כיצד מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים? - גבס!
שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

כיצד מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים? - באמצעות גבס

כיצד מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים? איך מארגנים מחדש את הבית כדי להתאימו לצרכים ולרצונות המשתנים? איך מחדשים את חדר האמבטיה באמצעים פשוטים יחסית והופכים אותו לחדיש ואופנתי?

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-21 בספטמבר, 2011

הפתרון הוא מאוד פשוט – משתמשים בגבס ירוק! אנשים רבים חוששים משימוש בקירות גבס, במיוחד משימוש בגבס ירוק ואין הצדקה לחששות אלה.

אם בעבר קירות הגבס התקלפו, ספגו רטיבות, התנפחו, קשה היה לתלות עליהם תמונות וקולבים והרעש חדר דרכם בקלות, הרי שכיום קירות הגבס עשויים מחומרים עמידים וגם לאחר זמן רב הם שומרים על צורתם כמו קירות בלוקים רגילים. נייר הקרטון המצפה את קירות הגבס הירוק עבר טיפול השומר על עמידות מפני מים ויש בו שכבה אמצעית האוטמת מפני מים ורעש. על כל לוח גבס ירוק צריך להיות סימון של WR שמשמעותו Water resistant – עמיד במים.

איך עושים את זה?

את פלטות הגבס הירוק מחברים זו לזו על ידי קונסטרוקציית מתכת. כדי לתלות כיור או אסלה תלויה משתמשים בעוגנים המחזקים את הקונסטרוקציה, כך שהם יהיו מחוזקים היטב, בדיוק כמו בכל דרך בנייה אחרת. מכינים מקום לצנרת המים והחשמל ומשתמשים בכבלי חשמל ירוקים מבודדים.
השקעים והקופסאות שבתוך הגבס צריכים גם הם להיות מתאימים לעבודות גבס. אפשר להשתמש בצנרת מים מכל סוג, חשוב רק להתקין אותה בדרך המתאימה לקירות גבס. על גבס ירוק אפשר להדביק קרמיקה וחרסינה, אותה חשוב לאטום היטב ברובה אקרילית.

כיצד מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים כאשר זהו בית משותף?

כאשר מתגוררים בבית משותף ומעוניינים להוסיף חדר אמבטיה, חובה להשיג הסכמה של כ-80% מדיירי הבניין. כאשר מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים משותף, כדאי ורצוי להציע לכל השכנים להוסיף חדר אמבטיה, ובכך להוזיל את עלויות הבנייה והשיפוץ.
אם מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים בלי השתתפות השכנים, העבודה הופכת למסובכת והעלויות יקרות מאד, כי הוספת חדר אמבטיה בקומה אחת בלבד דורשת הקמת פיגומים, יציקת יסודות חדשים ובניית רצפה, קירות ותקרה חדשים והעלויות עלולות להיות יקרות מאד.
גם כאשר מוסיפים חדר אמבטיה בבית קיים מבלי לחרוג משטח הבניין, כדאי להודיע זאת לשכנים ולהציע להם לתקן או להחליף את צנרת המים וצנרת הביוב המשותפים. כמו כן, חשוב לוודא עם קבלן השיפוצים שאטימת הצנרת תהיה מיטבית, כדי למנוע דליפות מים אצל השכנים. 

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר להתייעצות עם נציג