב יותר בין הסביבה לנפש ותהיה השפעה לטובה על המצב רפואי, הרוגע והאנרגיה.
מעצבי פנים רבים כיום מתמחים בתורת הפנג שוואי ומסייעים לאנשים אשר בונים או משפצים את ביתם לארגן אותו כך שתשרור הרמוניה ושלווה בין הבית לבין דייריו ובין הדיירים עצמם.

מחפשים שיפוצניק ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

עיצוב הבית לפי תורת פנג שוואי

אנשים רבים בשנים האחרונות מחליטים כי הם רוצים לעצב את ביתם על פי תורת הפנג שוואי לרוב משום שהם מאמינים כי זהו הדבר האידיאלי עבורם. לכן, כשהם יעשו שיפוצים בביתם הם ישכרו מעצב פנים המתמחה בתורת פנג שוואי ויעצב את הבית בהתאם.
לפי תורת הפנג שווי, ראשית יש לעשות סדר בבית כי סדר מרגיע ואי סדר גורם לאנרגיות שליליות.
את הרהיטים בבית צריך לסדר כך שיהיו אל מול דלת או חלון ולא מול קיר.
הכניסה לבית צריכה להיות רחבה והמקום צריך להיות מזמין ונקי.
בסוף המסדרון כדאי למקם מראות כדי לתת תחושה של אזור שאינו נגמר.
בתכנון ובשיפוץ צריך להשאיר מרווחים בין כניסות החדרים במסדרונות על מנת לנסות ולמנוע הרגשה  של חנק וצפיפות.
בנוסף, חשוב לוודא כי המכסה העליון של השירותים נשאר מכוסה ביום יום על מנת להביא רוגע וקצת חופש ממחשבות מטרידות. מומלץ להוסיף כדורי קריסטל או מראות על התקרה כדי להעביר אנרגיה סביב האזור.
לחדר השינה לא כדאי להכניס טלוויזיה או כל מוצר חשמלי אחר על מנת ליצור סביבת שינה נוחה ורגועה, המיטה בחדר שינה כדאי שתהיה צמודה לקיר כי שינה עמוקה יותר מתרחשת בצורה זו. חלונות פתוחים במשך היום יאפשרו לאנרגיה חדשה ולאוויר טרי להיכנס לחלל הבית.

צבע על פי תורת הפנג שואי

בחירת צבע לחדר שינה, אמבטיה, שירותים, סלון וחדר אורחים חשובה על פי תורת הפנג שוואי.
המשפצים את הבית ינסו לעזור ולבחור את הצבעים הנכונים והמתאימים אשר ישפרו את מראה הבית לפי תורת הפנג שוואי. ביכולתם של הצבעים שנבחרו לגרום לבני הבית לישון טוב יותר בלילה, לגרום לאווירה טובה ליד שולחן האוכל והרגשת רוגע בחדר השינה.  כל אדם משתייך לאחד מהאלמנטים - מים, עץ, אש, אדמה ומתכת. אדם המכיל בתוכו את אלמנט המים ייהנה מגווני כחול בעיקר וזה המשתייך אל אלמנט העץ ייהנה מגוונים ירוקים. אנשים המשתייכים אל אלמנט האש יעדיפו אדום או וורוד, אלו מאלמנט אדמה יעדיפו כתום, צהוב או חום, ואלו מאלמנט המתכת יעדיפו צבע לבן, כסף או זהב. 
יש הסוברים כי אם אדם ייבחר את צבעי הבית על פי תורת הפנג שוואי יוכל להשיג למשפחתו שינה ערבה וטובה יותר בלילה, ליהנות יותר מהשהות בחדר האמבטיה, מחדר האוכל ומיחסים טובים יותר שישררו בין דיירי הבית.

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר