שיפוצים פלוס
הצטרפות בעלי מקצוע

איטום קירות חיצוניים

איטום קירות חיצוניים מתבצע על מנת למנוע ספיגה של לחות ומים בקירות. שימוש בחומרי אטימה יבטיח שהקיר יישאר עמיד למים לחלוטין ולא יסבול מנזקי גשם, לחות גבוהה וכדומה. רוב חומרי האיטום המשמשים לשם איטום קירות חיצוניים עשויים על בסיס סילוקסן או בשמו השני פוליסילוקסן.

מערכת שיפוצים פלוס
מאמר מאת מערכת שיפוצים פלוס
פורסם ב-1 ביוני, 2011 (עדכון אחרון: 07/11/19)

מהו סילוקסן?

סילוקסן הוא חומר איטום נוזלי ללא צבע ואינו נראה לעין לאחר ייבוש. את הסילוקסן מתיזים על גבי משטחים אנכיים כגון קירות. סילוקסן נועד לאיטום קירות צמנטים או מינראליים ואינו מתאים לשימוש על גבי משטחים בעלי יכולת ספיגה נמוכה מכיוון שהחומר נספג אל המשטח וכך מעניק לו כושר דחייה חזק נגד מים. ניתן להשתמש בחומרי איטום מבוססי סילוקסן על גרנוליט, קירות בטון חשופים, שפריץ צמנטי, שליכט מינראלי, טיח וכדומה. משטחים כגון קרמיקה, צבע ופסיפס אינם מתאימים לאיטום על ידי חומר זה. כמו כן, חומרים מבוססי סילוקסן אינם מתאימים לאיטום גגות מרוצפים, התוצאה לא תחזיק מעמד לאורך זמן ובמידה והריצוף אינו מתאים לאיטום על ידי סילוקסן יתכן ויגרם לו נזק.  

מחפשים קבלן איטום ולא מצאתם?
השאירו פרטים ואנו נחזור אליכם:

מה חשוב לדעת על חומרי איטום מבוססי סילוקסן?

  • סילוקסן אינו חומר לאיטום סדקים, טרם התזת סילוקסן על קיר יש לאטום סדקים נימיים ואחרים ולאפשר ייבוש מלא.
  • אין להתיז סילוקסן על בטון, טיח או שפריץ לח, רטיבות כלואה עלולה לגרום להופעת סימנים.
  • התזת סילוקסן על משטח מאובק עשויה לגרום להופעת כתמים על הקיר, חשוב לנקות היטב את הקיר מאבק על ידי שטיפה טרם התזת סילוקסן.
  • סילוקסן הינו חומר ממיס, זפת ויריעות ביטומניות ומרמרינה למשל, יסבלו ממגע עם החומר (גם מכוניות, ראו הוזהרתם!).
  • סילוקסן מותז על קיר בהתזה מתמשכת ואינטנסיבית, ניתן לאטום משטחים אופקיים בעזרת חומרי איטום מבוססי סילוקסן אך היישום מורכב וחשוב להיעזר בבעל מקצוע.

חומרים אחרים המשמשים לאיטום קירות חיצוניים

ישנם חומרים המבוססים על סיליקון ולא על סילוקסן אשר נמכרים כחומר המשמש עבור איטום קירות חיצוניים. חשוב לדעת כי חומרים אלו מדוללים במים ואינם עמידים בפני קרינת השמש ולא מחזיקים מעמד זמן רב.

שאלות נוספות? שאלו וקבלו תשובות של מומחים:

שאלו את המומחים בפורום

חפשו בעלי מקצוע
צרו קשר